ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za mene je sreća...

Go down

Za mene je sreća... Empty Za mene je sreća...

Post by Guest Tue 6 Dec - 8:33

Anketa: Više od 80 posto Rusa smatra se sretnima
Više od 80 posto Rusa smatra se sretnima. No uz napomenu: "Bez obzira na različite okolnosti i životne peripetije". To pokazuju rezultati istraživanja koje je proveo VCIOM.


Sociolozi su utvrdili i pesimiste – onih koji se ne smatraju sretnima ima 15 posto. 40 posto Rusa smatra da među njihovim poznanicima postoji otprilike ista količina onih sretnih i onih nesretnih. 33 posto ispitanika smatra da među poznanicima ima više onih sretnih.

Izvori sreće su predvidljivi – petina građana sretna je zbog obitelji i djece, njih 14 posto zadovoljno je svojim poslom.

"'Najvažnije od svega je vrijeme doma, sve je drugo ništavnost' – ovi stihovi iz pjesme Larise Doline vrlo dobro opisuju prirodu mnogih socijalnih ocjena Rusa", smatra rukovoditelj istraživačkih projekata VCIOM-a Mihail Mamonov. "Upravo situacija kod kuće, djeca, zdravlje rođaka i bližnjih čine temelj ocjene društvenog blagostanja i, prije svega, osjećaja sreće i ispunjenosti života", prenosi RG.

https://hr.rbth.com/news/2016/12/05/anketa-vise-od-80-posto-rusa-smatra-se-sretnima_653817
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum