ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Vorpatril 20/4/2014, 11:23

William Engdahl: "Dolar umire, multi-polarni svijet dolazi"
Poznati autor i analitičar, bivši američki dužnosnik William Engdahl, objavio je kolumnu za Press TV u kojoj argumentira kako američki dolar "umire" te kako je kriza u Ukrajini otvorila širom vrata za dolazak "multi-polarnog svijeta".

...rezultat sankcija na međunarodnom trgovačkom području...

Srednji tečaj yuana u odnosu na dolar prvi put ispod 7
Prema najnovijim podacima Kineske narodne banke, srednji tečaj kineske nacionalne valute u odnosu na američki dolar je prvi puta ispod 7, odnosno jedan dolar vrijedi 6.9920 yuana, čime je postignut novi historijski rekord.

...kako reče Engdah - "Obamina administracija si pucala u nogu"

_________________
Tito je bio Bog i Kralj za radnike i seljake...
Vorpatril
Vorpatril

Male
Posts : 137
2014-04-18


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by kic 20/4/2014, 11:24

ne mogu te shvatiti ozbiljno s ovim potpisom lel
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Vorpatril 20/4/2014, 11:27

...evo i linkovi na oba teksta...

US dollar dying as tensions over Ukraine heat up: Analyst

Srednji tečaj yuana u odnosu na dolar prvi put ispod 7

_________________
Tito je bio Bog i Kralj za radnike i seljake...
Vorpatril
Vorpatril

Male
Posts : 137
2014-04-18


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Vorpatril 20/4/2014, 11:36

kic wrote:ne mogu te shvatiti ozbiljno s ovim potpisom lel
...pa zar nije...vidi ovo...
Potrebno je zahvaliti se uslugama MMF-a i zaustaviti inozemna investiranja. Kada su nešto
slično učinili "Južnoazijski tigrovi", za dvadeset godina povećali su svoj bruto
društveni proizvod za četiri puta. Približno takav razvoj imali smo i mi u prethodnoj
Jugoslaviji. U vremenu od 37 godina (1952-1989) društveni proizvod uvećan je sedam puta
(7x). U vremenu od 1952. do 1972. godine razvoj je bio brži od sadašnjih "južnoazijskih tigrova". A za ovih dvadeset poratnih godinami idemo silaznom linijom.
Sad smo siromašniji nego neposredno poslije rata. Naravano kad bi se izvršio realan obračun bruto društvenog proizvoda.
Evo i link na cijeli tekst

_________________
Tito je bio Bog i Kralj za radnike i seljake...
Vorpatril
Vorpatril

Male
Posts : 137
2014-04-18


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 11:50

kakav krvavi yugoslavenski rast.  7puta? rofl. rofl. rofl. 7puta? znaš šta je 7puta?

Uvećano 7 puta? lol? odakle ti podaci? da je YUga uvećala BDP 7 puta, 1989 godine bi bila među najbogatijim zemljama Europe - a ne najsiromašnijim i bankrotirana i na rubu rata i sa izvozom manji od 500$ po glavi stanovnika. 

U ostalom što se tiče tih dugova, tko je kriv za "dugove" nego vlasti. Yuga je bila dužna, bankrotirala 2puta, i onda je Hrvatska nasljedila 30% BDPa u ratu kao dug, i taman pred kraj 90tih smo bili za vratit sav dug, na vlast došao Račan pa Sanader pa Linić (kojeg si osobno uzdizao kao boga) i zaduživanje se nastavlja.

Države se zadužuju jer neznaju kontrolirati svoje troškove, kupuju izbore penzijama, socijalnim davanjima, uhljebljuju na državnu sisu itd.. 



MMF nije nikakav "đavo" , nego MMF uskače kao spasitelj kada ti više nitko ne želi posuditi pare. 

Tipa naš Linić(kojeg si ti hvalio mjesecima na bivšem forumu dok je nas par koji znamo nešto o ekonomiji upozoravalo je to katastrofa a sada se vidi da je katastrofa) kada ovu državu zbog nabujale državne birokracije dovede u bankrot, i nakon toga nam nitko neće davati kredite, tada ćemo morati zvati MMF. 

MMF će jedini posuditi povoljan novac, ali zahtjevati konkretne mjere tako da se Hrvatska ekonomija uspostavi. 

Pa MMF je razvio mnoge zemlje sa svojim mjerama i pomogao im vratiti dugove.


Ako država ne želi MMF, neka sreže državnu birokraciji za 30% i onima koji ostanu sreže plaće za 30% i sreže penzije za 30%. Eto paket mjera i netreba ti MMF. 

A to uzdizanje yuge.,.. i ta jadna država je zvala MMF, i nije joj pomoglo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 11:55

A to da su si Ameri pucali u nogu, ništa čudno. Ipak najviše ovim sranjem u Ukrajini upucani u nogu Rusi i EU, pa nešto sitno Ameri , dok azijati Kinezi će profitirati ako se sankcije oduže. Od Rusije će kupovati jeftine energenete što će im omogućiti rast BDPa, a usput će kineski kapitalisti pokupovati pola Ruske ekonomije kojoj kronično fali investicija u industriji i ostalim sektorima jer ovise samo o nafti i plinu.  Ruski rast temeljen na nafti i plinu je gotov.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Vorpatril 20/4/2014, 11:58

EmberSpirit wrote:kakav krvavi yugoslavenski rast.  7puta?

...traži traži pa ćeš naći...

EmberSpirit wrote:
MMF će jedini posuditi povoljan novac, ali zahtjevati konkretne mjere tako da se Hrvatska ekonomija uspostavi. 

Pa MMF je razvio mnoge zemlje sa svojim mjerama i pomogao im vratiti dugove.


...vidim da još živiš u prošlosti ekonomske romantike i romantičnih iluzija o MMF-u...odi malo do tekstova o Ukrajini i vidi koju omču im je MMF pripremio...čist onak informativno baci oko...

EmberSpirit wrote:A to uzdizanje yuge.,..

...da nažalost i Hrvatsko gospodarstvo se razvijalo i raslo tih 20 godina od '52. do '72...radnici su tad dobro i dostojanstveno živjeli u Hrvatskoj...redovite plaće...stanovi i stambeni krediti od poduzeća u kojima su radili...besplatni fakulteti...besplatni liječnici...vlastita teška, kemijska i tehnološka industrija...e da da...nema više 8-8-8 za radnike...samo za par 100 probranih...

_________________
Tito je bio Bog i Kralj za radnike i seljake...
Vorpatril
Vorpatril

Male
Posts : 137
2014-04-18


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Vorpatril 20/4/2014, 12:01

EmberSpirit wrote:A to da su si Ameri pucali u nogu, ništa čudno. Ipak najviše ovim sranjem u Ukrajini upucani u nogu Rusi i EU, pa nešto sitno Ameri , dok azijati Kinezi će profitirati ako se sankcije oduže. Od Rusije će kupovati jeftine energenete što će im omogućiti rast BDPa, a usput će kineski kapitalisti pokupovati pola Ruske ekonomije kojoj kronično fali investicija u industriji i ostalim sektorima jer ovise samo o nafti i plinu.  Ruski rast temeljen na nafti i plinu je gotov.

...kvragu..po ekonomskoj analitici podsećaš me na @yodu sa starog foruma...u globalu nešt malo znaš ali ga fulaš totalno...

_________________
Tito je bio Bog i Kralj za radnike i seljake...
Vorpatril
Vorpatril

Male
Posts : 137
2014-04-18


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by shaby 20/4/2014, 12:32

pa obama i je postavljen sa razlogom,jedan od toga je pucanje si u nogu.. :D

_________________


"Universal truth is not measured in mass appeal"
shaby
shaby

Posts : 284
2014-04-19


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 12:37

Vorpatril wrote:
EmberSpirit wrote:kakav krvavi yugoslavenski rast.  7puta?

...traži traži pa ćeš naći...




EmberSpirit wrote:
MMF će jedini posuditi povoljan novac, ali zahtjevati konkretne mjere tako da se Hrvatska ekonomija uspostavi. 

Pa MMF je razvio mnoge zemlje sa svojim mjerama i pomogao im vratiti dugove.


...vidim da još živiš u prošlosti ekonomske romantike i romantičnih iluzija o MMF-u...odi malo do tekstova o Ukrajini i vidi koju omču im je MMF pripremio...čist onak informativno baci oko...

EmberSpirit wrote:A to uzdizanje yuge.,..

...da nažalost i Hrvatsko gospodarstvo se razvijalo i raslo tih 20 godina od '52. do '72...radnici su tad dobro i dostojanstveno živjeli u Hrvatskoj...redovite plaće...stanovi i stambeni krediti od poduzeća u kojima su radili...besplatni fakulteti...besplatni liječnici...vlastita teška, kemijska i tehnološka industrija...e da da...nema više 8-8-8 za radnike...samo za par 100 probranih...

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" 3-medi11

Znaš ti šta je realni rast od 7puta? Da se to dogodilo Yuga bi bila bogatija od Njemačke, a ne obrnuto, da moj stari i pola rodbine trčalo u Njemačku i vraćalo se sa Njemačkim markama u Hrvatsku /yugu/  i to trošilo ovdje. 

Yuga je i živjela od tih radnika u Njemačkoj jer su donosili najveći broj deviza. Bauštelci iz Zapadnih zemalja su donosili najviše stranih deviza, više nego ostatak ekonomije zajedno. 


Od toga ostatka, najviše deviza je donosio turizam. Eto ekonomija Yuga. Kakvih 7 puta. Rasli smo na razini ostalih socijalističkih zemalja, /rusija/bugarska/mađarska, dok kapitalističke zemlje su nas ostavile u prašini. 

Da smo bili mi u kapitalizmu mogli smo imati standard kao Austrija ili tako nešto. Jer praktički Austrija i YUga su posli WW2 krenili skoro sa istim BDPom per capita, Austrija bila malo jača. Danas su oni pojam za nas. Najgore od svega jedna Češka je imala veći BDP per capita od Austrije i većine zapadnih zemalja, - iako je izašla kao najrazvijenija socijalistička zemlja, sve jedno je pun kurac zaostajala. I Mađarskoj se slično dogodilo. Ta zemlja je imala BDP per capita na razini Austrije, jer su stoljećima bili jedna te ista zemlja, jednako se razvijali(A Češka bila najrazvijenija u AU) a Mađarska i Češka zaostale zbog socijalizma, a AUstrija otišla u vrh. 



A to imala YUga industriju, jebote nisu imali 10 proizvoda u ciloj državi koji su mogli konkrirati vanka.  Industrija je bila posebno loša grana države, sa izvozom od 600$ per capita, bila je zakurac totalno. Radila u gubicima, - meni je mater VŠS inžinjerka i otac strojarski tehničar pa znam priče o toj "industriji".. radili su u različitim tvornicama... katastrofa.. mogu se raspričati.. Na kraju te tvornice su "živjele" od 1)doznaka gastrabajtera 2)američkih kredita 3)turizma... iako su 1+2+3+ Yugi donosili doslovno desetke milijardi $ , sve jedno industrija je pojela sve i opet su propali. 

. Real earnings in Yugoslavia fell by 25% from 1979 to 1985.By 1988 emigrant remittances to Yugoslavia totalled over $4.5 billion (USD), and by 1989 remittances were $6.2 billion (USD), which amounted to over 19% of the world's total.



6.2 milijarde $ (ondašnjih dolara kada je cijena nafte , bakra, betona, željeza , goriva, hrane bila po nekoliko puta manja).. 



spominješ rast 52-72... aj 20godina... prije je bio rast 45-90, 45 godina, sada je pao na 20godina... najgore to i jest bio realni rast nekih 52-72, tih 20ak godina jest skočio standard, ljudi su počeli bolje živjeti... i to je to.. 70tih godina je rast stao , industrija proizvodnja od tada se nije kurca modernizirala... yuga je mogla bankrotirati još 70ih, nego je tito otvorio granice pa su "Nezaposleni sami otišli" i slali milijarde $ deviza. Pa zbog toga su se gajile iluzije, da je YU ekonomija nešto valjala i nakon 70tih... da nije tito poslao stotine tisuća radnika vanka(od čega su mnogi i ostali vanka, zbog toga imamo mali broj stanovnika , trebalo nas je biti pola milijuna do milijun više), država bi najebala samo tako... .



Recimo Yuga da je 70tih godina, kada se ispuhao socijalistički rast (ako pratiš grafikone realnog rasta, u svim socijalističkim zemljama krajem 70tih godina staje rast to je i povezano) , da su tada proveli privatizaciju, zapadni kapital, liberalizaciju, danas bi država bila pun kurac bogatija...


A to da MMF sprema omču Ukrajini oko vrata.. 


na onom forumu sam par puta stavljao grafikone gdje sam uspoređiva BDD per capita Ukrajine (koja je cijelo vrijeme bila pro ruska ekonomska zona) i Poljske (gdje je MMF provodio doktrinu šoka)....

Poljski BDP je danas - 3 ili 4 puta veći od Ukrajinskog.  A Poljaci su eto slušai MMF, a Ukrajinci su slušali Ruse za malo plina... 

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Ekonomija_eljezne_zavjese

Dakle ako Ukrajinci budu slušali MMF, moooooooooožda i nešto naprave od države, iako je sada puno teže nego prije 20godina... sada je kriza u svijetu a Ukrajinsko stanovništvo je ostarilo... ali nema veze bolje ikada nego nikada
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by kic 20/4/2014, 12:39

počeli su grafovi :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by shaby 20/4/2014, 12:43

shaby wrote:pa obama i je postavljen sa razlogom,jedan od toga je pucanje si u nogu.. :D
Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Backlashpng :)
shaby
shaby

Posts : 284
2014-04-19


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 12:43


...kvragu..po ekonomskoj analitici podsećaš me na @yodu sa starog foruma...u globalu nešt malo znaš ali ga fulaš totalno...

a štaš pogodio sam sve...  Eno vam ekonomsko objašnjenje za nerede u Ukrajini. Pogledaj samo onaj dolje grafikon. Vi ljevičari optužujete MMF , a pogledajte situaciju gdje se nalazi Ukrajina. MMF nema šta uništiti u Ukrajini.  Poljska i Ukrajina su imale isti bdp per capita prije 23godine, Poljska otišla na zapad, došao MMF - i pufff... najperspektivnija zemlja istočne Europe...


Ukrajina ostala pro Ruska zona.. i puff... največa vukojebina u Europi..

A ti si hvalio Linić  i green i još par forumaša, kada sam ja pisao analize zašto će nas Linić "uvođenjem reda" uvesti u katastrofu. Eno Matija Babić ti piše na fejsu, lik se počeo kužiti u ekonomiju. 


A da ne govorim kako sam odlično pogodio šta će se dogoditi sa ekonomijom Venezuele kada ste vi svršavali na Madura i njegove socijalističke poteze... tipa da će generali uletit u trgovinu i određivati cijene... šta sam ja napisao šta će se dogodit u roku nekoliko mjeseci... evo pogledaj datum, prije više od pola godine... i pogledaj  1, 2 , 3 , 4 ,5 ... samo još fali broj 5 da se ostvari... 


Nisam ja neki prorok nego jebiga to što sam napisao u ekonomiji, trebao bi znati svaki ekonomist. 

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Ode_venezuela
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Vorpatril 20/4/2014, 12:48

EmberSpirit wrote:

...kvragu..po ekonomskoj analitici podsećaš me na @yodu sa starog foruma...u globalu nešt malo znaš ali ga fulaš totalno...

a štaš pogodio sam sve...  Eno vam ekonomsko objašnjenje za nerede u Ukrajini. Pogledaj samo onaj dolje grafikon. Vi ljevičari optužujete MMF , a pogledajte situaciju gdje se nalazi Ukrajina. MMF nema šta uništiti u Ukrajini.  Poljska i Ukrajina su imale isti bdp per capita prije 23godine, Poljska otišla na zapad, došao MMF - i pufff... najperspektivnija zemlja istočne Europe...


Ukrajina ostala pro Ruska zona.. i puff... največa vukojebina u Europi..

A ti si hvalio Linić  i green i još par forumaša, kada sam ja pisao analize zašto će nas Linić "uvođenjem reda" uvesti u katastrofu. Eno Matija Babić ti piše na fejsu, lik se počeo kužiti u ekonomiju. 


A da ne govorim kako sam odlično pogodio šta će se dogoditi sa ekonomijom Venezuele kada ste vi svršavali na Madura i njegove socijalističke poteze... tipa da će generali uletit u trgovinu i određivati cijene... šta sam ja napisao šta će se dogodit u roku nekoliko mjeseci... evo pogledaj datum, prije više od pola godine... i pogledaj  1, 2 , 3 , 4 ,5 ... samo još fali broj 5 da se ostvari... 


Nisam ja neki prorok nego jebiga to što sam napisao u ekonomiji, trebao bi znati svaki ekonomist. 

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Ode_venezuela

...khm...zaboravljaš jednu sitnicu...ni sranja u Ukrajini ni u Venecueli nebi se dogodila da se Amer uredno nepetlja u unutarnju politiku...a to baš nema neke veze sa ekonomijom...nego sa ratom i agresijom...

_________________
Tito je bio Bog i Kralj za radnike i seljake...
Vorpatril
Vorpatril

Male
Posts : 137
2014-04-18


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Vorpatril 20/4/2014, 12:49

shaby wrote:
shaby wrote:pa obama i je postavljen sa razlogom,jedan od toga je pucanje si u nogu.. :D
Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Backlashpng :)
...dobar... lol!

_________________
Tito je bio Bog i Kralj za radnike i seljake...
Vorpatril
Vorpatril

Male
Posts : 137
2014-04-18


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 13:02

kic wrote:počeli su grafovi :D

ti si akademik isto.. valja znaš da kada iznosiš neke podatke moraš ih potkrjepiti nekim činjenicama/izvorima... nemože tek tako pukniti iz glave "yugina ekonomija je narasla 7 puta a hrvatska stagnira"  - tek tako iz glave. di su ti dokazi za to, di su izvori? da je narasla 7 puta imali bi standard na razini švicarske danas a ne na razini... Hrvatske... jedino što je točno napisao u onom kupusu da je yuga imala 20godina rasta ..52-72



ili "yugina industrija bla bla bla bla proizvodnja" - di su podaci o toj proizvodnji? zašto je yuga bila "puna tvornica i svi radili u tvornicama" a u trgovinama nestašica proizvoda -  ako dobiješ plaću danas u dinarima i ne otrčiš u trgovinu kupiti najgrezije živežne namirnice - sutra od hipeinflacije(nestašice) nećeš moći kupiti NIŠTA. gdje su nestali svi ti proizvodi iz tvornica? pojeli ih marsovci  👽  


može reći "aaa otišli u izvoz" - kako kada su podaci o izvozu 600$ per capita(među najnižim u Europi). (podjeli ukupni izvoz od 13milijardi $ sa brojem stanovnika 24milijuna)

http://www.theodora.com/wfb/1992/rankings/exports_million_0.html


Očito da su te tvornice proizvodile "maglu" "ništa"




Industrija je bila najslabiji faktor bivše države realno. 

Najjači ekonomski faktor bivše države su bili gastrabajteri u Njemačkoj, AUS, AU, USA, Kan, Fra, Skandinaviji itd... 

drugi najjači faktor je bio turizam(slično kao u Hrvatskoj)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 13:09





...khm...zaboravljaš jednu sitnicu...ni sranja u Ukrajini ni u Venecueli nebi se dogodila da se Amer uredno nepetlja u unutarnju politiku...a to baš nema neke veze sa ekonomijom...nego sa ratom i agresijom...

ja baš obrnuto . mislim da je sve povezano sa ekonomijom. 

u Ukrajini nebi bili sranja da Ukrajinci imaju rast ekonomije barem približno koliko ima Rusija(čiji se rast temelji na nafti) ili Poljska (čiji se rast temelji na liberalnom kapitalizmu )a ovi nesretnici između stagniraju... BDP per capita im na razini Bosne koja je razrušena ratom i podjeljena između 3 naroda... 


Isto u Venezueli,... čim je onaj ludi Maduro počeo provoditi one "socijalističke poteze" , odmah sam znao da će nakon par mjeseci izbiti još veća sranja. 


Amerikanci samo koriste nezadovoljstvo ekonomijom koje i "gurkaju" stvari da idu njima u korist - normalno. 

Putin i Rusi da su bili normalni, trebali su od Ukrajine tražiti za svaku tranšu jeftinog plina i kredita, da Ukrajina provodi "kapitalističke reforme" ... tako da se država i razvije... 

Zato će sada MMF reformirati državu, i onda će godinu dvije Ukrajinici gutati govna, ali nakon toga će kreniti u stabilni rast, i bye bye Rusija zauvijek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 13:22

Da ponovim što sam napisao više puta. 

Sankcije Zapad vs Rusije ... 

Najveću štetu će imati ovi ..

1)Rusija
2)EU


3)minimalnu štetu USA

a najveću korist od toga ima 

KINA

Zaključak protiv sankcija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 13:26

Vorpatril wrote:
EmberSpirit wrote:

...kvragu..po ekonomskoj analitici podsećaš me na @yodu sa starog foruma...u globalu nešt malo znaš ali ga fulaš totalno...

a štaš pogodio sam sve...  Eno vam ekonomsko objašnjenje za nerede u Ukrajini. Pogledaj samo onaj dolje grafikon. Vi ljevičari optužujete MMF , a pogledajte situaciju gdje se nalazi Ukrajina. MMF nema šta uništiti u Ukrajini.  Poljska i Ukrajina su imale isti bdp per capita prije 23godine, Poljska otišla na zapad, došao MMF - i pufff... najperspektivnija zemlja istočne Europe...


Ukrajina ostala pro Ruska zona.. i puff... največa vukojebina u Europi..

A ti si hvalio Linić  i green i još par forumaša, kada sam ja pisao analize zašto će nas Linić "uvođenjem reda" uvesti u katastrofu. Eno Matija Babić ti piše na fejsu, lik se počeo kužiti u ekonomiju. 


A da ne govorim kako sam odlično pogodio šta će se dogoditi sa ekonomijom Venezuele kada ste vi svršavali na Madura i njegove socijalističke poteze... tipa da će generali uletit u trgovinu i određivati cijene... šta sam ja napisao šta će se dogodit u roku nekoliko mjeseci... evo pogledaj datum, prije više od pola godine... i pogledaj  1, 2 , 3 , 4 ,5 ... samo još fali broj 5 da se ostvari... 


Nisam ja neki prorok nego jebiga to što sam napisao u ekonomiji, trebao bi znati svaki ekonomist. 

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Ode_venezuela

...khm...zaboravljaš jednu sitnicu...ni sranja u Ukrajini ni u Venecueli nebi se dogodila da se Amer uredno nepetlja u unutarnju politiku...a to baš nema neke veze sa ekonomijom...nego sa ratom i agresijom...
Pa koji jebeni amer kada je chavez bio Bog kao i tito a sada to isto radi maduro pa nemaju ni za vc papir. koja si ti naiva u 3pm, jednostavno adi se o nečem neodrživom ali ti to ne želiš sebi priznati nego je svaki drug i komunist najbolji najpametniji, najljepši(zoka) i ima kuac od najmanje 25cm kojima kara zle kapitaliste i truli zapad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Guest 20/4/2014, 13:33

jebote kada sam pisao ove postove šta će se desiti u venezueli prije pola godine(poput ovoga screena kojeg sam izgoogla) onda mi je epi pisao... "tvoj model neoliberalnog kapitalizma i slobodnog tržišta je došao kraju"... ja mu pišem šta će se desit.. ."aaa isprali su ti mozak na faksu".. ...


a onda kada se desi sranje... "krivi ameri, krivi mmf, krivi zidovi kapitalisti" 


tako su vjerojatno onim znanstvenicima koji su tvrdili da se zemlja okreće oko Sunca a ne obrnuto isto govorili "isprali su vam mozak"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu" Empty Re: Ameri si sankcijama Rusima "pucali u nogu"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum