ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veze

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by kic 21/11/2015, 23:51

veber wrote:i?

evo ti primjer iz prve ruke.
kada mi je baka, koju nisam nikad upoznao, umrla djed je nakion nekon vremena našao ženu 20, ako ne i 25g mlađu. žena je bila s njim zbog njega. u ono doba se odrekla ičeg.

i moj stari i moja teta su ju prihvatili. bila je skoro njihovo godište.

nakon što je djed poginuo nije bila uopće spomenuta u oporuci jer se unaprijed svega odrekla.

stari i teta su se odrekli jedne kučice na njeno ime, jer je bila fer.
nedavno je umrla i oporučno ostavila mojoj sestrični sve što je imala. dogovorno.

znači svijet nije crno-bijel.
i?

kic
Admin

Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by veber 21/11/2015, 23:53

kic wrote:
i?
nikaj.
s vremenom ćeš shvatiti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by Guest 21/11/2015, 23:53

Kakve veze ima sad ovo ispričano sa temom veber?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by veber 21/11/2015, 23:57

Zagy wrote:Kakve veze ima sad ovo ispričano sa temom veber?
da i nakon smrti partnera imaš "pravo" družit se.

život ide dalje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by kic 21/11/2015, 23:57

a gle veberu, priča je dirlljiva oke, ali nameće emocionalni teret neki u raspravi gdje ti moram priznati da si u pravu, a zaključak ti je da život nije crno-bijel, tako da si kontrakditoran evo ispao ti eh..

mene je više zanimao ovaj odnos žalovanja, s životom se mora nastaviti, ali ako si s nekim gradio cijeli život i oko vas je sve raslo i cvalo unatoč svim okolnostima, nije mi baš normalno da ni jedno ljeto gospodnje nije prošlo a ti se s nekim drugim držiš za ruku..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by veber 21/11/2015, 23:59

kic, možemo na pp.
očito je.

jel ti znaš koliko traje godina?

dugo i kratko.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by kic 22/11/2015, 00:02

kak ide ona pjesma od Coila, the death of your mother, and the death of your father, is something you prepare for all your life, all their lives..

well da
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by veber 22/11/2015, 00:05

smrt nam je neminovna. tebi, meni, našim roditeljima, djeci. s tim živimo i s tim umiremo.

osobno se ne bojim smrti. čista gaussova krivulja.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by kic 22/11/2015, 00:08

postoji nešto vrijedno divljenja u privrženosti i odanosti, ali isto tako je lijepa i borba za nastavak nekog aktivnog života.. da nema smrti, ne bi znali ni voliti, jedini preostali apsolut hvala bogu u ovoj močvari relativiziranja.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by veber 22/11/2015, 00:13

nemoj mislit crno.
uvijek može biti gore.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by Guest 22/11/2015, 00:29

Sjecam se zene koja se razboljela zbog zalovanja, jer nije mogla krenuti dalje. Uzas :(  Odrzavala je godinama komemoracije pokojnom muzu. Cemu? 

Super mi je kad ljudi krenu dalje,  prodaju nekretnine i pokretnine koje ih vezuju za staro i  pocnu skroz nanovo.Godine nisu bitne. 

Ako bi muskarac dosao zivjeti u zeninu kucu i legao u krevet u kojem je ona spavala godinama sa pok.muzem, onda bi on bio jadnik bez dostojanstva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by Guest 22/11/2015, 00:54

Tema mracna i premracna.. Suspect No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by Guest 22/11/2015, 07:40

Kic, nisu 'veze' nego 'vezanost'.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by Guest 22/11/2015, 07:53

kic wrote:
Zagy wrote:Veber uvijek zna najbolje! :D 

Ljudi su različiti i možda je to neko vrijeme od gubitka kratko nama a njima opet kao vječnost izgleda. ...stvar perspektive i doživljaja...ti si kic idealista i to ti malo zna biti problem...;)
je sigurno je i ta perspektiva vremena drugačija, dotadašnjem životnom partneru je možda svaki dan dug kao tjedan, a sinovi i kćeri idu svojim poslom i zaokupljeni su problemima svoje nove obitelji više pa im je sve to drugačije..

idealist ili ne, meni to nije jednostavna situacija, ne mogu reći da bih laka srca prihvatio takvu situaciju da se meni dogodi, samo sam iskren tu.

Koji je razlog da bi teze prihvatio novi odabir majke?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by night sky 22/11/2015, 10:52

hm, mislim da većina koja se odluči ponovno vezati, s istim respektom i ljubavlju nosi u srcu partnera kojeg više nema, ali ne mogu živjeti sami , treba im netko jer su tako naučili, ne mogu sami  spavati, ujutro se buditi u samoći, dijeliti svakodnevne brige etc.. ili im se to jednostavno desi, zaljube se ili možda nešto najbliže tome.
iako, koliko vidim oko sebe, najčešće ostanu sami, ovih koji se brzo ponovno žene ima manje ali i oni su živahnijeg karaktera i sl..

ma, kad bolje razmislim,i jedni i drugi to rade, ili ne rade, iz egoističnih razloga... netko ne može sam a netko ne želi ono što je stvorio/dijelio s prvim zamijeniti s drugim, i sl..





odmah sam  se sjetila  josipe lisac, k.m. je bio ljubav njenog života. nastavila je dalje, stvara, radi... ali nema potrebu tražiti novu ljubav. dok s druge strane, čitam neki dan, oto levaj pod stare dane seli na drugi kraj svijeta zbog ljubavi... sve je to relativno, ovisi o karakteru, navikama, pogledu na život etc..
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by dijagram 22/11/2015, 11:06

kic wrote:je ali ima veze s godinama, npr starija udova, ima djecu, unuke, više ne radi, i onda si dovede nekog još starijeg u kuću, ja shvaćam taj liberalni pristup da svatko sa svojim privatnim i intimnim životom radi što i kako ga volja.

ali ako si ti dijete te udove, pa ne bi mi bilo svejedno da neki drugi čovjek ulazi u garažu mog starog kao gazda, penje se stepenicama kud je on šetao prije možda i manje od godine, i liježe...

sloboda oke, ali nije svejedno i vidiš da se lako zakomplicira situacija.
:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by night sky 22/11/2015, 11:27

kic wrote:

ali ako si ti dijete te udove, pa ne bi mi bilo svejedno da neki drugi čovjek ulazi u garažu mog starog kao gazda, penje se stepenicama kud je on šetao prije možda i manje od godine, i liježe...




ne znam zašto si zapeo baš za taj vremeneski rok, ipak je to neuobičajno... u tom slučaju nešto ne bi štimalo s osobom koja dovodi drugog u kuću a bome ni s onim tko se uselio...
obično prođe puno više dok se čovjek kako-tako ne oporavi... :)
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by Guest 22/11/2015, 11:34

Osim toga,nije bas oke da zena dovodi kuci novog muskarca..na Muskarcu je da osigura obiteljski brlog za zenu,i eventualno njenu djecu..ako su djeca poodrasla,ona mogu i sama ostati u starom domu,a zena nek ide kud hoce...ne treba djeci nametati neki izbor za koji smatraju da je njima neprihvatljiv..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by kic 22/11/2015, 14:04

well, tema je malo crnjak, ali nekako nisam shvacao nikad one koji prekinu s nekim s kim su dugo godina skupa, i nakon pol sata dodje sljedeci partner, ono doslovno za pol sata..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by Guest 22/11/2015, 14:13

Onda si fak-at neivan..Kic,danas su motivi braka bitno drugaciji nego prije 30-50 godina..tada su se partneri doista drzali onoga "dok nas smrt ne rastavi" tudej su bitno drugaciji odnosi i vremena..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by veber 22/11/2015, 14:15

kic wrote:well, tema je malo crnjak, ali nekako nisam shvacao nikad one koji prekinu s nekim s kim su dugo godina skupa, i nakon pol sata dodje sljedeci partner, ono doslovno za pol sata..

yebate. veze se prekidaju, započinju nove....

obrambeni mehanizam organizma.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 2 Empty Re: Veze

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum