ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasljedstvo

Page 17 of 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 14:10

escaped je jugosloven, a brate...

aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 14:11

ebi ga sad...kakogod..mislim ovdje smo se svi predstavili sa novim nickovima,osim onih sa starim..kako zelis.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by kic Fri 7 Aug - 14:16

dajte covjeku cice da podignemo raspravu !
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 14:19

bogomdani wrote:ebi ga sad...kakogod..mislim ovdje smo se svi predstavili sa novim nickovima,osim onih sa starim..kako zelis.. :clown
jospabj, ta piše i na ovoj temi.

kic, to, lobiraj, bit će i za tebe!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Fri 7 Aug - 16:27

aben još traži cice ?  :P
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Fri 7 Aug - 16:38

kic wrote:trinity to ne moze prevaliti preko tipkovnice, ali u biti zeli reci, da zeli zastitu drzave od ucjena..
Promašio si skroz. Meni je u ovom trenutku rasprave to potpuno nebitno.
Poanta je u tome da aben pokušava prodati ucjenu kao dobrovoljni/slobodni ugovor između dvije strane, što sam pokazala da ona to nije.
Čim si ti mene ucijenio , postavio si uvjete i ja moram pristati na jedan, nema "otšetavanja kući". Odustati samo može onaj tko ucjenjuje.
Prema tome, tu nema nikakve slobode, imam samo mogućnost izbora opcija ali ne i mogućnost nebiranja opcija.
Pod slobodu i "stranu svjetla" aben potura iluziju slobode i obmanu.
Pitanje je da li to radi namjerno ili je i on obmanut.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Fri 7 Aug - 16:39

No, mogli bismo i o tome da li sloboda uopće postoji.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 16:47

haha, dobra!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Fri 7 Aug - 17:14

Znam. ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 17:50

aben wrote:eh, iz moje perspektive kao ucijenjenog, i iz perspektive mog ucjenjivača, zabrana nam ograničava slobode, i ja i on odrasli smo ljudi i želimo se dogovoriti oko nečega šta se tiče samo nas. zbog toga, složit ćeš se, ovakvo stanje je doista crno i ako prihvatiš ove teze, onda ćeš preći zajedno sa svojin unutarnjin svjetlom na našu, svijetlu stranu.

kontrola poštivanja ugovora? odlučno da. 
država imala koristi? odlučno ne. al to je savim jedna druga priča koju ću začeti kad vidim neke cice...

jezični kutak; ako ti je u rečenici "ukoliko" onda u istoj miora stajati i "utoliko".
Abende, postoji ona izreka: zakoni su tu, da bi se kršili. Tako većina odraslih osoba često krši dogovore, i u zakonski nereguliranim odnosima, takvo ponašanje ne povlači nikakve posljedice za sobom. Zakonski neregulirani dogovor je dogovor  moralne prirode, moralne prirode pojedinca za koju znamo da nije na visokom stupnju razvoja. Evo primjer koji mi je sada pao na pamet: prostitucija, recimo prostitutka ucijeni svoga klijenta nakon izvršene dogovorene radnje da joj mora platiti veći novčani iznos od dogovorenog. Ukoliko joj on ne isplati zahtjevani iznos, utoliko (a je mi ovo blesasto :) ) će njegova supruga biti obaviještena o tome. Dakle, dan mu je "slobodan izbor" da odvagne o budućoj šteti te pristane ili ne pristane na određenu opciju. Da je prostitucija legalizirana, prostituka bi dobro razmislila o nuđenju "dogovora". Ako ucjenjeni i ne pristane na takav dogovor pa ona unatoč svemu ipak obavijesti suprugu, on ima mogućnost da joj odgovori te zahtijeva naknadu štete. Po sistemu: tiš mene?! :D 
Država ko država, nije joj previše stalo do pojedinca, ali bi se mogla skupiti lijepa davanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 17:51

Trinity wrote:No, mogli bismo i o tome da li sloboda uopće postoji.
Apsolutna sloboda ne postoji..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by kic Fri 7 Aug - 18:22

cice :(
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 18:28

kic wrote:cice :(
Šta nudiš u razmjenu? :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Fri 7 Aug - 18:47

Nikad od tebe poštene ucjenjivačice, TI  imaš cice, TI postavljaš uvjete !!! No :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by kic Fri 7 Aug - 18:51

isto cice? :D
sviđa mi se ovaj primjer s prostitucijom, mislim da je dobro složen argument, ali mislim da ide na krivi mlin jer aben želi: nepostojanje plijena za državu, i jednostavno bi onda sve ostalo na tome da može izabrati platiti povećan iznos kako bi kupio šutnju ali to tržišno gledano nije pametan potez za prostitutku jer dizanjem cijene odjednom za drugu uslugu - u stvari gubi mušteriju i long run profit..

a sad jesu li sve prostitutke ekonomski pismene.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by kic Fri 7 Aug - 18:53

Trinity wrote:
kic wrote:trinity to ne moze prevaliti preko tipkovnice, ali u biti zeli reci, da zeli zastitu drzave od ucjena..
Promašio si skroz. Meni je u ovom trenutku rasprave to potpuno nebitno.
Poanta je u tome da aben pokušava prodati ucjenu kao dobrovoljni/slobodni ugovor između dvije strane, što sam pokazala da ona to nije.
Čim si ti mene ucijenio , postavio si uvjete i ja moram pristati na jedan, nema "otšetavanja kući". Odustati samo može onaj tko ucjenjuje.
Prema tome, tu nema nikakve slobode, imam samo mogućnost izbora opcija ali ne i mogućnost nebiranja opcija.
Pod slobodu i "stranu svjetla" aben potura iluziju slobode i obmanu.
Pitanje je da li to radi namjerno ili je i on obmanut.
zapravo imaš slobodu odšetavanja kući uvijek, ali stvar je u tome što te to ne štiti od posljedica..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 18:56

Trinity wrote:Nikad od tebe poštene ucjenjivačice, TI  imaš cice, TI postavljaš uvjete !!! No :^0
Ma ja to pošteno i moralno, razmjena dobara :D ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 18:59

kic wrote:
sviđa mi se ovaj primjer s prostitucijom, mislim da je dobro složen argument, ali mislim da ide na krivi mlin jer aben želi: nepostojanje plijena za državu, i jednostavno bi onda sve ostalo na tome da može izabrati platiti povećan iznos kako bi kupio šutnju ali to tržišno gledano nije pametan potez za prostitutku jer dizanjem cijene odjednom za drugu uslugu - u stvari gubi mušteriju i long run profit..

a sad jesu li sve prostitutke ekonomski pismene.
Odnosilo se zapravo najviše na poštivanje tj. nepoštivanje dogovora. A dalje sam razvila moguće opcije :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Fri 7 Aug - 19:02

kic wrote:
Trinity wrote:
kic wrote:trinity to ne moze prevaliti preko tipkovnice, ali u biti zeli reci, da zeli zastitu drzave od ucjena..
Promašio si skroz. Meni je u ovom trenutku rasprave to potpuno nebitno.
Poanta je u tome da aben pokušava prodati ucjenu kao dobrovoljni/slobodni ugovor između dvije strane, što sam pokazala da ona to nije.
Čim si ti mene ucijenio , postavio si uvjete i ja moram pristati na jedan, nema "otšetavanja kući". Odustati samo može onaj tko ucjenjuje.
Prema tome, tu nema nikakve slobode, imam samo mogućnost izbora opcija ali ne i mogućnost nebiranja opcija.
Pod slobodu i "stranu svjetla" aben potura iluziju slobode i obmanu.
Pitanje je da li to radi namjerno ili je i on obmanut.
zapravo imaš slobodu odšetavanja kući uvijek, ali stvar je u tome što te to ne štiti od posljedica..
Da nema ucjene, ne bi bilo "slobodnog otšetavanja kući"  kao ni posljedica istog, prema tome i to je prisilan, nametnut izbor.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by kic Fri 7 Aug - 19:03

Mativka wrote:Odnosilo se zapravo najviše na poštivanje tj. nepoštivanje dogovora. A dalje sam razvila moguće opcije :)
ali kao žena reci, zar nije muški napravio stvarnu štetu u stvari odlaskom kod prostitutke? zašto ne bi bili odrasli i nek snosi odgovornost i posljedice onda, već mu je kurvica sada kriva za razaranje obitelji, a njegove odluke se ne pikaju?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 19:12

kic wrote:
Mativka wrote:Odnosilo se zapravo najviše na poštivanje tj. nepoštivanje dogovora. A dalje sam razvila moguće opcije :)
ali kao žena reci, zar nije muški napravio stvarnu štetu u stvari odlaskom kod prostitutke? zašto ne bi bili odrasli i nek snosi odgovornost i posljedice onda, već mu je kurvica sada kriva za razaranje obitelji, a njegove odluke se ne pikaju?
Da nema potražnje, ne bi bilo niti ponude. Vrlo jednostavno. Da nije otišao kod prostitutke, otišao bi k nekoj drugoj. Meni to uopće nije bitno. Kriviti nekog drugog za stanje odnosa između mene i recimo mog dragog koji odlazi nekome je za mene apsurdno. Nešto što je trulo, može izgnjiliti samo do kraja...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 17 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum