ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by vuksadinare 11/6/2019, 21:27

https://priznajem.hr/novosti/hrvatska/marcel-holjevac-pristojni-ljudi-nisu-bili-u-vukovaru-ni-91/104315/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by vuksadinare 11/6/2019, 21:28

odlicna kolumna marcellusa.. :tu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by immortal 11/6/2019, 21:30

Zoran Milanović je pred nekoliko dana izjavio da u koloni sjećanja „naprosto nema mjesta za pristojne ljude“. U bilo kojoj drugoj državi, takva bi izjava zapečatila karijeru političara koji bi je izrekao: Ne u Hrvatsko


potkopao si ga i to debelo
ne bojiš se lijevih ??
immortal
immortal

Female
Posts : 23003
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by vuksadinare 11/6/2019, 21:38

pa gledano marcelus je u svemu u pravu...dok su 'pritojni decki' ili jos bolje reci pobjegulje,minhen bojna cohali jaja i ispijali sampanjce u londonu,parizu ili gdjke li vec...decki od 18,19 godina a i neki maloljetni su hrabro stupali u redove zng-a...pa i policije..djeca mahom sljakera,seljaka...a i bilo ej ponekog iz visokostojecih obitelji koji su imali savjest
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by marcellus 11/6/2019, 22:54

vuksadinare wrote:pa gledano marcelus je u svemu u pravu...dok su 'pritojni decki' ili jos bolje reci pobjegulje,minhen bojna cohali jaja i ispijali sampanjce u londonu,parizu ili gdjke li vec...decki od 18,19 godina a i neki maloljetni su hrabro stupali u redove zng-a...pa i policije..djeca mahom sljakera,seljaka...a i bilo ej ponekog iz visokostojecih obitelji koji su imali savjest


a slabo, pa lijepo je milanović još 2015 reko da on nije nosio pušku jer je u rat išla samo fukara, bogati su ostali u uredima i na fakultetima

_________________
Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-17


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by vuksadinare 11/6/2019, 23:01

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:pa gledano marcelus je u svemu u pravu...dok su 'pritojni decki' ili jos bolje reci pobjegulje,minhen bojna cohali jaja i ispijali sampanjce u londonu,parizu ili gdjke li vec...decki od 18,19 godina a i neki maloljetni su hrabro stupali u redove zng-a...pa i policije..djeca mahom sljakera,seljaka...a i bilo ej ponekog iz visokostojecih obitelji koji su imali savjest


a slabo, pa lijepo je milanović još 2015 reko da on nije nosio pušku jer je u rat išla samo fukara, bogati su ostali u uredima i na fakultetima
...je...ali prava cinjenica trebas imati muda da odes a ne biti jak na riejcima..'ja frajer ja mangup'...kad nema opasnosti..isao bi i milanovic ali mudica..mudica...treba izlpzitivatri..a oni koji su na rijeciam jaki u tim trenucima nigdje ih ne vidis..magla...ono..'ja studiram'..'otac bolestan'..',moram po sestru u london'...na kraju nakon dvajs godina seru tipa kao ono fol..'mi pristojni'..i slicno..reci care nisam imao muda..nije za svakog bila puska...a ne ukopavati se idiotskim izjavama
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by prckov 11/6/2019, 23:03

vuksadinare wrote:odlicna kolumna marcellusa.. :tu
:tu
prckov
prckov

Posts : 34033
2014-04-19


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by Guest 11/6/2019, 23:04

jebate,pa gori ste od boraca nakon WW2...jesus,pa ovo je ocito ispiranje ono malo mozga sto je glupoj teladi jos ostalo..
Unutarnji vanjski neprijatelji ruju protiv tekovina obrambenog rata....kako se povijest ponavlja.. :blj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by Guest 11/6/2019, 23:05

A da se uhvatite posela??..bude vam puno bolje a nesh i nuzput zaradite..bit ce te zadovoljni.. cheers cheers cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by vuksadinare 11/6/2019, 23:08

pismejker wrote:jebate,pa gori ste od boraca nakon WW2...jesus,pa ovo je ocito ispiranje ono malo mozga sto je glupoj teladi jos ostalo..
Unutarnji vanjski neprijatelji ruju protiv tekovina obrambenog rata....kako se povijest ponavlja.. :blj
kaj tebe grebe..ti si bil u domovinskom ratu i trebao bi prvi zokiju pljunit u lice sto prica bedastoce..on 'pristojan'..i 'fin'..a sam sebe je hvalio kako je bio kvartovski mangup,štemer...a znam deckiju iz trnja brdo..jer mi je bio susjedni kvart i bormes ga nitko nikad nije vidio u štemerstvu,frci i manguparijama...pravi trnjaski mangupi i stemeri kazuda zokija su prvi put vidjeli na tv a da uopce ga se ne mogu sjetiti iz kvarat i je'l tam neka faca bio..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by Guest 11/6/2019, 23:14

vuksadinare wrote:
pismejker wrote:jebate,pa gori ste od boraca nakon WW2...jesus,pa ovo je ocito ispiranje ono malo mozga sto je glupoj teladi jos ostalo..
Unutarnji vanjski neprijatelji ruju protiv tekovina obrambenog rata....kako se povijest ponavlja.. :blj
kaj tebe grebe..ti si bil u domovinskom ratu i trebao bi prvi zokiju pljunit u lice sto prica bedastoce..on 'pristojan'..i 'fin'..a sam sebe je hvalio kako je bio kvartovski mangup,štemer...a znam deckiju iz trnja brdo..jer mi je bio susjedni kvart i bormes ga nitko nikad nije vidio u štemerstvu,frci i manguparijama...pravi trnjaski mangupi i stemeri kazuda zokija su prvi put vidjeli na tv a da uopce ga se ne mogu sjetiti iz kvarat i je'l tam neka faca bio..
Fuk...pazi pazljivo...Kud sam bio Kreten,ali ono vrhunska klasa,pa sam bio spreman izginuti ZA STO U BITI?,kud sam izgubio godina radi toga sranja,sjebo svoje privatne interese,i kao da to nije doboljno,sad bih josh trebao gubiti vrijeme i zivce na BILO KOJE KRETENSKE POLITICKE GARNITURE,i navijati za neku,DOK ONI OCITO,lansiraju ovakve teme glupoj teladi,koja ce opet se baviti prizmenim stvarima,ne misleci kako u biti zive kao stoka,ne kao gradjani puni samopostivanja,zahtijevajuci od vlasti,kojagod bila ,DA NESTO NAPOKON UCINI ZA TU NAPACENU DRZAVU I LJUDE...
etoc,nadam se da sam sad bio jasniji gledeeemog prvog posta.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by Guest 11/6/2019, 23:22

Ono što jedino čudi je da Hrvati nikad nisu imali premijera koji je aktivno sudjelovao u ratu, da sustavno biramo Sanadere i Milanoviće, “građevine” i  Plenkoviće. No zapravo niti to ne čudi: Mi radije biramo pristojne ljude.


Ne samo premijera. Ovom nabrajanju nedostaju i druga dva pristojna precjednička kandidata, mesareva kći i pjevac. 
Koliko znam i oni su u vrijeme rata pristojno bili negdje drugdje... iza neke zavjese. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by jastreb 11/6/2019, 23:28

Sami ste krivi.

Gdje su heroji Dom.rata???   Zašto se nikada u HR nije gajio kult heroja,već kult mučenika i žrtvi???

Tako kad se govori o nekom hrvatskom palom ratniku,nitko ne spominje njegove pothvate,ni koliko je neprijatelja ubio(ne daj Bože) ni koliko je tenkova uništio,nego samo kako je jadan nastradao tu i tu(Bože daj mu vječni pokoj,uzmite ga anđeli,jadnoga pred lice Božje)kao da je neko brižno dijete poginulo u saobraćajki,a ne da se radi o palom vojniku.

Umjesto da se na pobjedi izgradi kult heroja i heroizma (a bilo ih je napretek) mi smo u prvi red gurali krunice i križeve,a umjesto poginulih boraca (pa i sam naziv borac zamijenjen je nekakvom nespretnom izvedenicom branitelj) kao najzaslužnije nabrajalo se HDZ, Crkvu i nekakvu iseljenu Hrvatsku.

Prijedlozi da se uvede zvanje heroja Dom.rata već je od prvih pokušaja odbijen i danas naša djeca ne znaju ni ki je bil Zadro,a kamo li Gavran, Pauk itd.

Djeca i mladež se danas na priče o ratu smiju,a nerijetki i sprdaju,čemu sam bio svjedok nebrojeno puta,kad se neki matori pijanac pokušava ubaciti u neko mlađe društvo sa ratnim pričama.

Zasluge ste pripisali sami sebi(obraćam se Kaptolu i HDZ-u)a one najzaslužnije ste bacili u kut.

Milanović i Kenwood Kenon su tu nebitni.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by jastreb 11/6/2019, 23:35

Vidi se to i po spomenicima npr.

Evo jedan klasičan spomenik palim borcima NOB-a.  Prkos,hrabrost,heroizam i pred puščanim cijevima. Gledatelj se divi junaštvu.

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 310920

A evo i tipičnog spomenika palim u Dom.ratu. Obavezan križ,nigdje traga nekakvom junaštvu,nečemu što bi podiglo duh. 

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 9ded0288e863fbe79d863f606cb05c21_XL
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by Sora 11/6/2019, 23:37

jastreb wrote:Sami ste krivi.

Gdje su heroji Dom.rata???   Zašto se nikada u HR nije gajio kult heroja,već kult mučenika i žrtvi???

Tako kad se govori o nekom hrvatskom palom ratniku,nitko ne spominje njegove pothvate,ni koliko je neprijatelja ubio(ne daj Bože) ni koliko je tenkova uništio,nego samo kako je jadan nastradao tu i tu(Bože daj mu vječni pokoj,uzmite ga anđeli,jadnoga pred lice Božje)kao da je neko brižno dijete poginulo u saobraćajki,a ne da se radi o palom vojniku.

Umjesto da se na pobjedi izgradi kult heroja i heroizma (a bilo ih je napretek) mi smo u prvi red gurali krunice i križeve,a umjesto poginulih boraca (pa i sam naziv borac zamijenjen je nekakvom nespretnom izvedenicom branitelj) kao najzaslužnije nabrajalo se HDZ, Crkvu i nekakvu iseljenu Hrvatsku.

Prijedlozi da se uvede zvanje heroja Dom.rata već je od prvih pokušaja odbijen i danas naša djeca ne znaju ni ki je bil Zadro,a kamo li Gavran, Pauk itd.

Djeca i mladež se danas na priče o ratu smiju,a nerijetki i sprdaju,čemu sam bio svjedok nebrojeno puta,kad se neki matori pijanac pokušava ubaciti u neko mlađe društvo sa ratnim pričama.

Zasluge ste pripisali sami sebi(obraćam se Kaptolu i HDZ-u)a one najzaslužnije ste bacili u kut.

Milanović i Kenwood Kenon su tu nebitni.
zamisli to 
zasluge kaptola za rat ?
ajme majko 
koje je  to sranje, koja je to obrnuta logika, koja je to u startu loša  ideja za ulazak u pogrešnu povijest

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-30


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by Sora 11/6/2019, 23:39

da nema jastreba i pisa
čovjek bi mislio da živi u zemlji debila
počevši od nounara marcelkija

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-30


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by dijagram 11/6/2019, 23:39

Ah, sudionici DR-a.
Predobar osjecaj.
A onda krene bitka, u najtezim situacijama na bojistu ostanu tek najbolji.
Tko nije dozivio nikada nece razumjeti.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-10


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by jastreb 11/6/2019, 23:45

Ma i nije tu samo NOB u pitanju. Evo imamo veličanstveni spomenik M.Gupcu i seljacima pobijenim u seljačkoj buni.

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Gornja-stubica-spomenik-seljackoj-buni

Evo. Nigdje kuknjave za pobijenim seljacima i nigdje oplakivanje mučeništva Matije Gupca. Naprotiv,Gubec se prikazuje uspravan i prokosan.

Sreća pa je spomenik Gupcu i Buni napravljen prije 90-te,inače bi ondje Gubec bio prikazan kao nekakav jadni i bedasti Dudek.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by Sora 11/6/2019, 23:48

dakle ovakav debilizam 
očito ..škole u strajku 
marcelko napao milanovića da je pristojan 
iako, pazi ovo..svi naši premjeri pristojni ljudi 
jebomupas .l.milanović isto premjer 
ali je valjda najpristojniji 

tako ..crodebilizam 
ma stići ćemo ameriku, draga kolinda nas vodi tamo sigurnim korakom

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-30


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by jastreb 11/6/2019, 23:48

Čak ni Franji Tuđmanu ne znaju napraviti spomenik.

Umjesto da ga prikažu kao nekog vođu,da iz tog spomenika nešto zveči i odjekuje...Ne,od Franceka prave karikatuire.

Da Tuđman oživi on bi te svoje prikaze prvi miniral.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991 Empty Re: Marcellus:Pristojni ljudi nisu bili u Vukovaru ni 1991

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum