ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 28/11/2016, 20:22

ne ja se baš brinem za nemoćne koji ne mogu platiti:)
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)
Iako ima poslodavaca ,koji određuju plaću u neto iznosu, jer misle da tako imaju bolju kontrolu..pa im onda dva ista radnika različito koštaju..
u tom slučaju, radnici odjave djecu, pa na kraju godine dobiju povrat poreza na njih :)

poreza mora biti, ali mene smeta , i  najviše smeta manipulacija, sa kompliciranim poreznim sustavom želi se zamagliti koliko se ustvari uzima...a reforme služe da nam se uzme još više a da mislimo manje.)

Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/11/2016, 20:30

Maria wrote:
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)


nope. radnik dogovara neto ploću i poslodavac je dužan ploćati porez za rodnika. i urge you to read this

https://kapitalac.wordpress.com/2012/09/22/sto-je-bruto-a-sto-neto-placa/

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 28/11/2016, 21:05

Maria wrote:
kic wrote:
žene su neizlječive :D
slušaj ti trebaš biti neutralan, ili blago meni naklonjen :)


:why
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 29/11/2016, 08:15

aben wrote:
Maria wrote:
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)


nope. radnik dogovara neto ploću i poslodavac je dužan ploćati porez za rodnika. i urge you to read this

https://kapitalac.wordpress.com/2012/09/22/sto-je-bruto-a-sto-neto-placa/

Ugovaraju neto oni koji ne razumiju, oni koji razumiju ugovaraju bruto:)
neću čitat, moram plaće obračunavat  B-)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 29/11/2016, 08:16

kic wrote:
Maria wrote:
kic wrote:
žene su neizlječive :D
slušaj ti trebaš biti neutralan, ili blago meni naklonjen :)


:why

jer kad se dvoje muškaraca udruže protiv jedne žene to je gay :)
protiv dvije bi bilo ok .)
pitaj abena :P
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/11/2016, 09:46

Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)


nope. radnik dogovara neto ploću i poslodavac je dužan ploćati porez za rodnika. i urge you to read this

https://kapitalac.wordpress.com/2012/09/22/sto-je-bruto-a-sto-neto-placa/

Ugovaraju neto oni koji ne razumiju, oni koji razumiju ugovaraju bruto:)
neću čitat, moram plaće obračunavat  B-)
za koga ti rodiš? ki radnik je tebe angažiro da mu obračunoš poreze ke moro uplotiti državi?

koja je svrha ugovaranja bruto ploće, zoč to ovi s viškon razumjevanja rodu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/11/2016, 09:48

Maria wrote:
kic wrote:
Maria wrote:
kic wrote:
žene su neizlječive :D
slušaj ti trebaš biti neutralan, ili blago meni naklonjen :)


:why

jer kad se dvoje muškaraca udruže protiv jedne žene to je gay :)
protiv dvije bi bilo ok .)
pitaj abena :P
općenito bi se složi, ali mi to vode zovemo- sengvić:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/11/2016, 10:07

Maria wrote:
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)

točno, radila sam cijeli život kao knjigovođa pa znam da je to tako.. poslodavac ima jedino obvezu u platiti taj porez...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 29/11/2016, 10:11

metilda wrote:
Maria wrote:
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)

točno, radila sam cijeli život kao knjigovođa pa znam da je to tako.. poslodavac ima jedino obvezu u platiti taj porez...
Jooj...spas u zadnji čas..hvala ti  :x
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/11/2016, 10:12

Maria wrote:
metilda wrote:
Maria wrote:
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)

točno, radila sam cijeli život kao knjigovođa pa znam da je to tako.. poslodavac ima jedino obvezu u platiti taj porez...
Jooj...spas u zadnji čas..hvala ti  :x

pa ne mogu dopustiti da te njih dvojica zezaju a ne znaju kako to ide  :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/11/2016, 10:21

metilda wrote:
Maria wrote:
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)

točno, radila sam cijeli život kao knjigovođa pa znam da je to tako.. poslodavac ima jedino obvezu u platiti taj porez...

jedino, jel?
sigh..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/11/2016, 10:53

da, to se dok sam se još time bavila radilo pojedinačno za svakog radnika na njegovoj platnoj listi, zatim se RS obrazac A i B dio nosio u Regos, a na IP obrascu se izvještaj nosio na Poreznu upravu... Maria zna ako se u međuvremenu nešto promijenilo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/11/2016, 11:12

metilda wrote:da, to se dok sam se još time bavila radilo pojedinačno za svakog radnika na njegovoj platnoj listi, zatim se RS obrazac A i B dio nosio u Regos, a na IP obrascu se izvještaj nosio na Poreznu upravu... Maria zna ako se u međuvremenu nešto promijenilo...

i, koliko su te radnici ploćali za taj poso koji su ti povjerili?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/11/2016, 12:05

aben wrote:
metilda wrote:da, to se dok sam se još time bavila radilo pojedinačno za svakog radnika na njegovoj platnoj listi, zatim se RS obrazac A i B dio nosio u Regos, a na IP obrascu se izvještaj nosio na Poreznu upravu... Maria zna ako se u međuvremenu nešto promijenilo...

i, koliko su te radnici ploćali za taj poso koji su ti povjerili?

za moje uredno plaćanje njihovih poreza i doprinosa i za odnos povjerenja koji smo razvili a koji je bio više obiteljski nego poslovni plaćali su me svojim marljivim radom i vjernošću kad smo upali u probleme sa reketarima ... nisu me ostavili kad je gorilo i tražili drugog poslodavca .. otišli su iz mog obrta na dan njegovog zatvaranja, zajedno sa mnom.. to je plaća koju nikakav novac ne može nadmašiti.. doduše, ne pratim vašu priču pa ne znam u kojem si kontekstu postavio ovo pitanje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/11/2016, 12:50

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:[size=30]doduše, ne pratim vašu priču pa ne znam u kojem si kontekstu postavio ovo pitanje...[/size]
u kontekstu da radnik nemo nikakove veze sa svojin porezima, sve, a ne jedino, za njega obavlja poslodavac i to zoto a je natiran od države da bi se dobip dojam besplatnosti državnih usluga.

marija skretničari s odbicima koje opet obračunava poslodavac o svon trošku i koji su irelevantni za priču o slobodi. 
zapravo, i nisu irelevantni jer je nepoteno da onaj koji recimo ima dijete ploćo manji porez. poštenije  bi bilo da ploćo veći, jer će koristiti usluge koje onaj bez dice ne će.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/11/2016, 12:53

aben wrote:
u kontekstu da radnik nemo nikakove veze sa svojin porezima, sve, a ne jedino, za njega obavlja poslodavac i to zoto a je natiran od države da bi se dobip dojam besplatnosti državnih usluga.

marija skretničari s odbicima koje opet obračunava poslodavac o svon trošku i koji su irelevantni za priču o slobodi. 
zapravo, i nisu irelevantni jer je nepoteno da onaj koji recimo ima dijete ploćo manji porez. poštenije  bi bilo da ploćo veći, jer će koristiti usluge koje onaj bez dice ne će.

radnik ima veze sa svojim porezom i prirezom jer mu to umanjuje dohodak koji se dobije kad se od bruto plaće odbije mirovinsko osiguranje...
plaća za poslodavca jest iznos koji ulazi u troškove, ali plaća je adekvatna cijena rada kojega pruža radnik tako da je maria 100% u pravu...
to za odbitke .. oprosti ali zbilja nemaš pojma... ne znam to uljudnije reći...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/11/2016, 13:41

sigh...


radnik imo veze s porezom jer mu to...stani! jer mu ko, a ne što, razumiš?

marija je 100% u ništa jer skretničari i doje argumente u stilu " ne složin se" i " to je moje mišljenje":)

naravski, ne mislin jo da ona ne zno o čemu je vode riječ. zno, ali izbjegava čisto zbog pokušaja izvojevanja retoričkog wina.  to ni problijem, problijem je kad se to obavlja loše, ko ča ona to čini.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 29/11/2016, 14:05

metilda wrote:da, to se dok sam se još time bavila radilo pojedinačno za svakog radnika na njegovoj platnoj listi, zatim se RS obrazac A i B dio nosio u Regos, a na IP obrascu se izvještaj nosio na Poreznu upravu... Maria zna ako se u međuvremenu nešto promijenilo...
Sad više ne nosimo, nego šaljemo elektronski u poreznu Joppd obrazac, on je za sve, ali se moraju prikazati i sve gotovinske isplate :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 29/11/2016, 14:11

aben wrote:sigh...


radnik imo veze s porezom jer mu to...stani! jer mu ko, a ne što, razumiš?

marija je 100% u ništa jer skretničari i doje argumente u stilu " ne složin se" i " to je moje mišljenje":)

naravski, ne mislin jo da ona ne zno o čemu je vode riječ. zno, ali izbjegava čisto zbog pokušaja izvojevanja retoričkog wina.  to ni problijem, problijem je kad se to obavlja loše, ko ča ona to čini.
Zašto si sad skrenuo razgovor na mene, umjesto da nastaviš braniti svoje mišljenje o porezu?

Mene nije briga ni za veće pobjede , kamoli ovakve, nisam nimalo kompetitivna, samo se ne volim  ponavljati..Ja vjerujem da si ti pametan, ali ovo ne možeš dokučiti bez određenog znanja.. Bila sam jednom na seminaru o plaćama, pa je predavač rekao da mu strani ulagači kažu kako im je teško ulagati jer između ostaloga ne mogu razumijeti našu plaću :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/11/2016, 14:27

Maria wrote:
aben wrote:sigh...


radnik imo veze s porezom jer mu to...stani! jer mu ko, a ne što, razumiš?

marija je 100% u ništa jer skretničari i doje argumente u stilu " ne složin se" i " to je moje mišljenje":)

naravski, ne mislin jo da ona ne zno o čemu je vode riječ. zno, ali izbjegava čisto zbog pokušaja izvojevanja retoričkog wina.  to ni problijem, problijem je kad se to obavlja loše, ko ča ona to čini.
Zašto si sad skrenuo razgovor na mene, umjesto da nastaviš braniti svoje mišljenje o porezu?

Mene nije briga ni za veće pobjede , kamoli ovakve, nisam nimalo kompetitivna, samo se ne volim  ponavljati..Ja vjerujem da si ti pametan, ali ovo ne možeš dokučiti bez određenog znanja.. Bila sam jednom na seminaru o plaćama, pa je predavač rekao da mu strani ulagači kažu kako im je teško ulagati jer između ostaloga ne mogu razumijeti našu plaću :)
zoto da objosnin matildi zbog čega ni bitno obo ča piše, zbog čega je bespredmetno. 

ovo se, ko i ostale stvori u prakseologiji, dokučuje apriori. apsolutno je irelevantno vaše iskustvo u obračunu ploće. pitanje ni koliko šoldov ostaje radniku, koliki su doprinosi, porezi, koliki odbitci, ni koji obrasci. pitanje je ki to rodi, čigov je to poso.
naravski, ti na to ne želiš odgovoriri, ko ni matilda. odgovor van je bolno jasan, vi obračun ploće rodite za poslodavca, jer je u socijalističkin državami to namjerno odvojeno od radnikov.
pazi, ti soma odgovaraš da se strani ulagači, oće reći poslodavci boju obračuna ploće- jer ga oni moraju plotiti i obračunati, a ne radnik. 
naravski, obračun ploće je jednostavna stvor, ali zapadni ulagači zaziru od nje, jer je na zapadu nojnormalnije plotiti radnika i kroj, a ne se zajebavati s porezima za njih.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 29/11/2016, 14:33

aben wrote:
Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)


nope. radnik dogovara neto ploću i poslodavac je dužan ploćati porez za rodnika. i urge you to read this

https://kapitalac.wordpress.com/2012/09/22/sto-je-bruto-a-sto-neto-placa/

Ugovaraju neto oni koji ne razumiju, oni koji razumiju ugovaraju bruto:)
neću čitat, moram plaće obračunavat  B-)
za koga ti rodiš? ki radnik je tebe angažiro da mu obračunoš poreze ke moro uplotiti državi?

koja je svrha ugovaranja bruto ploće, zoč to ovi s viškon razumjevanja rodu?


Recimo da si ti poslodavac i imaš dva radnika, isto ti vrijede i želiš obojici dati istu plaću...5.000,00 kuna. Ali prvi nema  djecu, drugi ima.


Za prvog ćeš izdvojiti ukupno 8.040,00 kuna , za drugog 7.325,00.

Zato što si prvome platio porez 488 kuna poreza i prireza, a drugome nisi je ima  osobni odbitak na djecu.
U tom slučaju , ja posavjetujem ljude da odjave djecu sa sebe,   pa ih na kraju godine stave u poreznu prijavu i imaju 6.000,00 povrata poreza.)
Eto, nakon Marićevih promjena ovaj bez djece će dobiti 5.034,00 s djecom ostaje na 5.000,00:)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum