ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Trinity 27/6/2014, 11:53

Nisam dugo bila na ovom portalu, vidim da su redizajnirani, no evo jedan tekst odanle.

Crkva mora odgovoriti životu ili će joj se vjerničko stado razbježati po gudurama i šipražjima, gdje će mu biti ugodnije živjeti i – vjerovati. Traži se mekši pristup krucijalnim problemima vjernika i klera jer su stari obrasci postali pretijesni za nove civilizacijske potrebe. Duh novog već puše cintorom.

Na sreću ili na nesreću, pokazat će vrijeme, prijepor između “starog“ i “novog“ unutar Katoličke crkve, “nazadnog“ i “naprednog“ ili “konzervativno-tradicijskog“ i “avangardno-modernističkog“ žustra je utakmica koja iscrpljuje i teologe i svjetovne sociologe religije, intelektualce, ali i “običan“ vjernički puk. Što jest dobro, a što nije? Što jest prava vjera, a što nije? Čas jedna strana zatrese protivničku mrežu, čas druga postigne zgoditak i rezultat se stalno mijenja, ali se krajnji ishod iznova odgađa. Zapravo, ta utakmica ni ne može završiti nečijom pobjedom budući da svako “novo“ gotovo istodobno postaje “staro“ i tako ukrug. Što reče stari predsokratovac Efežanin Heraklit: panta rei, sve teče, sve se mijenja. Čista dijalektika, kojoj ne može izbjeći ni dvomilenijsko biće Katoličke crkve.
O inteligentnoj zauzetosti za promjene i prilagodbu novom, ovisi njezin položaj sada i sudbina u budućnosti. U doba globalizacije i svemirskih putovanja, mora se i na Boga i Božje gledati “elektroničkim“ očima. Trojica zadnjih autoriteta na tronu sv. Petra (sv. Ivan Pavao II., Benedikt XVI. i papa Franjo), mudro razvijajući teološki modernitet na tragu zasada Drugog vatikanskog koncila i sv. Ivana XXIII., nisu dvojili o tome da su globalni problemi potrebiti mekšeg i produktivnijeg pristupa Katoličke crkve.
“Tko smo mi da Duhu Svetom zatvaramo vrata?“ – retorički je ovih dana, javlja Radio Vatikan, više puta upitao papa Franjo u propovijedi na misi u kapeli Doma sv. Marte u Rimu. “Duh Sveti vodi i potiče Crkvu da prekoračuje granice, da ide naprijed. A kad bi se sutra pojavilo izaslanstvo Marsovaca, primjerice, te jedan od njih zaželi biti kršten, što bi se dogodilo? Kad nam Gospodin pokaže put, tko smo mi da mu kažemo: ‘Ne, Gospodine, nije razborito! Nećemo tako…’ Tko sam ja da postavljam zapreke? Ovo je vrlo lijepa riječ za biskupe, svećenike i kršćane. Ma tko sam ja da zatvaram vrata?“


Svećenici iz naše obitelji


A toliki danas, ne samo u Hrvatskoj i ne samo u Crkvi, zatvaraju vrata jedni drugima, ne razumiju se, ne čuju jedni druge ili ne žele pomoći drukčijima od sebe. Pojedini biskupi i niži svećenici prave se gluhi i slijepi na Papine poruke. Otrovnim bodljama iz svojih homilija i skarednim ponašanjem “zatvaraju vrata“ ne samo ljudskosti i moralnoj zauzetosti u Božjem vinogradu nego i Crkvi kakvu žele živjeti iskreni vjernici. Dijelu hrvatskog klera, kojem je više do političkih ispada, društvene moći, novca i treniranja strogoće, nego do molitvenika i pastirskog štapa, očitala su lekciju iz pastorala i dostojanstva trojica duhovnika, koje nećete naći među medijskim zvijezdama, karizmaticima, blogerima, u subverzivnim ideološkim skupinama i čije pametne misli neće prenijeti ni Glas Koncila.
HTV-ova popularna “Svlačionica“, u kreaciji reportera Roberta Knjaza i suradnika, ugostila je ovih dana trojicu samozatajnih, ali po svemu primjernih i uzornih svećenika. Oni su riječju i djelom demonstrirali suvremenu, živu Crkvu primjerenu vremenu i svijetu u kojem djeluje. To je Katolička crkva kakvu i papa Franjo zagovara, vjerska zajednica u skladu s modernim (sekularnim) društvom kojem ne trebaju svjetonazorske i ine podjele, razdori, mržnja, netrpeljivost…
Vlč. Domagoj Matošević (Zagreb, 1977.), koji je od 2011./2012. školske godine rektor Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu, nesuđeni je rukometni reprezentativac, koji je svoj život i djelo među ljudima posvetio Isusu Kristu. Vidjeli smo ga na sportskom terenu, među prijateljima i sjemeništarcima, bili s njim na “radnom mjestu“ i u slobodno vrijeme, čuli njegove bližnje, ali i zrelo razmišljanje i o najškakljivijim aferama Katoličke crkve. Prostonarodski je, sa smiješkom koji osvaja, pojašnjavao kada se i gdje svećenika oslovljava s otac, pater, don, fra ili jednostavno – velečasni.
Međimurac vlč. Dragutin Goričanec (Jelšovec, 1962.) srce je i duša Humanitarne udruge JOB, vozi se u pretpotopnom “fići“ (starudiju s više od 30 godina sam popravlja) smiješno obojenom u plavo-bijelo iz kojega je povadio sjedala kako bi mogao voziti invalide u kolicima. Vedre naravi, uvijek nasmiješen i stalno u poslu, vlč. Dragec skucao je nešto kuna i kupio za potrebe udruge JOB “crkvu na kotačima“, polovni manji autobus kojim se s vjernicima prošao tisuće kilometara.
“Kada sam bio župnik“, pojašnjava, “pitao sam jednu skupinu ljudi zašto ne dolaze na mise. Odgovorili su da im je crkva predaleko. Baš nekako u to vrijeme kupio sam prvi i zadnji put u životu novi automobil, Prodao sam ga i kupio manji, polovni bus, položio D kategoriju i moji župljani više nisu imali izgovor da im je crkva predaleko. Ja sam ih prevozio.“ Nisu mu bila daleko ni francuska svetišta, niti Međugorje. Gledateljima je ispričao kako je, kao dijete, ukrao novac ujaku i bio postiđen kaznom, kako se majka mučila s mnogo djece kad ih je otac ostavio, kako je prostitutkama plaćao da ih makne s ulice i strahovao od makroa, kako ga je Bog pozvao u svoju službu i promijenio ga kao čovjeka… Članovi udruge JOB ne mogu se nahvaliti dobrog i vrijednog vlč. Goričanca.
Osobito je zanimanje pobudio stalno nasmijani “svećenik na razmjeni“ vlč. Gbenoukpo Singbo Odilon (34), koji je iz Benina u Africi “zaglavio“ 2009. kao kapelan u selu Rakitju nedaleko od Zagreba, gdje ga mještani obožavaju. Ne voli zimu, obožava zagorske štrukle i znatno bolje govori zagorskim narječjem, nego standardnim hrvatskim jezikom. Crnog vlč. Odilona vidjeli smo kako, okružen ministrantima, u prepunoj crkvi slavi svetu misu, kako pričešćuje vjernike, kako “ubija“ slobodno vrijeme, s kim se druži, o čemu razmišlja i za čim žali, kakve su razlike između života u Beninu i u Hrvatskoj…
Sva trojica su ispričala iznimno zanimljive priče o tome kada su i kako osjetili poziv u Božju službu, čega su se morali odreći, a koliko su duhovnog i ljudskog blaga dobili zauzvrat. Jesu li zadovoljni svojim pozivom… HTV je predstavio svećenike, a svaki je gledatelj mogao u njima prepoznati dio sebe. Nisu to bili nekakvi strogi ljudi kojih se treba plašiti ili ih doživljavati s distance, nego jednostavni, topli i dragi ljudi iz naše blizine, članovi naših obitelji, kolege s radnog mjesta, prijatelji iz škole, s fakulteta ili obični, dobri susjedi. Samo zbog njih vrijedi pohrliti u hram Božji, jer je molitva s njima ili povjeravanje svoje intime baš njima – prava blagodat.
Nakon “Svlačionice“ o svećenicima, jedan je tv-kritičar primijetio kako je taj prilog “najbolji PR za Crkvu koji sam vidio nakon jako dugo vremena“. Reagiranja gledatelja pretežno su bila vrlo pozitivna. Bitno.net portal je zabilježio neka. “Da imam 15 godina i gledam ovu trojicu, poželio bih biti katolički svećenik“, napisao je jedan pod pseudonimomkršćanin. “A oni koji su bliskiji Crkvi znaju da takvih svećenika ima mnoštvo, samo se o njima ne rade tv-emisije.“ Ili, Petar: “Ova trojica svećenika su fantastični. Naravno da ima i drugih koji zavrjeđuju da budu zapaženi, ali mi smo vjernici, vjerujemo da Nebo bilježi dobre stvari, nažalost svijet uglavnom zle. Kud’ ćeš veće svjedočanstvo od toga da ti čovjek iz Afrike nauči tvoj hrvatski jezik i služi tvome narodu!“


“Sotona“ časne sestre Cristine Scuccie


Vjerska demokracija, koliko god se to nekima iz Hrvatske biskupske konferencije ne sviđa, dopušta si slobodarski pluralizam i unutar iste Katoličke crkve, pa rečena utakmica u kojoj je papa Franjo trener “momčadi promjena“ povremeno dobiva i dramatične zaplete. Sociolozi religije – i na našem tlu – od sredine prošlog stoljeća osobito se intenzivno bave tim zapletima. Sjeme dramatičnog smanjivanja i ugrožavanja prostora “stare Crkve“ posijala je još Francuska revolucija, jer je tlo za njega duboko preorano i klerikalnim plugovima, razrahljeno i pognojeno znatno prije 14. srpnja 1789. i pada Bastille.
Sudeći po njihovim viđenjima Crkve i suvremenog prakticiranja pastorala, trojica svećenika iz HTV-ove emisije jamačno ne bi imali ništa protiv “sotonske“, a tako mlade i simpatične časne sestre uršulinke Cristine Scuccie, koja je nedavno oduševila pedesetak milijuna ljudi u svijetu svojim nastupom na talijanskoj državnoj televiziji RAI 2 u emisiji “Glas Italije“ (The voice of Italy) pjesmom “Nitko“ (No one), globalne američke zvijezde Alicie Keys.
Ali, zašto bi nešto bilo dobro i pohvalno, kad se to duhu “stare Crkve“ nikako ne uklapa u scenarij? Žestoko su ustali protiv časne sestre neki zadrti klerikalni i ultradesničarski politički krugovi u Hrvatskoj, uključujući izvjesnu Naciju, pretenciozno prozvanu tiskovinu i elektronsko izdanje. Neprimjeren napad na talijansku uršulinku u nekakvoj hrvatskoj Naciji, pak, upravo je ismijao teolog i publicist fra Petar Jeleč (profesor povijesti na franjevačkom Filozofsko-teološkom fakultetu u Sarajevu) na srbijanskom portalu e-novinama pod naslovom “Hrabre žene i vitezovi inkvizicije“ i nadnaslovom “Katolički talibani u boju protiv ‘opake’ časne sestre“.
Izvjesni Elvis Duspara pita se s Nacijom “Kako je časna sestra odabrala đavla?“ i nesuvislim tvrdnjama iz prašine srednjovjekovnog poimanja vjere i žene izazvao gnjev javnosti. Odmah je  ispisao arogantan odgovor “Želite li istinu ili laž?“ i nespretno logički posrnuo, nevičan polemici, izdajničkim priznanjem kako su “neki jako ljuti na mene što sam napisao osvrt“, jer su “pod utjecajem polupane teologije“ i “imaju obraza mi govoriti da tko sam ja da sudim“…
A tekstopisac iz Nacije ne samo da sudi nego i šalje ravno u pakao kao da je od samog Svevišnjeg dobio licenciju da stane na razmeđe raja, pakla i čistilišta. Zašto bi u protivnom svoj tekst o časnoj sestri, vrijednoj američkoj pjevačici i vragu otvorio baš osuđujućom netrpeljivošću, koja nema veze s istinom: “Eto, opet pišem što se polupanim katolicima neće svidjeti. Ljudi hoće slaviti sotonu, a nazivati se katolicima?! Pa, gdje ode ovaj svijet? Uglavnom, neka časna sestra otpjevala neku pjesmu u nekom čunga lunga zabavnom cirkusu i svi se raspisali o njoj. Nije mi to bilo nešto zanimljivo, ali kada sam čuo da je časna sestra pozdravila sotonu i pokazala cijelom svijetu da njega slavi, malo sam si dao truda. (…) Da budemo na čisto, nisam neki muzikolog, ali meni ta časna ne pjeva ništa posebno“.
Tog je Duspare privatan problem što on misli o pjevanju u koje se ne razumije. I baš briga čitatelje Nacije, ako ih ima, što se Duspara ne razumije u pjevanje, nema pojma tko je i što u svijetu znači Alicia Keys i što također nema mašte ni osjećaja za naslutiti tko bi mogao biti Nitko iz pjesme. Vrag svakako nije, ali i da jest, kakve to veze ima čak i s jednom časnom sestrom!? Problem je u talibanskom poimanju Evanđelja i ljudima inkvizicijskog svjetonazora, koji u svemu vide Lucifera što ne stane u njihovu proklamaciju vjere i vjerskog. Zato mora biti krajnje sumnjivo sve što ne razumiju ili ne daju mijenjati.
A časna uršulinka u habitu Cristina Scuccia pjevala je: “Samo želim da mi budeš blizu/ i tu možeš ostati zauvijek/ Možeš biti siguran/ da samo može biti još bolje/ Ti i ja zajedno danima i noćima/ ne brinem se jer znam da će sve biti u redu/ Ljudi i dalje pričaju/ mogu govoriti što im je volja/ ali sve što znam je da će sve biti u redu/ Nitko, nitko/ ne može stati na put ovome što osjećam…“ i tako dalje, u tom stilu, pjevala je mlada žena divna glasa i pristale pojave čak u uršulinskoj crnoj halji. Oduševila je svijet, ali su neki dusparenacije u tome vidjeli vraga! Oduševila je i svoje samostanske sestre, koje su je pratile i burno joj odobravale.


Smijeh i radost mračnjacima nezamislivi


“Nastup sestre Cristine je dobrodošao i zbog toga“, piše fra Petar Jeleč u e-novinama, “da se pokaže kakvih sve ‘umova’ ima među onima koji se zovu Kristovim vjernicima i smatraju velikim katolicima. I ako se netko pita kako je moguće da se u Crkvi palilo tolike nevine žene pod optužbom da su vještice – zbog čega je na pokajanje pozvao i Ivan Pavao II., a nedavno i sam papa Franjo – iz ovog teksta (Dusparinog – op.a.) može vidjeti što bi se vjerojatno dogodilo i samoj sestri Cristini kad bi neki od ovakvih isljednika imao vlast kakvu su neki imali prije Francuske revolucije. Njima zapravo ne smetaju ni riječi pjesme ni činjenica da je sestra Cristina nastupila na televiziji. Ono što ljude ovakvog mentalnog profila zapravo najviše ‘izbaci iz cipela’ je smijeh i radost. Naime, časne sestre su se sjajno zabavljale, a to je kod mračnjačkih ženomrzaca nedopustivo“. Srećom, mogu samo nervozno gristi nokte, jer je časna sestra Cristina već pobijedila katoličke mračnjake – postala je svjetski fenomen!
Novo i napredno poimanje vjere u Isusa Krista i promjene u Crkvi više se ne daju zaustaviti. Promjene se, istina, ne događaju brzo i glatko, jer i “tvrdokorni katolicizam“ ima svoje konje za utrku, ali odolijevaju izazovima. Tek predstoje žestoki unutarcrkveni sudari i obračuni u odnosu na niz dogmi i tabua, koje suvremeno društvo i vjernički puk dostavljaju Rimskoj kuriji na izjašnjavanje. Što ćemo, pitaju izaslanike na tronu sv. Petra i kardinale, s kontracepcijom, pedofilijom u Crkvi, homoseksualcima, pobačajem, umjetnom oplodnjom, rastavama crkvenih brakova, predbračnim seksom, masturbacijom, suživotom djevojaka i mladića koji se ne žele vjenčati, celibatom, zaređenjem žena za svećenice i nizom drugih pitanja koje nameće suvremeno sekularno društvo.
Crkva mora odgovoriti životu ili će joj se vjerničko stado razbježati po gudurama i šipražjima, gdje će mu biti ugodnije živjeti i – vjerovati. Traži se mekši pristup krucijalnim problemima vjernika i klera, jer su stari obrasci postali pretijesni za nove civilizacijske potrebe. Duh novog već puše cintorom, što najbolje svjedoče trojica zadnjih papa, a na nižoj ili najnižoj razini brojni duhovni pastiri istog pastoralnog “kroja“ kao svećenici iz HTV-ove “Svlačionice“, časna uršulinka Cristina Scuccia, ravnateljica Caritasa Zagrebačke nadbiskupije č.s. Jelenka Lončar, vrijedni katolički intelektualci, pa i novinari ekumenističkog nadahnuća kao Augustin Bašić, Inostav Bešker ili Silvije Tomašević…
Piše: Marijan Vogrinec


Last edited by Trinity on 27/6/2014, 12:00; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Trinity 27/6/2014, 11:59

Problem je u talibanskom poimanju Evanđelja i ljudima inkvizicijskog svjetonazora, koji u svemu vide Lucifera što ne stane u njihovu proklamaciju vjere i vjerskog. Zato mora biti krajnje sumnjivo sve što ne razumiju ili ne daju mijenjati.

Iz istog je razloga jedan forumaš moj nick nazvao blasfemičnim. lol!
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Michael1 27/6/2014, 13:41

Badava se egzaltiras u postmodernistickom i pomodarskom "ruhu" bedaka sa portala "Kriz zivota", na kojem sam ja svojevremeno sa "Zeevom" razgolicio te uzurpatore Judeo-Krscanskog Monoteizma, od strane liberalnih protestantskih heretika i njihovih simpatizera. To odurno lice satanostickog liberalizma u krscanstvu pokusalo je nanijeti stetu RKC-,  ali se je na koncu moralo povuci u rupu iz koje je izmigoljilo, kako bi rusilo Apostolsku sukcesiju i Judeo-Krscanski monoteizam.

Forum im se urusio i konacno ugasio, i svi oni koji su tamo blatili RKC- izgubili su se u virtuali. Ni tebi nece uspjeti nanijeti stetu katolickom izvornom krscanstvu, jer dogme se niti mogu niti smiju modificirati ili modernizirati. Imas iskljucivo dvije opcije kada je u pitanju DOGMA: odbacti ili prihvatiti.

Poznata teologinja protestantskog "kriticnog historicizma"  je prije svoje smrti spalila sva svoja teoloska djela, i ona koja je u autorstvu sa svojim UCITELJEM heretikom Barthom napisala, priznajuci kako se ogrijesila o krscanski nauk, vjeru i religiju. ETA LINNEMANN je priznala svoje zablude i svoje grijehe i rekla, da je bila zrtva Satanovih Adepta, koji agitiraju u krscanstvu i ruse ga iz nutra, uceci ono sto godi usima, a ne onaj istinski nauk iz NZ.
Pozivajuci se na 2.Timotej 4, 3-4:
"Jer doci ce vrijeme kad ljudi nece podnositi zdrava nauka, nego ce sebi po vlastitim pozudama nagomilavati ucitelje kako im godi usima; od istine ce uho odvratiti, a bajkama se prikloniti."; ona je osudila protestantski liberalizam i pomodarstvo, relativiranje  krscanske ISTINE i morala i priklonila se izvornom krscanskom nauku iz NZ.

Nece vam uspjeti, neovisno sto poduzmete, jer Duh Sveti vodi svoju crkvu, a pomodni trendovi ce nestati, poslije katarze koju RKC- prolazi i mora proci. Stado ce postati manje, ali svaki od njih ce imati svoj krscanski identitet, kojeg ce i ispovijedati i braniti od uzurpatora i satanista, iz vana i iz-nutra-.

A glede ove casne sestre, zacjelo nece bolje zavrsiti od one koja je pjevala ovu pjesmu i postala satanov Adept, jer se drogirana na koncu "mlada" suicidirala.



Sve sto poduzimas protiv NZ- i izvorne RKC- poduzimas protiv Boga, jer On je temelj KRSCANSKE CRKVE! Kamen temeljac, kojeg su graditelji odbacili, graditelji pomodnih i postmodernistickih,  hedonistickih i nemoralnih stremljenja. Satanisticke sluge, na putu u ponor.

Pisati pod nickom "Trinity" ne samo da je blasfemija, nego i ludost prvog reda, jer se radi o psiho-patoloskom ekscesu.
Sretno!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Michael1 27/6/2014, 13:55


Izvorna pjesma!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Michael1 27/6/2014, 14:02


Ovo je put pomodnih i bolesnih dusa!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Michael1 27/6/2014, 14:14

"Soeur Sourire"="Sestra smjska", ili pravim imenom Jeanine Marie Deckers-casna sestra iz Belgije, lezbejkaba, drogerasica, kriminalka i na koncu suicid sa svojom partnericom.
Zalostan i porazan put satanovih pomodnih i hedonistickih sluskinja!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Trinity 27/6/2014, 19:20

Nije tebi lako kad svuda vidiš bijele miševe, hoću reći crne vragove.
I ne znam kakve veze s temom imaju ovi videi što si nalijepio.
Moraš biti prilično skučenog uma da u ovome vidiš satansko djelo:

Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Michael1 28/6/2014, 10:31

Trinity wrote:Nije tebi lako kad svuda vidiš bijele miševe, hoću reći crne vragove.
I ne znam kakve veze s temom imaju ovi videi što si nalijepio.
Moraš biti prilično skučenog uma da u ovome vidiš satansko djelo:
Moze li postojati nesto skucenije i bjednije od tebe? Cisto sumnjam!
"Pobozna krscanka", frustrirana a pomamna, i sve pod plastem moralnosti. Kome ti sipas prasinu u oci?
To je casna sestra, koja se samo smijala i pjevala, drogirala i na koncu suicidirala sa svojom partnerkom lezbacom,  bas kao i ove tvoje vedete, pune kontracepcije i droge.
Casne sestre Koje koriste kontraceptive, svasta!
A pogledaj svoj obraz frustracije i beznadja, ovdje:
 Pises: "Može i dva... to bi bila prava ravnopravnost.. Katoličanstvo u pretijesnoj koži Icon_geek"
http://ex-iskon.forumcroatian.com/t650p30-ma-na-cijem-forumu-smo
U kolu sa "pornografima" nema ti jednake. Mortalka je sjajna cura u odnosu na tebe!  "Najskucenija" medju lijepima i "najljepsa" medju najskucenijima!
Sto ti  vise treba? Bijeli misevi su pocasna pratnja!
Hahahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, lol! ,,,,,,,,,,,,,,"frajla" na kvadrat!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Patriot_1 28/6/2014, 13:29

Prestani srat po ljudima,(pritom ne mislim na ovu nečasnu sestru)!
Trinity je možda (po meni sigurno) bliže Isusu  nego ti!On farizeje(optuživače) nikad nije volio!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Guest 28/6/2014, 13:39

Molim da se tema nastavi bez profiliranja drugih korisnika i "vaganja" njihove vjere i odnosa prema religiji jer inače ide lock, što bi bilo šteta jer je zanimljiva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Michael1 28/6/2014, 17:03

Patriot_1 wrote:Prestani srat po ljudima,(pritom ne mislim na ovu nečasnu sestru)!
Trinity je možda (po meni sigurno) bliže Isusu  nego ti!On farizeje(optuživače) nikad nije volio!

Ti, King i ona:    paradni porno-kretenizam foruma!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Michael1 28/6/2014, 17:05

Vegvísir wrote:Molim da se tema nastavi bez profiliranja drugih korisnika i "vaganja" njihove vjere i odnosa prema religiji jer inače ide lock, što bi bilo šteta jer je zanimljiva.

Ma kakva je ovo tema? Daj komentiraj ovu temu, pa se onda ponovno javi.
Ja sam komentirao, pa ako ti ne odgovora, onda zakljucaj temu.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Guest 28/6/2014, 17:08

Michael1 wrote:Ti, King i ona:    paradni porno-kretenizam foruma!

Jedan dan hlađenja; što je previše - previše je.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Ragnarok 28/6/2014, 18:07

Vegvísir wrote:
Michael1 wrote:Ti, King i ona:    paradni porno-kretenizam foruma!

Jedan dan hlađenja; što je previše - previše je.

All hail to our savior! cheers
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Trinity 28/6/2014, 20:23

Michael1 wrote:
Trinity wrote:Nije tebi lako kad svuda vidiš bijele miševe, hoću reći crne vragove.
I ne znam kakve veze s temom imaju ovi videi što si nalijepio.
Moraš biti prilično skučenog uma da u ovome vidiš satansko djelo:
Moze li postojati nesto skucenije i bjednije od tebe? Cisto sumnjam!
"Pobozna krscanka", frustrirana a pomamna, i sve pod plastem moralnosti. Kome ti sipas prasinu u oci?
To je casna sestra, koja se samo smijala i pjevala, drogirala i na koncu suicidirala sa svojom partnerkom lezbacom,  bas kao i ove tvoje vedete, pune kontracepcije i droge.
Casne sestre Koje koriste kontraceptive, svasta!
A pogledaj svoj obraz frustracije i beznadja, ovdje:
 Pises: "Može i dva... to bi bila prava ravnopravnost.. Katoličanstvo u pretijesnoj koži Icon_geek"
http://ex-iskon.forumcroatian.com/t650p30-ma-na-cijem-forumu-smo
U kolu sa "pornografima" nema ti jednake. Mortalka je sjajna cura u odnosu na tebe!  "Najskucenija" medju lijepima i "najljepsa" medju najskucenijima!
Sto ti  vise treba? Bijeli misevi su pocasna pratnja!
Hahahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, lol! ,,,,,,,,,,,,,,"frajla" na kvadrat!
Tak je ! Na lomaču sa mnom ! Šibica je već pripaljena vidim ...!
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Trinity 28/6/2014, 20:24

Duh novog ne puše samo cintorom, već je krenuo iz samog Vatikana u liku novog pape Franje. Za vrijeme svog prvog Angelusa preporučio je djelo teologa  i kardinala Waltera Kaspera  koje kaže kako milosrđe mijenja sve, svijet čini  manje hladnim a više pravednijim mjestom za život.


Radi se o knjizi  Mercy: The Essence of the Gospel and the Key to Christian Life
Katolički portal  Commonweal napravio je veliki interview sa kardinalom Kasperom u kojem se govori o Božjem milosrđu i što to sve znači crkvi i običnom vjerniku.
Objavljivat ću dio po dio. Cijeli intervju  OVDJE




Merciful God, Merciful Church


(Milosrdan Bog, Milosrdna Crkva)
 
Pravedan i milosrdan Bog ili milosrdan i pravedan Bog ?

Commonweal: In your book Mercy, you argue that mercy is basic to God’s nature. How is mercy key to understanding God?
Cardinal Walter Kasper: The doctrine on God was arrived at by ontological understanding—God is absolute being and so on—which is not wrong. But the biblical understanding is much deeper and more personal. God’s relation to Moses in the Burning Bush is not “I am,” but “I am with you. I am for you. I am going with you.” In this context, mercy is already very fundamental in the Old Testament. The God of the Old Testament is not an angry God but a merciful God, if you read the Psalms. This ontological understanding of God was so strong that justice became the main attribute of God, not mercy. Thomas Aquinas clearly said that mercy is much more fundamental because God does not answer to the demands of our rules. Mercy is the faithfulness of God to his own being as love. Because God is love. And mercy is the love revealed to us in concrete deeds and words. So mercy becomes not only the central attribute of God, but also the key of Christian existence. Be merciful as God is merciful. We have to imitate God’s mercy.
CWL: Why is it so necessary to retrieve that understanding today?

Kasper: The twentieth century was a very dark century, with two world wars, totalitarian systems, gulags, concentration camps, the Shoah, and so on. And the beginning of the twenty-first century is not much better. People need mercy. They need forgiveness. That’s why Pope John XXIII wrote in his spiritual biography that mercy is the most beautiful attribute of God. In his famous speech at the opening of Vatican II, he said that the church has always resisted the errors of the day, often with great severity—but now we have to use the medicine of mercy. That was a major shift. John Paul II lived through the latter part of the Second World War and then Communism in Poland, and he saw all the suffering of his people and his own suffering. For him mercy was very important. Benedict XVI’s first encyclical was God Is Love. And now Pope Francis, who has the experience of the southern hemisphere, where two-thirds of Catholics are living, many of them poor people—he has made mercy one of the central points of his pontificate. I think it’s an answer to the signs of the times.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Patriot_1 30/6/2014, 17:15

Michael1 wrote:
Patriot_1 wrote:Prestani srat po ljudima,(pritom ne mislim na ovu nečasnu sestru)!
Trinity je možda (po meni sigurno) bliže Isusu  nego ti!On farizeje(optuživače) nikad nije volio!

Ti, King i ona:    paradni porno-kretenizam foruma!
Sve tri spomenute osobe su pred Bogom i ljudima vrednije od tebe!
Ja sam se poveselio,čak i povjerovao da je tvoj post o miru i pomirenju rezultat neke promjene iznutra,al nije dugo trebalo da se očituje pravi "Agnanor!"
Ti si od Isusa udaljen miljama,On je volio ljude,sa ljubavlju prihvaća bludnicu uhvaćenu i preljubi,Samarijanku,,koja je promjenila muževa ni sama nezna koliko,razbojnika na križu,carikika uzima za Apostola,,,kako bi se on postavio prema meni,kingu,trinity?Koji smo kud i kamo moralniji od istih!Tebe bi nazvao"grob okrečeni",izvana bjelilo , unutra trulež!Nemaš pravo osuđivati ljude"sveče"!Nemaš!Mi ako smo i grešni,odgovatamo Bogu,ne tebi,,jer tebe ,,tko hebe!Jer ,,trinity je draga i iskrena,uvjeren sam i moralna osoba,
možeš ti nju zvat "kršćanka na papiru" koliko hoćeš,ako i je,zar ju treba osuđivati?I tko je kriv za njeno"papirnato kršćanstvo!"?Takvi kao ti!
King je drag čovjek i moj brat u Kristu,ima neke manica kao i svi mi ali vjerujem da ljubi Isusa i da mu služi!I siguran sam da Isus voli njega!
O sebi neću!Nisam zadovoljan sobom,mogao bih biti puno bolji,,no znam da me Bog voli takvog kakav jesam!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Trinity 30/6/2014, 19:04

Da se podsjetimo što je papa, između ostalog, rekao u svom prvom Angelusu:


„Malo milosrđa stvara svijet manje hladnim i pravednijim. Potrebno je shvatiti tog milosrdnog Oca koji ima toliko strpljenja s našim grijesima“, naglasio je Papa. Zatim je ispričao kako mu se jako svidjela knjiga kardinala Kaspera za koga je rekao da je dobar teolog, odnosno „stvarno dobar teolog, ali oprez, nije ovo propaganda za knjigu jednog kardinala“, upozorio je Franjo uz osmijeh.


Cijeli članak Silvija Tomaševića može se pročitati ovdje http://www.vecernji.ba/svijet/papin-prvi-angelus-gospodin-se-nikada-ne-umori-od-pomilovanja-525457

Sama knjiga i istup kardinala Kaspera  digla je puno prašine koja ne jenjava.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Trinity 1/7/2014, 16:03

CWL: It was reported that Pope Francis asked a young Jesuit what he was working on, and when the man said he was studying fundamental theology, the pope joked, “I can’t imagine anything more boring!” It seems that Francis wants to emphasize the role of pastoral theology. What does that mean for the practice of theology?


Kasper: I don’t see a contradiction between dogmatic theology—which is what I studied—and pastoral theology. Theology without a pastoral dimension becomes an abstract ideology. It was always important during my time as an academic to visit parishes, hospitals, and so on. When I was responsible for Catholic relations with the Third World, I visited many slums in Africa, Latin America, and Asia. For me, those experiences were important because the word of God is not a doctrine. It’s an address to people. Pastoral work without a certain doctrinal basis is not possible. It becomes arbitrary or just good-natured behavior. Therefore dogmatic theology and pastoral theology are interrelated; they need each other.
 
U pitanju  je navedena anegdota  kako se papa šali na račun dogmatske teologije ?!  Strašno, vjerojatno  neki misle…oni koji ne razlikuju šalu od zbilje…
Odgovor je još zanimljiviji.  Kardinal govori o svojim iskustvima i  radom u različitim podnebljima, pa kaže:

"For me, those experiences were important because the word of God is not a doctrine."

Onako narodski rekli bi da Sveto Pismo nije  svugdje Sveto Pismo.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Patriot_1 1/7/2014, 22:46

Trinity wrote:
Michael1 wrote:
Trinity wrote:Nije tebi lako kad svuda vidiš bijele miševe, hoću reći crne vragove.
I ne znam kakve veze s temom imaju ovi videi što si nalijepio.
Moraš biti prilično skučenog uma da u ovome vidiš satansko djelo:
Moze li postojati nesto skucenije i bjednije od tebe? Cisto sumnjam!
"Pobozna krscanka", frustrirana a pomamna, i sve pod plastem moralnosti. Kome ti sipas prasinu u oci?
To je casna sestra, koja se samo smijala i pjevala, drogirala i na koncu suicidirala sa svojom partnerkom lezbacom,  bas kao i ove tvoje vedete, pune kontracepcije i droge.
Casne sestre Koje koriste kontraceptive, svasta!
A pogledaj svoj obraz frustracije i beznadja, ovdje:
 Pises: "Može i dva... to bi bila prava ravnopravnost.. Katoličanstvo u pretijesnoj koži Icon_geek"
http://ex-iskon.forumcroatian.com/t650p30-ma-na-cijem-forumu-smo
U kolu sa "pornografima" nema ti jednake. Mortalka je sjajna cura u odnosu na tebe!  "Najskucenija" medju lijepima i "najljepsa" medju najskucenijima!
Sto ti  vise treba? Bijeli misevi su pocasna pratnja!
Hahahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, lol! ,,,,,,,,,,,,,,"frajla" na kvadrat!
Tak je ! Na lomaču sa mnom ! Šibica je već pripaljena vidim ...!
Katoličanstvo u pretijesnoj koži 321297_545255425517501_172875031_n
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Katoličanstvo u pretijesnoj koži Empty Re: Katoličanstvo u pretijesnoj koži

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum