ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bog OTAC!

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Bog OTAC! Empty Bog OTAC!

Post by Patriot_1 12/7/2014, 11:02

Moj sin kad je bio mali,kad bi ga pitali kako je nastao,,rekao bi:"Mama me rodila,a tata me popravio!"(umjesto napravio,,ha ha,,slatki)!

Svi možemo sa sigurnošću definirati,,osjasniti,,što je otac!No svi neznamo TKO nam je!Mama,,to je gotovo sigurnoaludiram na surogat mame i sl).
Po nama je otac onaj tko nas je napravio(malo needekvatna riječ ali,,kaj ćeš).A znamo kako se dica prave,,Gospe moja.Malo(ili puno) ljubavi,,par minuta sexa i eto,,,!
Ili sex bez ljubavi,,i opet ,dite se rodilo!Jedna muslimanka je bila silovana od srpskih vojnika i rodila sina,,nadjenula mu ime "Džihad" i rekla:"Proklet bio ako se ne osvetiš!"
Zvuči strašno,no priča je istinita.Pročitao sam ju u knjizi"Isključenje i zagrljaj" od Miroslava Volfa",,,jako dobra knjiga,svima je preporučujem!Dobila nekoliko prestižnih nagrada!
Otac je onaj tko te napravio,,to je jasno,,na ovaj ili onaj način!"Onaj?"Koji je to?
Božji,,Bog koji nas je stvorio!Otac stvara novi život,novo biće,,postoje samo dva načina,,sexom ili stvaranjem(iz ničega)!

Isus kaže:"Idem k svome ocu i vašem ocu!"
I opet nekima kaže:"Bog nije vaš otac,vaš otac je đavao" ,,i to vjernicima,,,nekim Židovskim Rabinima!

Dakle,neki mogu misliti i vjerovati da je njihov otac taj i taj,,a možda nije.Mama zna,,(a možda i nezna,,ako su se dvojica sa njom"igrali"!
Otac je onaj koji je,ni on nemora znati,ni mama,ni dijete,,,ali on jest TAJ!
Aludiram na neku drugu temu,,Bog je,reče netko,bog onima koji vjeruju u TOG Boga!E pa neće ići!Bog je onaj koji ih je stvorio,vjerovali oni u TOG boga ili ne!
Jer ako taj bog NIJE Bog,,onda on NIJE vjerovali ili ne!
"Otac naš nebeski" u Novom Zavjetu često čitamo,,a tko je taj,,nebeski Otac?
Ako je Jahve,ako nas je jedinoOn stvorio,onda mi nazivamo ocem nekog Odina,Manitua,Ra,ili koga već!A On to nije!I neće bit zvali mi ga ocem ili ne!
Isto kao što NIJE otac ,,djeteta koje je usvojeno,,Marko ili Đuro!Nego Febo koji im je majku ... 👅

Sve skupa,,malo šaljivo ali zbiljno -ozbiljno!Ajmo pitati oca(jer majke znaju i lagati,,,ha ha) :"Jesi li ti naš otac?"
Tako ćemo i saznati ,tko je pravi Bog OTAC!Ako šuti,,,sam je kriv!Ja želim znati!
BTW u biološkog oca ,,baš i nisam siguran!U Boga,,Jahvu,,trojedinog(Otac,Sin i Duh Sveti,,kudikamo sigurniji)!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Guest 12/7/2014, 15:11

Patriot_1 wrote:Moj sin kad je bio mali,kad bi ga pitali kako je nastao,,rekao bi:"Mama me rodila,a tata me popravio!"(umjesto napravio,,ha ha,,slatki)!

Svi možemo sa sigurnošću definirati,,osjasniti,,što je otac!No svi neznamo TKO nam je!Mama,,to je gotovo sigurnoaludiram na surogat mame i sl).
Po nama je otac onaj tko nas je napravio(malo needekvatna riječ ali,,kaj ćeš).A znamo kako se dica prave,,Gospe moja.Malo(ili puno) ljubavi,,par minuta sexa i eto,,,!
Ili sex bez ljubavi,,i opet ,dite se rodilo!Jedna muslimanka je bila silovana od srpskih vojnika i rodila sina,,nadjenula mu ime "Džihad" i rekla:"Proklet bio ako se ne osvetiš!"
Zvuči strašno,no priča je istinita.Pročitao sam ju u knjizi"Isključenje i zagrljaj" od Miroslava Volfa",,,jako dobra knjiga,svima je preporučujem!Dobila nekoliko prestižnih nagrada!
Otac je onaj tko te napravio,,to je jasno,,na ovaj ili onaj način!"Onaj?"Koji je to?
Božji,,Bog koji nas je stvorio!Otac stvara novi život,novo biće,,postoje samo dva načina,,sexom ili stvaranjem(iz ničega)!

Isus kaže:"Idem k svome ocu i vašem ocu!"
I opet nekima kaže:"Bog nije vaš otac,vaš otac je đavao" ,,i to vjernicima,,,nekim Židovskim Rabinima!

Dakle,neki mogu misliti i vjerovati da je njihov otac taj i taj,,a možda nije.Mama zna,,(a možda i nezna,,ako su se dvojica sa njom"igrali"!
Otac je onaj koji je,ni on nemora znati,ni mama,ni dijete,,,ali on jest TAJ!
Aludiram na neku drugu temu,,Bog je,reče netko,bog onima koji vjeruju u TOG Boga!E pa neće ići!Bog je onaj koji ih je stvorio,vjerovali oni u TOG boga ili ne!
Jer ako taj bog NIJE Bog,,onda on NIJE vjerovali ili ne!
"Otac naš nebeski" u Novom Zavjetu često čitamo,,a tko je taj,,nebeski Otac?
Ako je Jahve,ako nas je jedinoOn stvorio,onda mi nazivamo ocem nekog Odina,Manitua,Ra,ili koga već!A On to nije!I neće bit zvali mi ga ocem ili ne!
Isto kao što NIJE otac ,,djeteta koje je usvojeno,,Marko ili Đuro!Nego Febo koji im je majku ... 👅

Sve skupa,,malo šaljivo ali zbiljno -ozbiljno!Ajmo pitati oca(jer majke znaju i lagati,,,ha ha) :"Jesi li ti naš otac?"
Tako ćemo i saznati ,tko je pravi Bog OTAC!Ako šuti,,,sam je kriv!Ja želim znati!
BTW u biološkog oca ,,baš i nisam siguran!U Boga,,Jahvu,,trojedinog(Otac,Sin i Duh Sveti,,kudikamo sigurniji)!
Ajd ti to skrati, pa ponovo, ali ovaj put smisleno i sa svrhom. Hvala. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 12/7/2014, 15:55

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Moj sin kad je bio mali,kad bi ga pitali kako je nastao,,rekao bi:"Mama me rodila,a tata me popravio!"(umjesto napravio,,ha ha,,slatki)!

Svi možemo sa sigurnošću definirati,,osjasniti,,što je otac!No svi neznamo TKO nam je!Mama,,to je gotovo sigurnoaludiram na surogat mame i sl).
Po nama je otac onaj tko nas je napravio(malo needekvatna riječ ali,,kaj ćeš).A znamo kako se dica prave,,Gospe moja.Malo(ili puno) ljubavi,,par minuta sexa i eto,,,!
Ili sex bez ljubavi,,i opet ,dite se rodilo!Jedna muslimanka je bila silovana od srpskih vojnika i rodila sina,,nadjenula mu ime "Džihad" i rekla:"Proklet bio ako se ne osvetiš!"
Zvuči strašno,no priča je istinita.Pročitao sam ju u knjizi"Isključenje i zagrljaj" od Miroslava Volfa",,,jako dobra knjiga,svima je preporučujem!Dobila nekoliko prestižnih nagrada!
Otac je onaj tko te napravio,,to je jasno,,na ovaj ili onaj način!"Onaj?"Koji je to?
Božji,,Bog koji nas je stvorio!Otac stvara novi život,novo biće,,postoje samo dva načina,,sexom ili stvaranjem(iz ničega)!

Isus kaže:"Idem k svome ocu i vašem ocu!"
I opet nekima kaže:"Bog nije vaš otac,vaš otac je đavao" ,,i to vjernicima,,,nekim Židovskim Rabinima!

Dakle,neki mogu misliti i vjerovati da je njihov otac taj i taj,,a možda nije.Mama zna,,(a možda i nezna,,ako su se dvojica sa njom"igrali"!
Otac je onaj koji je,ni on nemora znati,ni mama,ni dijete,,,ali on jest TAJ!
Aludiram na neku drugu temu,,Bog je,reče netko,bog onima koji vjeruju u TOG Boga!E pa neće ići!Bog je onaj koji ih je stvorio,vjerovali oni u TOG boga ili ne!
Jer ako taj bog NIJE Bog,,onda on NIJE vjerovali ili ne!
"Otac naš nebeski" u Novom Zavjetu često čitamo,,a tko je taj,,nebeski Otac?
Ako je Jahve,ako nas je jedinoOn stvorio,onda mi nazivamo ocem nekog Odina,Manitua,Ra,ili koga već!A On to nije!I neće bit zvali mi ga ocem ili ne!
Isto kao što NIJE otac ,,djeteta koje je usvojeno,,Marko ili Đuro!Nego Febo koji im je majku ... 👅

Sve skupa,,malo šaljivo ali zbiljno -ozbiljno!Ajmo pitati oca(jer majke znaju i lagati,,,ha ha) :"Jesi li ti naš otac?"
Tako ćemo i saznati ,tko je pravi Bog OTAC!Ako šuti,,,sam je kriv!Ja želim znati!
BTW u biološkog oca ,,baš i nisam siguran!U Boga,,Jahvu,,trojedinog(Otac,Sin i Duh Sveti,,kudikamo sigurniji)!
Ajd ti to skrati, pa ponovo, ali ovaj put smisleno i sa svrhom. Hvala. :)
Nebi tebi,da to netko drugi traži,,bih,,tvoj đir je ionako ,,mračnjaštvo,,a poanta ovdje nije mračna,,poanta je,,DALI j e Bog = Bog i onih koji misle da nije,koji vjeruju da je netko drugi njihov bog!Dali je Bog naš OTAC nebeski?Ako mislimo da nije,prestaje li on time biti,ak nas je On stvoril!Samo zato jer mislimo da nije?Ili samo zato jer vjerujemo da je Odin stvorio sve,,ili Ra!Može li se Boga odbaciti kao Boga i kao Oca,,našom nevjerom?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Guest 12/7/2014, 15:59

Patriot_1 wrote:tvoj đir je ionako ,,mračnjaštvo,,a poanta ovdje nije mračna
Prije nego se opet zapleteš, možeš objasniti kakvo to "mračnjaštvo" vežeš uz mene? Ja vjerujem u Boga jednako kao i ti, samo ga drugačije percipiram. Što tu ima mračno, osim što tebi nije po volji?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Trinity 12/7/2014, 16:04

Evo i mene zanima.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 12/7/2014, 17:40

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:tvoj đir je ionako ,,mračnjaštvo,,a poanta ovdje nije mračna
Prije nego se opet zapleteš, možeš objasniti kakvo to "mračnjaštvo" vežeš uz mene? Ja vjerujem u Boga jednako kao i ti, samo ga drugačije percipiram. Što tu ima mračno, osim što tebi nije po volji?
Okultizam= mračnjaštvo!
Gnosticizam isto tako!
To je bar po kršćanskoj teologiji,,,(uostalom,ne zove te bez veze Sefirot,,"brate"!)
Sef je "anti Isusa",ti si"anti Pavla",,dakle,,vi gnostici ste ,blaža varijanta okultizma!
Eto,,moje mišljenje,,,temeljeno na teološkom stavu kršćana!
C/P,,,Što je kršćanski gnosticizam?

Odgovor:
Kršćanski gnosticizam zapravo ne postoji, jer su pravo kršćanstvo i gnosticizam međusobno isključivi sustavi vjerovanja. Načela gnosticizma stoje u proturječju sa stvarnom naravi kršćanstva. Prema tome, iako neki oblici gnosticizma tvrde da su kršćanski, zapravo su izrazito nekršćanski.

Gnosticizam je možda bio najopasnije krivovjerje koje je prijetilo prvoj crkvi tijekom prva tri stoljeća. Pod utjecajem filozofa kakav je bio Platon, gnosticizam se temelji na dvije lažne premise. Kao prvo, prihvaća dualizam u odnosu na duh i materiju. Gnostici tvrde da je materija sama po sebi zla, a da je duh dobar. Zbog te pretpostavke, gnostici vjeruju da sve što se učini u tijelu, čak i najgori grijeh, nema značenja jer pravi život postoji samo u duhovnoj sferi.

Kao drugo, gnostici tvrde da posjeduju uzvišeno znanje, „višu istinu“ poznatu samo odabranoj nekolicini. Gnosticizam dolazi od grčke riječi gnosis koja znači „znati”. Gnostici tvrde da posjeduju više znanje, ne iz Biblije, nego stečeno na nekoj mističnoj višoj razini postojanja. Gnostici sebe vide kao povlaštenu klasu koja je uzdignuta iznad sviju zbog svoje više i dublje spoznaje Boga.

Kako bi diskreditirali bilo kakvu kompatibilnost između kršćanstva i gnosticizma valja nam samo usporediti njihova učenja o glavnim vjerskim doktrinama. Po pitanju spasenja, gnosticizam uči da se spasenje dobiva stjecanjem božanskoga znanja koje osobu oslobađa od iluzija tame. Iako tvrde da slijede Isusa Krista i Njegova originalna učenja, gnostici mu se stalno suprotstavljaju. Isus nije ništa rekao o spasenju po spoznaji, nego po vjeri u Njega kao Spasitelja od grijeha. „Da, milošću ste spašeni – po vjeri. To ne dolazi od vas; to je dar Božji! To ne dolazi od djela, da se tko ne bi hvalisao” (Efežanima 2:8-9). Nadalje, spasenje koje Krist nudi besplatno je i dostupno svima (Ivan 3:16), a ne samo odabranoj nekolicini koji su stekli posebnu objavu.

Kršćanstvo tvrdi da postoji samo jedan izvor Istine, a to je Biblija: nadahnuta, nezabludiva Riječ živoga Boga, jedino nepogrešivo pravilo za vjeru i praksu (Ivan 17:17; 2. Timoteju 3:15-17; Hebrejima 4:12). To je Božja pisana objava čovječanstvu i nikad ju ne mogu zamijeniti čovjekove misli, ideje, zapisi ili viđenja. Gnostici, s druge strane, koriste mnoštvo ranih heretičkih spisa poznatih kao gnostička evanđelja, zbirka falsifikata koji tvrde da su „izgubljene biblijske knjige“. Zahvalni smo da su prvi crkveni oci bili gotovo jednoglasni u odbacivanju tih gnostičkih svitaka kao prijevarnih krivotvorina koje prihvaćaju lažne doktrine o Isusu Kristu, spasenju, Bogu i svakoj drugoj važnoj kršćanskoj istini. Između gnostičkih „evanđelja“ i Biblije postoji bezbroj proturječja. Čak kada takozvani kršćanski gnostici citiraju Bibliju, oni mijenjaju stihove i dijelove stihova kako bi ih uskladili sa svojom filozofijom, što je praksa koja je strogo zabranjena i protiv koje Sveto pismo upozorava (Ponovljeni zakon 4:2; 12:32; Izreke 30:6; Otkrivenje 22:18-19).

Osoba Isusa Krista još je jedno područje u kojem se kršćanstvo i gnosticizam drastično razlikuju. Gnostici vjeruju da Isusovo fizičko tijelo nije bilo stvarno, nego je samo „izgledalo“ fizičkim, te da se Njegov duh spustio na Njega tijekom krštenja, ali da ga je napustio malo prije raspeća. Takva gledišta uništavaju ne samo Isusovu pravu čovječnost, nego i pomirenje, jer je Isus morao biti i uistinu Bog i uistinu čovjek (i fizički stvaran) koji je stvarno trpio i umro na križu kako bi bio prihvatljiva zamjenska žrtva za grijeh (Hebrejima 2:14-17). Biblijsko gledište Isusa potvrđuje Njegovu potpunu ljudskost kao i Njegovo potpuno božanstvo.

Gnosticizam se temelji na mističnom, intuitivnom, subjektivnom, unutarnjem i emotivno pristupu istini koji nije nimalo nov. Naprotiv, vrlo je star i potječe još tamo od edenskoga vrta, gdje Sotona doveo u pitanje Boga i riječi koje je rekao, te uvjerio Adama i Evu da ih odbace i prihvate laž. On čini isto i danas dok „obilazi kao ričući lav, tražeći koga da proždere” (1. Petrova 5:8). On i dalje dovodi u pitanje Boga i Bibliju, i u svoju mrežu lovi one koji su ili naivni ili ne poznaju Sveto pismo ili traže neku osobnu objavu ne bi li se osjećali posebnima, jedinstvenima i superiornima u odnosu na druge. Neka bismo slijedili apostola Pavla koji je rekao: „sve provjeravajte, što je dobro, zadržavajte” (1. Solunjanima 5:21), a to činimo uspoređujući sve s Riječju Božjom, jedinom Istinom.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Guest 12/7/2014, 17:45

Dakle, diskvalifikacije bez osnova i temelja, jer ja nisam nikakav okultist, a to što mene Sefirot zove bratom, dokaz je za što? Pa na kraju krajeva, svi su ljudi braća, jer su u svojoj biti svi jednaki, samo što svaki ima predispozicije za postignuća različitih profila. Tvoje je, očito, da brineš o dušama drugih ljudi, pametnije bi ti bilo da se nekad zagledaš u svoju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 12/7/2014, 17:53

von_Starhemberg wrote:Dakle, diskvalifikacije bez osnova i temelja, jer ja nisam nikakav okultist, a to što mene Sefirot zove bratom, dokaz je za što? Pa na kraju krajeva, svi su ljudi braća, jer su u svojoj biti svi jednaki, samo što svaki ima predispozicije za postignuća različitih profila. Tvoje je, očito, da brineš o dušama drugih ljudi, pametnije bi ti bilo da se nekad zagledaš u svoju.
Komentiraj malo C/P ,,,
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Guest 12/7/2014, 17:55

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Dakle, diskvalifikacije bez osnova i temelja, jer ja nisam nikakav okultist, a to što mene Sefirot zove bratom, dokaz je za što? Pa na kraju krajeva, svi su ljudi braća, jer su u svojoj biti svi jednaki, samo što svaki ima predispozicije za postignuća različitih profila. Tvoje je, očito, da brineš o dušama drugih ljudi, pametnije bi ti bilo da se nekad zagledaš u svoju.
Komentiraj malo C/P ,,,
Nemam što, to ti je jedini C/P koje o gnosticima imaš, opskurni blog pun izmišljotina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 12/7/2014, 18:22

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Dakle, diskvalifikacije bez osnova i temelja, jer ja nisam nikakav okultist, a to što mene Sefirot zove bratom, dokaz je za što? Pa na kraju krajeva, svi su ljudi braća, jer su u svojoj biti svi jednaki, samo što svaki ima predispozicije za postignuća različitih profila. Tvoje je, očito, da brineš o dušama drugih ljudi, pametnije bi ti bilo da se nekad zagledaš u svoju.
Komentiraj malo C/P ,,,
Nemam što, to ti je jedini C/P koje o gnosticima imaš, opskurni blog pun izmišljotina.
Nije jedini,,ima ih koliko hoćeš i,,nespojivi su sa kršćanskom naukom!

Gnostički nauk
Pri gnostičkom nauku prepoznaje se naslijeđena slika naglašeno transcendentalnog, uzvišenog, svemogućeg i savršenog Boga židovskog monoteizma, ali i negativističkog shvaćanja materije, kao oličenja i izvora zla, koja zarobljujuće djeluje na čovjeka. Naglašena dihotomija između Boga i svijeta postavlja niz problema vezanih uz porijeklo materije i zla u svijetu i čovjeku. Osnovna zadaća je traženje načina kako osloboditi čovjeka spona zla i svijeta te mu osigurati sudjelovanje u božanskoj stvarnosti. Problem spasenja postaje središnje zanimanje gnostičkih sustava.
Dualizam je zajednička oznaka gnosticizma, a očituje se u suprotstavljanju Boga i božanskog sa svijetom i svjetskim. No budući da gnosticizam ima uglavnom monoteističko podrijetlo, on obično ne zastupa redikalni dualizam orjentalnih sustava. Ono što gnosticizam suprotstavlja grčkoj tradiciji, po mišljenju Plotina, jest obezvrjeđivanje "kozmičkog boga", odnosno odbacivanje kršćanske vizije jedinstvenog Boga stvoritelja.
Gnostici shvaćaju Boga, koga imenuju neobičnim imenima (Šutnja, Ponor i sl.), kao apsolutno transcendentalnog, nespoznatljivog, neopisivog, nedohvatljivog, odvojenog od materijalnog svijeta. Govor im je sukladan "negativnoj teologiji" jer smatraju da se o Bogu može daleko više reći što on nije nego što jest. Bog, koji je "Otac svega", postupno se manifestira do "vidljivog" boga u ljudskom obliku.
Božja se moć širenja očituje u trajnoj emanaciji, koja je "izvan" onoga koji emanira. Proizvod emanacije različito nazivaju, ovisno o pojedininm gnostičkim sustavima, a češći su: "eon", "nebo", "anđeo". Vječni parovi eona (muški i ženski) posrednici su između Boga i materije. Viši rađaju nove, niže eone, a svi zajedno čine pleromu (puninu). Eon "pronevjeritelj", najčešće zvan Mudrost, emanira seriju nižih eona, od kojih je jedan Demijurg ili Bog Starog zavjeta. Njemu se pripisuje stvaranje materijalnog svijeta i svega što je s njime povezano, uključno i samog čovjeka.
Stvaranje čovjeka istovremeno znači i zarobljavanje duga, božanskog ostatka u materijalnom svijetu. U čovjeku postoji i duševna snaga, koja ograničuje moć duha vezujući ga uz tijelo, tvoreći trihotomiju: (duše, tijela i vremena). Gnoza, dakle, omogućava duhospoznaju i svijest o svom božanskom podrijetlu i pokazuje put povratka vlastitom iskonu - Bogu. Bogu se vraćaju, odnosno spasavaju, samo oni koji, prezirući tjelesni svijet, poznaju vlastito podrijetlo i svrhu. Samo se "izabrani" i tjelesno povezani s Bogom mogu nadati spasenju. Valentin dijeli ljude na tri vrste: tjelesne, duševne i duhovne. Raznim obrednim i magijskim djelovanjem duh se uzdiže u nebo, u carstvo svjetla (pleromu), konačno se odvajajući od materije.
Gnosticizam ne predviđa mogućnost obnavljanja, u bilo kojem obliku. Nema, dakle, uskrsnuća u kršćanskom smislu gdje bi tijelo ravnopravno sudjelovalo. Ipak, većina gnostičkih sustava za "tjelesne tipove" predviđa mogućnost reinkarnacije, a time i novog života u višim stupnjevima (duševnom i duhovnom). Postizanje spasenja ne ovisi o moralnom ponašanju pojedinca nego o stupnju izabranja (materija i neznanje - duhovno i znanje).
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 12/7/2014, 18:24

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Dakle, diskvalifikacije bez osnova i temelja, jer ja nisam nikakav okultist, a to što mene Sefirot zove bratom, dokaz je za što? Pa na kraju krajeva, svi su ljudi braća, jer su u svojoj biti svi jednaki, samo što svaki ima predispozicije za postignuća različitih profila. Tvoje je, očito, da brineš o dušama drugih ljudi, pametnije bi ti bilo da se nekad zagledaš u svoju.
Komentiraj malo C/P ,,,
Nemam što, to ti je jedini C/P koje o gnosticima imaš, opskurni blog pun izmišljotina.
"nostik(ci) je sljedbenik gnosticizma, tj. heretičkog učenja koje je nastalo u ranom kršćanstvu. gnosticizam, kako sama riječ kazuje(gnosis=znanje; gnostikos=spoznajni, grč.)naglašava oslobođenje od ovog svijeta usvajanjem ezoteričnih (zatvorenih, tajnih, teško razumljivih ...) saznanja~spoznaja. nastao je kao teznja prema spoznaji boga, težnja prema istinskom znanju , neki oblik unutrašnje samospoznaje boga, ono što je oduvijek intrigiralo ljude.
za razliku od kršćanstva gnosticizam priznaje dva principa: princip dobra i princip zla, pa na tome, zapravo sve počiva.
domovina gnosticizma je bliski istok. navodno kumranski rukopisi biblije daju potpuno svjedočanstvo i novo svjetlo na ovo učenje, sljedbenicima i glavnom pokretaču. (možda u nastavku rasprave više o tome). gnostičke zajednice, koje su se kasnijih stoljeća umnožile postale su prijetnja kršćanstvu. proglašeno herezom uništavano je sve što se moglo od predmeta do sljedbenika. rad gnostika prešao je u ilegalu (po nekim dokumentima templari su bili sljedbenici gnosticizma, na našim prostorima bogumili, npr.). oživljavanje ovog učenja počinje ponovno posljednjih stoljeća.
razne 'priče' ala sveti gral, evanđelja po po tomi, mariji ...(u bibliji su samo marko, matej, luka, ivan), predmet su izučavanja.
danas postoji gnostička katolička crkva. jedna takva je i u splitu."


Oš još?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 12/7/2014, 18:28

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Dakle, diskvalifikacije bez osnova i temelja, jer ja nisam nikakav okultist, a to što mene Sefirot zove bratom, dokaz je za što? Pa na kraju krajeva, svi su ljudi braća, jer su u svojoj biti svi jednaki, samo što svaki ima predispozicije za postignuća različitih profila. Tvoje je, očito, da brineš o dušama drugih ljudi, pametnije bi ti bilo da se nekad zagledaš u svoju.
Komentiraj malo C/P ,,,
Nemam što, to ti je jedini C/P koje o gnosticima imaš, opskurni blog pun izmišljotina.

[size=undefined]GNOSTIČKA KATOLIČKA CRKVA [/size]
[size=undefined]Vjerovanje;[/size]
[size=undefined]"Vjerujem u Jednog tajnog i neizrecivog Gospoda; i u jednu Zvijezdu u zajednici Zvijezda iz čijeg ognja smo stvoreni, i kojem ćemo se vratiti;[/size]
[size=undefined]I u jednog Oca Života, Tajna nad Tajnama, i Njegovo ime Kaos, jedinog namjesnika na Zemlji; i u jedan Zrak, hranitelja svega što diše.[/size]
[size=undefined]I vjerujem u jednu Zemlju, Majku svih nas i u jednu Utrobu u kojoj su svi ljudi začeti i u kojoj će počivati, Tajna nad Tajnama, u Njeno ime BABALON.[/size]
[size=undefined]I vjerujem u Lava i Zmiju, Tajnu nad Tajnama, i Njegovo ime BAFOMET.[/size]
[size=undefined]I vjerujem u jednu Gnostičku Katoličku Crkvi Svijetlosti, Života, Ljubavi i Slobode, čija Riječ Zakona je TELEMA.[/size]
[size=undefined]I vjerujem u zajednicu Svetaca[/size]
[size=undefined]I kao što se hrana i piće svakodnevno u nama pretvara u duhovnu tvar, vjerujem u Čudo Mise.[/size]
[size=undefined]I priznajem jedan Baptizam Mudrošću kojim postižemo Čudo Inkarnacije.[/size]
[size=undefined]I priznajem svoj život jednim, individualnim i vječnim, koji je bio, jest, i bit će[/size]
[size=undefined]Aumgh, Aumgh, Aumgh."[/size]
[size=undefined]Gnoza je težila sintezi kršćanstva sa židovskim učenjem i poganskom filozofijom. Iz tog proučavanja iznjedrio je pokret Gnosticizam, ezoterična učenja, koja u povijesti nalazimo kao dio platonističke tradicije, u mješavini grčkih oblika mišljenja u orijentalnom sadržaju. Izvor gnosticizma nalazi se u ambijentu izvornog perzijskog dualizma, pomiješan s grčkim shvaćanjem nadmoći duhovnog, nad materijom. Osnovni nedostatak je neprihvaćanje Starog Zavjeta i Jahve kao pravog Boga.[/size]
[size=undefined]U gnostičkom naukovanju prepoznaje se slika uzvišenog, svemogućeg i savršenog Boga, vidljivo u riječima; "vjerujem u Jednog tajnog i neizrecivog Gospoda".[/size]
[size=undefined]Gnostik negativistički shvaća materiju, za njega ona je često oličenje i izvor zla, jer zarobljavajući djeluje na čovjeka. Stvaranje čovjeka istovremeno znači i zarobljavanje Duha, Božanskog ostatka u materijalnom svijetu. U čovjeku postoji i duševna snaga, koja ograničuje moć Duha, vezujući ga za tijelo. Bogu se vraćaju, odnosno spašavaju, samo oni koji, preziru tjelesni svijet. Samo oni koji su tjelesno povezani s Bogom mogu se nadati spasenju. Nema uskrsnuća u kršćanskom smislu gdje bi tijelo ravnopravno sudjelovalo. Spasenje ovisi o stupnju izabranosti između materije i neznanja ili duhovnog i znanja.[/size]
[size=undefined]Gnostici Boga imenuju; Šutnja i Ponor, shvaćajući ga apsolutno transcendentalnim, odvojenim od materijalnog svijeta. Bog "Otac svega" manifestira se do "vidljivog boga" u ljudskom obliku.[/size]
[size=undefined]Općenito za gnostike ljudi jesu Božanska Bića, ali zarobljena u materijalnom svijetu kako takva, odvojena od Boga, stvaraju se pod utjecajem nekog nesavršenog bića; Demijurga.[/size]
[size=undefined]Perzijski dualizam govori o vječnim parovima na Nebu, muški i ženski koji nalaze se "u sferama svijesti", koje su posrednici između Boga i materije. Više sfere svijesti, rađaju niže, sve zajedno čine puninu.[/size]
[size=undefined]Spasenje, gnostik nastoji ostvariti samospoznajom Boga. Gnostičko znanje vode dva svemirska principa; princip svijetla i tame, vrtlog dobra i zla, na čemu sve počiva. Ali, sama gnoza je iznad dualnosti, jer odbacujući materijalno, ona je iznad svijeta promjena i gibanja.[/size]
[size=undefined]Zbog toga, naučavaju da snaga duha iz životne mudrosti pomaže spasenju, ako nadjača niže sfere svijesti od kojih je jedan iz utjecaja Demijurga, nesavršenog Bića. Međutim, po drugom vjerovanju, gnoza oslanjajući se na perzijske mitove, opisuje da je svijet stvorio prevareni Demijurg. Nameće se dualizam, vrtlog dobra i zla, spasenje znanjem vlastite božanske spoznaje, gnoza. [/size]
[size=undefined]Op:[/size]
[size=undefined]Utjecaj poganske filozofije sa ezoteričnim učenjima, ublažen je sintezom židovskih i kršćanskih tradicija.[/size]
[size=undefined]Izvornoj gnozi u nekim obredima dodane su nepotrebne Riječi, koje sljedbenicima unose nemir i kaos, povezujući ljudsku zajednicu sa Demonskom energijom i energijom planeta. U mnogim obredima izokrenut je izvorni gnostički cilj, ubačene su riječi koje stvaraju zabludu, koje vode smjerom duhovne neprepoznatljivosti dobra.[/size]

[size=undefined]Ha Ha Ha Ha
[/size]
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Guest 12/7/2014, 20:26

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Dakle, diskvalifikacije bez osnova i temelja, jer ja nisam nikakav okultist, a to što mene Sefirot zove bratom, dokaz je za što? Pa na kraju krajeva, svi su ljudi braća, jer su u svojoj biti svi jednaki, samo što svaki ima predispozicije za postignuća različitih profila. Tvoje je, očito, da brineš o dušama drugih ljudi, pametnije bi ti bilo da se nekad zagledaš u svoju.
Komentiraj malo C/P ,,,
Nemam što, to ti je jedini C/P koje o gnosticima imaš, opskurni blog pun izmišljotina.
Nije jedini,,ima ih koliko hoćeš i,,nespojivi su sa kršćanskom naukom!

Gnostički nauk
Pri gnostičkom nauku prepoznaje se naslijeđena slika naglašeno transcendentalnog, uzvišenog, svemogućeg i savršenog Boga židovskog monoteizma, ali i negativističkog shvaćanja materije, kao oličenja i izvora zla, koja zarobljujuće djeluje na čovjeka. Naglašena dihotomija između Boga i svijeta postavlja niz problema vezanih uz porijeklo materije i zla u svijetu i čovjeku. Osnovna zadaća je traženje načina kako osloboditi čovjeka spona zla i svijeta te mu osigurati sudjelovanje u božanskoj stvarnosti. Problem spasenja postaje središnje zanimanje gnostičkih sustava.
Dualizam je zajednička oznaka gnosticizma, a očituje se u suprotstavljanju Boga i božanskog sa svijetom i svjetskim. No budući da gnosticizam ima uglavnom monoteističko podrijetlo, on obično ne zastupa redikalni dualizam orjentalnih sustava. Ono što gnosticizam suprotstavlja grčkoj tradiciji, po mišljenju Plotina, jest obezvrjeđivanje "kozmičkog boga", odnosno odbacivanje kršćanske vizije jedinstvenog Boga stvoritelja.
Gnostici shvaćaju Boga, koga imenuju neobičnim imenima (Šutnja, Ponor i sl.), kao apsolutno transcendentalnog, nespoznatljivog, neopisivog, nedohvatljivog, odvojenog od materijalnog svijeta. Govor im je sukladan "negativnoj teologiji" jer smatraju da se o Bogu može daleko više reći što on nije nego što jest. Bog, koji je "Otac svega", postupno se manifestira do "vidljivog" boga u ljudskom obliku.
Božja se moć širenja očituje u trajnoj emanaciji, koja je "izvan" onoga koji emanira. Proizvod emanacije različito nazivaju, ovisno o pojedininm gnostičkim sustavima, a češći su: "eon", "nebo", "anđeo". Vječni parovi eona (muški i ženski) posrednici su između Boga i materije. Viši rađaju nove, niže eone, a svi zajedno čine pleromu (puninu). Eon "pronevjeritelj", najčešće zvan Mudrost, emanira seriju nižih eona, od kojih je jedan Demijurg ili Bog Starog zavjeta. Njemu se pripisuje stvaranje materijalnog svijeta i svega što je s njime povezano, uključno i samog čovjeka.
Stvaranje čovjeka istovremeno znači i zarobljavanje duga, božanskog ostatka u materijalnom svijetu. U čovjeku postoji i duševna snaga, koja ograničuje moć duha vezujući ga uz tijelo, tvoreći trihotomiju: (duše, tijela i vremena). Gnoza, dakle, omogućava duhospoznaju i svijest o svom božanskom podrijetlu i pokazuje put povratka vlastitom iskonu - Bogu. Bogu se vraćaju, odnosno spasavaju, samo oni koji, prezirući tjelesni svijet, poznaju vlastito podrijetlo i svrhu. Samo se "izabrani" i tjelesno povezani s Bogom mogu nadati spasenju. Valentin dijeli ljude na tri vrste: tjelesne, duševne i duhovne. Raznim obrednim i magijskim djelovanjem duh se uzdiže u nebo, u carstvo svjetla (pleromu), konačno se odvajajući od materije.
Gnosticizam ne predviđa mogućnost obnavljanja, u bilo kojem obliku. Nema, dakle, uskrsnuća u kršćanskom smislu gdje bi tijelo ravnopravno sudjelovalo. Ipak, većina gnostičkih sustava za "tjelesne tipove" predviđa mogućnost reinkarnacije, a time i novog života u višim stupnjevima (duševnom i duhovnom). Postizanje spasenja ne ovisi o moralnom ponašanju pojedinca nego o stupnju izabranja (materija i neznanje - duhovno i znanje).
Eto, nadam se da si i ponešto naučio u svojim uzaludnim difamacijskim nastojanjima.  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 13/7/2014, 09:42

Da,naučio sam da je gnosticizam gori nego sam mislio!

Opet,oprosti kad idem ad hominem,žao mi je,no mene izvrćanje Evanđelja ozbiljno ljuti!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Guest 13/7/2014, 10:41

Patriot_1 wrote:Da,naučio sam da je gnosticizam gori nego sam mislio!

Opet,oprosti kad idem ad hominem,žao mi je,no mene izvrćanje Evanđelja ozbiljno ljuti!
AH, no frks, nisam zlopamtilo  :D Ljuti i mene isto što je par biskupa mislilo da su mjerodavni određivati što je kanon, a što ne, pa je veliki broj evanđelja završio praktički u recycle binu, tako da te razumijem...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 13/7/2014, 15:31

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Da,naučio sam da je gnosticizam gori nego sam mislio!

Opet,oprosti kad idem ad hominem,žao mi je,no mene izvrćanje Evanđelja ozbiljno ljuti!
AH, no frks, nisam zlopamtilo  :D Ljuti i mene isto što je par biskupa mislilo da su mjerodavni određivati što je kanon, a što ne, pa je veliki broj evanđelja završio praktički u recycle binu, tako da te razumijem...
A što ako su ta evanđelja,,p...  dim? bounce
Ono,,niš koristi!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Guest 13/7/2014, 19:48

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Da,naučio sam da je gnosticizam gori nego sam mislio!

Opet,oprosti kad idem ad hominem,žao mi je,no mene izvrćanje Evanđelja ozbiljno ljuti!
AH, no frks, nisam zlopamtilo  :D Ljuti i mene isto što je par biskupa mislilo da su mjerodavni određivati što je kanon, a što ne, pa je veliki broj evanđelja završio praktički u recycle binu, tako da te razumijem...
A što ako su ta evanđelja,,p...  dim? bounce
Ono,,niš koristi!
Misliš, kao Pavlova djela? Ne znam, tu se razilazimo :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 14/7/2014, 09:22

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Da,naučio sam da je gnosticizam gori nego sam mislio!

Opet,oprosti kad idem ad hominem,žao mi je,no mene izvrćanje Evanđelja ozbiljno ljuti!
AH, no frks, nisam zlopamtilo  :D Ljuti i mene isto što je par biskupa mislilo da su mjerodavni određivati što je kanon, a što ne, pa je veliki broj evanđelja završio praktički u recycle binu, tako da te razumijem...
A što ako su ta evanđelja,,p...  dim? bounce
Ono,,niš koristi!
Misliš, kao Pavlova djela? Ne znam, tu se razilazimo :)
Ja vjerujem da je istina ono što je Isus najavio,da će crkva dobiti drugog učitelja kad on ode,i još reče:"bolje je za vas da odem",,
Vjerujem da je Duh Sveti vodio crkvu,i tad prilikom odabira Evanđelja,da prepozna koja su prava a koja ne!Da Pavao nije sluga Božji sigurno Duh Sveti nebi dozvolio da je njegovo,,pola Novog Zavjeta!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Guest 14/7/2014, 14:57

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Da,naučio sam da je gnosticizam gori nego sam mislio!

Opet,oprosti kad idem ad hominem,žao mi je,no mene izvrćanje Evanđelja ozbiljno ljuti!
AH, no frks, nisam zlopamtilo  :D Ljuti i mene isto što je par biskupa mislilo da su mjerodavni određivati što je kanon, a što ne, pa je veliki broj evanđelja završio praktički u recycle binu, tako da te razumijem...
A što ako su ta evanđelja,,p...  dim? bounce
Ono,,niš koristi!
Misliš, kao Pavlova djela? Ne znam, tu se razilazimo :)
Ja vjerujem da je istina ono što je Isus najavio,da će crkva dobiti drugog učitelja kad on ode,i još reče:"bolje je za vas da odem",,
Vjerujem da je Duh Sveti vodio crkvu,i tad prilikom odabira Evanđelja,da prepozna koja su prava a koja ne!Da Pavao nije sluga Božji sigurno Duh Sveti nebi dozvolio da je njegovo,,pola Novog Zavjeta!
Pa vjeruj, vjerujem i ja da je počinjena velika šteta i nepravda izbacivanjem važnih evanđelja i nametanjem kanona, od ljudi koji za to nisu imali nikakav mandat niti autoritet, samovoljnici bez trunke pijeteta i poštovanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Patriot_1 14/7/2014, 16:56

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Da,naučio sam da je gnosticizam gori nego sam mislio!

Opet,oprosti kad idem ad hominem,žao mi je,no mene izvrćanje Evanđelja ozbiljno ljuti!
AH, no frks, nisam zlopamtilo  :D Ljuti i mene isto što je par biskupa mislilo da su mjerodavni određivati što je kanon, a što ne, pa je veliki broj evanđelja završio praktički u recycle binu, tako da te razumijem...
A što ako su ta evanđelja,,p...  dim? bounce
Ono,,niš koristi!
Misliš, kao Pavlova djela? Ne znam, tu se razilazimo :)
Ja vjerujem da je istina ono što je Isus najavio,da će crkva dobiti drugog učitelja kad on ode,i još reče:"bolje je za vas da odem",,
Vjerujem da je Duh Sveti vodio crkvu,i tad prilikom odabira Evanđelja,da prepozna koja su prava a koja ne!Da Pavao nije sluga Božji sigurno Duh Sveti nebi dozvolio da je njegovo,,pola Novog Zavjeta!
Pa vjeruj, vjerujem i ja da je počinjena velika šteta i nepravda izbacivanjem važnih evanđelja i nametanjem kanona, od ljudi koji za to nisu imali nikakav mandat niti autoritet, samovoljnici bez trunke pijeteta i poštovanja.
Dakle,,oni nisu imali a ti imaš,,i ove budaletine iz "Family org,"
I ti opet kopaš oko ljudi,,a ja naglašavam Duha Svetog kao autora!Zamisli ,,da je Bog SVE generacije iza Isusa ostavio u neznanju?Mraku,,poluistini,,,a bezobraznog li Boga!
U Evanđeljima je sve bitno i važno!Ostalo je nebitno,bilo ono hereza ili solidno štivo!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog OTAC! Empty Re: Bog OTAC!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum