ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/10/2016, 22:42

you've been thinking too much..

ono što se događa na zapadu je neki prozor u budućnost za nas na istoku ako krenemo istim stopama, samo što je u nas sve slabije, siromašnije i sporije uvijek..

pa i ja sam nekad stihijski znao spomenuti da trebamo trgovati sa Srbijom recimo, Dalmacija je polumrtva jer je njeno vječno zaleđe - Bosna odsječena, previše smo zatvoreni prema prirodnim krajevima i cjelinama koje često Jastreb i slični spominju, ali dobro, može se reć da smo to imali u par navrata pa bi se iz obijesti međusobno tamanili i to nije ono što ti govoriš, kozmopolitski zapad, ima tu nekih dobrih stvari mora se priznati samo mislim da je to dugoročno bezlična spirala civilizacije prema dolje..

kic
Admin

Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/10/2016, 22:52

prvo, kriminalci.
čini mi se da su u sadašnjim sustavima graničnih kontrola kriminalci sloj koji se, pored diplomata, nojviše kreće. jebiga, oni travel light, ne brinu se za ugled i stjecanje eventualnog criminal recorda. to ipak ne znoči da jedan sloj kriminalaca ipak ni spriječen granicama. kriminalci će uvika biti privučeni bogatstvom, i jedino ča morin reći je da mislin da se bogatstvo štiti jednako, bez obzira na dodatan broj lupežov. 
amerika, glovna zemlja za usporedbu zbog čak pedeset razližitih državov, pokaživo da se ipak svi lopovi ne centriraju na beverli hilsu di imo noj više bogatih, nego se prilično ravnomjerno raspodjeljuju, osim, naravski u onim dijelovima u kojima je narod naoružan.
dakle, kriminal, nišće.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/10/2016, 23:01

kic wrote:you've been thinking too much..

ono što se događa na zapadu je neki prozor u budućnost za nas na istoku ako krenemo istim stopama, samo što je u nas sve slabije, siromašnije i sporije uvijek..

pa i ja sam nekad stihijski znao spomenuti da trebamo trgovati sa Srbijom recimo, Dalmacija je polumrtva jer je njeno vječno zaleđe - Bosna odsječena, previše smo zatvoreni prema prirodnim krajevima i cjelinama koje često Jastreb i slični spominju, ali dobro, može se reć da smo to imali u par navrata pa bi se iz obijesti međusobno tamanili i to nije ono što ti govoriš, kozmopolitski zapad, ima tu nekih dobrih stvari mora se priznati samo mislim da je to dugoročno bezlična spirala civilizacije prema dolje..
imo jedun film, engleski, o nekim navijačima nekog trećeligaškog kluba i njegovih navijača huligana. celi film se baketaju, a na kraju uđu u biznis međusobno. to je toliko jednostavno pametno, da i nogometni fanovi moru shvatiti. jo mrzin srbe i srbiju iz dna duše, i slovence i bosance, i europljane i muslimane, ali volin neke keksiće srbske, jeftini su a baš mi paše odnos cukra i rahlosti. ženi kupujen jebeno skupe plazme,a jer ih voli. to činin s takovin zadovoljstvon, da mi se nekad i ukruti u kauflanda. politika je otrov za ekonomiju.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/10/2016, 23:05

:facepalm
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/10/2016, 23:10

dobro rat i te razloge kužim zašt netko ne želi s nekim, ali inzistiranje na nepotrebnom politikanskom antagoniziranju svo vrijeme poslije, je bolesno..

jeo sam neke Češke kekse neki dan, treba bombardirat Češkoslovakai kak su očajni :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/10/2016, 23:16

čitam neku knjigu o starom Egiptu na preporuku, nema 130str, ali smori brate, nikako ne ide..  sve što sam zapamtio je da su gradili hram zapravo po liku čovjekova kostura (Temple of Luxor) a ove ostale sve detalje o mjerama i sl zaboravim ko konzumova blagajnica kusur..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/10/2016, 23:21

drugo je vojna invazija. zoč, u uvjetima open bordersa, neka neprijateljska vojska ne bi poslala svoje vojnike, jednog po jednog u stranu zemlju i unda je okupirala, to je nojčešći scenarij zagovornika granic. 
moj odgovor je zoto ča nismo debili. prvo, vojska te more napasti i bez rampe na granici. bogato društvo ostaje bogato jer ga nitijedna sila ne napado, a zoč? zbog joke vojske, zbog jokih saveznikov i jo bi dodo, zbog guste mriže trgovine koja uvik koristi objema stronami.
pod invaziju bi stavi i teroristi, ali protiv njih se ionako ne more boriti s rampami, pa vode nisu od interesa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/10/2016, 23:32

kic wrote:dobro rat i te razloge kužim zašt netko ne želi s nekim, ali inzistiranje na nepotrebnom politikanskom antagoniziranju svo vrijeme poslije, je bolesno..

jeo sam neke Češke kekse neki dan, treba bombardirat Češkoslovakai kak su očajni :^^
nemo veze s raton, njemci i talijunci su mi nanili veće štete od srbov, pa nemun probleme išnjima. meni se srbska kultura gadi.
 
međutin, ne razumin na ča se odnosi bold. mrziti je lipo, a politika je ta ka pravi probleme. ljudi ne moru normalno mrziti suside bez da in političari međusobno ne opalu carine. to su štetočine a ne mi koji se međusobno mrzimo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/10/2016, 23:46

oduzimanje poslova. teško se ča more predviditi, ali ovo je jena od onih situacija koja se more s velikon sigurnošću odbaciti. svaki pokušaj štićenja neke grupe na tržištu rada uvijek i nužno dovodi do degeneriranja i skupoće. kad somi poslodavci šikaniraju negu grupu, oni to činu na svoj račun. na čiji račun to čini rampa? naravski, na naš. i kad rampe ne bi bilo, i kad bi de od ljudi ki stvarno ne želi biti posluživan od strone srbina u nekon bufetu bi veliki, unda bi cvjetali bufeti s ispravnon bojon kože ili ispravnin porijeklon. case closed.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/10/2016, 10:13

kulturni šok je, mislin, nojveći problijem.misao na rastuću zajednicu muslimana ili srbov ili crnaca, ili bilokoje druge rozličite grupe od one domoće većini ljudi ježi kožu. retki ljudi su, osin onih odraslih u melting potu innercity nekog milijunskog središća, toliki ljevičari i kozmopoliti da bi bez jebenti i u krotkome vrimenu prihvatili neke totalno drukčije kulturne promjene ko megafonsko obraćanje na arapskom pe pu dnevno, pederske kolone, i ča jo znun ke druge običaje. oni ki zastupaju open borders obično živu u zatvorenin zajednicama ke zapravo ne bi bile afekted. 
ako se u priču uvede i stopa razmnožavanja, tema open bordera postaje provi provcati denkverbot, i unda ni čudno ča su granice zatvorene u kontinuitetu već celo stoljeće.
kako jo morin pomiriti otpor prema novome i drukčijeme ki se obično pakiro u očuvanje kulturnog nasljeđa i navedene katastrofalne predviđene posljedice po domaću kulturu, to je pitanje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/10/2016, 13:08

kratko bi razluči kulturu u užen smislu i way of life. 
očuvati triba samo ono ča ljudi želu da se očuvo. ako o kulturi skrbi komitet, unda se čuvo ono ča komitet kože da se očuvo.u situaciji di komitet ne postoji, ljudi bi somi, ili ne bi, ploćali ono ča želu očuvati, i to je to.
ča se tiče očuvanja way of lifea, a to je glavnina problijema. jo riješenje vidin u niskin političkin razinama, i konkurenciji među njima. recimo, neki kotar proglasi apsolutnu zabranu za javno isticanje religiskih nečega, susjedni dopusti samo katoličke, a treti sve. po meni je zoto amerika velika zemlja, u njoj postoje apsolutne suprotnosti i ljudi trpu posljedice ili ako ne će, lakše ne trpu. odsele se. 
zakoni pojedinih kotara lakše odražavaju volju i stav stanovnika, nego nacionalni zakoni. 
još jedun primjer vode tribo spomenuti, a to su šiptari u zadru. oni doseljavaju točno onako kako jo zamišljun slobodni protok, njih pozovu njihovi rođoci ili sl, omoh ih zaposlu. njihov međusobni aranžmani su, čujen, zajebani, ali su njihovi i time sveti. običaji su mi nepoznati jer imaju zatvorenu zajednicu, ženidba među sobon, visok natalitet, i pekare i zlatarne na svakon koroku. dakle, potpuno su nekompatibilni, osim tamo di je bitno- preserving life, liberty and property. to je jedini generalni uvjet.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 19/10/2016, 16:39

vidim da pojačavaš otrov kako bi postao otporan na ono što si do sad smatrao otrovom, svojim pisanjem..

ja ne mrzim xD

nemam šta objasnit, mene više u zadnje vrijeme muči kako uskladiti dvije struje u sebi, ono što govorim/mislim i ono što činim.. a možda je to dijelom i tvoj problem, imao si prilične benefita od kozmopolitske struje, da si se zapitao..

ili te epikur hakirao haha
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 19/10/2016, 16:50

mogli bi te optužiti i za komunizam, heretiče hehe, u smislu da podržavaš male zajednice koje imaju velike ovlasti nad svojim tim, way of life.. mada se slažem s tim pravom zajednice da se ujebe kako god hoće..

samo, zajednice su isčezle, a ostaju samo vukovi, a ovi što imaju zajednice, makar u našim očima bili primitivniji: romi, muslimani i sl, će lako izgurati vukove iz povijesti, kao što onaj pisac Sejranović reče, ima 10 vukova u Norveškoj i par milijuna ovaca, i onda još pokokaju njih par čisto onak jer se "boje štete"..

zapravo to je malo nevezan već, teško je danas ostati vjeran nečemu, kad se sve nudi..

ti zapravo želiš promijenit ploču, državne granice koje su svetinja, i privatno vlasništvo fizičke osobe koje je važno ali nije na istoj razini svetosti kao državno.. moja rampa je jednako vrijedna = ?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 19/10/2016, 16:56

evo ovaj popularni band je prisvojio tvoj logo

Denkverbot - Page 48 Twenty_One_Pilots_logo2

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/10/2016, 17:03

kic wrote:vidim da pojačavaš otrov kako bi postao otporan na ono što si do sad smatrao otrovom, svojim pisanjem..

ja ne mrzim xD

nemam šta objasnit, mene više u zadnje vrijeme muči kako uskladiti dvije struje u sebi, ono što govorim/mislim i ono što činim.. a možda je to dijelom i tvoj problem, imao si prilične benefita od kozmopolitske struje, da si se zapitao..

ili te epikur hakirao haha
nišće te ne razumin, ča sun misli da je otrov?

ne razumin o kakovin je benefitima riječ. mislin da si ništo krivo povezo, epikur jenl protiv open bordersa i kozmopolitov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 19/10/2016, 17:07

mislim da je moj osnovni problem što svakog pokušam razumit, a mene niko xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/10/2016, 17:49

pa viš da provivun razumiti, i postavljun potpitanja, a se još more učiniti za svaćanje:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 19/10/2016, 20:24

one world - otrov

benefiti open worlda - slobodna trgovina

to s epikurom je šala bila..

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 19/10/2016, 21:23

nije svaka transformacija dobra, jer je nekakva zabluda ajmo reć da ono što smo sami spoznali, da će dobro djelovati i prema vani i da će promijeniti svijet..

mislim da je i onaj drugi Krishnamurti rekao da je njegova famozna calamity epizoda zapravo bila, katastrofa po njeg.. :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/10/2016, 22:09

ok, još ne razumin, pa ću ukrotko pojasniti svoju poziciju. open borders je nešto ča jo podupiren iz načelnih, ne iz utilitarističkih razlogov*. ako ti pozoveš srbkinju i oženiš je i dovedeš u moje mesto, ča jo tu imun za reći? iako sun ksenofob, zapadni elitist, rasist (dobro, za ovo nis sigur), zapravo mizantrop, to ne znoči da je opravdano koristiti državu da tebi uskrotili ženu.

 
ča se tiče mišljenje i djelovanja, ko mene jest to u raskoraku, ali ni problijem. jo znun da je teško zadržati svoje visoke ideale u djelovanju.  to ne znoči da ih si ne tribun zadavati toliko visoko. moje mišljenje je da u sudaru tribo pomoći unesrećenima, ali sumnjan da bi jo to učini. i m fine about that.
 

* posljedice otvorenih granic su i pozitivne i negativne- ovisi ča ki oće. ako oćeš ekonomsko blagostanje, samo pogljedoj kakov wi fi imaju sacramento kingsi u svojoj polak milijarde dolarov vridnoj dvorani koja je moguća zbog open bordersa, a ako oćeš etničku čistoću isto pogljedoj ljude u dvorani.


e da, kakav moj logo?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/10/2016, 22:18

kic wrote:mogli bi te optužiti i za komunizam, heretiče hehe, u smislu da podržavaš male zajednice koje imaju velike ovlasti nad svojim tim, way of life.. mada se slažem s tim pravom zajednice da se ujebe kako god hoće..

samo, zajednice su isčezle, a ostaju samo vukovi, a ovi što imaju zajednice, makar u našim očima bili primitivniji: romi, muslimani i sl, će lako izgurati vukove iz povijesti, kao što onaj pisac Sejranović reče, ima 10 vukova u Norveškoj i par milijuna ovaca, i onda još pokokaju njih par čisto onak jer se "boje štete"..

zapravo to je malo nevezan već, teško je danas ostati vjeran nečemu, kad se sve nudi..

ti zapravo želiš promijenit ploču, državne granice koje su svetinja, i privatno vlasništvo fizičke osobe koje je važno ali nije na istoj razini svetosti kao državno.. moja rampa je jednako vrijedna = ?
nišće od toga ni komunizam, komunizam je nedobrovoljan.

često nas se prikaživo ko ovce, a nadiruće muslimane ko vukove. s druge strone nas se nazivlje čudovištima kad preskočimo umirućeg siromaha na cesti. oba dvo lika su pogrješna. ali, više o tomu u monologu.

jo ne zun po čemu su državne granice svetinja. država ne čini nišće za mene, tj, čini ali loše. frederik batistat (autor onog bezvremenskog- observe what is unseen)  mi je otvori oči jednun zauvika; pitan se koliko me država zapravo sputava. toja rampa je amen bože.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum