ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 Božjih zapovjedi!

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Guest 5/8/2014, 12:38

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Radi se tu o nečem drugom a ne jabuci!
Ako djetetu kažeš da ne guta extazi jer će ga to uništiti,onda je samo krivo kad ode k vragu!Tako je i s "gutanjem" jabuke!
Neposluh Bogu a poslušao sotonu!
I?
Kaj sad?Nakon svega,što se dogodilo?Život može biti lijep,pogotovo ako se proteže u vječni!A Bog je za to našao riješenje!Tog Boga ja i poštujem i volim!
Ti ne moraš,bar za života nećeš možda ispaštati!
Radi se o tome da ako tebe netko ne poštuje i uz to se ponaša kao nasilni kreten, onda taj ne zaslužuje tvoje poštovanje.
A biblijski bog je baš takav.
Nemaš ti pojma kakav je Biblijski Bog!
Koji, onaj iz SZ ili NZ? Nije isto, nikako. (samo mi nemoj opet o Marcionu, koliko god mi laskalo što me uspoređuješ s njim :D )
Tog Boga Isus naziva"Moj otac i vaš otac"!
No,,kaj tebi znači to što je Isus govorio?Ništa!
Znači mi puno, samo što ja ne vršim selekciju po podobnosti onoga što je Isus rekao.
Crkveni oci nisu znali što je Isus rekao,,al ti znaš,,ha ha ha!
Naravno da su znali, pa zato su i vršili selekciju. Evidentno, rekao bi Vlaović.  B-) No, da se ne spama tema, koja je 10 božjih zapovijedi...

Guest
Guest


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Patriot_1 6/8/2014, 09:14

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Radi se tu o nečem drugom a ne jabuci!
Ako djetetu kažeš da ne guta extazi jer će ga to uništiti,onda je samo krivo kad ode k vragu!Tako je i s "gutanjem" jabuke!
Neposluh Bogu a poslušao sotonu!
I?
Kaj sad?Nakon svega,što se dogodilo?Život može biti lijep,pogotovo ako se proteže u vječni!A Bog je za to našao riješenje!Tog Boga ja i poštujem i volim!
Ti ne moraš,bar za života nećeš možda ispaštati!
Radi se o tome da ako tebe netko ne poštuje i uz to se ponaša kao nasilni kreten, onda taj ne zaslužuje tvoje poštovanje.
A biblijski bog je baš takav.
Nemaš ti pojma kakav je Biblijski Bog!
Koji, onaj iz SZ ili NZ? Nije isto, nikako. (samo mi nemoj opet o Marcionu, koliko god mi laskalo što me uspoređuješ s njim :D )
Tog Boga Isus naziva"Moj otac i vaš otac"!
No,,kaj tebi znači to što je Isus govorio?Ništa!
Znači mi puno, samo što ja ne vršim selekciju po podobnosti onoga što je Isus rekao.
Crkveni oci nisu znali što je Isus rekao,,al ti znaš,,ha ha ha!
Naravno da su znali, pa zato su i vršili selekciju. Evidentno, rekao bi Vlaović.  B-) No, da se ne spama tema, koja je 10 božjih zapovijedi...
A što su drugo trebali?Pripisati Isusu pisanja svake budaletine?Ovakvih kao Iknar?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Guest 6/8/2014, 13:05

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Radi se tu o nečem drugom a ne jabuci!
Ako djetetu kažeš da ne guta extazi jer će ga to uništiti,onda je samo krivo kad ode k vragu!Tako je i s "gutanjem" jabuke!
Neposluh Bogu a poslušao sotonu!
I?
Kaj sad?Nakon svega,što se dogodilo?Život može biti lijep,pogotovo ako se proteže u vječni!A Bog je za to našao riješenje!Tog Boga ja i poštujem i volim!
Ti ne moraš,bar za života nećeš možda ispaštati!
Radi se o tome da ako tebe netko ne poštuje i uz to se ponaša kao nasilni kreten, onda taj ne zaslužuje tvoje poštovanje.
A biblijski bog je baš takav.
Nemaš ti pojma kakav je Biblijski Bog!
Koji, onaj iz SZ ili NZ? Nije isto, nikako. (samo mi nemoj opet o Marcionu, koliko god mi laskalo što me uspoređuješ s njim :D )
Tog Boga Isus naziva"Moj otac i vaš otac"!
No,,kaj tebi znači to što je Isus govorio?Ništa!
Znači mi puno, samo što ja ne vršim selekciju po podobnosti onoga što je Isus rekao.
Crkveni oci nisu znali što je Isus rekao,,al ti znaš,,ha ha ha!
Naravno da su znali, pa zato su i vršili selekciju. Evidentno, rekao bi Vlaović.  B-) No, da se ne spama tema, koja je 10 božjih zapovijedi...
A što su drugo trebali?Pripisati Isusu pisanja svake budaletine?Ovakvih kao Iknar?
Pa te budaletine, kako ih ti nazivaš, označeni su kao nepodobni, a njihova djela navedena kao nepotrebna i zrela za uništenje, iako se u njima nalaze misli takve dubine i značenja da nesumnjivo predstavljaju neke od najljepših tekstova religiozne prirode ikad napisanih. Za mene su budaletine oni koji su smatrali da takvo blago treba uništiti, i to puno gore nego samo budaletine (da ne vučemo sad neke paralele s uništavanjem knjiga iz bliže nam prošlosti).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Patriot_1 6/8/2014, 15:44

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Radi se tu o nečem drugom a ne jabuci!
Ako djetetu kažeš da ne guta extazi jer će ga to uništiti,onda je samo krivo kad ode k vragu!Tako je i s "gutanjem" jabuke!
Neposluh Bogu a poslušao sotonu!
I?
Kaj sad?Nakon svega,što se dogodilo?Život može biti lijep,pogotovo ako se proteže u vječni!A Bog je za to našao riješenje!Tog Boga ja i poštujem i volim!
Ti ne moraš,bar za života nećeš možda ispaštati!
Radi se o tome da ako tebe netko ne poštuje i uz to se ponaša kao nasilni kreten, onda taj ne zaslužuje tvoje poštovanje.
A biblijski bog je baš takav.
Nemaš ti pojma kakav je Biblijski Bog!
Koji, onaj iz SZ ili NZ? Nije isto, nikako. (samo mi nemoj opet o Marcionu, koliko god mi laskalo što me uspoređuješ s njim :D )
Tog Boga Isus naziva"Moj otac i vaš otac"!
No,,kaj tebi znači to što je Isus govorio?Ništa!
Znači mi puno, samo što ja ne vršim selekciju po podobnosti onoga što je Isus rekao.
Crkveni oci nisu znali što je Isus rekao,,al ti znaš,,ha ha ha!
Naravno da su znali, pa zato su i vršili selekciju. Evidentno, rekao bi Vlaović.  B-) No, da se ne spama tema, koja je 10 božjih zapovijedi...
A što su drugo trebali?Pripisati Isusu pisanja svake budaletine?Ovakvih kao Iknar?
Pa te budaletine, kako ih ti nazivaš, označeni su kao nepodobni, a njihova djela navedena kao nepotrebna i zrela za uništenje, iako se u njima nalaze misli takve dubine i značenja da nesumnjivo predstavljaju neke od najljepših tekstova religiozne prirode ikad napisanih. Za mene su budaletine oni koji su smatrali da takvo blago treba uništiti, i to puno gore nego samo budaletine (da ne vučemo sad neke paralele s uništavanjem knjiga iz bliže nam prošlosti).
Tebi su ti spisi nešto,,,no ti nemaš modusa kako saznati dali su ili nisu!Kršćanin ne trči za mudrošću nego traži vodstvo Duha Svetog,,ta mudrost je zdrava!Ne neka mudrovanja,,pa i sotona je mudar.Ja vjerujem u svako slovo Novog Zavjeta,vjerujem da su prvi kršćani bili vođeni Duhom Svetim,,to je bila dobra crkva i dobri vjernici,,,duhovno zdravi,,Mislim da Bog nije dozvolio da do nas dođe neistina ili poluistina,,radi nas danas!Dakle,osim te istine,drugu ne znamo!Bog je u tome imao prste!Gnostička evanđelja su sotonska laž!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Guest 6/8/2014, 18:34

Eh, a dobro, što da kažem na to, tu ionako subjektivnost odnosi prevagu u svakom slučaju i za svakoga, samo sve što ti se ne sviđa i ne odgovara zvati sotonskim...nije zdravo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by kic 6/8/2014, 19:32

prema sefardskom odnosno Babilonskom Talmudu, Mojsije je primio puno više zapovjedi, zapravo oko 206 propisa - brojka koja se poklapa s brojem kostiju u ljudskom tijelu, Mojsije je ipak 40 dana bio u razgovoru s Bogom, što je još jedna mistična brojka koja se često ponavlja u Bibliji - 40 (Isus u pustinji...)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Patriot_1 7/8/2014, 08:38

von_Starhemberg wrote:Eh, a dobro, što da kažem na to, tu ionako subjektivnost odnosi prevagu u svakom slučaju i za svakoga, samo sve što ti se ne sviđa i ne odgovara zvati sotonskim...nije zdravo.
Slažem se,samo kako znati jeli  sotonsko ili ne?A toga ima!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by aben 7/8/2014, 08:46

Lako, univerzalnim konsenzusom:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Trinity 7/8/2014, 09:20

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Eh, a dobro, što da kažem na to, tu ionako subjektivnost odnosi prevagu u svakom slučaju i za svakoga, samo sve što ti se ne sviđa i ne odgovara zvati sotonskim...nije zdravo.
Slažem se,samo kako znati jeli  sotonsko ili ne?A toga ima!
Ti očito znaš što je, a što nije.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Guest 7/8/2014, 11:23

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Eh, a dobro, što da kažem na to, tu ionako subjektivnost odnosi prevagu u svakom slučaju i za svakoga, samo sve što ti se ne sviđa i ne odgovara zvati sotonskim...nije zdravo.
Slažem se,samo kako znati jeli  sotonsko ili ne?A toga ima!
Definiraj "sotonsko".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Patriot_1 7/8/2014, 15:26

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Eh, a dobro, što da kažem na to, tu ionako subjektivnost odnosi prevagu u svakom slučaju i za svakoga, samo sve što ti se ne sviđa i ne odgovara zvati sotonskim...nije zdravo.
Slažem se,samo kako znati jeli  sotonsko ili ne?A toga ima!
Definiraj "sotonsko".
Ono što je od sotone,,njegova djela,no kako ih prepoznati,to je drugi par opanaka!
Npr.za mene je gnosticizam,,sotonska stvar!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Guest 7/8/2014, 18:15

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Eh, a dobro, što da kažem na to, tu ionako subjektivnost odnosi prevagu u svakom slučaju i za svakoga, samo sve što ti se ne sviđa i ne odgovara zvati sotonskim...nije zdravo.
Slažem se,samo kako znati jeli  sotonsko ili ne?A toga ima!
Definiraj "sotonsko".
Ono što je od sotone,,njegova djela,no kako ih prepoznati,to je drugi par opanaka!
Npr.za mene je gnosticizam,,sotonska stvar!
Ok, dakle, definicija koju tražimo nije na ovoj temi (Elaine Pagels je pogodila u srž problema).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Patriot_1 7/8/2014, 19:48

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Eh, a dobro, što da kažem na to, tu ionako subjektivnost odnosi prevagu u svakom slučaju i za svakoga, samo sve što ti se ne sviđa i ne odgovara zvati sotonskim...nije zdravo.
Slažem se,samo kako znati jeli  sotonsko ili ne?A toga ima!
Definiraj "sotonsko".
SOTONA


MATEJ 4,10
Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!
MATEJ 12,26
Ako Sotona Sotonu izgoni, u sebi je razdijeljen. Kako će dakle opstati kraljevstvo njegovo?
MATEJ 16,23
Isus se okrene i reče Petru: "Nosi se od mene, sotono! Sablazan si mi jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!
MARKO 1,13
I bijaše u pustinji četrdeset dana, gdje ga je iskušavao Sotona; bijaše sa zvijerima, a anđeli mu služahu.
MARKO 3,23
A on ih dozva pa im u prispodobama govoraše: "Kako može Sotona Sotonu izgoniti?
MARKO 3,26
Ako je dakle Sotona sam na sebe ustao i razdijelio se, ne može opstati, nego mu je kraj.
MARKO 4,15
Oni uz put, gdje je Riječ posijana, jesu oni kojima, netom čuju, odmah dolazi Sotona i odnosi Riječ u njih posijanu.
MARKO 8,33
A on se okrenu, pogleda svoje učenike pa zaprijeti Petru: "Nosi se od mene, sotono, jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!
LUKA 10,18
A on im reče: "Promatrah Sotonu kako poput munje s neba pade.
LUKA 11,18
Ako je dakle Sotona u sebi razdijeljen, kako će opstati kraljevstvo njegovo? Jer vi kažete da ja po Beelzebulu izgonim đavle.
LUKA 13,16
Nije li dakle i ovu kćer Abrahamovu, koju Sotona sveza evo osamnaest je već godina, trebalo odriješiti od tih spona u dan subotni?
LUKA 22,3
A Sotona uđe u Judu zvanog Iškariotski koji bijaše iz broja dvanaestorice.
LUKA 22,31
"Šimune, Šimune, evo Sotona zaiska da vas prorešeta kao pšenicu.
IVAN 13,27
Tada umoči zalogaj, uze ga i dade Judi Šimuna Iškariotskoga. Nakon zalogaja uđe u nj Sotona. Nato mu Isus reče: "Što činiš, učini brzo!
DJELA APOSTOLSKA 5,3
Petar mu reče: "Ananija, zašto ti Sotona ispuni srce te si slagao Duhu Svetomu i odvojio od utrška imanja?
DJELA APOSTOLSKA 26,18
da im otvoriš oči pa se obrate od tame k svjetlosti, od vlasti Sotonine k Bogu te po vjeri u mene prime oproštenje grijeha i baštinu među posvećenima.`
RIMLJANIMA 16,20
Bog mira satrt će ubrzo Sotonu pod vašim nogama. Milost Gospodina Isusa s vama!
1. KORINĆANIMA 5,5
neka se takav preda Sotoni na propast tijela da bi se spasio duh u Dan Gospodina Isusa.
1. KORINĆANIMA 7,5
Ne uskraćujte se jedno drugome, osim po dogovoru, povremeno, da se posvetite molitvi pa se opet združite da vas Sotona ne bi napastovao zbog vaše neizdržljivosti.
2. KORINĆANIMA 2,11
da nas ne nadmudri Sotona. Ta znamo njegove namjere!
2. KORINĆANIMA 11,14
I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.
2. KORINĆANIMA 12,7
I da se zbog uzvišenosti objava ne bih uzoholio, dan mi je trn u tijelu, anđeo Sotonin, da me udara da se ne uzoholim.
1. SOLUNJANIMA 2,18
Zaista, htjedosmo k vama - ja, Pavao, i jednom i dvaput - ali nas je spriječio Sotona.
2. SOLUNJANIMA 2,9
njega koji djelovanjem Sotoninim dolazi sa svom silom, lažnim znamenjima i čudesima
1. TIMOTEJU 1,20
Među njima je Himenej i Aleksandar, koje sam predao Sotoni da nauče ne huliti.
1. TIMOTEJU 5,15
Jer već su neke zastranile za Sotonom.
OTKRIVENJE 2,9
Znam tvoju nevolju i siromaštvo - ali ti si bogat! - i pogrde od onih koji se nazivaju Židovima, a nisu, nego su sinagoga Sotonina.
OTKRIVENJE 2,10
Ne boj se onoga što ti je trpjeti! Evo, Sotona, će neke od vas baciti u tamnicu da budete iskušani. Bit ćete u nevolji deset dana. Budi vjeran do smrti i dat ću ti vijenac života.
OTKRIVENJE 2,13
Znam gdje prebivaš - ondje gdje je Sotonino prijestolje - a čvrsto se držiš moga imena te nisi zanijekao moje vjere ni u one dane kad je Antipa, moj svjedok, vjerni moj, ubijen kod vas - gdje Sotona prebiva.
OTKRIVENJE 2,24
Vama pak velim - vama drugim u Tijatiri koji ne drže ovog nauka te ne upoznaše takozvanih dubina sotonskih: Ne stavljam na vas drugoga bremena
OTKRIVENJE 3,9
Evo, dovest ću neke iz sinagoge Sotonine - koji sebe zovu Židovi, a nisu, nego lažu - evo, prisilit ću ih da dođu da ti se do nogu poklone te upoznaju da te ja ljubim.
OTKRIVENJE 12,9
Zbačen je Zmaj veliki, Stara zmija - imenom Ðavao, Sotona, zavodnik svega svijeta. Bačen je na zemlju, a s njime su bačeni i anđeli njegovi.
OTKRIVENJE 20,2
Zgrabi Zmaja, Staru zmiju, to jest Ðavla, Sotonu, i okova ga za tisuću godina.
OTKRIVENJE 20,7
A kad se navrši tisuću godina, Sotona će iz svoga zatvora biti pušten:
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Mad_Vlad 12/8/2014, 08:22

http://www.aish.com/h/sh/se/The-Hidden-Structure-of-the-Ten-Commandments.html
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by piramida4 6/9/2014, 19:39

Deset zapovijedi
IZLAZAK 20,  Onda Bog izgovori sve ove riječi:
 
PRVA:
 
(2) "Ja sam Jahve, Bog tvoj,.
JAHVE JE TVOJ BOG – NE ISUS, NE SVETI DUH
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva
BOG JAHVE TE IZVEO IZ EGIPTA – NE ISUS, NE SVETI DUH
(3) Nemoj imati drugih bogova uz mene.
NEMOJ IMATI ISUSA ILI SVETOG DUHA KAO BOGA UZ MENE JAHVU BOGA
 
DRUGA:
 
(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
5) Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj,.
BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS, NE SVETI DUH
Bog sam ljubomoran
BOG JAHVE JE LJUBOMORAN – NE ISUS, NE SVETI DUH
Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,
BOG JAHVE KAŽNJAVA GRIJEHE – NE ISUS, NE SVETI DUH
(6) a iskazujem milosrđe tisućama.
BOG JAHVE JE MILOSRDAN
koji me ljube
KOJI LJUBE BOGA JAHVU
i vrše moje zapovijedi
KOJI VRŠE ZAPOVIJEDI BOGA JAHVE – NE ISUSA, NE SVETOG DUHA
 
TREĆA:
 
(7) Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga,
NE GOVORI UZALUD IMENA JAHVE KOJI JE TVOJ BOG –
- NE ISUS, NE SVETI DUH
jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
BOG JAHVE NE PRAŠTA - NE ISUS, NE SVETI DUH
  
ČETVRTA:
 
(8) Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
(9) Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
(10) A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu.
POSVEĆENA JAHVI BOGU - NA ISUSU, NE SVETOM DUHU!
Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
(11) Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo.
BOG JAHVE JE STVARAOC - NE ISUS, NE SVETI DUH
Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.
BOG JAHVE JE BLAGOSLOVIO I POSVETIO - NE ISUS, NE SVETI DUH
 
PETA:
 
(12) Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život
BOG JAHVE TI DAJE DUG ŽIVOT - NE ISUS, NE SVETI DUH
na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj.
BOG JAHVE TI JE DAO ZEMLJU - NE ISUS, NE SVETI DUH
 
ŠESTA:
 
(13) Ne ubij!
 
SEDMA:
 
(14) Ne učini preljuba!
 
OSMA:
 
(15) Ne ukradi!
 
DEVETA:
 
(16) Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!
 
DESETA:
 
(17) Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!"
piramida4
piramida4

Posts : 98
2014-09-06


Back to top Go down

10 Božjih zapovjedi! - Page 2 Empty Re: 10 Božjih zapovjedi!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum