ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasljedstvo

Page 6 of 20 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next

Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Winter is coming Sun 2 Aug - 15:06

ako ne budete dobri i ako ne bude sve o mome i ne lizete mi dupe necu vam prepisati nista,ostavljam sve ciganima.jel zvuci kome poznato?

Winter is coming

Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Sun 2 Aug - 16:03

aben wrote:
Trinity wrote:Jedan od razloga je i nedijeljenje imovine. Ali to sam rekla u onom postu kojeg nisi razumio. :)
stvarno?
nikad ne bi reka. ljudi čak obično rađe riskiraju i deformacije ženeći rođake i tako čuvajući imovinu, nego da imaju manje dice i tako riskiraju smrt svojih gena. tako bi ja reka.
Da, stvarno. Često se odluče za samo jedno dijete. Ne znam za slučaj ženjenja rođaka , osim među kraljevskim dinastijama.
Moji prvi susjedi u Slavoniji imali su jednog sina i sa prezirom su gledali na nas jer nas je bilo puno dvorište.
Na kraju se njihov sin nije oženio, umro od rakije a imanje naslijedili stranci.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Sun 2 Aug - 16:05

medolino_zg wrote:ako ne budete dobri i ako ne bude sve o mome i ne lizete mi dupe necu vam prepisati nista,ostavljam sve ciganima.jel zvuci kome poznato?
To je moralno, pošteno i nije fašistički. ;)
Zato i postoji nužni dio.


Last edited by Trinity on Sun 2 Aug - 20:22; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Sun 2 Aug - 16:11

Trinity wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:Jedan od razloga je i nedijeljenje imovine. Ali to sam rekla u onom postu kojeg nisi razumio. :)
stvarno?
nikad ne bi reka. ljudi čak obično rađe riskiraju i deformacije ženeći rođake i tako čuvajući imovinu, nego da imaju manje dice i tako riskiraju smrt svojih gena. tako bi ja reka.
Da, stvarno. Često se odluče za samo jedno dijete. Ne znam za slučaj ženjenja rođaka , osim među kraljevskim dinastijama.
Moji prvi susjedi u Slavoniji imali su jednog sina i sa prezirom su gledali na nas jer nas je bilo puno dvorište.
Na kraju se njihov sin nije oženio, umro od rakije a imanje naslijedili stranci.
nisi me svatila, znan da se mnogi odlučuju na jedno dite, al ne mislin da je to zbog nasljedstva, nego zbog konfora.
a naravski, tako je prekid loze vjerojatniji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Sun 2 Aug - 16:13

Mogu i/ili i zbog jednog i drugog.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Sun 2 Aug - 16:17

naravski da mogu, al moja teza je da se ne odlučuju zbog nasljedstva. 
na jedno dijete se mogu odlučit i zato da ne dijele ljubav ili zbog samoo 144 ooo mjesta u raju ili zbog šanse da dobiju drugu žensku i slične pizdarije, al to su sve zanemarivi postoci.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Sun 2 Aug - 16:19

Znaš šta aben, ajd više otvori neku temu !  :)
Stalno se švercaš po tuđima ... ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Sun 2 Aug - 17:46

:)
ne ću, ideološki

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Sun 2 Aug - 19:50

bogomdan wrote:Nesto sto je Mati napisala:Imam pravo nasljediti..Greska sreco..imas pravo naslijediti,ako ti roditelji umru,pa po sili zakona,no kome ce roditelji ostaviti nekretnine,odlucuju oni..Nemas ti nikakva prava u tom slucaju..
Nasljednikom postaješ u trenutku smrti ostavitelja (zakonsko nasljeđivanje). Postoje i drugi instituti kao što je darovni ugovor ili oporučno nasljeđivanje. Moj odgovor se odnosio na konkretno postavljeno pitanje: smatram li da imam pravo. Dakako da smatram, ukoliko ne postoje određene prepreke. Zašto bih smatrala da nemam pravo naslijediti imovinu svojih roditelja?! Netko je naveo pravo na nužni dio, na koji također osoba ima pravo pod određenim pretpostavkama. Srećo!  :facepalm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Sun 2 Aug - 20:31

Pa ja mislim da to ovisi od slučaja do slučaja.
Ako ne živim s roditeljima i netko  drugi uskače kad im treba pomoć, onda nemam šta tražiti, a ako netko živi skupa s roditeljima u istom kućanstvu i sudjeluje u održavanju imovine, onda ima pravo.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Sun 2 Aug - 20:32

aben wrote::)
ne ću, ideološki
Libertarijanci ne otvaraju teme ? Zašto? scratch
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Sun 2 Aug - 21:09

Trinity wrote:Pa ja mislim da to ovisi od slučaja do slučaja.
Ako ne živim s roditeljima i netko  drugi uskače kad im treba pomoć, onda nemam šta tražiti, a ako netko živi skupa s roditeljima u istom kućanstvu i sudjeluje u održavanju imovine, onda ima pravo.
U takvim slučajevima, zgodni su oni Ugovori o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Sun 2 Aug - 21:55

Trinity wrote:
aben wrote::)
ne ću, ideološki
Libertarijanci ne otvaraju teme ? Zašto? scratch
pa nije to jedina ideologija koju prihvaćam :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Sun 2 Aug - 22:27

Pa zbog koje onda nećeš?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Sun 2 Aug - 22:55

Mativka wrote:
bogomdan wrote:Nesto sto je Mati napisala:Imam pravo nasljediti..Greska sreco..imas pravo naslijediti,ako ti roditelji umru,pa po sili zakona,no kome ce roditelji ostaviti nekretnine,odlucuju oni..Nemas ti nikakva prava u tom slucaju..
Nasljednikom postaješ u trenutku smrti ostavitelja (zakonsko nasljeđivanje). Postoje i drugi instituti kao što je darovni ugovor ili oporučno nasljeđivanje. Moj odgovor se odnosio na konkretno postavljeno pitanje: smatram li da imam pravo. Dakako da smatram, ukoliko ne postoje određene prepreke. Zašto bih smatrala da nemam pravo naslijediti imovinu svojih roditelja?! Netko je naveo pravo na nužni dio, na koji također osoba ima pravo pod određenim pretpostavkama. Srećo!  :facepalm
Nisi shvatila..Ako roditelji odluce prodati kucu,a ti malo da se pobrines svojim rukama za vlastitu egzistenciju,dok oni zasluzeno potrose lovu za na Kruzerima i Las vegasu,nemas se u tom slucaju nis buniti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Winter is coming Sun 2 Aug - 23:01

Trinity wrote:
medolino_zg wrote:ako ne budete dobri i ako ne bude sve o mome i ne lizete mi dupe necu vam prepisati nista,ostavljam sve ciganima.jel zvuci kome poznato?
To je moralno, pošteno i nije fašistički. ;)
Zato i postoji nužni dio.
koji nužni dio?  :clown

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Mon 3 Aug - 8:12

Trinity wrote:Pa zbog koje onda nećeš?
iman ideju da bi se navuka na to, da bi mi oduzimalo puno vrimena, pa ne želin riskirati stvoriti ovisnost..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Mon 3 Aug - 8:51

Trinity wrote:Smatrate li da imate pravo naslijediti imovinu svojih roditelja?

Ako da, zašto da, ako ne , zašto ne ?

U kojim biste se slučajevima odrekli prava na nasljedstvo (da li bi uopće) ?

Da li je moguće nasljedstvo ravnomjerno raspodijeliti na svu djecu (ako ih je više) ?

Stavit ću par primjera koje sam uočila.


Smatram da moji roditelji imaju pravo ostaviti ono što su stjecali-kome oni žele. Smatram da pametni roditelji to riješe dok su živi tako što sjednu za stol sa svojom djecom i kažu što su odlučili, pa da onda to i sprovedu. Smatram da roditelji koji ne raščiste svoju papirologiju za vrijeme života su neodgovorni.
O odricanju prava na nasljedstvo bi razmislila tek kad bi se suočila sa takvim zahtjevom sa neke od strana. Vidjela sam jedan primjer brata koji je to tražio sestru, a ujedno je lijenčina i kompleksaš, nije mi se to tad svidjelo jer sam imala dojam da ne poštuje sestru. A ona je bila povrijeđena načinom na koji ju je to tražio i dala mu je svoj dio. Dakle, bitno mi je vidjeti motivaciju-zašto. 
Nasljedstvo je moguće ravnomjerno raspodijeliti na svu djecu, pod uvjetom da roditelj dobro poznaje svoju djecu, i da su roditelji i djeca karakterne osobe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Mon 3 Aug - 9:11

Ja budem ostavio sve svojoj djeci koju nemam,s nalogom da to ne smiju prodavati:clown:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Mon 3 Aug - 10:29

Kako znaš da nemaš ili  nećeš imati djece...život je dug, a ti mlad i jebežljiv  :^0

Takva uvjetovanost je u najmanju ruku kvarna, a znači da pišaš po djeci koju ti odgojiš   x-| ako nešto od nekretnina ili pokretnina može spasiti nečiji život člana obitelji onda je vrijedno prodaje. Dakle!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Mon 3 Aug - 10:56

medolino_zg wrote:
Trinity wrote:
medolino_zg wrote:ako ne budete dobri i ako ne bude sve o mome i ne lizete mi dupe necu vam prepisati nista,ostavljam sve ciganima.jel zvuci kome poznato?
To je moralno, pošteno i nije fašistički. ;)
Zato i postoji nužni dio.
koji nužni dio?  :clown
Imaš o tome malo naprijed na temi.
Ti baš ne čitaš teme od početka ? ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 6 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 20 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum