ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bitka za domovinski film

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Bitka za domovinski film Empty Bitka za domovinski film

Post by vuksadinare 20/2/2017, 15:29

http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/predstavnici-braniteljskih-udruga-prekidali-skup-filmasa-redatelj-nuic-porucio-ovdje-je-600-imena-i-prezimena-a-tko-ste-vi/5656711/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by vuksadinare 20/2/2017, 15:32

vuksadinare wrote:http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/predstavnici-braniteljskih-udruga-prekidali-skup-filmasa-redatelj-nuic-porucio-ovdje-je-600-imena-i-prezimena-a-tko-ste-vi/5656711/
http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/predstavnici-braniteljskih-udruga-prekidali-skup-filmasa-redatelj-nuic-im-porucio-ovdje-je-600-imena-i-prezimena-a-tko-ste-vi/5656711/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by vuksadinare 20/2/2017, 15:36

...ovo se sad pretvorilo doslovce  u 'mi ili vi'...v.d ravnatelj HAVC-a kaze prosla su vremena filmova ala 'bitka na neretvi'..sto uopce istina recimo hoolywood nikad vise nije snimio filmova o 2 svjetskom ratu i ratu u iraku nego posljednjih godina...rusi isto snimaju brdo filmova o drugom svjetskom ratu...nego jednostavno ne zele snimati filmove o domovinskom ratu gdje nema bar dio 'bratstva i jedinstva'...ono malo sto se snimilo uopce nije financirano od havc-a...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Guest 20/2/2017, 16:10

vuksadinare wrote:ono malo sto se snimilo uopce nije financirano od havc-a...

Osim onih koji su financirani od strane gorespomenutoga. Tj svi osim onog jednog nezavisnog koji je sam po sebi tuga Božja. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by vuksadinare 20/2/2017, 16:13

MaximusDecimusMiridije wrote:
vuksadinare wrote:ono malo sto se snimilo uopce nije financirano od havc-a...

Osim onih koji su financirani od strane gorespomenutoga. Tj svi osim onog jednog nezavisnog koji je sam po sebi tuga Božja. :)
na koji mislis?
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Guest 20/2/2017, 16:17

A ono cudo u dva nastavka gdje nekakav dugokosi lik bjezi od cetnika po sumama,jede janjetinu i ubija zlikovce u dva nastavka. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by vuksadinare 20/2/2017, 16:20

...ali i istina je da se snimaju previse filmova ala 'zasto je propao mesani brak'...'tko nas bre zavadi'...ako su tako uspjesni zasto ne izađu na međunarodno trziste...utrosis na film 4 milijuna kuna koje gleda 500 ljud
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Guest 20/2/2017, 16:24

Ratni film je skoro nemoguce snimiti. U nas je tehnologija opcenito nikakva. U ratnim filmovima efekti su jebeno bitna stavka. Dobre kamere,kaskaderi,oprema,naoruzanje,vozila...sve zivo ti treba. To sve skupa kosta. Koliko se u nas da po filmu sredstava? Imas srece ako dobijes milju-dvije kuna. Filmovi koje Rusi i Ameri snimaju dodju od 10 do 50 milja eura za napraviti ovi o drugom svjetskom ratu. Nije to jebote...skupi folklorna drustva od Kotoribe do Nevesinja...daj im svima uniforme,drvene puske i nek trcu okolo i vicu bum bum.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by mutava baštarda 20/2/2017, 17:03

MaximusDecimusMiridije wrote:Ratni film je skoro nemoguce snimiti. U nas je tehnologija opcenito nikakva. U ratnim filmovima efekti su jebeno bitna stavka. Dobre kamere,kaskaderi,oprema,naoruzanje,vozila...sve zivo ti treba. To sve skupa kosta. Koliko se u nas da po filmu sredstava? Imas srece ako dobijes milju-dvije kuna. Filmovi koje Rusi i Ameri snimaju dodju od 10 do 50 milja eura za napraviti ovi o drugom svjetskom ratu. Nije to jebote...skupi folklorna drustva od Kotoribe do Nevesinja...daj im svima uniforme,drvene puske i nek trcu okolo i vicu bum bum.
tu bi ministarstvo obrane moralo čvrsto stat i uletiti s statistima i opremom. samo,
da HV pošalje par statista umanji se sigurnost zemlje 50%.
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Guest 20/2/2017, 17:07

Šta bi još ministarstvo obrane trebalo napraviti?

Jebote.....MINISTARSTVO OBRANE se treba baviti obranom, nabavkom opreme za vojsku I TO JE KRAJ. 

Na ministarstvu obrane trenutno su....troškovi gašenja požara,spašavanja planinara,medicinski transport,radovi pošumljavanja i probijanja puteva,nadgledanje granice,nadgledanje obalnog pojasa,..... sve redom aktivnosti za koje bi trebale postojati posebne službe. A ti bi im još šiknuo troškove snimanja filmova?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by mutava baštarda 20/2/2017, 17:16

MaximusDecimusMiridije wrote:Šta bi još ministarstvo obrane trebalo napraviti?

Jebote.....MINISTARSTVO OBRANE se treba baviti obranom, nabavkom opreme za vojsku I TO JE KRAJ. 

Na ministarstvu obrane trenutno su....troškovi gašenja požara,spašavanja planinara,medicinski transport,radovi pošumljavanja i probijanja puteva,nadgledanje granice,nadgledanje obalnog pojasa,..... sve redom aktivnosti za koje bi trebale postojati posebne službe. A ti bi im još šiknuo troškove snimanja filmova?
mel gibson na trpinjskoj cesti roka tenkove... chuck norris spašava branu peruću... kapetan amerika oslobađa prevlaku i konavle.... i slično. ako država nema novca neka se zaduži. ako je mogao najveći sin naših naroda isplatiti brinera, bartona.... može i vrhovna zapovjednica. mogla bi i ona statirat, voli često oblačit uniformu. mogla bi recimo dobiti ulogu američke vojne misionarke.
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by debotoijusto 20/2/2017, 18:23

Doris Pack, njemačka političarka i bivša predsjednica povjerenstva za kulturu u Europskom parlamentu, uputila je hrvatskim medijima pismo vezano uz HAVC. 

'Po povratku s Berlinalea, na kojem sam u svojstvu koordinatora nagrade Prix Lux Europskog parlamenta pohodila brojna događanja, moram reći da su mi sudionici iz različitih zemalja ukazivali na trenutačno stanje u hrvatskom filmu.

Kao svjedok dinamičnog razvoja hrvatske kinematografije u posljednjih pet godina, kako na festivalskim platnima tako i u međunarodnom filmskom poslovanju, ne mogu sakriti razočaranje zbog krize koja je zahvatila suvremeni hrvatski model financiranja audiovizualnih djela.


Ovaj kulturni koncept ima ime: HAVC, Hrvatski audiovizualni centar, a upravo njemu nacionalna audiovizualna industrija u Hrvatskoj može zahvaliti svoj nagli porast. Dobro je poznata činjenica da zajednice filmaša Istočne Europe i njihovi nacionalni filmski fondovi smatraju HAVC oglednim primjerom koji treba kopirati. Shvatila sam to prošle godine u prosincu na konferenciji koju je u Zagrebu organizirala EU.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by debotoijusto 20/2/2017, 18:24

Sigurna sam da aktualna vlast dobro razumije važnost ove teme. Audiovizualna industrija je u Hrvatskoj, kao i kod nas u Njemačkoj, jedan od temelja gospodarstva. Mnoga mala i srednja poduzeća, dobavljači i turističke firme profitiraju od aktivnosti u ovom području.

Stoga iskreno očekujem od hrvatskog premijera i njegove Vlade da u što kraćem roku započne dijalog s filmašima, zakonodavcima i stručnjacima.

Neophodno je stati na kraj trenutnoj krizi, s jasnim ciljem očuvanja europskog puta entuzijastične hrvatske kinematografije i njenog daljnjeg razvoja.

Dva hrvatska filma upravo su nagrađena u Berlinu. Budimo ponosni na to i nastavimo putem koji je omogućio takve rezultate.'
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Guest 20/2/2017, 18:25

Ja bih to odjebao skroz mile mi majke. Kakvo financiranje filmova alo? Pa gdje to ima jebote. Nemas para? Snimaj amaterski,nezavisni tko te jebe. Radi film svojim parama, reklamiraj pa ili ide ili ne ide. Sve to treba razjebati lijepo  Bitka za domovinski film 1f621
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by debotoijusto 20/2/2017, 18:26

Sigurna sam da aktualna vlast dobro razumije važnost ove teme.

Stoga iskreno očekujem od hrvatskog premijera i njegove Vlade da u što kraćem roku...

plenky na aparatima
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by debotoijusto 20/2/2017, 18:28

MaximusDecimusMiridije wrote:Ja bih to odjebao skroz mile mi majke. Kakvo financiranje filmova alo? Pa gdje to ima jebote. Nemas para? Snimaj amaterski,nezavisni tko te jebe. Radi film svojim parama, reklamiraj pa ili ide ili ne ide. Sve to treba razjebati lijepo  Bitka za domovinski film 1f621

razumin te
ja bi odjebao sport
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Guest 20/2/2017, 18:32

hoću nastavak Supernačurala...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by L'âme 20/2/2017, 18:32

MaximusDecimusMiridije wrote:Ja bih to odjebao skroz mile mi majke. Kakvo financiranje filmova alo? Pa gdje to ima jebote. Nemas para? Snimaj amaterski,nezavisni tko te jebe. Radi film svojim parama, reklamiraj pa ili ide ili ne ide. Sve to treba razjebati lijepo  Bitka za domovinski film 1f621
neka se sami financiraju/produciraju.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Guest 20/2/2017, 18:33

svak kinematografija ima svoje posebnosti..pa ako vec ide ovim drzavnim preseravanjem,nek se snima zanr koji m se moze i profitirati..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Guest 20/2/2017, 18:37

debotoijusto wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Ja bih to odjebao skroz mile mi majke. Kakvo financiranje filmova alo? Pa gdje to ima jebote. Nemas para? Snimaj amaterski,nezavisni tko te jebe. Radi film svojim parama, reklamiraj pa ili ide ili ne ide. Sve to treba razjebati lijepo  Bitka za domovinski film 1f621

razumin te
ja bi odjebao sport

I ja isto.

Lesinarenje obicno. Drzava mora omoguciti mladima uvjete za razvoj, gradovima eventualno dvorane i ostalo. Financiranje profesionalnog sporta? Sportova i klubova?

Neka odjebu svi skupa. Skupljaj clanarine pa se financiraj,prodaji karte itd,... slazemo se :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bitka za domovinski film Empty Re: Bitka za domovinski film

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum