ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 00:08

mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Što to ljude drži ustrajnim?

Život?
Život je itekako raznolik i ne može se izraziti misao samo s rječju-život.
Primjer, ti si rječita osoba, što tebe drži ustrajnim u silnim odgovorima na provokacije koje oni koji su te provokacili uputili, ionako neće razumjeti što si rekao, a ti i dalje ustraješ na razbacivanju svoje energije, misli, pisane riječi, koje ionako ne dopiru u svojoj biti do onoga kome se obraćaš?

Raspravljam, dakle jesam?
Ma gle, ja jednostavno volim sudjelovati u tematskim raspravama gdje se razmjenjuju neki racionalni argumenti, a ne samo mišljenja u smislu prečesto previše subjektivnih dojmova.
Zašto?
Možda odgovor na to pitanje nađeš u ovom mojem postu, a i u par ranijih neposredno prije.

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t18124-feminizam-jede-svoje-evojke#822766

Život je vrlo općenit odgovor, svakako nedovoljno precizan, neka vrsta zajedničkog nazivnika svih mogućih motiva u tom smislu, ali je ipak odgovor. Neki je puta jako teško precizno odgovoriti pa barem u početku pribjegavamo pojednostavljenjima kako bi lakše mentalno izašli na kraj sa problemima, jer ako ih sebi prikažemo jednostavno, veća je mogućnost da ćemo problem shvatiti i naći neka rješenja ili barem odgovore.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 00:20

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Što to ljude drži ustrajnim?

Život?
Život je itekako raznolik i ne može se izraziti misao samo s rječju-život.
Primjer, ti si rječita osoba, što tebe drži ustrajnim u silnim odgovorima na provokacije koje oni koji su te provokacili uputili, ionako neće razumjeti što si rekao, a ti i dalje ustraješ na razbacivanju svoje energije, misli, pisane riječi, koje ionako ne dopiru u svojoj biti do onoga kome se obraćaš?

Raspravljam, dakle jesam?
Ma gle, ja jednostavno volim sudjelovati u tematskim raspravama gdje se razmjenjuju neki racionalni argumenti, a ne samo mišljenja u smislu prečesto previše subjektivnih dojmova.
Zašto?
Možda odgovor na to pitanje nađeš u ovom mojem postu, a i u par ranijih neposredno prije.

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t18124-feminizam-jede-

svoje-evojke#822766

Život je vrlo općenit odgovor, svakako nedovoljno precizan, neka vrsta zajedničkog nazivnika svih mogućih motiva u tom smislu, ali je ipak odgovor. Neki je puta jako teško precizno odgovoriti pa barem u početku pribjegavamo pojednostavljenjima kako bi lakše mentalno izašli na kraj sa problemima, jer ako ih sebi prikažemo jednostavno, veća je mogućnost da ćemo problem shvatiti i naći neka rješenja ili barem odgovore.
Znaš, čitala sam jednu knjigu i ostao mi je citat u glavi, ali ja ću to svojim riječima: mislim, dakle jesam,a što više mislim to sam pametniji, a što sam pametniji-to sam tužniji...(tako nešto, ali bit mi je ostala) :)
Od kud dolazi racio?
Negiraš svoje postojanje?
Tvoj odgovor je izuzetno jednostavan: pametni uče iz tuđih pogrešaka, a ne uvriježenog mišljenja da se ono uči iz vlastitih. (za tebe su svi oni koji uče hodati-hodajući su na neki način s greškom:))
Opet pogreška!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 00:47

mativka wrote:Znaš, čitala sam jednu knjigu i ostao mi je citat u glavi, ali ja ću to svojim riječima: mislim, dakle jesam,a što više mislim to sam pametniji, a što sam pametniji-to sam tužniji...(tako nešto, ali bit mi je ostala) :)
...
Tvoj odgovor je izuzetno jednostavan: pametni uče iz tuđih pogrešaka, a ne uvriježenog mišljenja da se ono uči iz vlastitih. (za tebe su svi oni koji uče hodati-hodajući su na neki način s greškom:))
Opet pogreška!

Kao prvo, uopće mi nije jasno odakle boldani zaključak. :)
Kao drugo, naravno da nitko ne uči samo iz tuđih pogrešaka. Svi učimo i iz svojih i iz tuđih, pitanje je samo u kojem omjeru. Nije tu riječ o nikakvim ljudima s greškom nego jednostavno o - ljudima. Svi imamo neke svoje greške i moramo se nositi sa njima.
Kao treće, to uopće nije moj odgovor kada je riječ o onom postu na koji sam stavio link.
Moj odgovor je da nas oslanjanje isključivo na (protagorovsko) autoreferenciranje neće odvesti nikuda i pojednostavljeno rečeno, kako je to jedan forumaš (Jivashakti) na starom forumu znao reći, da čovjek koji uči isključivo od sebe ima magarca za učenika. :)
Sa većim dijelom njegovog pisanog opusa na starom forumu se uopće ne slažem, ali je ovdje bio potpuno u pravu.
Uostalom, to vidimo i po aktualnoj zaglavljenosti gotovo kompletne zapadne civilizacije u nekoj vrsti tamnice vlastitog narcizma, a ta bi tamnica uskoro mogla postati pravom pravcatom septičkom jamom, ako ista sebe uskoro ne dovede u red.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 01:01

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Znaš, čitala sam jednu knjigu i ostao mi je citat u glavi, ali ja ću to svojim riječima: mislim, dakle jesam,a što više mislim to sam pametniji, a što sam pametniji-to sam tužniji...(tako nešto, ali bit mi je ostala) :)
...
Tvoj odgovor je izuzetno jednostavan: pametni uče iz tuđih pogrešaka, a ne uvriježenog mišljenja da se ono uči iz vlastitih. (za tebe su svi oni koji uče hodati-hodajući su na neki način s greškom:))
Opet pogreška!

Kao prvo, uopće mi nije jasno odakle boldani zaključak. :)
Kao drugo, naravno da nitko ne uči samo iz tuđih pogrešaka. Svi učimo i iz svojih i iz tuđih, pitanje je samo u kojem omjeru. Nije tu riječ o nikakvim ljudima s greškom nego jednostavno o - ljudima. Svi imamo neke svoje greške i moramo se nositi sa njima.
Kao treće, to uopće nije moj odgovor kada je riječ o onom postu na koji sam stavio link.
Moj odgovor je da nas oslanjanje isključivo na (protagorovsko) autoreferenciranje neće odvesti nikuda i pojednostavljeno rečeno, kako je to jedan forumaš (Jivashakti) na starom forumu znao reći, da čovjek koji uči isključivo od sebe ima magarca za učenika. :)
Sa većim dijelom njegovog pisanog opusa na starom forumu se uopće ne slažem, ali je ovdje bio potpuno u pravu.
Uostalom, to vidimo i po aktualnoj zaglavljenosti gotovo kompletne zapadne civilizacije u nekoj vrsti tamnice vlastitog narcizma, a ta bi tamnica uskoro mogla postati pravom pravcatom septičkom jamom, ako ista sebe uskoro ne dovede u red.
Jer je prirodno :) Ili želiš reći da si poseban? :)
Ako si me ikada čitao i razumjeo, znao bi za moje spominjanje tovara, magarca i ino.:)
Hmmm, ja se držim onog poučka, tj. zakona akcije i reakcije :)
Tamnica, hm, tamnica nije samo na zapadu već visi nad cijelim čovječanstvom, počevši od nas samih...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 01:23

mativka wrote:Jer je prirodno :) Ili želiš reći da si poseban? :)
Ako si me ikada čitao i razumjeo, znao bi za moje spominjanje tovara, magarca i ino.:)
Hmmm, ja se držim onog poučka, tj. zakona akcije i reakcije :)
Tamnica, hm, tamnica nije samo na zapadu već visi nad cijelim čovječanstvom, počevši od nas samih...

Što je prirodno? Da je čovjek tužniji što je pametniji? :)
Ne bih rekao. :)
To je valjda u skladu sa onom ignorance is bliss, ali tu je riječ kako veće znanje obično podrazumjeva i veću odgovornost, a odgovornost nije nešto sa čim se čovjek lako nosi. No, ja tu ne bih automatski u igru uvodio tugu. :)
Svatko od nas je poseban na svoj način, a ako se sjećaš, na samom početku ponovnog pisanja na ovom podforumu sam jednom napisao i kako u ovoj nama relativno lako vidljivoj stvarnosti velikih objekata ne samo da ne postoje dva identična ljudska bića nego niti dva identična kamena.
Svi su na neki način jedinstveni, kako ljudi tako i kamenje. Postoji i ona druga, kvantna stvarnost, koja je zapravo temeljna i u njoj ne vladaju takvi odnosi, ali ostavimo sad to po strani.
Očito te ne čitam dovoljno jer ekipa na ovoj temi naštanca jako puno postova u kratkom vremenu pa to nije nikome izvana baš lako pratiti.
Reaktivno djelovanje nije baš osobito ni racionalno ni uspješno itd. Ono proaktivno je svakako na većoj cijeni, ali je problem da ono zahtjeva veći fond informacija, znanja, ali ponekad i osobina poput empatije pa ga je puno teže provoditi.
Mi smo sastavni dio zapadne civilizacije bez obzira na individualne razlike. I da, visi nad cijelim čovječanstvom, ali u ovom trenutku je zapadna civilizacija u tom smislu u fokusu, jer su se neke njene slabosti počele pokazivati upravo kada je postala previše samozadovoljna misleći da će se drugi automatski zbog takve njene slike o samoj sebi početi ugledati na nju i slijediti njene vrijednosti te promjeniti vlastiti svjetonazor kako bi se prilagodili nama. Vrlo narcisoidno očekivanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 01:25

Kako god, meni je sad vrijeme za spavanje. :) Laku noć. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 01:33

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Jer je prirodno :) Ili želiš reći da si poseban? :)
Ako si me ikada čitao i razumjeo, znao bi za moje spominjanje tovara, magarca i ino.:)
Hmmm, ja se držim onog poučka, tj. zakona akcije i reakcije :)
Tamnica, hm, tamnica nije samo na zapadu već visi nad cijelim čovječanstvom, počevši od nas samih...

Što je prirodno? Da je čovjek tužniji što je pametniji? :)
Ne bih rekao. :)
To je valjda u skladu sa onom ignorance is bliss, ali tu je riječ kako veće znanje obično podrazumjeva i veću odgovornost, a odgovornost nije nešto sa čim se čovjek lako nosi. No, ja tu ne bih automatski u igru uvodio tugu. :)
Svatko od nas je poseban na svoj način, a ako se sjećaš, na samom početku ponovnog pisanja na ovom podforumu sam jednom napisao i kako u ovoj nama relativno lako vidljivoj stvarnosti velikih objekata ne samo da ne postoje dva identična ljudska bića nego niti dva identična kamena.
Svi su na neki način jedinstveni, kako ljudi tako i kamenje. Postoji i ona druga, kvantna stvarnost, koja je zapravo temeljna i u njoj ne vladaju takvi odnosi, ali ostavimo sad to po strani.
Očito te ne čitam dovoljno jer ekipa na ovoj temi naštanca jako puno postova u kratkom vremenu pa to nije nikome izvana baš lako pratiti.
Reaktivno djelovanje nije baš osobito ni racionalno ni uspješno itd. Ono proaktivno je svakako na većoj cijeni, ali je problem da ono zahtjeva veći fond informacija, znanja, ali ponekad i osobina poput empatije pa ga je puno teže provoditi.
Mi smo sastavni dio zapadne civilizacije bez obzira na individualne razlike. I da, visi nad cijelim čovječanstvom, ali u ovom trenutku je zapadna civilizacija u tom smislu u fokusu, jer su se neke njene slabosti počele pokazivati upravo kada je postala previše samozadovoljna misleći da će se drugi automatski zbog takve njene slike o samoj sebi početi ugledati na nju i slijediti njene vrijednosti te promjeniti vlastiti svjetonazor kako bi se prilagodili nama. Vrlo narcisoidno očekivanje.
Vjerojatno u tom slučaju nije samo racio uključen :)
Kamen, zbog čega si kamen uključio u svoje promišljanje?
A, tako je jednostavan zakon...
Svatko svoju sliku nosi, zbog čega si se svrstao u bilo čiju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 01:34

slidingdoorsoperator wrote:Kako god, meni je sad vrijeme za spavanje. :) Laku noć. :)
Noć, čovječe od slova :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 02:27

Ustala sam se iz kreveta samo da napišem misao koja mi ne da mira. Sli, u tebi vidim sve, ali tebe ne vidim...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/4/2017, 07:41

kic wrote:
ne.
Denkverbot - Page 49 17904410
[size=46]https://watch.nba.com/game/20170416/OKCHOU[/size]

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 08:03

mativka wrote:Vjerojatno u tom slučaju nije samo racio uključen :)
Kamen, zbog čega si kamen uključio u svoje promišljanje?
A, tako je jednostavan zakon...
Svatko svoju sliku nosi, zbog čega si se svrstao u bilo čiju?

Nikada nije samo racio uključen. :) Uvijek su uključene emocije odnosno osjećaji bez kojih je racio nepotpun.
Kamen je tu dio priče o različitosti svega postojećeg u ovoj nama relativno lako vidljivoj makro stvarnosti, koja se po tome bitno razlikuje od one na kvantnoj razini.
Da, svatko svoju sliku nosi, no poanta je u tome da se naše slike sastoje od istih elemenata koji čine slike drugih ljudi. Istovremeno dijelimo istu matricu, a opet smo na neki način jedinstveni.
Zanimljivo, zar ne. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/4/2017, 08:17

mativka wrote:Ustala sam se iz kreveta samo da napišem misao koja mi ne da mira. Sli, u tebi vidim sve, ali tebe ne vidim...
ka ne gljedoš,
masovna histerija je, kako mu i ime govori, status qou bias čovik. un je za promjene, ali da se ča manje stvori premini, ča znoči da je nojvjerojatnije u mirovini. un je obrnut od valtera krajcara (ki je vjernik- fizičar) tj. fizičar-vjernik, s tin da poredak pojmova određivo senioritet ki se kome miče s puta. 
nika se ni oženi jer je izabro nojskuplji mogući hobi, audiofiliju, a to nijedna žena ne more trpiti. svi audiofili su samci ili rastavljeni.  nojveća mrlja na osobnosti mu je svakako socijalizam, ali ako bi to bilo za flagrant 2, na forumu bi ostali samo, kicinjo, triniti i neo, levijatan i jo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/4/2017, 08:20

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Vjerojatno u tom slučaju nije samo racio uključen :)
Kamen, zbog čega si kamen uključio u svoje promišljanje?
A, tako je jednostavan zakon...
Svatko svoju sliku nosi, zbog čega si se svrstao u bilo čiju?

Nikada nije samo racio uključen. :) Uvijek su uključene emocije odnosno osjećaji bez kojih je racio nepotpun.
Kamen je tu dio priče o različitosti svega postojećeg u ovoj nama relativno lako vidljivoj makro stvarnosti, koja se po tome bitno razlikuje od one na kvantnoj razini.
Da, svatko svoju sliku nosi, no poanta je u tome da se naše slike sastoje od istih elemenata koji čine slike drugih ljudi. Istovremeno dijelimo istu matricu, a opet smo na neki način jedinstveni.
Zanimljivo, zar ne. :)
tribo biti oprezan ka se govori o jedinstvenosti, mogo bi se okladiti da mativka ne razlikuje "jedinstven" od " vridan"

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 08:23

aben wrote:jer je izabro nojskuplji mogući hobi, audiofiliju, a to nijedna žena ne more trpiti

:D Evo, bar si ovdje u pravu. :) To stvarno malo koja žena može podnijeti. No, nije najskuplji hobi, silni preskupi auti koje gledamo po ulicama su puno skuplji, a većinom predstavljaju statusni simbol odnosno njihovi vlasnici sliku svoju voze po ulicama i cestama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/4/2017, 08:30

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:jer je izabro nojskuplji mogući hobi, audiofiliju, a to nijedna žena ne more trpiti

:D Evo, bar si ovdje u pravu. :) To stvarno malo koja žena može podnijeti. No, nije najskuplji hobi, silni preskupi auti koje gledamo po ulicama su puno skuplji, a većinom predstavljaju statusni simbol odnosno njihovi vlasnici sliku svoju voze po ulicama i cestama.
a, to nekako izlazi iz mog poimanja hobija, uze sun da je hobi vezenje goblena, slaganje puzli, izgradnja maketa ...
dopušćun ispravku da je jedino to ča sun pogodi, al jedino ako ispovjediš socijalizam

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/4/2017, 11:35

aben wrote:
kic wrote:
ne.
Denkverbot - Page 49 17904410
[size=46]https://watch.nba.com/game/20170416/OKCHOU[/size]

prevelika razlika, bit će tu još svega..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 12:50

aben wrote:a, to nekako izlazi iz mog poimanja hobija, uze sun da je hobi vezenje goblena, slaganje puzli, izgradnja maketa ...
dopušćun ispravku da je jedino to ča sun pogodi, al jedino ako ispovjediš socijalizam

Pa dobro, ljudi biraju hobije ne samo po svojim afinitetima nego i po tome koliko su energije u stanju uložiti u nešto što im ne osigurava egzistenciju. Kod mene je to više strast nego hobi.
Nije baš jedino što si pogodio, ali nećemo o tome. :)
Ne pada mi na pamet ispovjediti socijalizam, jer i nemam tih sklonosti.
Jednom si me doduše retorički pitao koja razdoblje kapitalizma smatram... valjda zlatnim, najboljim ili tako nešto. Pa da i na to odgovorim. Zapadna Njemačka od druge polovice sedamdesetih i prve polovice osamdesetih, najkasnije do pada Berlinskog zida. Napose kada je kancelar bio Helmut Schmidt, a ministar vanjskih poslova Genscher. Kada je Genscher otišao seljačini (kako su ga sami njemački mediji često nazivali) Kohlu, Schmidt je izgubio mjesto kancelara, ali je ostao guru njemačke politike praktički do kraja života i uživao status sličan onome Kissingerovom.
Tada je postojao zdravi gospodarski rast i odgovorna socijalna politika, demokracija je bila uzorna, ulaganja su bila dobro zaštićena, radništvo je bilo u puno boljoj poziciji nego danas, nezaposlenost na vrlo niskoj razini, a valuta besprijekorno stabilna.
Schmidt nije bio socijalist poput Brandta ili Oskara Lafontainea, a pogotovo ne poput Palmea. Bio je socijaldemokrat, a Genscher je njegovoj vlasti davao taj po meni neophodni zdravi ton liberalizma bez kojeg se svaka socijaldemokracija teži utopiti u socijalizam.
Nije bio laprdalo koji je danas govorio jedno, a sutra drugo, nego iznimno odgovoran političar kojemu su svi vjerovali i kojega su svi pitali za mišljenje i uvažavali ga.
Mislim da se ti dani neće možda nikada više vratiti, ili će proteći još jako puno vode dok se to ponovo ne dogodi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/4/2017, 13:07

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Znam da nije vrijeme za ovakva pitanja, no i Marija je bila djevica pa svi mislimo u fizičkom smislu. Zapravo je to samo bila metafora za mladu djevojku...Zbog toga i moje pitanje vezano uz nevinost...
kako to misliš metafora?
Pa nevinost se ne može izgubiti fizičkim kontaktom, ili može?
pa, na taj način se i gubi :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/4/2017, 13:55

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
ne.
Denkverbot - Page 49 17904410
[size=53]https://watch.nba.com/game/20170416/OKCHOU[/size]

prevelika razlika, bit će tu još svega..
moguće, jer nažalost, lopta je okrugla

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/4/2017, 14:19

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:a, to nekako izlazi iz mog poimanja hobija, uze sun da je hobi vezenje goblena, slaganje puzli, izgradnja maketa ...
dopušćun ispravku da je jedino to ča sun pogodi, al jedino ako ispovjediš socijalizam

Pa dobro, ljudi biraju hobije ne samo po svojim afinitetima nego i po tome koliko su energije u stanju uložiti u nešto što im ne osigurava egzistenciju. Kod mene je to više strast nego hobi.
Nije baš jedino što si pogodio, ali nećemo o tome. :)
Ne pada mi na pamet ispovjediti socijalizam, jer i nemam tih sklonosti.
Jednom si me doduše retorički pitao koja razdoblje kapitalizma smatram... valjda zlatnim, najboljim ili tako nešto. Pa da i na to odgovorim. Zapadna Njemačka od druge polovice sedamdesetih i prve polovice osamdesetih, najkasnije do pada Berlinskog zida. Napose kada je kancelar bio Helmut Schmidt, a ministar vanjskih poslova Genscher. Kada je Genscher otišao seljačini (kako su ga sami njemački mediji često nazivali) Kohlu, Schmidt je izgubio mjesto kancelara, ali je ostao guru njemačke politike praktički do kraja života i uživao status sličan onome Kissingerovom.
Tada je postojao zdravi gospodarski rast i odgovorna socijalna politika, demokracija je bila uzorna, ulaganja su bila dobro zaštićena, radništvo je bilo u puno boljoj poziciji nego danas, nezaposlenost na vrlo niskoj razini, a valuta besprijekorno stabilna.
Schmidt nije bio socijalist poput Brandta ili Oskara Lafontainea, a pogotovo ne poput Palmea. Bio je socijaldemokrat, a Genscher je njegovoj vlasti davao taj po meni neophodni zdravi ton liberalizma bez kojeg se svaka socijaldemokracija teži utopiti u socijalizam.
Nije bio laprdalo koji je danas govorio jedno, a sutra drugo, nego iznimno odgovoran političar kojemu su svi vjerovali i kojega su svi pitali za mišljenje i uvažavali ga.
Mislim da se ti dani neće možda nikada više vratiti, ili će proteći još jako puno vode dok se to ponovo ne dogodi.
život je složen, to ča je neko socijalist, ili socijaldemokrat (socijalist) i ponošo se, tj upravlja kapitalistički, ne znoči da je socijalizam uspi i, još važnije, mi ne znomo koliko su ti socijalisti kočili njemačku. možda bi nam sa audiofilski sustavi gustali jenu misečnu ploću.
i, detektirun ko tebe un historicistički okvir, mirenja povijesti po vladarima. vladari moru biti važni u srednjen vijeku, i to samo orijentacije radi. ali danas ih se tribo spominjati u smislu ki se više miče s puta, a ne ki uređuje društvo. i highly recpmmend bijeda historicizma.
inače, ako ne želiš ispovjediti svoj magnum krimen, ajde ga pobliže objosni (ali ne tipa " radnici su sritni" jer su i radnici u sssru bili sritni) ot opskurni termin -socijaldemokracija- i imaj na umu da je nojveći predstavnik sličnog pojma -demokratskog socijalizma- niko drugi doli naš sokrat, a znomo da je un u punoj težoj situaciji od ćorave kokoši, naime, oka znun zonje, još ni pogodi nijeno zrno:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2017, 09:46

vidi sun reklamu za always,
govori da je teći, bocati se i tući ko cura- uvreda, i da se to dogodi jer u pubertetu cure izgubu samopouzdanje, a ko dokaz doju primjer curica koje na pitanje ča znoči teći ko cura odgovoro da je to teći nojbrže ča more.

  Denkverbot - Page 49 1f610 Denkverbot - Page 49 1f52b

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 49 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum