ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by vuksadinare Fri 20 Sep - 8:04

aben wrote:
jastreb wrote:
aben wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
hm da...
Hm,ne... Mislim,odričete se najvećih umjetnika,kulturnjaka,pisaca...Poslije kmezite,ako ih netko drugi svojata.

To ne radi niti jedan drugi narod. Samo Hrvati. Tu naravno mislim na ove desne provijencije.

Bošnjaci ne daju Mešu,iako je i više nego očigledno da je vukao na srpsku stranu.  

Nema nigdje takve moralne autodestrukcije kao kod desnohrvata.



molo mesto je molo mesto, a smojin komunizam je smojin komunizam. njegova reprezentacija otočkoga života je dobra, njegov politčki angažman ni.
Ja mislim da je. On nije imao nekakav poseban angažman. On je bio dosljedan sebi. Imao je svoje ideale,ali što se režima tiče uvijek je išao kontra i smatram da je to dobro.

Najveći svjetski književnici uvijek su bili i najveći kritičari. Režim i svojih naroda.

ali, prečito si čelanovu knjigu o smoji, da je samo kvarat istina, tribo bi viti kakovo je to bilo smeće od čovika bilo.
...jedno je pisati nesto a drugo kakav si bio u stvarnosti...mnogi umjetnici,knjizevnici u stvarnosti nisu bili za razliku kako su pisali i stvarali...mozda su kroz djela htjeli prikazati sto potajno zele biti ali narcisoizam,privilegije ili sto li vec nisu im to dozvoljavali...da budu u stvarnom zivotu...rekao bi da se radilo o podvojenim osobama...kao ono npr...zena u tijelu muskarca

vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by jastreb Fri 20 Sep - 8:12

aben wrote:  

ali, prečito si čelanovu knjigu o smoji, da je samo kvarat istina, tribo bi viti kakovo je to bilo smeće od čovika bilo.
Ne znam. Ljudi su ga voljeli,koliko vidim. Naročito po ovim selima i otocima. Kao novinara čitali su ga i štokavci na onoj njegovoj autentičnoj splitskoj čakavštini.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by vuksadinare Fri 20 Sep - 8:34

sto se tice serija koji su bazirani na scenarijima smoje i stivicica..radi se o tome da su njihove serije bile u dvojakom smjeru...recimo malo misto i kuda idu divlje svinje bile su lisene pretjeranog ideoloskog usmjerenja sto se ne moze reci za velo misto i brisani prostor..koji su bili totalno ideoloskog karaktera pa rekao bi dijelom sa elementima filmske optuznice...sto govori da se u biti radi o podvojenim osobama...koji su kao htjeli biti svoji ali i iskoristavati blagodati rezima...odnosno pripadati tom rezimu...a to su u stavri karakterno najgore osobe neovisno o kojem se rezimu radi..ne znam tko je rekao to ali dobro je rekao sto mozda najbolje opisuje karakter ove dvojice ali i drugih..'cast je cast ali je i stan stan'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by vuksadinare Fri 20 Sep - 8:35

zato vise cijenim npr.štulica od ove dvojice...kako god zvucalo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by vuksadinare Fri 20 Sep - 8:35

vuksadinare wrote:sto se tice serija koji su bazirani na scenarijima smoje i stivicica..radi se o tome da su njihove serije bile u dvojakom smjeru...recimo malo misto i kuda idu divlje svinje bile su lisene pretjeranog ideoloskog usmjerenja sto se ne moze reci za velo misto i brisani prostor..koji su bili totalno ideoloskog karaktera pa rekao bi dijelom sa elementima filmske optuznice...sto govori da se u biti radi o podvojenim osobama...koji su kao htjeli biti svoji ali i iskoristavati blagodati rezima...odnosno pripadati tom rezimu...a to su u stavri karakterno najgore osobe neovisno o kojem se rezimu radi..ne znam tko je rekao to ali dobro je rekao sto mozda najbolje opisuje karakter ove dvojice ali i drugih..'cast je cast ali je i stan stan'
..tu bi dodao ovoj dvojici i igora mandica
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by immortal Fri 20 Sep - 9:22

Čovjek je potpuno u pravu. Svaka čast na javnom istupanju s činjenicama kojih smo svi svjesni ali naravno, mnogima je to teško podnijeti. Svakim danom sve više padaju njihova lažna uvjerenja i značaj njih njih samih u društvu u kojem živimo.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23113
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by vuksadinare Fri 20 Sep - 9:24

mortal wrote:Čovjek je potpuno u pravu. Svaka čast na javnom istupanju s činjenicama kojih smo svi svjesni ali naravno, mnogima je to teško podnijeti. Svakim danom sve više padaju njihova lažna uvjerenja i značaj njih njih samih u društvu u kojem živimo.
jebes djela ako nisi covjek..i šuker je bio golgeter ali kao covjek nula...zato se vracam na onu 'cast je cast ali je i stan stan'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by vuksadinare Fri 20 Sep - 9:41

..evo jastreb spominje igora mandica koji je sudjelovao u hrvatskom proljecu..mandic nije sudjelovao aktivno u hrvatskom proljecu nego deklarativno davao podrsku..drugo kad je mandic ozenio srpkinju...i dobio velik stan od rzave u zagrebu odjednom je totalno promjenio svoj opus i postao zagrizeni jugoslaven...pojacavsi to nakon osamostaljena hrvatske...zatim jastreb je i krlezu spomenuo?..krleza u svojim djelima manje vise glorificira sirotinju...a sam je zivio gospodski..i uzivao povlastice od drzave i vlasti...zar to nije podvojena osoba?...andric za razliku od kleze nije skrivao da zeli imati povlastice...a nije mogao imati ako je htio biti politicki osim nacionalno hrvat...dakle za njegovog vremena moc je bila ubeogradu i ako je zelio to i povlastice morao se uguziti ovima...ali je bart to otvoreno radio ne perfidno...za razliku od ovih drugih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by Guest Fri 20 Sep - 10:05

Da vam zivi zivi raaaad..!!!  lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by Sora Fri 20 Sep - 15:57

Hrvatima su ljevicari svi kpji im govore istinu
Desnicari svi kpji im lazu 
Potpuno glup narod 
Evidentno iz ovih prilpga gdje se izdajicama i ljevičarima etiketira najvece umjetnike i stvaraoce u filmu ili knizrvnosti ZATO szo su objektivno i istinito prikazali bas takve ljude iz HRBATSKOG primitivnog kulturnog kruga ...
Sto su i morali biti obzirom na jadne povijesne okolnosti u kpji,a du Hrvati zivjrli 

E sad. 
Nece biti bolje ocito 
Jer se stvarnost moze samo pogoršavati lazima

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by vuksadinare Fri 20 Sep - 16:33

Sora wrote:Hrvatima su ljevicari svi kpji im govore istinu
Desnicari svi kpji im lazu 
Potpuno glup narod 
Evidentno iz ovih prilpga gdje se izdajicama i ljevičarima etiketira najvece umjetnike i stvaraoce u filmu ili knizrvnosti ZATO szo su objektivno i istinito prikazali bas takve ljude iz HRBATSKOG primitivnog kulturnog kruga ...
Sto su i morali biti obzirom na jadne povijesne okolnosti u kpji,a du Hrvati zivjrli 

E sad. 
Nece biti bolje ocito 
Jer se stvarnost moze samo pogoršavati lazima
sto je heureka htjela reci :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by Maggie19 Fri 20 Sep - 17:01

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:da igor mandic cro patriota tssss...druker bio druker ostao ko i smoje..onda se pita zasto mu se kcer ubila...a smojini zasto mu sprovod nije bio duzi od kapsela ...druker i izdajica najgora ljudska osobina
Mandić je 71.etiketiran kao hrvatski nacionalist.

Smoje nije izdao. Izdao ga je Split. On je ostao vjeran svojim idealima. 

Poslije su vidjeli što su napravili pa su počeli snimati emisije o njemu,izdavati njegova djela,dali mu spomenik i ulicu. Rehabilitirali ga.

Čelan nikad neće imati ulicu u Splitu,niti će biti zapamćen po čemu,a Smoje je samo sa Malim mistom ušao u povijest.
Mandic je prozvizdao.
A, o Smoji sud prepusti Splicanima, osobito njegovim suvremenicima.
Nitko njega nije izdao, makar je stari druker zasluzio.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by Maggie19 Fri 20 Sep - 17:03

jastreb wrote:
aben wrote:  

ali, prečito si čelanovu knjigu o smoji, da je samo kvarat istina, tribo bi viti kakovo je to bilo smeće od čovika bilo.
Ne znam. Ljudi su ga voljeli,koliko vidim. Naročito po ovim selima i otocima. Kao novinara čitali su ga i štokavci na onoj njegovoj autentičnoj splitskoj čakavštini.
Ne vidis nigdje, jastrebe.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by jastreb Fri 20 Sep - 17:38

Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
aben wrote:  

ali, prečito si čelanovu knjigu o smoji, da je samo kvarat istina, tribo bi viti kakovo je to bilo smeće od čovika bilo.
Ne znam. Ljudi su ga voljeli,koliko vidim. Naročito po ovim selima i otocima. Kao novinara čitali su ga i štokavci na onoj njegovoj autentičnoj splitskoj čakavštini.
Ne vidis nigdje, jastrebe.
Vidio sam ja dobro sve. Pučina je stoka jedna grdna-kaže Njegoš.

Sad im je Smoje dobar. Održavaju se književne večeri posvećene njemu i djelima njegovim. Dali su mu spomenik i ulicu. Grob mu je pun svježega cvijeća. 

A taj Čelan u svojoj zločestoći samo huška. 90-tih mu je to i išlo.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by Maggie19 Fri 20 Sep - 18:31

jastreb wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
aben wrote:  

ali, prečito si čelanovu knjigu o smoji, da je samo kvarat istina, tribo bi viti kakovo je to bilo smeće od čovika bilo.
Ne znam. Ljudi su ga voljeli,koliko vidim. Naročito po ovim selima i otocima. Kao novinara čitali su ga i štokavci na onoj njegovoj autentičnoj splitskoj čakavštini.
Ne vidis nigdje, jastrebe.
Vidio sam ja dobro sve. Pučina je stoka jedna grdna-kaže Njegoš.

Sad im je Smoje dobar. Održavaju se književne večeri posvećene njemu i djelima njegovim. Dali su mu spomenik i ulicu. Grob mu je pun svježega cvijeća. 

A taj Čelan u svojoj zločestoći samo huška. 90-tih mu je to i išlo.
Nasa politika. U prijevodu: nema politike, samo nesposobnost i uski interesi.
U huskanju je Smoje bio izvrstan, pa zasto ne nastaviti tradiciju.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by dijagram Fri 20 Sep - 20:36

komunjare
koja je to patologija
strava
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by vuksadinare Sat 21 Sep - 6:24

dijagram wrote:komunjare
koja je to patologija
strava
bas...ono za drukera smoju biti...onog mandica koji je je zbog stana i zene srpkinje prodao dusu vragu...uzas
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by kaya Sat 21 Sep - 15:57

vuksadinare wrote:
dijagram wrote:komunjare
koja je to patologija
strava
bas...ono za drukera smoju biti...onog mandica koji je je zbog stana i zene srpkinje prodao dusu vragu...uzas
Mandić je u komunizmu bio antikomunist a danas je anti isto...s druge strane imaš ljude koji su odani režimu, bilo kojem koji je na snazi, kao tvorac teksta ..evo ti par detalja o junaku vašeg teksta jošku čelanu:

[size=30]Joško - Jedan od ‘ideal tipova’ dalmatinskih komunista 80-ih. Posvuda je vidio hrvatski nacionalizam, ali je srpski branio...[/size]
[size=36]Miljenko Smoje ovako piše: “Iz polemike u kojoj je sudjelova saznali smo da je Čelan bio kažnjen od svoje Partije kao srpski nacionalista. Ne znam, ne mogu virovati, ali me čudi da u svojoj velikoj ispovijesti to nije demantira. Zna Čelan da je u Slobodnoj Dalmaciji, za vrime svog sekretarstva, steka nadimak Naš Berija.[/size]
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by kaya Sat 21 Sep - 16:07

Ne znam kakvu je poziciju imao smoje ali čelan kao urednik sd je morao biti suradnik režima koji je imao svoje žrtve.
Sukladno tome u nekakvom komunizmu ja sam sigurna da bi vas 90% največih hrvatina čuvara revolucije bili največi komunjare. A jastreb bi bio...najmanja komunjara.
I još ih ima tu par koji ne bi bili, maramih, yoda...a vi svi ostali...slušali bi na vrata tko slavi božić...takvi ste..jbg
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by Hektorović Sat 21 Sep - 16:10

kaya wrote:
vuksadinare wrote:
dijagram wrote:komunjare
koja je to patologija
strava
bas...ono za drukera smoju biti...onog mandica koji je je zbog stana i zene srpkinje prodao dusu vragu...uzas
Mandić je u komunizmu bio antikomunist a danas je anti isto...s druge strane imaš ljude koji su odani režimu, bilo kojem koji je na snazi, kao tvorac teksta ..evo ti par detalja o junaku vašeg teksta jošku čelanu:

[size=30]Joško - Jedan od ‘ideal tipova’ dalmatinskih komunista 80-ih. Posvuda je vidio hrvatski nacionalizam, ali je srpski branio...[/size]
[size=36]Miljenko Smoje ovako piše: “Iz polemike u kojoj je sudjelova saznali smo da je Čelan bio kažnjen od svoje Partije kao srpski nacionalista. Ne znam, ne mogu virovati, ali me čudi da u svojoj velikoj ispovijesti to nije demantira. Zna Čelan da je u Slobodnoj Dalmaciji, za vrime svog sekretarstva, steka nadimak Naš Berija.[/size]



Golubnjača - Drama Jovana Radulovića, srpskog pisca rodom iz Knina, koja je bila jedan od početaka srpskog nacionalizma u SFRJ Ipak, ta je pročetnička drama čak i u Hrvatskoj nalazila advokate. Nakon odluke o zabrani “Golubnjače”, piše u Bijeloj knjizi, o njoj je poznati novinar Joško Čelan napisao: “Kad se ovako zalažem za ‘Golubnjaču’, duboko sam uvjeren da radim u korist bratstva i jedinstva, koje je zaista pitanje našeg opstanka i kao takvo iznad bilo kakvog, pa i estetskog načela”. U svojem širem komentaru Čelan je kategorički utvrdio kako je “riječ o potpuno ispravnoj predstavi” te da je birokratski duh išao svojom logikom diskvalifikacije i zabrana, nimalo zabrinut za svu silu potpuno drugačijih viđenja poruka “Golubnjače”. 


:D 

Kažem, čovjek se infiltrirao duboko u sustav i iznutra ga rušio :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by kaya Sat 21 Sep - 16:15

:) ...to im je hrvatski junak
Ja ti kažem, ovi gore bi bili najveće komunjare u sfrj ...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena - Page 2 Empty Re: J. Čelan: Gotovo da nema te ljevičarske "ikone" koja nije krivotvorena

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum