ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 18:10

aben wrote:a jebiga..
vi mlodi tribate malo gledati i vrotiti svojoj zajednici, ne bi van kruna s glove pala da malo ugasite facebukove i prevedete i uploadate čakoli tu i tamo...
neke i jesu prevedene na hrv, ajd ne budi lijon.

kic
Admin

Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 18:15

kic wrote:ne znam, puno toga tvrdiš, i vjeruješ - što se tebi sviđa, i na tome gradiš epicikle ideja, ja ne kažem da si u svemu krivu, ali mi je bolesna ta linija razmišljanja jer se bojiš naći u polju - šta ako nisam u pravu? šta ako primtivni čovjek nije skakao od sreće kad obore Mamuta? šta ako otkrijem da je većina prvih ljudi u biti bila - skupljačke horde? što je dokazano u Sapiensu btw, itd..

ono što je, to mi je tako višeznačno.. ajd oke.
ahaha...pa naravno da ne moram biti u uvijek pravu...ali ništa ne izmišljam...sve ovo što sam napisao sam negdje čuo, gledao, pročitao ili doživio... i na osovu toga sam izgradio svoje mišljenje, te zauzeo neke stavove. Zar forum ne služi i za razmjenu mišljenja pored ostalog?...Kad bi sve bilo 100% dokazivo forum nebi imao smisla...onda bi čitao samo enciklopedije...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 18:19

no, kazanova je možda mogo malo bolje razroditi temu, 
moja okolina su preinformatički starci ki nisu relevantni za ono o čemu govorimo, pa jo ne zun koliko su ljudi stvarno disfunkcionalni radi interneta i televizije. 
ako je sa puno lakše biti viđen ili slavan, tira li to ljude na takovu prostituciju  iako u sebi ne bi imali potribu, da ni tako lako? ili konkretnije, tira li postojanje jeftinih alata ( bušilica, lopata, kacavida) ljude da više rodu?

postoji onaj fomo poremećaj, i jo ga siguro imun, jer refrešan kompulzivno. ali, jo sun to imo i prije interneta, kad sun moro biti na svin  social eventima svaki icigli put. moja teza je da će od tog poremećaja oboliti samo un ki mu je sklon, bez obzira na tehnolohiju.

 https://en.wikipedia.org/wiki/Fear_of_missing_out

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 18:22

kic wrote:
aben wrote:a jebiga..
vi mlodi tribate malo gledati i vrotiti svojoj zajednici, ne bi van kruna s glove pala da malo ugasite facebukove i prevedete i uploadate čakoli tu i tamo...
neke i jesu prevedene na hrv, ajd ne budi lijon.
lijen? :)

premalo je to :(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 18:25

aben wrote:no, kazanova je možda mogo malo bolje razroditi temu,
To vrlo rado prepuštam tebi...vidim da sam danas malo previše kenjao i da me polako doživljavate kao tvrdokornog i zadrtog...a to mi nije bila namjera, već samo iznijeti svoja uvjerenja...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 18:29

cassanowa wrote:
aben wrote:no, kazanova je možda mogo malo bolje razroditi temu,
To vrlo rado prepuštam tebi...vidim da sam danas malo previše kenjao i da me polako doživljavate kao tvrdokornog i zadrtog...a to mi nije bila namjera, već samo iznijeti svoja uvjerenja...
dozvoli da preformulirun,

"kazanova je možda drukčije zamisli temu, "

nis misli kritizirati

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 18:36

aben wrote:dozvoli da preformulirun,

"kazanova je možda drukčije zamisli temu, "

nis misli kritizirati
Iskreno, temu sa otvorio jer mi se zgadilo što doživljavam kad izađem u grad...bilo gdje i bilo kad...Nisam mislio pričati o bolestima uzrokovanim smartphoneom, već o njegovom pogubnom utjecaju na ljudsku inteligenciju...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 18:36

cassanowa wrote:ahaha...pa naravno da ne moram biti u uvijek pravu...ali ništa ne izmišljam...sve ovo što sam napisao sam negdje čuo, gledao, pročitao ili doživio... i na osovu toga sam izgradio svoje mišljenje, te zauzeo neke stavove. Zar forum ne služi i za razmjenu mišljenja pored ostalog?...Kad bi sve bilo 100% dokazivo forum nebi imao smisla...onda bi čitao samo enciklopedije.
pa razmijenjujemo, ja se u dosta stvari slažem s tobom, ta tradicionalistička crta privlači i mene, Julius Evola, Rene Guenon, Yukio Mishima, pa ja bih rekao i Emile Cioran koji je govorio da su seljaci bili u pravu što su se borili u Rumunjskim selima protiv uvođenja električne energije, pa A.Moore koji je kazao da je okultno neutralna sila, kao elektricitet, samo što za elektricitet nije skroz siguran..

danas je sigurno vizualno previše naglašeno, gledamo u kutije, komuniciramo kroz njih, naš prozor u svijet na kojem bi nam mnoge prethodne generacije jaaako zavidjele, ali što sigurno donosi i svoje posljedice koje ne niječem jer postoje, i u doba te vizualne dominacije, slične onoj tiraniji automobila, mora oživjeti izgovorena riječ, prava riječ u pravo vrijeme i mjesto liječi, ja vjerujem u određeni revival te vrste jer se ljudi požele prave riječi izgovorene iz duše, i to se nikad ne može zamijeniti..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 18:44

cassanowa wrote:
aben wrote:dozvoli da preformulirun,

"kazanova je možda drukčije zamisli temu, "

nis misli kritizirati
Iskreno, temu sa otvorio jer mi se zgadilo što doživljavam kad izađem u grad...bilo gdje i bilo kad...Nisam mislio pričati o bolestima uzrokovanim smartphoneom, već o njegovom pogubnom utjecaju na ljudsku inteligenciju...
ča doživiš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 18:49

kic wrote:pa razmijenjujemo, ja se u dosta stvari slažem s tobom, ta tradicionalistička crta privlači i mene, Julius Evola, Rene Guenon, Yukio Mishima, pa ja bih rekao i Emile Cioran koji je govorio da su seljaci bili u pravu što su se borili u Rumunjskim selima protiv uvođenja električne energije, pa A.Moore koji je kazao da je okultno neutralna sila, kao elektricitet, samo što za elektricitet nije skroz siguran..

danas je sigurno vizualno previše naglašeno, gledamo u kutije, komuniciramo kroz njih, naš prozor u svijet na kojem bi nam mnoge prethodne generacije jaaako zavidjele, ali što sigurno donosi i svoje posljedice koje ne niječem jer postoje, i u doba te vizualne dominacije, slične onoj tiraniji automobila, mora oživjeti izgovorena riječ, prava riječ u pravo vrijeme i mjesto liječi, ja vjerujem u određeni revival te vrste jer se ljudi požele prave riječi izgovorene iz duše, i to se nikad ne može zamijeniti..
Ovo mi je tvoj najkompaktibilniji post s mojim stavovima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 18:50

aben wrote:ča doživiš?
Doživim da svaki minut netko pogleda u svoj smartphone....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by betty.boop 3/3/2016, 18:52

cassanowa wrote:
betty.boop wrote:
molim ?!

vjerovao ili ne, jos uvijek ima ljudi koji djecu odgajaju da budu posteni ljudi, da znaju razlikovat dobro od zla, da ne gaze druge radi osobnog uspjeha, da ne kradu, da razmisljaju svojom glavom, da postuju, vole, da se dizu dat mjesto starijima u autobusu i da govore 'dobar dan' susjedima
Nije stvar u tome da roditelji žele da im djeca budu lopovi i kriminalci. Roditelji svojoj djeci žele sve najbolje. I uglavnom ulažu maksimalne napore da najispravnije odgoje svoju djecu. Bit je u tome da danas nitko ne može odgojiti dijete,a bez da mu ne nametne masu sporednih stvari za koje roditelj smatra da su djeci neophodne.I to sve uz najbolje namjere. Rekao sam prije još u čemu je problem. Ljudi danas više nemaju čist (prirodan) ljudski duh koji će njihovo dijete učiniti spontanim ljudskim stvorenjem.

razumijem sto zelis rec, svaki roditelj zeli najbolje za svoje dijete, ali svaki roditelj ne zna pravilno odgojit dijete
krive vrijednosti im usadjuju, bilo zbog toga sto ne znaju bolje, ili zbog svoje osobne udobnosti il sta znam cega sve ne

u tome lezi problem, sto mnogi roditelji daju svom dvogodisnjem djetetu ps u ruke cim oci otvori, samo da bi oni mogli u miru popit kavu

radim s ljudima svakodnevno, i to s ljudima iz cijelog svijeta, tako da tu imamo vise razlicitih 'mentaliteta', ajmo rec

90% njih traze wifi sifru prije nego li odu u wc popisat se nakon visesatnog puta

e sad, koliko njih se zeli javit familiji, koliko ic na fejs azurirat status, a koliko poslat poslovni mail ... pitanje je sad ;)


ono sto zelim rec je da tehnologiju treba koristit onoliko koliko nam olaksava zivot, ne robovat joj, niti se kroz nju razvijat kao individua

kako cinimo razliku ? kako se kontroliramo ? gdje su granice ?
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 18:57

betty.boop wrote:
ono sto zelim rec je da tehnologiju treba koristit onoliko koliko nam olaksava zivot, ne robovat joj, niti se kroz nju razvijat kao individua
Eto izrekla si bit onoga što sam otpočetka želio reć...ja mislim da smo pretjerali i da ćemo teško nazad. Možda nisam u pravu, ali trenutno sam u to uvjeren.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by betty.boop 3/3/2016, 18:59

ma svi to utiho mislimo :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 19:02

betty.boop wrote:ma svi to utiho mislimo :D
a ja šta se derem ispadnem čudak...ne ovdje na forumu, već u RL-u... :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by betty.boop 3/3/2016, 19:05

a sta se imas derat, tako samo sebi kvaris dan, ti na koje se deres ce i dalje ostat slijepi i zaludjeni, a ti ces si uzalud pojest zivce :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 19:13

to sam i ja konačno shvatio...šta ko radi, sebi radi...a ja sebe odvedem u drugi dio ugostiteljskog objekta...:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by betty.boop 3/3/2016, 19:21

udres brigu na veselje  :drinks
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 19:29

Živila! :beer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by betty.boop 3/3/2016, 19:33

ja cu kamilicu, hvala  :^0
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 21:11

cassanowa wrote:Ovo mi je tvoj najkompaktibilniji post s mojim stavovima...
meni je uznemirujući trend koji je na Zapadu, i čega će biti sve više, a posljedično će doći i do nas pošto kupimo sve najgore..

čuo sam za neki Švedski dokumentarac, koji govori o osobama preminulim i koje se otkriju u raspadnutom stanju tek nakon što "službe" više nemaju šta skidati s bankovnog računa, susjedi su u svojim problemima, s rodbinom se čuješ telefonski jer je danas to superjeftino pa nema potrebe pogledati se okom u oko, sindrom baka s prozora koji se miješaju i nadgledaju sve oko sebe je isto jedan ekstrem, ali mislim da je to još simpatična nuisance u odnosu na ovu drugu krajnost gdje nikog-nigdar nije briga što je s tobom, krajnji produkt individualizacije koju stimulira država i tržište..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 3 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum