ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Žene i njihov položaj u društvu

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Mon 5 Dec - 20:21

ja ovo moram proučavat cilo veče.) 
odgovor napišem za čas.)
i malo me kvotanje zafrkava :)

Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Mon 5 Dec - 20:59

aben wrote:
Maria wrote:
U današnjem društvu žena je potlačena...Ne moramo to puno dokazivati, dovoljno da je manje plaćena za isti posao od muškarca i da se teže zapošljava, pogotovo na  dobra radna mjesta..


if i knew for a certainty that a man was coming to my house with a concious design doing me good i should run for my life."


žena u našen društvu ni potlačena. potlačeni su oni nad kojima se vrši pritisak, a na žene niko ne vrši pritisak. malo mi je glupo pisati kako se sve nešto ne vrši, pa bi bilo dobro da ti doš par primjerov.

recimo, reći da je žena manje ploćena za isti poso, i u iston dahu reći da se teže zapošljava je nevjerojatno. usput, to je i triska svin poslodavcima svita, pljunula si nas u facu s ton rečenicom jer ispadomo glupi: eto, tu isprid nosa imomo jeftinu radnu snogu, a mi budale i dalje zapošljavamo muške:)
da bi to bilo točno, da su žene stvarno manje ploćene za isti poso ( ča nisu, nego su više ploćene za isti poso), ali niko ih ne želi zaposliti, morala bi postojati neka velika sramota i ako zaposliš ženu niko ti više ne će dojti poslovati istobun.
ali čak ni u toj hipotetskoj situaciji, jo ne bi reko da su žene potlačene. razmisli, sa stvarno postoju poslovi na koje niko ne želi zaposliti muškoga (kurbe), ali mi to ne smatramo problijemom, nego normalnom pojavom. isto tako, da se crnci nakon oslobođenja na jugu potužu da ih niko ne želi zaposliti, jo ne bi reko da su potlačeni. potlačeni bi postali tek ako bi ih neko prisiljavo na nešto. zapošljavanje nije ljudsko pravo, jer ako bi ga učinili ljudskin pravon, pregazili bi prava čovika da zapošljava koga oće.
Pa tko voli raditi i radi po svojoj slobodnoj volji i želji...radi se jer se mora živjeti, a to je već prisila u startu..Lijepo je biti bogat jer onda možeš biti slobodan, iako vidimo da ljudi često ne znaju što učiniti sa svojom slobodom, pa čine gluposti..
To je mali odmak od teme, ali da su žene manje plaćene, kaže statistika, i da se teže zapošljavaju kaže praksa i biro rada...Muškarca ćeš možda platiti 10-15 posto više, ali ćeš ga kao gazda zaposliti dodatno da ti radi na kući :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by aben Mon 5 Dec - 21:06

Maria wrote:

Pa tko voli raditi i radi po svojoj slobodnoj volji i želji...radi se jer se mora živjeti, a to je već prisila u startu..Lijepo je biti bogat jer onda možeš biti slobodan, iako vidimo da ljudi često ne znaju što učiniti sa svojom slobodom, pa čine gluposti..
pritisak društva ili pojedinaca nije isto ča i pritisak fizike prekokruženja energije iz prirode preko našeg tijela nazad u prirodu.



To je mali odmak od teme, ali da su žene manje plaćene, kaže statistika, i da se teže zapošljavaju kaže praksa i biro rada...Muškarca ćeš možda platiti 10-15 posto više, ali ćeš ga kao gazda zaposliti dodatno da ti radi na kući :)

naravski da su žene malnje ploćene, još manje od žena su ploćena dica. ali ti si rekla da su žene ploćene za isto poso.
statistika, naime, nam govori da su žene ploćene više od muških za isti poso.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by aben Mon 5 Dec - 21:07


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Mon 5 Dec - 21:47

aben wrote:
a drugi je jer ljudima jednostavno ni stalo do borbe brotiv rasizma, seksizma, šporkih radnji i poštivanja rokova te vraćanju dugova. mi ne moremo tirati sve ljude društva da mislu ko jo i ti, sve ča moremo je ostaviti svakoga da čini ča oće, i unda poslovati samo s onima iskima nan dopušćo naša savjest.
jedino je u kapitalizmu moguće kazniti nekoga ki je zaposli rođaka, ki drži radnike na kiši bez kabanice i minimalcu po 12 uri dnevno, ki zapošljava samo muške svinj...i tako dalje.

nije prirodna i normalna raspodjela bogatstva u svijetu, za mene društvo koje ima ljude pa i djecu koja žive na ulici ili pod ulicom, jednostavno nije uspješno ni civilizirano
da li je kriv kapitalizam , vjerojatno da, jer ako se veliko bogatstvo nalazi kod malog broja ljudi, onda većina nema ništa ili ima minimum svojih potriba..
ja nisam ekonomista, puno toga ne znam, imam samo zdravu pamet i logiku..jednostavno nešto je trulo u državi ne danskoj :)

Ovo muš svinj...to meni ne pripisuj, ja volim muškarce...i žene..ljude općenito:)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by aben Mon 5 Dec - 23:08

Maria wrote:
aben wrote:
a drugi je jer ljudima jednostavno ni stalo do borbe brotiv rasizma, seksizma, šporkih radnji i poštivanja rokova te vraćanju dugova. mi ne moremo tirati sve ljude društva da mislu ko jo i ti, sve ča moremo je ostaviti svakoga da čini ča oće, i unda poslovati samo s onima iskima nan dopušćo naša savjest.
jedino je u kapitalizmu moguće kazniti nekoga ki je zaposli rođaka, ki drži radnike na kiši bez kabanice i minimalcu po 12 uri dnevno, ki zapošljava samo muške svinj...i tako dalje.

nije prirodna i normalna raspodjela bogatstva u svijetu, za mene društvo koje ima ljude pa i djecu koja žive na ulici ili pod ulicom, jednostavno nije uspješno ni civilizirano
da li je kriv kapitalizam , vjerojatno da, jer ako se veliko bogatstvo nalazi kod malog broja ljudi, onda većina nema ništa ili ima minimum svojih potriba..
ja nisam ekonomista, puno toga ne znam, imam samo zdravu pamet i logiku..jednostavno nešto je trulo u državi ne danskoj :)

Ovo muš svinj...to meni ne pripisuj, ja volim muškarce...i žene..ljude općenito:)
ah, marija....
vuče me da ti replicirann na "prirodnu i normalnu " raspodjelu bogatstva..ali, ako ti rečen, izgubit ću te. pa idemo na drugu rečenicu:)

nije kapitalizam kriv. opet suprotno. kapitalizam je "kriv" za nevjerojatno bogaćenje zemljana, nemo presedana u celoj  povijesti

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Imrss

ako se svo bogatstvo "molog broja ljudi " podili na sve zemljane, svaki bi dobi oko 500 dolara, i ča unda? bogatstvo se ne more redistribuirati, ono se tako more samo uništiti. ljudi rodu da bi bili bogatiji, da bi in dica bila bogatija. da bi se tako joko obogatili, oni moraju pružati pomoć svima oko sebe, oni moraju izmisliti nešto ča će mnogima poboljšati život, a to se i na ovon grafu dogođo. zamisli samo koliko smo obogatili billa gatesa, ali unda se siti koliko je un oboga nos svih. još jedna napomena, iako se zbog kapitalizma income inequality smanjuje, uzmimo za trenutak da se i povećava_to ne znoči da nismo svi ukupno sve bogatiji. 

imoš zdravu pamet, ali si je stekla u socijalizmu, moroš dignuti glovu iznad "vidi onog siromaha, kapitalizam failed" mentaliteta.
uzmi si u knjižnici kapitalizam i sloboda m. friedmana, uzmi si youtube i surfaj learn liberty, ne moroš biti ekonomist, ovo nije brain surgery.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Tue 6 Dec - 10:24

Znam ja zašto je propao socijalizam..računao je na  savjesne ljude kojima će opće dobro i zajedništvo biti ispred vlastitih interesa...a to je nemoguće, ljudi će uvijek vući na svoju stranu i gledati prvo svoj interes, ma kako mali bio......
Teoretski je bilo savršeno  zamišljeno ali su ga trebali provesti nesavršeni ljudi..

E sad i kapitalizam je dobro zamišljen, privatno vlasništvo, inicijativa pojedinca itd , u praksi se pretvorio u čudovište...Ti kažeš ako poslodavac ima manje troškove, bit će jeftiniji proizvod i svi ćemo profitirati.......... Nećemo, jer on radi za profit, koji uvijek teži da bude maximalan, i tu opet dolazi do utjecaja ljudska sebičnost..
Možda onaj prvobitni kapitalizam , kad je funkcija vlasništva i upravljanja bila povezana, danas su to ogromne kompanije, koje imaju puno vlasnika, pa su na neki način " socijalističke", gdje se upravljanje kompanijom , odvojilo od vlasništva, gdje se kroje nerealni financijski izvještaji pa se prevari puno ljudi na burzi, gdje se obično ima monopol na tržištu, gdje kapital ide za jeftinom i još jeftinijom radnom snagom, gdje država sanira banke koje upropaštavaju pojedince...

teorija koja se ne dokaže u praksi ne valja.)

žene će uvijek biti vezane uz obitelj, u povijesti fali njihov utjecaj, zato je povijest tako nasilna:)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by aben Tue 6 Dec - 12:58

Maria wrote:Znam ja zašto je propao socijalizam..računao je na  savjesne ljude kojima će opće dobro i zajedništvo biti ispred vlastitih interesa...a to je nemoguće, ljudi će uvijek vući na svoju stranu i gledati prvo svoj interes, ma kako mali bio......
Teoretski je bilo savršeno  zamišljeno ali su ga trebali provesti nesavršeni ljudi..

socijalizam nije propao. mi živimo u socijalizmu.
100% socijalizam je koreja (valjda) a 100% kapitalizam ne postoji, ali recimo da su mu nojbližji hongkong, švicarska i sl. dakle, kad se govori o realnom svitu, ne more se govoriti u apsolutnin kategorijama, radije o pretežitosti i stupnjevima.
socijalizam nije računao na savjesne ljude, okani se tih memeova, pa glovni problijem socijalizma je nojobičnija ekonomska kalkulacija- u socijalizmu cijene ne vridu pa se ne zno koliko ki proizvod tribo gustati, ča dovodi od ogromnih rasipanja resursov. o moralnom hazardu, odnosno zoč socijalizam ne more uspiti prečitoj hayekovu Put u pakal, imoš je u našoj socijalističkoj knjižnici. dakle, socijalizam je potpuno krivo zamišljen, ko da su se ljudi opili, nadrogirali i u bunilu išli krerirati sustav. no, socijalizam je debunked još prije 100 godin, to ni nišće novo. dok se još ni znalo koliko teško će propasti ti eksperimenti, ljudi su pisali i predvidili krah.

E sad i kapitalizam je dobro zamišljen, privatno vlasništvo, inicijativa pojedinca itd , u praksi se pretvorio u čudovište...Ti kažeš ako poslodavac ima manje troškove, bit će jeftiniji proizvod i svi ćemo profitirati.......... Nećemo, jer on radi za profit, koji uvijek teži da bude maximalan, i tu opet dolazi do utjecaja ljudska sebičnost..
Možda onaj prvobitni kapitalizam , kad je funkcija vlasništva i upravljanja bila povezana, danas su to ogromne kompanije, koje imaju puno vlasnika, pa su na neki način " socijalističke", gdje se upravljanje kompanijom , odvojilo od vlasništva, gdje se kroje nerealni financijski izvještaji pa se prevari puno ljudi na burzi, gdje se obično ima monopol na tržištu, gdje kapital ide za jeftinom i još jeftinijom radnom snagom, gdje država sanira banke koje upropaštavaju pojedince...

teorija koja se ne dokaže u praksi ne valja.)

žene će uvijek biti vezane uz obitelj, u povijesti fali njihov utjecaj, zato je povijest tako nasilna:)

kasnije:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by aben Tue 6 Dec - 18:18

aben wrote:
Maria wrote:Znam ja zašto je propao socijalizam..računao je na  savjesne ljude kojima će opće dobro i zajedništvo biti ispred vlastitih interesa...a to je nemoguće, ljudi će uvijek vući na svoju stranu i gledati prvo svoj interes, ma kako mali bio......
Teoretski je bilo savršeno  zamišljeno ali su ga trebali provesti nesavršeni ljudi..

socijalizam nije propao. mi živimo u socijalizmu.
100% socijalizam je koreja (valjda) a 100% kapitalizam ne postoji, ali recimo da su mu nojbližji hongkong, švicarska i sl. dakle, kad se govori o realnom svitu, ne more se govoriti u apsolutnin kategorijama, radije o pretežitosti i stupnjevima.
socijalizam nije računao na savjesne ljude, okani se tih memeova, pa glovni problijem socijalizma je nojobičnija ekonomska kalkulacija- u socijalizmu cijene ne vridu pa se ne zno koliko ki proizvod tribo gustati, ča dovodi od ogromnih rasipanja resursov. o moralnom hazardu, odnosno zoč socijalizam ne more uspiti prečitoj hayekovu Put u pakal, imoš je u našoj socijalističkoj knjižnici. dakle, socijalizam je potpuno krivo zamišljen, ko da su se ljudi opili, nadrogirali i u bunilu išli krerirati sustav. no, socijalizam je debunked još prije 100 godin, to ni nišće novo. dok se još ni znalo koliko teško će propasti ti eksperimenti, ljudi su pisali i predvidili krah.

E sad i kapitalizam je dobro zamišljen, privatno vlasništvo, inicijativa pojedinca itd , u praksi se pretvorio u čudovište...


kapitalizam je zamišljen savršeno. u praksi se nika ni pretvori u čudovište. primjere koje ti znoš da su čudovišni jednostavno nisu točni, predočeni su ti iu ust komunistov, i naučena si ga mrziti. i dare you, nojdi mi samo jedun primjer čudovišnosti kapitalizma.





Ti kažeš ako poslodavac ima manje troškove, bit će jeftiniji proizvod i svi ćemo profitirati.......... Nećemo, jer on radi za profit, koji uvijek teži da bude maximalan, i tu opet dolazi do utjecaja ljudska sebičnost..

??
kako ne ćemo? ako je proizvod jeftiniji, profitirali smo.



Možda onaj prvobitni kapitalizam , kad je funkcija vlasništva i upravljanja bila povezana, danas su to ogromne kompanije, koje imaju puno vlasnika, pa su na neki način " socijalističke", gdje se upravljanje kompanijom , odvojilo od vlasništva, 

ne postoji prvotni ili drugotni kapitalizam.  postoji samo kapitalizam. kapitalizam = sloboda, ako vlasnik želi ne upravljati, ili ako želi upravljati, ili ako želki razdijeliti svu dobit s radnicima, to je sve kapitalizam. jel kužiš, socijalizam je uredno podskup kapitalizma, jer ako kapitalist želi biti komunist, niko mu nikad ništa ne će reći. propasti oće, ali propast je temeljni pojm u kapitalizmu.



gdje se kroje nerealni financijski izvještaji pa se prevari puno ljudi na burzi,

kršenje zakona nije predmet naše rasprave.


 gdje se obično ima monopol na tržištu,

monopol ne more postojati na tržištu. ne moreš jednostavno pisati te socijalističke mitove, daj provjeri tu i tamo istinitost tvrdnji.


 gdje kapital ide za jeftinom i još jeftinijom radnom snagom, 

odlaženje za jeftinon radnon snagon pomože kapitalistima jer racionalizira proizvodnju, pomože siromasima da postanu bogatiji jer imaju poso, a ostalima da in proizvoi budu jeftiniji. win-win-win situacija.

gdje država sanira banke koje upropaštavaju pojedince...

da, i jo sun protiv socijalizma. jo sun misli da si ti protiv kapitalizma, a pišeš ko kapitalisti?!


teorija koja se ne dokaže u praksi ne valja.)

točno. ali kapitalizam se dokazao ko nojuspješniji sustav ikad zamišljen, i još vridi onaj dare, da nojdeš jedun njegov neuspjeh.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Tue 6 Dec - 19:29

evo jedan dobar tekst...samo da te ispravim, nemoj mi govoriti da koga ili nešto mrzim, osim nepravde:)
Mi imamo  primjer T coma koji je imao monopol kod nas sve dok nije vratio ulaganje i još  toliko zaradio ..pa  smo najskuplje telefonirali u Europi , imali najskuplji internet ,. roaming itd....

Jeste li vi jedan od onih koji su uvjereni da je demokracija ‘zakon’? Kako je kapitalizam super stvar, otvoreno, odnosno slobodno tržište, ovo ono..? Uvjerili su vas da ljudi u svijetu nemaju posla zato što ne mogu konkurirati? Da mali poslovnjaci nisu dovoljno konkurentni i posebni pa se zato ne snalaze na tom super otvorenom tržištu koje svakome daje mogućnost rasta? E gadno su vas prevarili i to u trenutku kada su vam rekli da su svi u sustavu dobro došli, svaka slobodna misao i ideja, svaka informacija i kako je zapravo raznovrsnost glavna značajka današnjeg doba. Riječ je zapravo o jednoj brutalnoj laži o jednom kaotičnom prividu iza kojega  se skriva isključivo monopolistička ideologija jakih i moćnih, naspram  slabih koji se jednostavnim metodama preko noći izguraju s tržišta. Ovaj sustav, umjesto da funkcionira po principu, svima po malo, on funkcionira po principu piramide i samo određenima odlazi sve bogatstvo svijeta, i ne samo bogatstvo, već i znanje. Kako su danas ljudi potpuno opsjednuti informacijama, i kako su zapravo mediji ti koji kroje sve ono što čovjek današnjice zna (knjige su odavno pale u zaborav) nevjerojatno je da su ljudi zapravo potpuno nesvjesni da isključio 5 medijskih kompanija kroji mainstream informacije po kojima se kroji svako mišljenje današnjeg čovjeka. A ukoliko slučajno skrenete s puta, pa ne odgledate niti jedan dnevnik a ne posjetite ni jedan vodeći medij u zemlji nego se informirate na nekom neovisnom mediji, za vas je sustav već smislio nazivnik (kalup) a to je ‘teoretičar urote’ ili aktivist antiglobalist, a jedno i drugo u SAD-u smatra se ‘terorističkom’ prijetnjom. Pa vi krojite svoje mišljenje na temelju nečega što nije prošlo filtraciju dole navedenih kompanija.  No činjenica je da 90 posto ljudi novog doba upija informacije i trendove koje dolaze s malih ekrana, i uopće nije bitno ljudima da je gotovo sigurno da će informacije biti uređene i filtrirane iz samo pet globalnih izvora. Moć ovih kompanija je tolika da pokrivaju 90% svog medijskog prostora na planeti! Ljudi dragi, 90 posto! Zar zaista postoje ljudi koji misle da oni s tim monopolom čine dobro svijetu danas? Da nipošto ne manipuliraju  s moći koju posjeduju?
Provjerite li dnevne vijesti ili pogledate li večernji dnevnik iz različitih ‘izvora’ primijetit ćete da su informacije koje dobivate gotovo istovjetne. Na nekim televizijskim programima kopiranje ide toliko daleko da je čak i minutaža o određenim ‘vijestima’ identična. Udarne vijesti su već nekoliko godina dobro sinkronizirana stvar, a čak i naslovi u dnevnim novinama variraju s malim razlikama.
Pet divovskih medijskih kuća pokriva 90% globalnog medijskog prostora, od toga četiri kompanije dolaze iz SAD-a dok jedna dolazi iz Europske Unije, točnije Njemačke. Ove mega korporacije, osim TV postaja, posjeduju većinu radio postaja, izdavačkih kuća, filmskih proizvođača i distributera, reklamnih kompanija, kompanija za proizvodnju i distribuciju glazbenog i video materijala, te kotiraju visoko u kablovskoj televiziji, satelitskim i internetskim providerima (pružatelj internetskih usluga).
Riječ je o konglomeratima koji su ‘pojeli’ svu konkurenciju, a njihova imena su:
Time Warner – koji je svoj pohod na svijet započeo s CNN-om
News Corp – prijašnji Murdochov News Corporation koji je među prve tri najjače kompanije u Amerikama, Europi i Aziji
Bertelsmann – koji upravlja RTL-om, Sonyjem i većinom europskih i azijskih medija
Viacom – prijašnji CBS
Disney – monopol nad ‘obiteljskim’ sadržajem!
Trebamo li govoriti da ove korporacije imaju svega dva vlasnika?- Rothschilde i Rockefellerove?
Sve i jedna vijest koju upijate iz masovnih medija kontrolirana je i usklađenima s ideologijom i trendovima koji stvaraju mase bez kritike, bez kritičkog razmišljanja. Sve i jedna riječ koja dopire do vas u nadi će vas  oblikovati, pomno je promišljena a cijela ova korporacijska hobotnica koja svoju šapu drži na informacijama koje dolaze do čovjeka, toliko je umrežena da ponekad i uz puno truda nije moguće doprijeti do prave istine. To se najbolje vidi na primjerima velikih katastofa ili svjetskih događaja o kojima svatko na planetu izrazi svoje mišljenje. Tako je recimo bilo sa Charlie Hebdoom, pariškom novinom  i mainstrem medijima koji jednostavno nisu u javnost pustili vrlo važnu informaciju, a to je da vlasnik te ‘napadnute’ novine jedna od najmoćnijih obitelji na svijetu, čime cijela priča oko Charlie Hebdoa dobiva jednu potpuno drugu dimenziju nedostojnu javnosti, koja je prije nego smo došli do istine već papagajski ponavljala -‘Ja sam Charlie Hebdo’-
No, monopol u ovom svijetu ‘slobode’ nemaju samo mediji. Istraživanja pokazuju također da čitavim globalnim sustavom vlada isključivo 147 korporacija, od kojih je 10 drži cijelu prehrambenu industriju, njih 5 drži čitavu znanost u svojim rukama, a ostale su podjeljene na medije i na financijski sektor u kojemu se monopol najviše očituje!
Još uvijek mislite da ste slobodni?
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Guest Tue 6 Dec - 19:37

Kakve veze to ima s ženama i njihovim položajem?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Tue 6 Dec - 20:33

Nisu žene  zanimljive samo Milton i kapitalizam:)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Guest Tue 6 Dec - 20:36

Maria wrote:Nisu žene  zanimljive samo Milton i kapitalizam:)
Al ih je bitno razvući i na teme koje nemaju veze s temom ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Tue 6 Dec - 20:38

tema je ionako bila mrtva :) mi ćemo malo okolo pa opet na temu_)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Guest Tue 6 Dec - 20:39

Mrnjaaaaaauuuu :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Tue 6 Dec - 20:43

nego, što ti misliš, jesmo li stvarno za iste poslove bolje plaćene od muškaraca... , kako tvrdi aben ?
On vjerojatno misli na manekenke, drugi primjer ne znam confused
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Guest Tue 6 Dec - 20:53

Maria wrote:nego, što ti misliš, jesmo li stvarno za iste poslove bolje plaćene od muškaraca... , kako tvrdi aben ?
On vjerojatno misli na manekenke, drugi primjer ne znam confused
Ne bih svrstavala žene samo kroz prizmu posla, tj. djelatnosti koje obavljaju izvan kuće. Žene su izuzetno fleksibilna bića i na neki način imaju u sebi kod poniznosti, ukoliko nisu same. Pri tome mislim na žene u smislu obitelji, djece.
Poznajem osobe koje su uspjele (ženske) zahvaljujući svom trudu i zalaganju, ali zato imaju ženu u kući u vidu muškarca.

Sama tema mi bezveze u smislu rada, jer žene rade puno više nego muškarci. Njihov položaj u društvu je još uvijek (ponekad pomislim, i neka je) pokretač društva.
Šutki pokretač...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by aben Tue 6 Dec - 20:55

Maria wrote:nego, što ti misliš, jesmo li stvarno za iste poslove bolje plaćene od muškaraca... , kako tvrdi aben ?
On vjerojatno misli na manekenke, drugi primjer ne znam confused
ne manekenke, to je statistika za sve poslove.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by aben Tue 6 Dec - 20:59

Maria wrote:
evo jedan dobar tekst...samo da te ispravim, nemoj mi govoriti da koga ili nešto mrzim, osim nepravde:)
Mi imamo  primjer T coma koji je imao monopol kod nas sve dok nije vratio ulaganje i još  toliko zaradio ..pa  smo najskuplje telefonirali u Europi , imali najskuplji internet ,. roaming itd....
pa upravo o nepravdi i je riječ, naučili su te da je kapitalizam nepravedan, nisu ti dali argument ( jer ne postoji) i ti ga mrziš, jer je dobro mrziti nepravdu.

reko sun ti da mi doš primjer kapitalizma, a ne primjer socijalizma.

dopusti da ne komentiran članak jer je dug, a sve je u njemu pogrješno i ne do mi se secirati ga i ispravljati, jer se ionako ne referiraš na grješke na koje ukazujen.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by aben Tue 6 Dec - 21:38

mativka wrote:Kakve veze to ima s ženama i njihovim položajem?
kapitalizam imo sveze s svime. kapitalizam je ono ča je omogućilo ženami da izojdu iz sinje. kapitalizam je učini perilice za sve i svašta i tako omogući širokim masami žena da "sudjeluju".
naravski, sudjelovale su one i prije, ali eto, neki ljudi to ne broju jer imati čistu košulju valjda ni dovoljno bitno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Maria Wed 7 Dec - 8:47

aben wrote:
mativka wrote:Kakve veze to ima s ženama i njihovim položajem?
kapitalizam imo sveze s svime. kapitalizam je ono ča je omogućilo ženami da izojdu iz sinje. kapitalizam je učini perilice za sve i svašta i tako omogući širokim masami žena da "sudjeluju".
naravski, sudjelovale su one i prije, ali eto, neki ljudi to ne broju jer imati čistu košulju valjda ni dovoljno bitno.

Pa moji su roditelji prije u socijalizmu za jednu plaću kupili štednjak, i frižider i živjeli cijeli mjesec.
Drugi mjesec su kupili perilicu i televizor ../ustvari televizor je bio prvi. ali tako je to nekako izgledalo :)
I ti aparati još rade i te kako rade, eno ih doli na otoku, frižider ne smijemo pojačati sve smrzne :)
Dok u kapitalističkoj proizvodnji aparati traju 3-4 godine .) 
Zato je došlo do zatrpavanja smećem planete  iknar
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Žene i njihov položaj u društvu - Page 2 Empty Re: Žene i njihov položaj u društvu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum