Kolinda GK na obilježavamo 80. godina od početka II. sv. rata

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Kolinda GK na obilježavamo 80. godina od početka II. sv. rata - Page 9 Empty Re: Kolinda GK na obilježavamo 80. godina od početka II. sv. rata

Post by Eroo on 2/9/2019, 19:44

@Ringo10 wrote:
@Sora wrote:Eto zasto ero brani Ukrajinci tj kozake 
Bliski s pavelicevcima njegovim dragim i omiljenim vojskama
PA i ja mislim da u Banderovcima - dakle ne u Ukrajincima nego u BAnderovcima - vide svoje ideološke rođake.
Banderovci su ruska izmišljotina, meta za ostrijel svakog Ukrajinca tko pomisli reći da nije Rus.
Danas su za njih svi Ukrajinci Banderovci, slično kao što su Hrvati za Srbe ustaše.
Za njih su i hr notorni staljinisti bili ustaše. Nisam zaboravio kako je išao raspad Juge...
Borci za slobodu svoga naroda se nazivaju svakakvim , pa i najpogrnijim imenima...
Tako ograničenog i tupavog čovjeka u životu nisam sreo. Za njega je i Sora uzor...hahahaa... :D

2016-07-22

Back to top Go down

Kolinda GK na obilježavamo 80. godina od početka II. sv. rata - Page 9 Empty Re: Kolinda GK na obilježavamo 80. godina od početka II. sv. rata

Post by Maggie19 on 2/9/2019, 19:45

@Ringo10 wrote:
@Maggie19 wrote:
@Ringo10 wrote:
@Maggie19 wrote:
@Ringo10 wrote:
Današnji Hrvatski i današnji Srpski zajedno sa današnjim Bosanskim i Crnogorski šta god se pot njima podrazumijevalo je JEDAN te ISTI JEZIK.

Koliko god se tebi povraćalo radi toga ali to je činjenica.

I šta da ti radim. Ubij se.
Da, frki rekao Amerikanac japanskog porijekla, a tebi Snjezana Kordic.
Naravno da je vrlo slican, "rodjacki" jezik, ali isti nije.
Naravno da se razumijemo odlicno, narocito mi stariji, i da smo se dosta asimilirali jezicno u zadnjem stoljecu, ali nije isti.
Uostalom, da je isti, zvao bi se hrvatski, uzevsi u obzir povijest nastanka standardnog jezika, a to bi bilo besmisleno i neodrzivo.
Ne znam ko je Snježana Kordić i ne znam nikakve Japance, ali JEZIK JE ISTI.

Kako je do toga došlo NE ZNAM, ali to je tako.

E sad znam da to tebi i sličnima izaziva napadaje bjesnila ali šta da ti radim.
naprotiv, samo su neki proveli sate u istrazivanju i ucenju, pa znaju sto govore.
Jedno je laicka, osobna procjena, a drugo znanstveni prikaz.
Proveli smo dane na prijasnjem forumu i ispisali stranice i stranice, pomaka nema.
Lijencine, srce stisnuti, a knjige u ruke.
;-))
JA Krleži vjerujem a vjerujem i svome zdravom razumu.

Ako ti meni hoćeš objasnit da ja govorim jednim jezikom, a da je moj nekadašnji sarajevski susjed Rade govorio drugim a mioj drugi nekadašnji sarajevski susjed Abid govorio trećim jezikom onda jebiga, potraži stručnu pomoć.

Iako ja mislim da vama u bivšoj SFRJ generalno pomoći nema. Vi ste jedan kolektivni mentalni Azil. 

Osim JAneza dakako. Oni su jedini relativno normalni.
Krlezi kao jezikoslovcu?
Dobro.

Ja to ne kazem.
Pa to je bosnjacki.
;-D

2019-01-30

Back to top Go down

Post by AssadNaPodmornici on 2/9/2019, 20:09

@jastreb wrote:Uglavnom nakon Rusa najveće žrtve u borbi protiv fašista podnijeli su Ukrajinci(više od Engleza i Amera),a što im se danas želi baciti pod tepih.

Mislim da je Yoda o ovome često pisao ovdje.
pa istina.  onaj general timošenko je bio ukrainac. najpoznatija ruska sniperistica koja je ubila najviše švaba, u biti je bila ukrainka..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

2018-06-14

Back to top Go down

Post by AssadNaPodmornici on 2/9/2019, 20:11

@jastreb wrote:
@Ringo10 wrote:
@jastreb wrote: Od 11 milijuna sovjetskih vojnika, koliko se procjenjuje da je poginulo u sukobu s Nacistima, četvrtina od 2.7 milijuna žrtava bili su Ukrajinci, a dodatnih 1 milijun vojnika imao je ukrajinske korijene. Povrh toga, Ukrajina je vidjela neke od najvećih ratnih bitaka, opsadu Kijeva (koji će poslije dobiti titulu «Grad heroj») gdje je zarobljeno preko 660.000 sovjetskih snaga, žestoku obranu Odese, do pobjedničkog juriša preko Dnjepra.
MA današnja Ukrajina je vrlo širok i raznolik pojam. Pola Ukrajine su bili ili Rusi ili rusofoni Ukrajinci sa dvojnim identitetom. 

Ukrajinizacije je podstakao Lenjin kao sredstvo u razbijanju ruskog nacionalnog korpusa ili kako je on volio kenjati - ruskog nacionalizma. 

Pogotovo u to vrijeme nije bilo uopće moguće povući granicu između ruskog i ukrajinskog osim u zapadnim dijelovima. 

U više od pola današnje Ukrajine nikad se nije govorio ovaj dijalekt koji danas nazivaju ukrajinskim jezikom.
Ma znam,ali današnji buržoaski novinari žele stanje u Ukrajini prikazati kao izrazito antirusko.

Sa smnom već 3 mjeseca rade 4 Ukrajinca. I ovo što nam ovdje prezentira Knez od Zapadne Hercegovine ,naprosto nije ni blizu istini. Ukrajinci nemaju interes,niti volju ratovat protiv Rusa,a ni obratno. Iznimka su samo ekstremi banderovci i strani dobrovoljci. Ukrajinac koji je mobiliziran ili ratuje "preko kurca" ili čeka priliku za predaju.  Masa ih radi vani kako ne bi sudjelovali u tome,pa i u Hrvatskoj.

Što se tiče povijesti i politike,puno su bolje potkovani u znanju od prosječnog Hrvata.
ovakvo je bilo istraživanje .. kako bi ukrainci reagirali da napadnu rusi

30% uopće nebi se ratovalo.. 30% bi se ratovalo "ako bi ih se mobiliziralo", ali 30% bi se fanatično ratovalo i samo javilo u vojsku.. to su opet milijuni ukrainaca.. zato rusi i nemogu zgaziti ukraince na istoku, i ukrainci im zadnje dvije godine nanose veće gubitke nego što ih imaju.. jer su ukrainci ludi u glavu.. barem dobar dio populacije.. taj rat košta i ukrainu a bogami i rusiju
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

2018-06-14

Back to top Go down

Post by Eroo on 2/9/2019, 20:56

@jastreb wrote:
@Eroo wrote:
@jastreb wrote:Uglavnom nakon Rusa najveće žrtve u borbi protiv fašista podnijeli su Ukrajinci(više od Engleza i Amera),a što im se danas želi baciti pod tepih.

Onda su im navukli luđačku CCCP košulju, kao i Hrvatima Jugoslaviju.
To i je razlog današnjeg nerazumijevanja(nesporazuma)  oko ondašnje povjesti.
Slične probleme s time imaju jednako i Ukrajinci i Hrvati.
I Hrvati i Ukrajinci bili su i prije NOB-a i Velikog Otadžbinskog rata u Jugoslaviji,odnosno SSSR-u.

Što se tiče luđačke košulje dio Hrvata navukao ju je već prvih dana svibnja 1941. Sreća je što najveći dio nije htio s tim imati posla,pa je kao i najveći dio Ukrajinaca završio na pobjedničkoj strani.

Inače bi od Hrvatske danas postojala samo uspomena.
Nisi me razumio. Da se nije srljalo u YU kao guske u maglu, ništa od toga što spominješ ne bi bilo.
Čak bi i pravoslavni u HR bili Hrvati. Možda bi bili grkokatolici, što je sasvim ok. Međusobnog ratovanja zasigurno ne bi bilo.

2016-07-22

Back to top Go down

Post by Brat Brale on 2/9/2019, 20:58

@Eroo wrote:
frka wrote:Pchesto sam se pitao zashto na tim balkanskim prostorima svako selo hoce da bude posebno i drzava.Chitajuci Odiseju i Ilijadu shvatish odakle ta zelja za razdvajanjem a ne za spajanjem,,,Usitnjavanje je otreba odredjenih vanjskih sila ali i domacih lukavih pokvarenjaka koji na takav nachin drzi svako svoje stado u toru i shisha ih kako mu padne na pamet,,,dok njima ostaje samo da bleje,,Ako ne mogu biti ni pochemu poseban onda cu izmisliti neku rijech koju onaj drugi ne razumije i automatski sam bolji i posebniji od njega..Bog te jebo,,,chime se ljudi bave a sve iz kompleksa manje vrijednosti..Drzava od 3.5 miliona ljudi a pola njih se ne bi razumilo da nema knjzevnog  jezika koji se zove srpskohrvatski ili hrvatskosrpski..

Samo zamisli da su Srbi slijedili Stefana Prvovjenčanog, koji je bio kršćen kao katolik.
Danas bi bili i oni  Hrvati, ali nije vrag dao...odvojili se, to ti je.Zlo i naopako.  :D

Bili bi hrvati? Malo je reći da si retardiran... Basketball

,,Pa će uzmem kralsku sablju i toj kralsko sve oružje, pa će idem č’k u Pčinju, č’k u Pčinju Prešev-Kazu, pa će pređem Vardar vodu, Vardar vodu b’š golemu, će se tepam s tija Turci, s tija Turci Arnauti...”
Kolinda GK na obilježavamo 80. godina od početka II. sv. rata - Page 9 Untitled-1copy
Brat Brale
Brat Brale

Male
2017-01-29

Back to top Go down

Post by melkior on 2/9/2019, 22:19

@kaya wrote:Šta je danas, partizanka ili ustaša?
U svijetu hvali partizane, u Hrvatskoj opravdava ustaštvo Kolinda Grabar Kitarović u Varšavi je, na 80. godišnjic početka Drugog svjetskog rata, veličala hrvatski antifašizam. Na domaćem planu, pak, opravdava poglavnika Pavelića, relativizira zločine i koketira s ustaštvom.

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/kolumne/u-svijetu-hvali-antifasizam-u-hrvatskoj-opravdava-ustastvo-646700 - 24sata.hr

Kolinda GK na obilježavamo 80. godina od početka II. sv. rata - Page 9 F70c478a9f94dc6ee07a

U Varšavi, pred međunarodnom zajednicom, govori se jedno, na domaćem planu govori se nešto drugo.

Na to smo od Kolinde Grabar Kitarović već navikli.
Predsjednica je sudjelovala na jučerašnjem obilježavanju 80. godišnjice početka Drugog svjetskog rata u Varšavi i tamo odala počast svim državama koje su stale u obranu slobode i mira u Europi i svijetu.
Pa naglasila: "Hrvatski narod razmjerno broju stanovnika najviše je pridonio antifašističkoj borbi u Europi, u kojoj je aktivno sudjelovalo više od pola milijuna hrvatskih građana".
Možda je izbacila bistu vođe tog antifašističkog pokreta iz svog ureda na Pantovčaku, ali je ipak izjavila ono što se od nje očekivalo na ovakvom događaju. Cijeli svijet je gledao.
Ali pred očima hrvatskih birača Kolinda malo korigira svoje viđenje povijesti.

Domoljubi u Argentini

Pa je tako za posjeta u Argentini poručila kako su "nakon Drugog svjetskog rata mnogi Hrvati u Argentini pronašli slobodu u kojoj su mogli svjedočiti svoje domoljublje i isticati opravdane zahtjeve za slobodom hrvatskoga naroda".
Iako su se u Argentini nakon Drugog svjetskog rata skrasili oni koji su rat vodili na krivoj strani, protiv onih "pola milijuna hrvatskih građana".
Predsjednica je uspjela jednim udarcem ubiti obje muhe: slavi antifašiste koji su Hrvatsku svrstali uz pobjednike u Drugom svjetskom ratu, a slavi i Hrvate koji su se uz fašiste borili za "domoljublje i slobodu hrvatskog naroda".
I ne samo to. U svom nedavnom intervjuu Hrvatskom tjedniku, predsjednica je pronalazila riječi opravdanja za poglavnika Antu Pavelića. 

Kamen na poglavnika

"Svi smo mi ljudi", izjavila je Kolinda, "nitko od nas ne može prvi baciti kamen, ali Ante Pavelić učinio je neke fatalne pogreške. Mi možemo danas raspravljati o tomu zašto je to učinio, je li morao ili nije morao, ali to neće promijeniti činjenicu da jest, ni osjećaje ljudi koji su se osjetili prevarenima i izdanima".
Da bi onda u istom dahu govorila o hrvatskim žrtvama i partizanima koji su "bacali ljude u jame".
Nije to bila zločinačka i genocidna politika. Bile su to fatalne pogreške. Valjda je namjera bila plemenita. Naročito s progonima, genocidom, logorima i zločinima. 

Tko je onda na čijoj strani? Kolinda je na svačijoj strani. Ona je na strani "domoljuba" koji se paktirali s fašistima, kao i na strani antifašista koji se borili protiv tih istih "domoljuba".
Na poglavnika Pavelića nije se usudila "baciti kamen", ali zato je Josipa Broza izbacila s Pantovčaka.

Čemu fašizam?

Čemu onda služi antifašizam? Da bi se Kolinda promovirala u Varšavi, Izraelu ili s izraelskim predsjednikom u Jasenovcu.
Čemu joj služi fašizam? Da bi se promovirala kod "domoljubnog" biračkog tijela, tražeći isprike, izlike i opravdanja za one koji su se borili, kako reče u Varšavi, "protiv pola milijuna hrvatskih građana".
Kolinda Grabar Kitarović hvali se da je Hrvatska dala najveći doprinos antifašističkoj borbi, i to protiv onih koje veliča kao domoljube i borce za hrvatsku slobodu. Antifašisti su se borili za mir u Europi, a hrvatski fašisti za hrvatsku državu. Koja je, eto, bila fašistička.
Predsjednici to nije problem strpati u isti koš. Vjerojatno je to njezina verzija hrvatskog pomirenja.
U očima svijeta njegovat će imidž Hrvatske kao antifašističke države, a u očima domaćih birača njegovat će sentiment Nezavisne Države Hrvatske.
U svijetu joj se otvara buduće radno mjesto, u Hrvatskoj traži način da sačuva sadašnji posao.
Tako to rade profesionalci.
melkior

2015-08-09

Back to top Go down

Post by Eroo on 2/9/2019, 23:08

Kraljica. :x

2016-07-22

Back to top Go down

Post by Eroo on 3/9/2019, 01:14

@Eroo wrote:
@Ringo10 wrote:
PA i ja mislim da u Banderovcima - dakle ne u Ukrajincima nego u BAnderovcima - vide svoje ideološke rođake.
Banderovci su ruska izmišljotina, meta za ostrijel svakog Ukrajinca tko pomisli reći da nije Rus.
Danas su za njih svi Ukrajinci Banderovci, slično kao što su Hrvati za Srbe ustaše.
Za njih su i hr notorni staljinisti bili ustaše. Nisam zaboravio kako je išao raspad Juge...
Borci za slobodu svoga naroda se nazivaju svakakvim , pa i najpogrnijim imenima...
Tako ograničenog i tupavog čovjeka u životu nisam sreo. Za njega je i Sora uzor...hahahaa... :D

Ispravak : sovjetska

2016-07-22

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 3/9/2019, 04:07

@Eroo wrote:
@Ringo10 wrote:
Banderovci su ruska izmišljotina, 
Ne znam. To objasni Poljacima

http://www.defenddemocracy.press/warsaw-to-kiev-you-wont-get-into-europe-glorifying-war-criminal-bandera/

https://www.youtube.com/watch?v=ve7Q-TIqCvo

Možda su dovoljno glupi da popuše tvije debilne teorije
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 3/9/2019, 04:11

@melkior wrote:
U svijetu hvali partizane, u Hrvatskoj opravdava ustaštvo Kolinda Grabar Kitarović u Varšavi je, na 80. godišnjic početka Drugog svjetskog rata, veličala hrvatski antifašizam. Na domaćem planu, pak, opravdava poglavnika Pavelića, relativizira zločine i koketira s ustaštvom.

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/kolumne/u-svijetu-hvali-antifasizam-u-hrvatskoj-opravdava-ustastvo-646700 - 24sata.hr

U Varšavi, pred međunarodnom zajednicom, govori se jedno, na domaćem planu govori se nešto drugo.

PA ta dvoličnost je konstanta Hrvatske kad je 2. sv rat u pitanju.

Ali to više niko ne puši.

Zapravo ovo u Varšavi je LAŽ i izmotavanje a na Blajburgu su sentimenti iskreni.
Jer kad moraš plakati za ustašama i endehazijom da bi priskrbio dovoljno glasova na izborima, onda to govori o pravom stavu i raspoloženju većine hrvatske javnosti.
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 3/9/2019, 04:19

@Eroo wrote:
@jastreb wrote:
@Eroo wrote:

Onda su im navukli luđačku CCCP košulju, kao i Hrvatima Jugoslaviju.
To i je razlog današnjeg nerazumijevanja(nesporazuma)  oko ondašnje povjesti.
Slične probleme s time imaju jednako i Ukrajinci i Hrvati.
I Hrvati i Ukrajinci bili su i prije NOB-a i Velikog Otadžbinskog rata u Jugoslaviji,odnosno SSSR-u.

Što se tiče luđačke košulje dio Hrvata navukao ju je već prvih dana svibnja 1941. Sreća je što najveći dio nije htio s tim imati posla,pa je kao i najveći dio Ukrajinaca završio na pobjedničkoj strani.

Inače bi od Hrvatske danas postojala samo uspomena.
Nisi me razumio. Da se nije srljalo u YU kao guske u maglu, ništa od toga što spominješ ne bi bilo.
Čak bi i pravoslavni u HR bili Hrvati. Možda bi bili grkokatolici, što je sasvim ok. Međusobnog ratovanja zasigurno ne bi bilo.
MA da kako da ne. U ustaškim retardiranim mozgovima svašta je moguće.
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 3/9/2019, 04:24

@AssadNaPodmornici wrote:
@jastreb wrote:
@Ringo10 wrote:
@jastreb wrote: Od 11 milijuna sovjetskih vojnika, koliko se procjenjuje da je poginulo u sukobu s Nacistima, četvrtina od 2.7 milijuna žrtava bili su Ukrajinci, a dodatnih 1 milijun vojnika imao je ukrajinske korijene. Povrh toga, Ukrajina je vidjela neke od najvećih ratnih bitaka, opsadu Kijeva (koji će poslije dobiti titulu «Grad heroj») gdje je zarobljeno preko 660.000 sovjetskih snaga, žestoku obranu Odese, do pobjedničkog juriša preko Dnjepra.
MA današnja Ukrajina je vrlo širok i raznolik pojam. Pola Ukrajine su bili ili Rusi ili rusofoni Ukrajinci sa dvojnim identitetom. 

Ukrajinizacije je podstakao Lenjin kao sredstvo u razbijanju ruskog nacionalnog korpusa ili kako je on volio kenjati - ruskog nacionalizma. 

Pogotovo u to vrijeme nije bilo uopće moguće povući granicu između ruskog i ukrajinskog osim u zapadnim dijelovima. 

U više od pola današnje Ukrajine nikad se nije govorio ovaj dijalekt koji danas nazivaju ukrajinskim jezikom.
Ma znam,ali današnji buržoaski novinari žele stanje u Ukrajini prikazati kao izrazito antirusko.

Sa smnom već 3 mjeseca rade 4 Ukrajinca. I ovo što nam ovdje prezentira Knez od Zapadne Hercegovine ,naprosto nije ni blizu istini. Ukrajinci nemaju interes,niti volju ratovat protiv Rusa,a ni obratno. Iznimka su samo ekstremi banderovci i strani dobrovoljci. Ukrajinac koji je mobiliziran ili ratuje "preko kurca" ili čeka priliku za predaju.  Masa ih radi vani kako ne bi sudjelovali u tome,pa i u Hrvatskoj.

Što se tiče povijesti i politike,puno su bolje potkovani u znanju od prosječnog Hrvata.
ovakvo je bilo istraživanje .. kako bi ukrainci reagirali da napadnu rusi

30% uopće nebi se ratovalo.. 30% bi se ratovalo "ako bi ih se mobiliziralo", ali 30% bi se fanatično ratovalo i samo javilo u vojsku.. to su opet milijuni ukrainaca.. zato rusi i nemogu zgaziti ukraince na istoku, i ukrainci im zadnje dvije godine nanose veće gubitke nego što ih imaju.. jer su ukrainci ludi u glavu.. barem dobar dio populacije.. taj rat košta i ukrainu a bogami i rusiju
10% bi ratovalo a ostalo bi gledalo da se sakrije i pobjegne.

Ni Ukrajincima ni Rusima nije do bilo kakvog međusobnog rata u koji bi ih gurnula Amerika.

Putin je zamrznuo taj sukob na Istoku jer da nije Ukrajina bi bila prepolovljena.

Inače Ukrajinci i Poljaci glumnataju kao neke saveznike ali malo bi im falilo da se ponovo pokolju i za vratove pohvataju. I tu bi se Rusija držali po strani.
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 3/9/2019, 04:44

@jastreb wrote:Evo baš gledam koliko je stranih državljana odlikovano Ordenom nar.heroja Jugoslavije.

Ovo su Ukrajinci:Ivan Bulkin, Pavel Dmitrijenko, Semjon Kozak, Rodion Malinovski, Grigorij Orhimenko, Vladimir Sudec, Vasilij Ulisko, Andrej Vitruk i Vladimir Ždanov.

Znači 9 Ukrajinaca od 19 stranih državljana. 6 je bilo Rusa.

Jedan Talijan.  Jedan Gruzijac. Jedan Čeh i jedan Poljak.

Odlikovan je i Enver Hodža,ali njemu je orden oduzet.

Znači i u Jugoslaviji je najviše stranih državljana odlikovanih najvećim ordenom bilo ukrajinske nacionalnosti.
A šta misliš šta bi danas uradili drugovi Malinovski i Timošenko i drugarica Ljudmila Pavličenko sa ovom banderovskom bagrom koju su Amerikanci instalirali u Kijevu.

Eh što bi radili streljački strojevi i snajperi ...
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by AssadNaPodmornici on 3/9/2019, 09:34

@Ringo10 wrote:
@jastreb wrote:Evo baš gledam koliko je stranih državljana odlikovano Ordenom nar.heroja Jugoslavije.

Ovo su Ukrajinci:Ivan Bulkin, Pavel Dmitrijenko, Semjon Kozak, Rodion Malinovski, Grigorij Orhimenko, Vladimir Sudec, Vasilij Ulisko, Andrej Vitruk i Vladimir Ždanov.

Znači i u Jugoslaviji je najviše stranih državljana odlikovanih najvećim ordenom bilo ukrajinske nacionalnosti.
A šta misliš šta bi danas uradili drugovi Malinovski i Timošenko i drugarica Ljudmila Pavličenko sa ovom banderovskom bagrom koju su Amerikanci instalirali u Kijevu.

Streljali bi Ruse, jer današnji fašizam ne dolazi iz Berlina nego iz Moskve
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

2018-06-14

Back to top Go down

Post by melkior on 3/9/2019, 10:49

@Ringo10 wrote:
@melkior wrote:

Zapravo ovo u Varšavi je LAŽ i izmotavanje a na Blajburgu su sentimenti iskreni.
Jer kad moraš plakati za ustašama i endehazijom da bi priskrbio dovoljno glasova na izborima, onda to govori o pravom stavu i raspoloženju većine hrvatske javnosti.
Zapravo, Kolinda je u pravu. Jedini ispravni resentiment je da u odnosu na tisućljetne talijanske aspiracije Hrvati mogu i moraju biti antifašisti.
U odnosu na stoljetne srpske aspiracije Hrvati mogu biti, moraju i jesu - ustaše. Taj pomorski antifašizam nije u sukobu s kontinentalnim ustaštvom. Uostalom, o kojem to antifašizmu pričamo, ako znamo da su:
a) Vukovar napadale paravojne četničke postrojbe s kokardom na čelu, a Srbi su četnički pokret proglasili antifašističkim
b) Slobodan Milošević je bio vođa socijalističke partije
c) JNA je prodrla u Vukovar s tenkovima, službena obilježja JNA jest crvena petokraka,pokolj na Ovčari su vodil JNA zapovjednici s petokrakom na čelu

Svaka hrvatska država neovisna o beogradskoj politici jest ustaška. Svaka borba protiv Jugoslavije jest ustaška. Stjepan Radić je bio ustaša i prije nego što je službeno ustaški pokret osnovan. U odnosu na Srbe, svi Hrvati su ustaše, ukoliko ne prihvaćaju srpsku dominaciju na Balkanu.
Srbima treba jasno i nedvosmisleno poručiti da smo bili, jesmo, i ostat ćemo ustaše. I da nemaju što raditi u Hrvatskoj.
melkior

2015-08-09

Back to top Go down

Post by dijagram on 3/9/2019, 10:52

@melkior wrote:
@Ringo10 wrote:
@melkior wrote:

Zapravo, Kolinda je u pravu. Jedini ispravni resentiment je da u odnosu na tisućljetne talijanske aspiracije Hrvati mogu i moraju biti antifašisti.
U odnosu na stoljetne srpske aspiracije Hrvati mogu biti, moraju i jesu - ustaše. Taj pomorski antifašizam nije u sukobu s kontinentalnim ustaštvom. Uostalom, o kojem to antifašizmu pričamo, ako znamo da su:
a) Vukovar napadale paravojne četničke postrojbe s kokardom na čelu, a Srbi su četnički pokret proglasili antifašističkim
b) Slobodan Milošević je bio vođa socijalističke partije
c) JNA je prodrla u Vukovar s tenkovima, službena obilježja JNA jest crvena petokraka,pokolj na Ovčari su vodil JNA zapovjednici s petokrakom na čelu

Svaka hrvatska država neovisna o beogradskoj politici jest ustaška. Svaka borba protiv Jugoslavije jest ustaška. Stjepan Radić je bio ustaša i prije nego što je službeno ustaški pokret osnovan. U odnosu na Srbe, svi Hrvati su ustaše, ukoliko ne prihvaćaju srpsku dominaciju na Balkanu.
Srbima treba jasno i nedvosmisleno poručiti da smo bili, jesmo, i ostat ćemo ustaše. I da nemaju što raditi u Hrvatskoj.
Otprilike tako melkic, otprilike.
dijagram
dijagram

Male
2015-08-09

Back to top Go down

Post by melkior on 3/9/2019, 10:57

U odnosu na aspiracije talijanskih benediktinaca u Istri i Dalmaciji, ja sam jebeni antifašist i neopaganist.
U odnosu na Turke, Osmanlije, balije i ISIL-ovce, ja sam križar.
I to je ispravni nacionalistički stav.

Na Bleiburgu nisu stradali samo oni koji su bili kolaboracionisti nacističkog režima, već svi oni koji su se protivili uspostavljanju nove jugoslavenske države s Beogradom kao glavnim gradom i Srbima kao dominantnim narodom. Tito na Bleiburgu nje pobio samo ustaše iz osvete, već je eliminirao sve one koji su se protivili uspostavljanju nove jugoslavenske države s Beogradom kao glavnim gradom.
Stoga, Milorad Pupovac i Aleksandar Adem Vuchiqi su u pravu; U Bljesku i Oluji ustaše su pobijedili (nisu rekli koga, dakle, četnike, Arsen Dedić je Srbin, Đorđe Novković je Srbin i za vrijeme rata im dlaka s glave nije pala).
melkior

2015-08-09

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 3/9/2019, 14:22

@Ringo10 wrote:

Iz tvoje glave udara ustaski kretenizam.
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by tre on 3/9/2019, 14:30

@Ringo10 wrote:
@Ringo10 wrote:

Iz tvoje glave udara ustaski kretenizam.
:facepalm

tre

Male
2017-12-31

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top