ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tok misli.....

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Tok misli..... - Page 4 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest Tue 22 Nov - 19:56

Ne mislim u tom smislu...nego u smislu ako postoji neko duhovno vrednovanje doprinosa...recimo doktor,spasi ne znam koliko života...učitelj,usmjeri ne znam koliko mladih života...duhovni ili možemo reći i neki humani doorinos društvu...akcija i reakcija

Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 4 Empty Re: Tok misli.....

Post by Maria Wed 23 Nov - 18:58

Zagy wrote:Ne mislim u tom smislu...nego u smislu ako postoji neko duhovno vrednovanje doprinosa...recimo doktor,spasi ne znam koliko života...učitelj,usmjeri ne znam koliko mladih života...duhovni ili možemo reći i neki humani doorinos društvu...akcija i reakcija


Teško je vrednovati nečiji doprinos, ovisi tko ti u kojem času treba...Doktori, vatrogasci, policajci...gorska služba spašavanja...pa i vozači...svi oni imaju u rukama ljudske živote... A opet to im je zanimanje i zato su plaćeni...naravno kad pomognu unesrećenima, bolesnima, progonjenima to je  neprocjenjivou..
ali živote drugima ponekad spašavaju i obični ljudi, darovatelji krvi daju krv besplatno....

Humanost se ne može izmjeriti ni platiti..Prava nagrada humanom čovjeku je da je pomogao nekome...

Opet imaš doktora koji se nabusito ponašaju prema pacijentima....o mitu da ne govorimo...On pomogne čovjeku ali da li je on neki heroj društva ?
za mene su heroji ljudi koji rano ujutro kopaju po kantama , skupaljaju boce, da bi prehranili obitelj...osjećam duboku tugu kad ih vidim..
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 4 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben Wed 23 Nov - 20:20

srića i bog da se humanost more vrednovati u kapitalističkim društvima, pa imomo policijotov, i vatrogasiteljov koliko oćemo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 4 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest Tue 29 Nov - 13:53

mativka wrote:
Zagy wrote:Hvala mat....:)

Mislis tipa da iza svake izvanredne isobe stoji jedna obična majka?

Da mi svi odradjujemo upravo odredjenu fazu u našem ciklusu i da je svaka jednako vrijedna? :)
Tako je Zagy.

Majka je temelj za sve. Svaku izvanrednost osobe, apsolutno sve. Smatram da su majke krila. Kao što sam maloprije napisala, za sposobnost osobe da opstane, izraste u samouvjerenu osobu, koja će poslije biti recimo "osoba koja će se cijeniti" je zasluga majke. Potpora, pažnja..i prije svega odricanje. Temelji su bitni, poslije je na samoj osobi koja izrasta i njenim afinitetima. No, pri oblikovanju osobe smatram da je izuzetno bitna potpora. Cijeli život se sastoji od raznih faza (znam da si majka) i tvoje je da to sve fino koordiniraš.  Ima ona jedna izreka , a ide nekako ovako: nije bitan cilj, već put kojim ćemo doći do cilja....

jako lijepa tema..  :x

sad sam se ja raznježila..  :shy
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 4 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest Tue 29 Nov - 13:54

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 4 Empty Re: Tok misli.....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum