ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Eroo 10/9/2016, 20:54

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo
Ivana Mastilović Jasnić | 10. 09. 2016 - 19:26h
| Komentara: 26
Ruski predsednik Vladimir Putin ponovo je izjednačio Kosovo i Krim, kritikujući Zapad što na jednom mestu poštuje volju naroda, a na drugom ne.

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo 5c4ktkqTURBXy85NjQxN2I3YmFmOTk2MGQ0MTViNmMzMThkZTg5NDM2OS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Takvim stavom Putin je, iako njegova zemlja nije priznala Kosovo kao državu, faktički poručio da su oni koji su južnu srpsku pokrajinu otcepili od Srbije to učinili poštujući volju naroda, baš kao što se narod Krima izjasnio da neće da živi u Ukrajini, već u Rusiji.
Ruski predsednik je izjavio da Zapad ne želi da prizna volju naroda na Krimu, kao što čini u slučaju Kosova.
- Kada se sete Krima, pokušavaju da ne primete da je volja naroda koji živi na Krimu - gde su 70 odsto njih etnički Rusi a ostali govore ruski kao maternji jezik - bila da se pridruže Rusiji. Prosto pokušavaju da to ne vide. Na jednom mestu, na Kosovu, vi možete koristiti volju naroda, ali ne i ovde - rekao je Putin za “Blumberg” i dodao da se ništa ne može uraditi protiv volje naroda, kao i da neki od ruskih partnera to izgleda ne razumeju.
Analitičar Dušan Janjić objašnjava da Putin brani princip koji se tiče ruske politike i interesa Moskve.
- Na nivou načela, samoopredeljenje na Kosovu i na Krimu je ista stvar. Putinova izjava je ponuda za nagodbu oko statusa Kosova - navodi Janjić.
On kaže da izjava ruskog predsednika doslovno znači - ako vi nama priznate Krim, imaćete odrešene ruke da sa Kosovom radite šta želite.

Janjić podseća da ovo nije prvi put da Putin daje ovakve izjave i zato ne treba nikoga da iznenađuje.
- Pitanje je vremena kada će Rusija odblokirati pitanje Kosova u Savetu bezbednosti, kao i koliko će taj postupak naplatiti od Zapada - tvrdi Janjić.
On kaže da je Putin veoma efikasan kada je reč o odbrani ruskih interesa i da je njegov rejting u usponu. Mirovni ugovor koji se oko Sirije sprema je, kako navodi, prilika da se namire manja pitanja, a za Rusiju Kosovo to svakako jeste.
- Mada je više puta ovakve stvari izjavljivao, utisak je da se ova izjava bolje čuje i u Vašingtonu i u Beogradu - navodi Janjić uz komentar da su sve prethodne vlasti, i Koštuničina i Tadićeva, svoju odgovornost skrivale iza ruskog veta i da nas je to mnogo koštalo u energetskom, ekonomskom i svakom drugom smislu:
- Dali su nešto ni za šta - slikovit je Janjić.
Diplomata Ninoslav Stojadinović kaže da je premijer Vučić dosad uspešno žonglirao između EU i SAD i Rusije. Međutim, postavlja se pitanje koliko će dugo tako moći:
- Ova izjava oko Krima je možda trenutak istine. Kad-tad ćemo morati da se suočimo s realnošću da moramo da se opredelimo i u vezi sa poglavljem 35 i u vezi sa sankcijama Rusiji, a onda neće biti ni podrške oko Kosova, niti oko RS.

Metoda svršenog čina


Što se tiče Krima i Kosova, zajedničko im je i to što je u oba slučaja primenjena metoda svršenog čina. Srbija ne priznaje Kosovo, baš kao ni Ukrajina to što je Krim pripojen Rusiji, međutim, situacija na terenu je faktički takva da Kosovo u najvećoj meri funkcioniše kao samostalna država, članica međunarodnih organizacija (osim UN) i učesnica svih sportskih takmičenja, a Ukrajina nema ama baš nikakva ovlašćenja na Krimu.
http://www.blic.rs/vesti/politika/rusija-ne-haje-za-srbiju-putin-dajte-mi-krim-evo-vam-kosovo/qz00jmj


Last edited by Eroo on 10/9/2016, 20:57; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Eroo 10/9/2016, 20:56

Ma kako to sad, majkumu... B-)
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by crvenkasti 10/9/2016, 20:58

Dakle, kad Putin izgubi, Ukrajincima se vraće Krim, a Srbima Kosovo?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Eroo 10/9/2016, 21:00

Izgleda da je i Putin počeo da pije....jebiga... :)
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by L'âme 10/9/2016, 21:01

Izdaja.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by crvenkasti 10/9/2016, 21:02

Eroo wrote:Izgleda da je i Putin počeo da pije....jebiga... :)

Jel ti u sporskim manifestacijama navijaš za Kosovo?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by epikur37 10/9/2016, 21:02

Potpisujem. Putin zna
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by RayMabus 10/9/2016, 21:05

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo 987130_10-05
RayMabus
RayMabus

Posts : 174860
2014-04-11


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Eroo 10/9/2016, 21:25

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:Izgleda da je i Putin počeo da pije....jebiga... :)

Jel ti u sporskim manifestacijama navijaš za Kosovo?
Obavezno...kao i ti, uostalom.
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by mutava baštarda 10/9/2016, 21:31

samo što mu ga imaju davati kad je Krim sam došao... kosovo prisajediniti s albanijom i završit pričču...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by provocator 10/9/2016, 21:32

Putin je Car! jebo srbijanski blic... Boli Putina curac za blic i Srbe. Sugerira nama drug ero, u naslovu, kako Putin kaže dajte mi Krim! :^0

Pa Putin je uzeo Krim i ako, druže ero čuješ da nešto puca, to Putinu curac puca.

_________________
RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Yehudi 10/9/2016, 21:34

Eroo wrote:.

  P L J U C 

  Kakva jadna, podla bijedna propaganda. drunken

  To može jedino ................ma bolje da ne pričam.

   Kako ljudsko biće može pasti tako nisko 

 A kao fol neki " domoljub " izbjeglica, pobegulja, veliko.....ovo-ono...........................kako to smrdi   :^0
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Guest 10/9/2016, 21:37

Ero je platjen i mora tako..molim lijepo..  Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by RayMabus 10/9/2016, 21:37

Uglavnom zakljucak je : Ono Kosovo mi baš dobro dođe kao usporedba zašto Krim ostaje moj.

Srbi na aparatima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174860
2014-04-11


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Guest 10/9/2016, 21:45

RayMabus wrote:Uglavnom zakljucak je : Ono Kosovo mi baš dobro dođe kao usporedba zašto Krim ostaje moj.

Srbi na aparatima.
ameri nemotjni..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by RayMabus 10/9/2016, 21:46

bogomdani wrote:
RayMabus wrote:Uglavnom zakljucak je : Ono Kosovo mi baš dobro dođe kao usporedba zašto Krim ostaje moj.

Srbi na aparatima.
ameri nemotjni..
I Evropa isto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174860
2014-04-11


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Eroo 10/9/2016, 21:51

Yehudi wrote:
Eroo wrote:.

  P L J U C 

  Kakva jadna, podla bijedna propaganda. drunken
 
Polupismeni stvore, ćlanak je, kao i naslov, sa srpskog portala BLIC.
Zbog takvih kao ti sam u dnu ostavio i link. No, polupismenim to ne pomaže, jer ne čitaju dalje od naslova. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by provocator 10/9/2016, 21:52

Ero... Drž se ti dalje od Putina... Mogao bi te nataknuti na curac.

_________________
RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Eroo 10/9/2016, 21:53

bogomdani wrote:
RayMabus wrote:Uglavnom zakljucak je : Ono Kosovo mi baš dobro dođe kao usporedba zašto Krim ostaje moj.

Srbi na aparatima.
ameri nemotjni..
Kako nemoćni, vidiš da im Putin nudi Kosovo za Krim.
Jebote, sjetio sam se nekih koji su Hrvatima nudili Dubrovnik za Vukovar. jocolor
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by RayMabus 10/9/2016, 21:55

Uglavnom ....propade peta srpska ofenziva na Kosovo ....Putin ih odheba.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174860
2014-04-11


Back to top Go down

RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo Empty Re: RUSIJA NE HAJE ZA SRBIJU Putin: Dajte mi Krim, evo vam Kosovo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum