ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2019, 11:03

aben wrote:
Ra wrote:
night sky wrote:
Ra wrote:
aben wrote:

me zun ča znoči to ča si napisala, ali poduzetništvo u hrvatskoj ni zaživilo zbog državnog opterećenja (nametov), državnih prepreka (certifikatov), državnog pogodovanja (favoriziranje), državne pozicije na tržištu (državne bolnice, skule, nafta, mirovinski fondovi...) i socijalističkog mentaliteta noroda. istina, ni 50 godin komunističkog ubijanja i tiranja uspješnih ljudi ni pomoglo, bog zno da ni nekakov bazen genijalaca osto, ali snoga poduzetnikov i ni u broju. da su nas komunisti ubijali još pedeset godin, jepeta bi poduzetništvo procvitalo, samo da nemo socijalizma.
Da, kriv je socijalistički mentalitet, kojeg ti živiš svakom porom svog tijela.   :D

Uz državu i mentalitet ipak je ključno neznanje. 
Zapravo to neznanje i ne bi bio toliki problem kad ne bi vladala glupost i tvrdoglavost koja ne dozvoljava čuti druge i prihvatiti tuđe znanje.
Mi smo jednostavno najbolji, najpametniji etc... :)


...... ljude, gradane treba odgajati.... a kada se to ne radi na ispravan nacin, ili se uopce ne radi, kao u hr zadnjih 30g dobijemo ovo sto danas imamo jer se drzavi zivo fucka sve dok onima koji su trenutno na vlasti nista ne fali....
Ma ne muči (i ne čudi) me što se državi fućka, to je nešto što je bilo za pretpostaviti. 

Zastrašujuće mi je što se živo fućka ljudima koji zapravo nisu u najboljem položaju, ali su odustali od ideje da ga mijenjaju. 
Apatija je riječ koja mi nekako najbliže opisuje stanje našeg društva. A to je gore nego očaj.

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2019, 11:09

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:....... znaci gadljivo je ako politicar, sudac, nastavnik bude uzor? cini dobro za sve, trudi se ostaviti trag iz kojeg se nesto moze nauciti, biti bolje.....


nisi to rekla. uzor je pasivna pozicija, odgajanje je aktivna.



.....sve sto hr ima napravljeno je do prije 30g. da je isza vrijedno naprabila ne bi pola hr danas bilo vani....

sigh...




..... a kako se postaje uzor?  nista ne cineci?....
......pojedinac svojim primjerom,djelovanjem  postaje uzor, odgaja buduce narastaje. slijedi se njegov primjer....
.....dobar profesor ce biti uzor i potaknuti ucenike da prosire znanje a traljav ce izbiflati svoje i jedva cekati da sat zavrsi. tako ce i stariji kolega na poslu mlade poticati ili glazbeni urednik pustati bedastoce dovoljan broj puta odgajajuci generaciju idiota lakih nota. nekada smo na svakom uglu u gradu imali knjizaru sad na istom mjestu goli bijeli zidovi prodaju mobitele porucujuci mladima da knjiga ne vrijedi, jos malo pa djeca nece znati ni sto je papir etc.....

odgajanje je aktivno djelovanje prema nekomu.
kad se ti ponošoš uzorno, postavljaš primjer, ali ne odgojoš.

ali, ov primjer s profesoron, zoč profesor, u zadanim socijalističkin uvjetima, ne bi samo izbiflo i čeko kroj nastave? sustav ki podržavaš proizvodi moralni hazad i nemoguće je zahtijevati i državno obrazovanje i uzorne profesore.
Odgoj nije samo aktivan. Postavljanje uzora je također vrsta odgoja (pasivna), jer dijete slijedi obrazac ponašanja osobe koja joj je autoritet (roditelj, učitelj, član obitelji, prijatelj, susjed itd.). 
I djeca koju nitko ne odgaja (aktivno) ponašaju se po uzoru na nekog iz okoline u kojoj odrastaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 16/9/2019, 14:23

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:....... znaci gadljivo je ako politicar, sudac, nastavnik bude uzor? cini dobro za sve, trudi se ostaviti trag iz kojeg se nesto moze nauciti, biti bolje.....


nisi to rekla. uzor je pasivna pozicija, odgajanje je aktivna.



.....sve sto hr ima napravljeno je do prije 30g. da je isza vrijedno naprabila ne bi pola hr danas bilo vani....

sigh...




..... a kako se postaje uzor?  nista ne cineci?....
......pojedinac svojim primjerom,djelovanjem  postaje uzor, odgaja buduce narastaje. slijedi se njegov primjer....
.....dobar profesor ce biti uzor i potaknuti ucenike da prosire znanje a traljav ce izbiflati svoje i jedva cekati da sat zavrsi. tako ce i stariji kolega na poslu mlade poticati ili glazbeni urednik pustati bedastoce dovoljan broj puta odgajajuci generaciju idiota lakih nota. nekada smo na svakom uglu u gradu imali knjizaru sad na istom mjestu goli bijeli zidovi prodaju mobitele porucujuci mladima da knjiga ne vrijedi, jos malo pa djeca nece znati ni sto je papir etc.....

odgajanje je aktivno djelovanje prema nekomu.
kad se ti ponošoš uzorno, postavljaš primjer, ali ne odgojoš.

ali, ov primjer s profesoron, zoč profesor, u zadanim socijalističkin uvjetima, ne bi samo izbiflo i čeko kroj nastave? sustav ki podržavaš proizvodi moralni hazad i nemoguće je zahtijevati i državno obrazovanje i uzorne profesore.



..... odgajas! iako aktivno u tome ne sudjelujes......



..... sustav?  kskav ja to sustav zagovaram?.... pa dobro onda, nazvat cemo ga sustavom -biti covjek-  jer to je jedino sto zagovaram, izvrsiti  zadacu prema drugom covjeku, uciniti nesto korisno za sve..... biti pozitivan ... za to si uostalom i placen, za nekakav izvrseni rad a koliko si uspjesan u tome vidi se po ucenicima, buducim nosiocima drustva koji jednog dana mogu, mozda, nesto i promijeniti, stvoriti bolje uvjete za one iza katedre.....
....uostalom, nitko ne brani da odes u privatnu skolu, iselis u drugi sustav,drzavu ....ali tamo ne bi dangubio vecinu vremena i jos za isto bio placen, jel?!......


..... da li sam dirnula u nesto?.....
......da li ti to sebe necim opravdavas?.....
..... o da!....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 16/9/2019, 14:36

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:

uopće ne mislin da ono ča imun doma vridi za ostatak svita.
naprimjer, moje slike su mi ful vridne, a za ostatak svita su bezvrjedne.



......hehe, ja o zebri a ti o tartufima....

a ča si hotila reći, ča ča jo imun doma?

......meni je ovo dosadno.....
..... a ne znam.... ljubiteljicu serija i sl. pa onda su to i sve zene redom. nisu....  rijec je bila o gustima kod zena i muskaraca tj.razlikama.... jel?....

.... i kesa nije hr....a hvalis se cistunstvom....

jesu.
ako ne veruješ meni, vidi oćeš li verovati psiholozima; žene gljedaju uru vrimena više televizije nego muški. s tin da jo nis reko sve žene, nego žene.
nećeš me uvatiti u krivon  duperonju kvantifikatorov.


jel moreš dati neku poveznicu di se folin purizmon? ne moreš, jer ti je to dosadno iskati.
inače, kesa je hrvatska riječ.




......kad kazes zene, misli se na opcenito zene.... sve ili samo neke ,trpas ih u kos ljubiteljica serija......
........ da na zemlji postoji samo jedan rod onda bi to drugacije zvucalo....



......kesa nije hrvatska rijec!...... od turskog kese....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 16/9/2019, 14:45

Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
night sky wrote:
Ra wrote:
Da, kriv je socijalistički mentalitet, kojeg ti živiš svakom porom svog tijela.   :D

Uz državu i mentalitet ipak je ključno neznanje. 
Zapravo to neznanje i ne bi bio toliki problem kad ne bi vladala glupost i tvrdoglavost koja ne dozvoljava čuti druge i prihvatiti tuđe znanje.
Mi smo jednostavno najbolji, najpametniji etc... :)


...... ljude, gradane treba odgajati.... a kada se to ne radi na ispravan nacin, ili se uopce ne radi, kao u hr zadnjih 30g dobijemo ovo sto danas imamo jer se drzavi zivo fucka sve dok onima koji su trenutno na vlasti nista ne fali....
Ma ne muči (i ne čudi) me što se državi fućka, to je nešto što je bilo za pretpostaviti. 

Zastrašujuće mi je što se živo fućka ljudima koji zapravo nisu u najboljem položaju, ali su odustali od ideje da ga mijenjaju. 
Apatija je riječ koja mi nekako najbliže opisuje stanje našeg društva. A to je gore nego očaj.

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.


...... tako je..... ali sam mislila da ce se to podrazumijevati. ljudi......


......jedini problem je sto za abena djeca nisu ljudi!....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2019, 17:11

night sky wrote:
Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
night sky wrote:


...... ljude, gradane treba odgajati.... a kada se to ne radi na ispravan nacin, ili se uopce ne radi, kao u hr zadnjih 30g dobijemo ovo sto danas imamo jer se drzavi zivo fucka sve dok onima koji su trenutno na vlasti nista ne fali....
Ma ne muči (i ne čudi) me što se državi fućka, to je nešto što je bilo za pretpostaviti. 

Zastrašujuće mi je što se živo fućka ljudima koji zapravo nisu u najboljem položaju, ali su odustali od ideje da ga mijenjaju. 
Apatija je riječ koja mi nekako najbliže opisuje stanje našeg društva. A to je gore nego očaj.

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.


...... tako je..... ali sam mislila da ce se to podrazumijevati. ljudi......


......jedini problem je sto za abena djeca nisu ljudi!....
:D
Naravno da mu jesu ljudi, ali toliko voli biti u pravu da će iskoristiti apsolutno sve samo da ne izgubi u raspravama. Nevjerojatan je. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2019, 17:25

Mene ova tema podsjeća na ‘Peti dan’...
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 16/9/2019, 17:32

fridrih_niche wrote:Mene ova tema podsjeća na ‘Peti dan’...
:D
Taman!
Samo, mislis li da je aben otocki Raspudic? ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 16/9/2019, 17:54

Mali čovjek - veliki čovjek :)
Odrastao čovjek - dijete :)
Masa ljudi, a među njima i djeca...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5951
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2019, 17:55

Maggie19 wrote:
fridrih_niche wrote:Mene ova tema podsjeća na ‘Peti dan’...
:D
Taman!
Samo, mislis li da je aben otocki Raspudic? ;-D
Baca mi na njega...
:D
A Ra na onu elokventnu plavušu, ne znan kako se zove...
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 16/9/2019, 19:29

fridrih_niche wrote:
Maggie19 wrote:
fridrih_niche wrote:Mene ova tema podsjeća na ‘Peti dan’...
:D
Taman!
Samo, mislis li da je aben otocki Raspudic? ;-D
Baca mi na njega...
:D
A Ra na onu elokventnu plavušu, ne znan kako se zove...
:D
Mariju Selak?
Opaaaa.
;-@

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/9/2019, 19:38

Marija je opasna samo tako...
Ne da na sebe...
:D

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.forum?t=36338
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum