ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HNB na aparatima - uskoro bankrot

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 0:16

u dugom roku nikakva monetarna politika nema efekta na realnu ekonomiju. 

i kako je šonje rekao c/p

. Pri tome nije bitno što je uskom krugu upućenih jasno da dodatne monetarne mjere neće riješiti naše gospodarske probleme (jer problemi nisu novčane nego strukturne naravi)




dakle ništa od svega toga dugoročno, ako RH ekonomija ostane ovakva.. puna uhljeba, lopova, korupcija, visoki porezi, nemoguće regulacije i zakoni i propisi -ništa vam tu neće pomoći, inače bi ljudi u špiljama ležali doma i tiskali pare, a ne išli vanka loviti srne i neznam skupljati plodove.. 


naši su problemi strukturni, a inače ja osobno neman povjerenja u nikakvu monetarnu politiku, nećete vjerovati ali ima država u svijetu koje uopće nemaju centralnu banku , i gle čuda ništa im ne fali :D

Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 8:45

Pošto HNB?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 8:45

Jel može za kunu? Dobra im je lokacija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 11:15

EmberSpirit wrote:
nećete vjerovati ali ima država u svijetu koje uopće nemaju centralnu banku , i gle čuda ništa im ne fali :D[/size][/font][/color]

kako onda rade "kliring" među svojim bankama? bankarski sustav ne funkcionira bez centralne banke
http://limun.hr/main.aspx?id=10074
https://en.wikipedia.org/wiki/Clearing_%28finance%29

dapače i centralne banke imaju svoju centralnbu banku iz istog razloga BIS
https://en.wikipedia.org/wiki/Bank_for_International_Settlements

EmberSpirit wrote:
i kako je šonje rekao c/p

. Pri tome nije bitno što je uskom krugu upućenih jasno da dodatne monetarne mjere neće riješiti naše gospodarske probleme (jer problemi nisu novčane nego strukturne naravi)

problem gospodarstva je pad potrošnje, centralna banka to vidi i želi cijenu potrošnje učiniti jeftinijom
porast potrošnje dovest će i do porasta zaposlenosti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 11:26

kod nas potrošnja može narasti tako da se zaposle ljudi, a da bi se zaposlili ljudi trebalo bi napraviti strukturne reforme... sniziti birokratsko opterećenje i regulacije za zapošljavanje i investiranje, sniziti poreze itd.. 

onda će ljudi raditi i trošiti i tako raste BDP. 


https://mises.org/library/panama-has-no-central-bank

doduše njihova službena valuta je dolar, tako da su riješili te probleme. pa im je opet FED centralna banka haha :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 11:43

EmberSpirit wrote:kod nas potrošnja može narasti tako da se zaposle ljudi, a da bi se zaposlili ljudi trebalo bi napraviti strukturne reforme... sniziti birokratsko opterećenje i regulacije za zapošljavanje i investiranje, sniziti poreze itd.. 

ne, to je naopako postavljeno
nijedan vlasnik tvrtke ili obrta neće početi zapošljavati nove radnike prije nego mu poraste zarada i potražnja za njegovim robama i uslugama

ako nitko ne kupuje ništa od mene, onda ja neću zapošljavati novog radnika, tako funkcionira ekonomija u privatnom sektoru
ako poraste potražnja za mojim robama i uslugama, onda ću zaposliti novog radnika da bih mogao zadovoljiti tu novu potražnju

dakle prvo ide porast potrošnje, pa tek onda porast zaposlenosti, a ne obrtno

šonje priča besmislice, on očito isto nije dana radio nešto korisno u realnom sektoru, ili je uložio u zlato i ostale instrumente zaštite od bankrota i hiperinflacije, pa sad navija za propast ekonomije jer će inače u suprotnom propasti njegova ulaganja, inače nema smisla, ne može tek tako tvrditi tolike besmislice

EmberSpirit wrote:
mises.org

ja tu austrijsku školu više ne smatram nekim ekonomskim pravcem, to je politička ideologija, njihove tvrdnje i teorije s ekonomijom nemaju veze, kao što ni alternativna medicina nema veze sa medicinom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 11:48

šonje ti ima otvoren facebook profil pa slobodno raspravljaj sa njime, naravno nemoj počet sa uvredama tipa "nemaš pojma, tko ti da diplomu itd"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 11:51

i dalje mislim da je glavni problem strukturnih reformi, a ne monetarnih. monetarna politika je dvosjekli mač u ekonomiji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Guest Fri 18 Dec - 11:53

EmberSpirit wrote:šonje ti ima otvoren facebook profil pa slobodno raspravljaj sa njime, naravno nemoj počet sa uvredama tipa "nemaš pojma, tko ti da diplomu itd"
nemam fejs, ali da, to bih mu odmah rekao, nemaš pojma, ajd bok, lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by v_vlado Fri 18 Dec - 11:55

Normalno da će bankrotirat,da sam ja prodo sav grah i ja bi bankrotiro,al jok ostavio još...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

HNB na aparatima - uskoro bankrot - Page 2 Empty Re: HNB na aparatima - uskoro bankrot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum