ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by epikur37 8/10/2019, 21:23

U Beogradu sam bio 2001 godine zadnji put. Šporak i siv grad. Vjerujem da ima svoj metropolitanski đir, ali onako na prvu tada njah.

Sada da idem vjerojatno bih znao bolje isplanirati što gdje...ali bg mi je jedna od zadnjih destinacija za posjetiti. Općenito više me sada zanima priroda i odmor u odnosu an grodove i strku.


epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 8/10/2019, 21:24

,...odes u kakvu zagrebacku bolnicu..ili one najpoznatije rebro,salata,vinogradska..ono dobra brojka pacijenata bosanaca od bos.broda do bihaca...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 8/10/2019, 21:33

,inace najveci dio muslimana i srba iz tuzlanskog bazena je bio oktenut beogradu..i politicki i gospodarstveno i zdravstveno...ali i sportski...za hrvate ne znam sto bi rekao vjerojatno je i njih poprilicno u najblizem velikom gradu a to je bio beograd trazilo odredjene usluge ali mislim ipak da veci dio hrvata tuzlanske regije je gledao vise prema zagrebu i hrvatskoj i vani prema njemackoj,austriji...u dugom selu ima ulica tuzlanska jos za vrijeme juge gdje je najvise stanovnika bilo porijeklom iz tuzle i te tuzlanske regije..mahom hrvati
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 8/10/2019, 21:38

iz tuzlanskog bazena i tuzle npr..ne racunavsi na tamosnje srbe puno muslimana je navijalo za zvezdu (vise) i partizan..mozda je Suljo mislio i ovo u svezi tuzle da su gravitirali u beogradu..a to je da je zvezda jednu od najjacih svojih podruznica imala u tuzli..poznat je transparent delije tuzla...koje su bbb-ovci cak skinuli sa ograde na maximiru u neredima 13.5.1990...ovaj podatak vjerojatno zna i epikur da je jedna od najvecih navijackih baza zvezdinih navijaca izvan srbije bila i tuzla i taj dio
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by epikur37 8/10/2019, 21:41

vuksadinare wrote:,inace najveci dio muslimana i srba iz tuzlanskog bazena je bio oktenut beogradu..i politicki i gospodarstveno i zdravstveno...ali i sportski...za hrvate ne znam sto bi rekao vjerojatno je i njih poprilicno u najblizem velikom gradu a to je bio beograd trazilo odredjene usluge ali mislim ipak da veci dio hrvata tuzlanske regije je gledao vise prema zagrebu i hrvatskoj i vani prema njemackoj,austriji...u dugom selu ima ulica tuzlanska jos za vrijeme juge gdje je najvise stanovnika bilo porijeklom iz tuzle i te tuzlanske regije..mahom hrvati

Ne znam što reć, Tuzla je bila grad utopljen u jogoslavenstvo...dio hrvata je isto navijao za zvezdu...kako onda za jugoslaviju tako i danas ima jedan dio koji se samo prešaltao na bosanstvo i podložnost sarajevu. Mislim kliču se hrvati ali kurac od ovce.

Doduše ima i onih koji su posve ok, sjećam se pokojnog Slavka Motta, koji mi je reanih i mladih dana dao već Južnoslavensko pitanje o Pilara :)

epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by epikur37 8/10/2019, 21:43

Pardon, Franjo Mott, sjajan erudit...okupljali smo se u društvu Hrvatski dom.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 8/10/2019, 21:51

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:,inace najveci dio muslimana i srba iz tuzlanskog bazena je bio oktenut beogradu..i politicki i gospodarstveno i zdravstveno...ali i sportski...za hrvate ne znam sto bi rekao vjerojatno je i njih poprilicno u najblizem velikom gradu a to je bio beograd trazilo odredjene usluge ali mislim ipak da veci dio hrvata tuzlanske regije je gledao vise prema zagrebu i hrvatskoj i vani prema njemackoj,austriji...u dugom selu ima ulica tuzlanska jos za vrijeme juge gdje je najvise stanovnika bilo porijeklom iz tuzle i te tuzlanske regije..mahom hrvati

Ne znam što reć, Tuzla je bila grad utopljen u jogoslavenstvo...dio hrvata je isto navijao za zvezdu...kako onda za jugoslaviju tako i danas ima jedan dio koji se samo prešaltao na bosanstvo i podložnost sarajevu. Mislim kliču se hrvati ali kurac od ovce.

Doduše ima i onih koji su posve ok, sjećam se pokojnog Slavka Motta, koji mi je reanih i mladih dana dao već Južnoslavensko pitanje o Pilara :)

ja sam u tuzli bio kao navijac dva puta prije rata u jugi kad je hajduk igrao i stvarno zajeban grad bio..oni i mostar su bili najjugoslavenskiji gradovi...vise i od sarajeva..pa nikad necu zaboravit gostovanje hajduka u tuzli i to je bilo prvo u proljece 1990..odmah nakon izbora gdje je hdz pobjedio..nije nas bilo puno nas hajdukovaca oko 200-tinjak..vecinom iz slavonije i nesto zagreb i split..oko nas sve puno nabrijanih tuzlaka plus sto su se navijacima slobode iz tuzle pridruzili lokalne delije i grobari a nama par lokalnih dinamovaca i hajdukovaca..vec tada su rezali prema nama..pjevali jugoslavenske pjesme..klicali jugoslaviju..mi ako smo zapjevali marjane,marjane..ustani bane i jos poneku budnicu salva zvizduka..bacanja svega i svacega prema nama..te poneke povike..ustase,ustase..znam da su se dva hajdukovca tuzlaka ozbiljno prestrasili..kako ce kuci poslije utakmice..mislim da cak nisu bili iz tuzle nego iz nekog sela u okolici tuzle..znam da su trazli milicajce da ih puste ranije sa utakmice da izbjegnu moguce sacekuse i neugodne situacije..gadno je tu utakmicu bilo..kako na tribinama tako u gradu pogotovo kraj robne kuce u tuzli di su nas nakon utakmice kad smo u koloni isli na zeljeznicki gadjali svim i svacim cak i teglama cvijeva pa je lik iz metkovica imao laksu frakturu lica jer ga je pitar pogodio
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by RayMabus 9/10/2019, 02:13

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Evo :

https://istinomjer.ba/pocinje-gradnja-prvih-6-km-koridora-vc-kroz-rs/

Zna Dodik kako će to ić.

Beograd Bijeljina Brčko Doboj Banja Luka ili Doboj Zenica.
Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 1-2

 Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 1f602
cheers
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by RayMabus 9/10/2019, 02:26

Dovoljno je vidit današnje proračune Slovenije i Hrvatske u odnosu na BiH i Srbiju pa postaje jasno zašto u Srbiji i BiH žale za raspadom Jugoslavije. Pa pogledaj samo kolike tvornice su se gradile po ppartijskom naređenju po BiH a posebno tu oko Tuzle i sve postaje jasno.

Al u tome i je trik danas jer nije više Bg glavni grad Juge , pare su negdje drugdje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by RayMabus 9/10/2019, 03:06

Tuzla nema neke velike koristi od ovog autoputa nego Brčko. Ovima iz Tuzle ništa neigra ovaj autoput kad opet moraju čekat na granici a u tom slučaju bliže im je drumom pravac Bijeljina pa onda granica i onda dalje.

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 3922c93707160839dab67f7b66c369ee.jpg?zoom=2


Jedino Brčko ima neke koristi od ove autoceste dok tuzlanski kanton nema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by RayMabus 9/10/2019, 04:23

Tri miljarde eura , nemaju ovi u Federaciji te pare.

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/teme/video-ko-ce-dati-tri-milijarde-eura-za-autocestu-462885

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Img-3


Ovima iz Tuzle uopće neigra ova šema Brčko Tuzla kad je Bg u pitanju. Pa bliže im je priko Ugljevika.

Ovaj se autoput neće nikad gradit jer je besmislen nego će ić priko Brčkog , Modriće i Doboja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 9/10/2019, 08:37

....hrvatska sela u tuzlanskoj opcini mahom su bila smjestena sjeverno i zapadno od tuzle...srpska sela istocno a muslimanska sela juzno i zapadno...kad ides od brckog pa skoro sve do tuzle vecinom prolazis kroz hrvatska sela...kad sam isoa prije par godina na svadbu u selo kosce hrvatsko selo sjeveroistocno od tuzle..taj dio su vecinom bila hrvatska sela...kosci,tetima,svojtina,dokanj,gornja obodnica...nalaze se vecinom podmajevickom kraju...tu su jos sela tisovac,snoz sa hrvatskom vecinom...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 9/10/2019, 08:42

...u samoj tuzli je zivjelo je 6,7 tisuca hrvata od 80-tak tisuca koliko je grad brojio..ugavnom u prigradskim naseljima koja su se u biti nadovezivala vec na ta hrvatska sela prema brckom...pa je zapravo cinilo znatniju hrvatsku cjelinu od tuzle prema brckom...centar tuzle su mahom nastanjivali muslimani odnosno siri centar..a u istocnom dijelu tuzle su brojniji bili srbi ciji s edio nadovezivao na majevicka srpska sela istocno od tuzle...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by RayMabus 9/10/2019, 08:46

Jebeš Tuzlu i cijeli taj dio BiH. To su plaće niže nego kod nas u istočnoj Slavoniji. To će sve uteć na zapad s tim da je njima i Hrvatska zapad.

Evo sad se uvatili turizma pa zadnjih par godina imaju koncerte na Novu godinu.

https://www.klix.ba/magazin/muzika/ko-ce-nastupiti-na-javnom-doceku-nove-godine-u-tuzli-stiglo-je-15-ponuda/191008122

Ono ako se netko ide bavit turizmom da oživi grad onda to znači i otvorit se svijetu prije svega regionu jer od tu najviše turista dolazi.

Meni osobno ta zona nije zanimljiva. Više me zanima npr Doboj jer je to raskrižje cesta i pruga. Tuzla mi ne nekako zabačena previše istočno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 9/10/2019, 08:49

..lijep je taj kraj..nije ono ostro brdovit vise spoj panonske nizine i brdovitog podrucja bosne..pogodan za poljoprivredi narocito vocarstvo...hrvatska sela u tom kraju su vise bila nizinska te ih je bilo dosta na prijelazu u majevicu...pa su hrvati tamo bili najveci proizvođaci sljiva jer su im sela bila na blago brdovitom podrucju majevice...srpska sela su vise bila uvucena na samu majevicu narocito sa istocne strane...i vise pogodna za stocarstvo narocito ovcarstvo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by epikur37 9/10/2019, 08:51

Vucina je dobro upoznat sa zemljopisom i demografijom tuzle i okolice. Eh da kada sam bio za Uskrs kod svojih, odradio sam trening uspona i trčeći iz Brežaka na prvi majevički vrh :) Srce samo što nije iskočilo od trčanja po toj okomici.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 9/10/2019, 08:51

RayMabus wrote:Jebeš Tuzlu i cijeli taj dio BiH. To su plaće niže nego kod nas u istočnoj Slavoniji. To će sve uteć na zapad s tim da je njima i Hrvatska zapad.

Evo sad se uvatili turizma pa zadnjih par godina imaju koncerte na Novu godinu.

https://www.klix.ba/magazin/muzika/ko-ce-nastupiti-na-javnom-doceku-nove-godine-u-tuzli-stiglo-je-15-ponuda/191008122

Ono ako se netko ide bavit turizmom da oživi grad onda to znači i otvorit se svijetu prije svega regionu jer od tu najviše turista dolazi.

Meni osobno ta zona nije zanimljiva. Više me zanima npr Doboj jer je to raskrižje cesta i pruga. Tuzla mi ne nekako zabačena previše istočno.
doboj ti je isto geopozicijski spoj panonske nizine i brdovitog podrucja tj na spoju posavine i srednje bosne..pa je imao veci znacaj sto se tice prometne povezanosti jer s enalazio u nizu sarajevo-zenica-doboj-bos.brod...sami centar bh-a
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by epikur37 9/10/2019, 08:52

vuksadinare wrote:..lijep je taj kraj..nije ono ostro brdovit vise spoj panonske nizine i brdovitog podrucja bosne..pogodan za poljoprivredi narocito vocarstvo...hrvatska sela u tom kraju su vise bila nizinska te ih je bilo dosta na prijelazu u majevicu...pa su hrvati tamo bili najveci proizvođaci sljiva jer su im sela bila na blago brdovitom podrucju majevice...srpska sela su vise bila uvucena na samu majevicu narocito sa istocne strane...i vise pogodna za stocarstvo narocito ovcarstvo..

Drijenča je na samom prijevoju preko planine. Inače osobno s onu stranu prema posavini Zovik je posebno ljepuškasto i pitomo mjesto.
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 9/10/2019, 08:58

epikur37 wrote:Vucina je dobro upoznat sa zemljopisom i demografijom tuzle i okolice. Eh da kada sam bio za Uskrs kod svojih, odradio sam trening uspona i trčeći iz Brežaka na prvi majevički vrh :) Srce samo što nije iskočilo od trčanja po toj okomici.
isao sma par puta tamo jer jedna dobra prijateljica od zene mi je iz kosaca..pa ponesto znam...njezino selo je bas pod majevicom na jednom blagom brdu sa kojeg se vidi dobro tuzla..dobru sljivovicu su imali...jer su imali dobru poziciju za uzgoj sljiva..kod njih je dosta ljudi iz tuzle dolazilo kupovat i sljive i sljivovicu..malo onako je zabaceno selo..jer iza njih je jos bilo hrvatsko selo tetima koja s edosta uvukla u majevicu..a vec iza njih su vecinom srpska sela i prijelaz u semberijski dio majevice...lizu njih je bila i negdje blizu linija razgranicenja...zapadno od kosaca je isto hrvatsko selo dokanj a sjeverno gornja obodnica isto hrvatsko selo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 9/10/2019, 09:02

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:..lijep je taj kraj..nije ono ostro brdovit vise spoj panonske nizine i brdovitog podrucja bosne..pogodan za poljoprivredi narocito vocarstvo...hrvatska sela u tom kraju su vise bila nizinska te ih je bilo dosta na prijelazu u majevicu...pa su hrvati tamo bili najveci proizvođaci sljiva jer su im sela bila na blago brdovitom podrucju majevice...srpska sela su vise bila uvucena na samu majevicu narocito sa istocne strane...i vise pogodna za stocarstvo narocito ovcarstvo..

Drijenča je na samom prijevoju preko planine. Inače osobno s onu stranu prema posavini Zovik je posebno ljepuškasto i pitomo mjesto.
zovik je vec udaljeniji od tuzle na samoj granici brckog dijela i tuzlanskog...mada po prici te prijateljice od zene hrvati iz ovih hrvatskih sela blize tuzli su vise isli u brcko pa cak i u skolu...jer je bila bolja povezanost autobusne linije za brcko..mislim na srednju skolu...interesantno postojala je autobusna linija iz brckog skoro sve do tih hrvatskih sela blizu tuzle ali nije iz tuzle...pa jbg ljudi nisu imali izbora tj đaci koji su isli u srednju skolu vecinom ici u brcko u skolu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by vuksadinare 9/10/2019, 09:07

jebote desetak kilometara bili od tuzle a 30-tak km od brckog i ovi iz tule(namjerno ili nenamjerno svejedno) nisu mogli uvesti lokalnu liniju za ta tuzlanska sjeverna podmajevicka sela...a ovi iz udaljenijeg brckog jesu i lijepu pinku zarađivali...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu - Page 2 Empty Re: Vučic : Tuzla je uvijek gravitirala Beogradu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum