ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tok misli.....

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 8/7/2016, 22:15

Zagy wrote:Znači jedna faza po" životu "
Život i dan je pun "faza"...

Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 8/7/2016, 22:16

Karijera
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 8/7/2016, 22:21

mativka wrote:
Zagy wrote:Znači jedna faza po" životu "
Život i dan je pun "faza"...

Mislim ipak na veze životne faze i cikluse ;)


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 8/7/2016, 22:21

mativka wrote:
Zagy wrote:Hvala mat....:)

Mislis tipa da iza svake izvanredne isobe stoji jedna obična majka?

Da mi svi odradjujemo upravo odredjenu fazu u našem ciklusu i da je svaka jednako vrijedna? :)
Tako je Zagy.

Majka je temelj za sve. Svaku izvanrednost osobe, apsolutno sve. Smatram da su majke krila. Kao što sam maloprije napisala, za sposobnost osobe da opstane, izraste u samouvjerenu osobu, koja će poslije biti recimo "osoba koja će se cijeniti" je zasluga majke. Potpora, pažnja..i prije svega odricanje. Temelji su bitni, poslije je na samoj osobi koja izrasta i njenim afinitetima. No, pri oblikovanju osobe smatram da je izuzetno bitna potpora. Cijeli život se sastoji od raznih faza (znam da si majka) i tvoje je da to sve fino koordiniraš.  Ima ona jedna izreka , a ide nekako ovako: nije bitan cilj, već put kojim ćemo doći do cilja....
kakova ti je to redukcija,
ko da rečeš da je kisik temelj, jer da nemo kisika niko ne bi imo mati...

matere su nebitne, osim u prenosu gena. odgoj šmodgoj

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 8/7/2016, 22:29

aben wrote:
mativka wrote:
Zagy wrote:Hvala mat....:)

Mislis tipa da iza svake izvanredne isobe stoji jedna obična majka?

Da mi svi odradjujemo upravo odredjenu fazu u našem ciklusu i da je svaka jednako vrijedna? :)
Tako je Zagy.

Majka je temelj za sve. Svaku izvanrednost osobe, apsolutno sve. Smatram da su majke krila. Kao što sam maloprije napisala, za sposobnost osobe da opstane, izraste u samouvjerenu osobu, koja će poslije biti recimo "osoba koja će se cijeniti" je zasluga majke. Potpora, pažnja..i prije svega odricanje. Temelji su bitni, poslije je na samoj osobi koja izrasta i njenim afinitetima. No, pri oblikovanju osobe smatram da je izuzetno bitna potpora. Cijeli život se sastoji od raznih faza (znam da si majka) i tvoje je da to sve fino koordiniraš.  Ima ona jedna izreka , a ide nekako ovako: nije bitan cilj, već put kojim ćemo doći do cilja....
kakova ti je to redukcija,
ko da rečeš da je kisik temelj, jer da nemo kisika niko ne bi imo mati...

matere su nebitne, osim u prenosu gena. odgoj šmodgoj
Dakako da je tako! (bez kisika nitko ne bi postojao)
Itekako je bitan temelj. Zbog čega si ti danas to što jesi?! Zbog silnih knjiga ili što te netko učio da je vrijednost osobe svestranost? Što te netko školovao? Rekao: sinko, uči, čitaj obrazuj se. Al, znaj i što je motika...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 8/7/2016, 22:38

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
Zagy wrote:Hvala mat....:)

Mislis tipa da iza svake izvanredne isobe stoji jedna obična majka?

Da mi svi odradjujemo upravo odredjenu fazu u našem ciklusu i da je svaka jednako vrijedna? :)
Tako je Zagy.

Majka je temelj za sve. Svaku izvanrednost osobe, apsolutno sve. Smatram da su majke krila. Kao što sam maloprije napisala, za sposobnost osobe da opstane, izraste u samouvjerenu osobu, koja će poslije biti recimo "osoba koja će se cijeniti" je zasluga majke. Potpora, pažnja..i prije svega odricanje. Temelji su bitni, poslije je na samoj osobi koja izrasta i njenim afinitetima. No, pri oblikovanju osobe smatram da je izuzetno bitna potpora. Cijeli život se sastoji od raznih faza (znam da si majka) i tvoje je da to sve fino koordiniraš.  Ima ona jedna izreka , a ide nekako ovako: nije bitan cilj, već put kojim ćemo doći do cilja....
kakova ti je to redukcija,
ko da rečeš da je kisik temelj, jer da nemo kisika niko ne bi imo mati...

matere su nebitne, osim u prenosu gena. odgoj šmodgoj
Dakako da je tako! (bez kisika nitko ne bi postojao)
Itekako je bitan temelj. Zbog čega si ti danas to što jesi?! Zbog silnih knjiga ili što te netko učio da je vrijednost osobe svestranost? Što te netko školovao? Rekao: sinko, uči, čitaj obrazuj se. Al, znaj i što je motika...
jo un danas ča jes zbog genov ke su mi doli mati i tac.
parenting je čak i u nurture stroni nojmanje bitan, puno manje nego peers

http://www.parenting.com/article/nature-vs-nurture

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 8/7/2016, 22:46

t's tough being a parent: you try your best and the kids grow up in spite of you, according to Steven Pinker, evolutionary psychologist and researcher at the Massachusetts Institute of Technology. Time and again, he says, the most exhaustive attempts by researchers to document the role of parents has failed to find any significant influence. For example, identical twins reared together were no more similar than identical twins reared apart

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 8/7/2016, 22:47

"When you think about it, that is quite a shock. People confuse that with the finding that identical twins separated at birth are similar at all," he says. "Finding number two: adopted siblings growing up together don't end up similar at all, in intelligence, personality, or in life outcomes like divorce or criminal behaviour. Those are two shocks, because they are very inclusive measures of everything that a child experiences at home, whether the parents are nice or nasty, spank you or don't, whether you have TV sets or books."

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 8/7/2016, 22:49

Pinker argues that children are what they are, rather than what their parents might want them to be. Music lessons when young may make children grow into better musicians. But no amount of parental pressure can make an extrovert out of an introvert.
Children, however, can have a more discernible influence on each other. "Kids acquire the language and accent of their peers, not of their parents. The children of immigrants do fine even if their parents never assimilate, as long as they are exposed to a peer group. Contrary to popular opinion, there is no difference between only children and kids with lots of siblings," he says. "It's not all in the genes, nowhere near all in the genes. A huge amount of variation is not genetic. But try as you might, you cannot pin it to the family either."

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 8/7/2016, 22:51

The environment is enormously important, but the parents may not be the most important part of that environment in the shaping of personality and intelligence."

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 8/7/2016, 22:53

aben wrote:
jo un danas ča jes zbog genov ke su mi doli mati i tac.
parenting je čak i u nurture stroni nojmanje bitan, puno manje nego peers

http://www.parenting.com/article/nature-vs-nurture
Bože dragi, Abende, jesi li ti svjestan koji ja napor ulažem da te dešifriram?! :)

Nisam čitala to što si postavio možda prekosutra hoću. Sada želim tijek misli.
Možda će ispasti blesasto što ću napisati jer idem po osobnom nahođenju (mislim odgovor na ovo tvoje, jer je to za mene poput hijeroglifa)

Imaš određene genetske mane i vrline dane od svojih roditelja. To su fizičke postavke. Ono što te određivalo od tvog postojanja je plač. Osoba koja ti je najbliže je reagirala na njega, dok si još bio iskonski. S svojim plačem se si oblikovao. Kažu svi psihijatri, psiholozi, da je upravo reakcija na plač bebe najbitnija postavka oblikovanja nas danas...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 8/7/2016, 22:55

aben wrote:The environment is enormously important, but the parents may not be the most important part of that environment in the shaping of personality and intelligence."
I to si, dakako, pročitao...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 8/7/2016, 22:58

trud se isploti, jo imun veliki pinac

ma kakov plač, moj stric je godinu dun bi zamotan ko mumija, jer su mu mati intac verovali da je to dobro za kičmu:) godinu dun je plako, i eno ga, sedandeset i sedak godin kasnije, ni vrag mu ni..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 8/7/2016, 23:07

aben wrote:trud se isploti, jo imun veliki pinac

ma kakov plač, moj stric je godinu dun bi zamotan ko mumija, jer su mu mati intac verovali da je to dobro za kičmu:) godinu dun je plako, i eno ga, sedandeset i sedak godin kasnije, ni vrag mu ni..
Tada se to tako nosilo :D
Što je pinac?! :D
Ali, kakav mu je život bio..prepričaj nam...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by kic 8/7/2016, 23:53

samo je jedna majka potrebna

mother RAŠA

Tok misli..... - Page 2 Mother_russia__by_vvithout-d4b0m1r
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by kic 9/7/2016, 00:00

ah Pinker, glas razuma - što će nam takav lik!?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Guest 9/7/2016, 00:15

kic wrote:samo je jedna majka potrebna

mother RAŠA

Složila bih se donekle s tobom. Ima jedan predivan film zove se : Zbogom Lenjine.

Ne znam, zbilja ne znam. Postoje stvari koje mi se ne sviđaju u onom sistemu , a bome niti u ovome. Kada me netko pita što mislim o svemu, ja jednostavno- ne znam. Ne zbog toga što nisam načitana, ili zbog toga što nisam iskustvena. Jednostavno, prebrzo se sve odvija za pravo poimanje mišljenja. Toliko razočarenja, toliko radosti u kratkom vremenu.

Jednom sam bila davno na nekom ispitu, i pitao me prof. što mislim o globalizaciji(opća povijest). Pitao me onako ironično: što bih ja napravila da živim u Dubrovniku, a dolazi Američki kruzer s svim tim divnim muškarcima u uniformama. Svih boja, ličja i naličja. Bi li pohrlila?
Tada sam rekla, i držim se toga (mada su me ovi što su bili sa mnom odgovarati željeli utopiti) rekla: drž se kraja.

Potvrdila sam njegovu neizrečenu misao, globalizacija ne donosi dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by kic 9/7/2016, 00:35

gledao sam taj film, iako komedija, meni je tužnjikav, nestajanje jednog svijeta, i otkrivanje onog što je bitno..

dakle, i ti si za etnopluralizam? da možemo ostati različiti i posebno samo, ako ostanemo odvojeni..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 9/7/2016, 08:50

mativka wrote:
aben wrote:The environment is enormously important, but the parents may not be the most important part of that environment in the shaping of personality and intelligence."
I to si, dakako, pročitao...
pa jes, prečito sun. nika nis reko da enviroment ne igro ulogu; kad dotiroš stor do ekstrema ko u slučaju dice austrijskog incestnog silovatelja ili blanche monnier, lako se uoči važnost. 
ali ka se govori o roditeljima, misli se na roditeljske stilove, permisivne ili restriktivne, tople i hladne, uključene ili zanemarene i sl.

[size=38]The first reaction of everyone to such evidence was, he says, remarkable. "'So you are saying it doesn't matter how I treat my children?' Of course, it matters. Because parents have an enormous influence on the child's happiness and wellbeing. They may not turn them into one kind of person, but they can make their children very miserable. And no, it is not all right for a big, strong person to abuse a small helpless person for whom they are responsible."[/size]
[size=38]Think of it this way, he says: you are not surprised to learn that you cannot change the personality of your spouse. "But you wouldn't respond by saying that it doesn't matter how I treat my spouse? Of course it matters how you treat your spouse. How you treat your spouse affects the quality of your relationship," he says. "If you are not nice to your children, they will remember that when they grow up. So there are lots of reasons that parents should be loving.[/size]
[size=38]"But I think we have so distorted our conception of parenting as a kind of moulding of raw material that we forgot the human side. That is why you get what I think of as a shocking reaction, that as soon as parents find out they cannot micro-manage their children's personalities, they think: 'Oh, I can do whatever I want: I can beat them, I can abuse them, I can neglect them.'"[/size]

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by aben 9/7/2016, 09:06

mativka wrote:
aben wrote:trud se isploti, jo imun veliki pinac

ma kakov plač, moj stric je godinu dun bi zamotan ko mumija, jer su mu mati intac verovali da je to dobro za kičmu:) godinu dun je plako, i eno ga, sedandeset i sedak godin kasnije, ni vrag mu ni..
Tada se to tako nosilo :D
Što je pinac?! :D
Ali, kakav mu je život bio..prepričaj nam...
pinac je pišulinac

život ka život, tako je bi zamotan prvu godinu, unda je bi zanemarivan ko i braća i sestre, jer je mati po celi dun kopala, a tac je bi na brodu. ka bi i došo doma, tac bi ga nalumbardo. završi je osam razredov  u devet godin jer ju sedmin razredu momu ocu ispravi jedinicu, ali su ga uvatili, i tribalo je dati pršut iki špaletu pa je mati zaključila da je jeftinije da ponovi. ka je svrši skulu, sa šesnajest godin, poslali su ga na zapad di u izobilju živi dun danas.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by frakcija 9/7/2016, 09:13

mativka wrote:
aben wrote:
jo un danas ča jes zbog genov ke su mi doli mati i tac.
parenting je čak i u nurture stroni nojmanje bitan, puno manje nego peers

http://www.parenting.com/article/nature-vs-nurture
Bože dragi, Abende, jesi li ti svjestan koji ja napor ulažem da te dešifriram?! :)

Nisam čitala to što si postavio možda prekosutra hoću. Sada želim tijek misli.
Možda će ispasti blesasto što ću napisati jer idem po osobnom nahođenju (mislim odgovor na ovo tvoje, jer je to za mene poput hijeroglifa)

Imaš određene genetske mane i vrline dane od svojih roditelja. To su fizičke postavke. Ono što te određivalo od tvog postojanja je plač. Osoba koja ti je najbliže je reagirala na njega, dok si još bio iskonski. S svojim plačem se si oblikovao. Kažu svi psihijatri, psiholozi, da je upravo reakcija na plač bebe najbitnija postavka oblikovanja nas danas...
moja dica skoro nikad nisu imala ni
prilike zaplakat..ja bi već po izrazu face dešifrirala i urgirala. Mlađa je progovorila tek sa 2 god, jer nije ranije imala primjedbi. :D
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Tok misli..... - Page 2 Empty Re: Tok misli.....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum