ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 6/11/2019, 14:55

odgovor kicu o grijehu i ispravnosti.... od negdje ispred.... tko zna gdje :D....

......utopija je traziti ispravno.... jedino moguce je   uzimati sto manje od drugog...... i da si sam na pustom otoku,od ljudi , uzimas ptici, ribi i banani pravo na zivot....
.....znaci grijeh cinis citav zivot. pitanje: sto onda uopce radis ovdje?....

night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/11/2019, 15:15

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
što kažeš na ovo:

https://www.index.hr/sport/clanak/westbrook-i-harden-jos-ne-funkcioniraju-ali-to-nije-najveci-problem-rocketsa/2129293.aspx
vjerojatno se referiro i na houston miami game, a još mi je ostalo jeno poluvrime za pogljeddati, pa još ne ću otvarati link.


a ča ti govoriš na ovo;
https://www.youtube.com/watch?v=zU7Lww-sBPg

taj "kotao života" sam uvijek uzimao zdravo za gotovo nekako..

iskreno, za većinu ovog prvi put čujem, tako da ne znam što bih rekao, šokantno je..

kako si došao do toga?
nekako okolo, preko uncommon knowledgea i petera robinsona, ki je intervjuiro miltona friedmana.
gljedo sun video matemathical chalenges to darwin theory, (https://www.youtube.com/watch?v=noj4phMT9OE&t=1360s), pa predavanje stephena mayera i unda je na otoj istoj konferenciji govori i ot židov.

a čovik je komičan, i nastup skoro pa stand up:)

skoro, samo prebrz, i oštar je-

mene sve vraća na mitologiju, mislim da smo onda pričali kako je najstariji mit zapravo baš pygmalion, stvaranje života iz neživog..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/11/2019, 15:20

night sky wrote:odgovor kicu o grijehu i ispravnosti.... od negdje ispred.... tko zna gdje :D....

......utopija je traziti ispravno.... jedino moguce je   uzimati sto manje od drugog...... i da si sam na pustom otoku,od ljudi , uzimas ptici, ribi i banani pravo na zivot....
.....znaci grijeh cinis citav zivot. pitanje: sto onda uopce radis ovdje?....

dajem sve od sebe-

mislim da je to najbolji savjet, koji se sve rjeđe čuje, puno je kukanja - ali jesmo li dali sve od sebe?

ako jesmo, nakon tog nema šta da se kaže.

sve ima svoj kraj, od ptica do banana da, drugačije ne bi bilo zanimljivo-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/11/2019, 15:23

night sky wrote:odgovor kicu o grijehu i ispravnosti.... od negdje ispred.... tko zna gdje :D....

......utopija je traziti ispravno.... jedino moguce je   uzimati sto manje od drugog...... i da si sam na pustom otoku,od ljudi , uzimas ptici, ribi i banani pravo na zivot....
.....znaci grijeh cinis citav zivot. pitanje: sto onda uopce radis ovdje?....
Što radimo ako ne možemo izbjeći grijeh? Trudimo se griješiti samo onoliko koliko je nužno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/11/2019, 15:27


Denkverbot - Page 31 20191110
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 6/11/2019, 15:30

Ra wrote:
 
Moja dilema je: Jesmo li dužni upozoriti nekog do koga nam je stalo? Za mene je definitivno bolje da šutim, ali je li to i za nju bolje? 





Jesi li primijetila kako u žalosti i nevolji dobijemo čak više podrške okoline, nego kad nam ide sve super i trebamo nekog tko će se iskreno radovati s nama? 
Je li to zato što je jača empatija od zavisti ili obrnuto? :)


prvo
.....duznost? kao da si se obvezala inace.... sto? nece biti kraj svijeta ni za tebe ni za tu osobu jer.... vec je vara, saznanje je samo znak da ionako nesto nije funkcioniralo i dio je tkz krivice jednig i drugog. reci ces joj ako ste doista bliske u smislu odnosa kao i sa djetetom, a da jeste ne bi te mucila dilema....

drugo
....nije empatija jaca nego i kad ti nije dobro oni nedobri nalaze zadovoljstvo da ti nije dobro pa suosjecaju.... no, ipak mislim da su ljudi u osnovi dobrice ;). zivot je trenutak a sve sto se c8ni izmedu je podredeno ovozemaljskom,opipljivom u cemu se vecina ponasa kao nema dusu tj. nije covjek....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 6/11/2019, 15:37

kic wrote:
night sky wrote:odgovor kicu o grijehu i ispravnosti.... od negdje ispred.... tko zna gdje :D....

......utopija je traziti ispravno.... jedino moguce je   uzimati sto manje od drugog...... i da si sam na pustom otoku,od ljudi , uzimas ptici, ribi i banani pravo na zivot....
.....znaci grijeh cinis citav zivot. pitanje: sto onda uopce radis ovdje?....

dajem sve od sebe-

mislim da je to najbolji savjet, koji se sve rjeđe čuje, puno je kukanja - ali jesmo li dali sve od sebe?

ako jesmo, nakon tog nema šta da se kaže.

sve ima svoj kraj, od ptica do banana da, drugačije ne bi bilo zanimljivo-


.... ne mozas dati sve od sebe jer prvo trebas znati gdje su granice. ra zeli dati sve od sebe,pomoci clanu familije, to je njena potreba, iako je clan obitelji odrasla osoba koja je vec stvirila nekakav zivot.... gdje su njene granice?....

....zanimljivo?.... jis uvijek ne znas sto je zivit kad ga pokusavas opisati zanimljivim....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/11/2019, 15:41

night sky wrote:
Ra wrote:
 
Moja dilema je: Jesmo li dužni upozoriti nekog do koga nam je stalo? Za mene je definitivno bolje da šutim, ali je li to i za nju bolje? 





Jesi li primijetila kako u žalosti i nevolji dobijemo čak više podrške okoline, nego kad nam ide sve super i trebamo nekog tko će se iskreno radovati s nama? 
Je li to zato što je jača empatija od zavisti ili obrnuto? :)


prvo
.....duznost? kao da si se obvezala inace.... sto? nece biti kraj svijeta ni za tebe ni za tu osobu jer.... vec je vara, saznanje je samo znak da ionako nesto nije funkcioniralo i dio je tkz krivice jednig i drugog. reci ces joj ako ste doista bliske u smislu odnosa kao i sa djetetom, a da jeste ne bi te mucila dilema....

drugo
....nije empatija jaca nego i kad ti nije dobro oni nedobri nalaze zadovoljstvo da ti nije dobro pa suosjecaju.... no, ipak mislim da su ljudi u osnovi dobrice ;). zivot je trenutak a sve sto se c8ni izmedu je podredeno ovozemaljskom,opipljivom u cemu se vecina ponasa kao nema dusu tj. nije covjek....
Kad je obitelj u pitanju imamo neke obveze i bez da se obvežemo. 
Da, neće biti kraj svijeta. I ma koliko nekad mislili da smo s nekim bliski i da ga poznajemo ipak ne znamo kako će reagirati na neke situacije u kojima ga nismo imali priliku upoznati. 

I ja mislim da u svakom od nas ima (pa makar i spavao) neki dobrica. Lakše mi je tako  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/11/2019, 15:45

night sky wrote:
kic wrote:
night sky wrote:odgovor kicu o grijehu i ispravnosti.... od negdje ispred.... tko zna gdje :D....

......utopija je traziti ispravno.... jedino moguce je   uzimati sto manje od drugog...... i da si sam na pustom otoku,od ljudi , uzimas ptici, ribi i banani pravo na zivot....
.....znaci grijeh cinis citav zivot. pitanje: sto onda uopce radis ovdje?....

dajem sve od sebe-

mislim da je to najbolji savjet, koji se sve rjeđe čuje, puno je kukanja - ali jesmo li dali sve od sebe?

ako jesmo, nakon tog nema šta da se kaže.

sve ima svoj kraj, od ptica do banana da, drugačije ne bi bilo zanimljivo-


.... ne mozas dati sve od sebe jer prvo trebas znati gdje su granice. ra zeli dati sve od sebe,pomoci clanu familije, to je njena potreba, iako je clan obitelji odrasla osoba koja je vec stvirila nekakav zivot.... gdje su njene granice?....

....zanimljivo?.... jis uvijek ne znas sto je zivit kad ga pokusavas opisati zanimljivim....

a dobro, nisam u priči baš-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/11/2019, 20:35

night sky wrote:
kic wrote:
night sky wrote:odgovor kicu o grijehu i ispravnosti.... od negdje ispred.... tko zna gdje :D....

......utopija je traziti ispravno.... jedino moguce je   uzimati sto manje od drugog...... i da si sam na pustom otoku,od ljudi , uzimas ptici, ribi i banani pravo na zivot....
.....znaci grijeh cinis citav zivot. pitanje: sto onda uopce radis ovdje?....

dajem sve od sebe-

mislim da je to najbolji savjet, koji se sve rjeđe čuje, puno je kukanja - ali jesmo li dali sve od sebe?

ako jesmo, nakon tog nema šta da se kaže.

sve ima svoj kraj, od ptica do banana da, drugačije ne bi bilo zanimljivo-


.... ne mozas dati sve od sebe jer prvo trebas znati gdje su granice. ra zeli dati sve od sebe,pomoci clanu familije, to je njena potreba, iako je clan obitelji odrasla osoba koja je vec stvirila nekakav zivot.... gdje su njene granice?....

....zanimljivo?.... jis uvijek ne znas sto je zivit kad ga pokusavas opisati zanimljivim....
Da, Najtice, točno to me muči-> Gdje je ta granica? 
Činim li loše nekom, a da pri tom vjerujem kako činim dobru i ispravnu stvar? 
Ili još gore, činim li loše nekom ne čineći ništa, jer je taj netko odrasla osoba? 
Ako već s lakoćom okrenemo glavu kad je riječ o nepoznatim ljudima, pravimo se da ne vidimo i ne znamo jer nas se to ne tiče, je li to normalno i ispravno i kad je riječ o našim najbližima? Gdje je ta granica? 



Nije zabadava do danas preživjela ona stara poslovica da je put u pakao popločan dobrim namjerama.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/11/2019, 20:50


nekad bude ono što biti ne može
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/11/2019, 22:04

kic wrote:
nekad bude ono što biti ne može
Računaš na čudo?

Bome ću i ja početi računati tvojim digitronom. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/11/2019, 22:11

Ra wrote:
kic wrote:
nekad bude ono što biti ne može
Računaš na čudo?

Bome ću i ja početi računati tvojim digitronom. :D

izgleda da je vjera čarobna formula, a ne ljubav-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/11/2019, 23:07

kic wrote:
Ra wrote:
kic wrote:
nekad bude ono što biti ne može
Računaš na čudo?

Bome ću i ja početi računati tvojim digitronom. :D

izgleda da je vjera čarobna formula, a ne ljubav-
Pa je. Ako ne vjeruješ ne možeš ni voljeti. 
Ako voliš već vjeruješ.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/11/2019, 14:19

Ra wrote:
kic wrote:
Ra wrote:
kic wrote:
nekad bude ono što biti ne može
Računaš na čudo?

Bome ću i ja početi računati tvojim digitronom. :D

izgleda da je vjera čarobna formula, a ne ljubav-
Pa je. Ako ne vjeruješ ne možeš ni voljeti. 
Ako voliš već vjeruješ.



više volim Drugi Način, ali dobar spot.. koliko prirodniji ljudi nekad
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/11/2019, 18:52

kic wrote:
Ra wrote:
kic wrote:
Ra wrote:
kic wrote:
nekad bude ono što biti ne može
Računaš na čudo?

Bome ću i ja početi računati tvojim digitronom. :D

izgleda da je vjera čarobna formula, a ne ljubav-
Pa je. Ako ne vjeruješ ne možeš ni voljeti. 
Ako voliš već vjeruješ.



više volim Drugi Način, ali dobar spot.. koliko prirodniji ljudi nekad
Pa evo ti i Drugi Način. 
I meni je draža ova varijanta. Nije tipična svadbarska pjesma kao Latino verzija. 
Eh sad me podsjeti na jednu lijepu svadbarsku... :) 


Zavidim ti.  
Uživaj! Nikad se neće ponoviti to... vrijeme. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/11/2019, 15:00


neponovljivo vrijeme..

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 8/11/2019, 22:56

Lijena sam odgovarati na postove unazad, no što se tiče dvojbe koju je Ra iznijela moje osobno mišljenje je ovakvo:
Nitko ne treba reći ženi da ju muž vara jer ona to zna/osjeća prije svih. Kada bude spremna se suočiti s tim, ona će sama početi kopati i ispitivati, ali i tada treba oprezno. Moje mišljenje se odnosi na proširenu obitelj u kojoj djeca nisu oštećena strana i svi žive "normalnim" životima.
Ukoliko je obitelj bez djece, odmah direktno reći da ju muž ne poštiva.
Živimo u licemjernom društvu  u kojem je i velika većina brakova takva.
Ukoliko se radi o tome da bi ju mogao materijalno oštetiti tada svakako upozoriti..

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/11/2019, 23:00

mativka wrote:Lijena sam odgovarati na postove unazad, no što se tiče dvojbe koju je Ra iznijela moje osobno mišljenje je ovakvo:
Nitko ne treba reći ženi da ju muž vara jer ona to zna/osjeća prije svih. Kada bude spremna se suočiti s tim, ona će sama početi kopati i ispitivati, ali i tada treba oprezno. Moje mišljenje se odnosi na proširenu obitelj u kojoj djeca nisu oštećena strana i svi žive "normalnim" životima.
Ukoliko je obitelj bez djece, odmah direktno reći da ju muž ne poštiva.
Živimo u licemjernom društvu  u kojem je i velika većina brakova takva.
Ukoliko se radi o tome da bi ju mogao materijalno oštetiti tada svakako upozoriti..
A ako imaju odraslu djecu koj više ne žive s njima?

Super što si došla Ma. Opet sam zaglavila na VIP-u, a to nije zdravo. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 8/11/2019, 23:07

Ra wrote:
mativka wrote:Lijena sam odgovarati na postove unazad, no što se tiče dvojbe koju je Ra iznijela moje osobno mišljenje je ovakvo:
Nitko ne treba reći ženi da ju muž vara jer ona to zna/osjeća prije svih. Kada bude spremna se suočiti s tim, ona će sama početi kopati i ispitivati, ali i tada treba oprezno. Moje mišljenje se odnosi na proširenu obitelj u kojoj djeca nisu oštećena strana i svi žive "normalnim" životima.
Ukoliko je obitelj bez djece, odmah direktno reći da ju muž ne poštiva.
Živimo u licemjernom društvu  u kojem je i velika većina brakova takva.
Ukoliko se radi o tome da bi ju mogao materijalno oštetiti tada svakako upozoriti..
A ako imaju odraslu djecu koj više ne žive s njima?

Super što si došla Ma. Opet sam zaglavila na VIP-u, a to nije zdravo. :D
Ima jedna priča koju volim ispričati, a tiče se mog ispita iz Opće povijesti i koja mi se zauvijek usjekla u sjećanje zbog pitanja i odgovora profesora, a ide ovako (nije sve doslovno jer su već godine u pitanju) :)
Pita me profesor na ispitu iznenada: zašto je Napoleon u Code civile dozvoljavao rastavu braka do 5 godina braka?
Ja muljam, izmišljam...a, on će meni: pa ako si nekoga trpio 10 godina, onda možeš još 10 :)))
(malo sam karikirala , no poanta je ista)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 8/11/2019, 23:17

Ra wrote:
Ako ne vjeruješ ne možeš ni voljeti. 
Ako voliš već vjeruješ.
Prekrasno rečeno...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum