ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Što upravo čitamo i zašto

Page 16 of 28 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 28  Next

Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 27/6/2018, 10:54

Neuroeconomics: Decision Making and the Brain

Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 29/6/2018, 09:57

Ivica Prtenjaca- Brdo
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 1/7/2018, 08:45

Brdo mi je bila izvrsna knjiga.

Pocinjem sa F. Scott Fitzgerald- Bogati momak
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 3/7/2018, 14:30

Nisam Bogatog momka dovrsila, mozda nekom drugom prilikom.

Rupi Kaur- Mlijeko i med
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 3/7/2018, 14:59

koliko ti čitaš!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 3/7/2018, 15:01

I ja se mislim
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 4/7/2018, 18:45

ja još uvijek čitam nule i ništice iako je knjižica kratka, ali kad je završim  neću se imati čemu smijati :D

evo najkraća crtica:


Jednom se Gogolj preobukao u Puškina, došao Puškinu i pozvonio.  Puškin mu je otvorio vrata i povikao:
- Vidi, Arina Rodionovna, ja sam došao!

:rofl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 11/7/2018, 09:51

Og Mandino - najveći trgovac na svetu


U današnjoj sreći uživaću danas. Sreća nije dragocenost koja se čuva u škrinjici. Ona nije vino koje se ostavlja da stari u vrču. Sreća ne može biti sačuvana za sutra. Ona se mora i saditi i žnjeti istog dana, i od ovog časa tako ću i postupati. Smehom ću se obraćati svem svetu. I zahvaljujući mom smehu, sve stvari biće svedene na svoju pravu meru. Smejaću se svojim promašajima, i oni će nestati u oblacima mojih novih snova; smejaću se i svojim postignućima, i oni će se svesti na svoju pravu vrednost. Smejaću se zlu i ono će ostati neokušano; smejaću se i dobroti, i ona će cvetati i davati plodove u izobilju. Svaki dan nosiće u sebi trijumf jedino kad moji osmesi izmame osmehe i na licima drugih; i to ću činiti iz sebičnosti, jer oni na koje se mrštim oni su koji ne kupuju moju robu. Smehom ću se obraćati svem svetu. Od ovog časa, samo će znoj rositi moje oči, jer suze tuge, samoprebacivanja ili osujećenosti nemaju nikakvu vrednost na tržnici; dok, opet, za svaki osmeh može se u zamenu dobiti zlato, kao i što svaka ljubazna reč, izgovorena iz srca, može sagraditi palatu. Nikada neću sebi dopustiti da postanem toliko važan, toliko mudar, toliko dostojanstven, ni toliko moćan, da bih zaboravio da se nasmejem samom sebi i svom svetu. U tom pogledu, uvek ću ostati poput deteta, jer mi je samo kao de-tetu moguće da odozdo posmatram ljude; i sve dotle dok ljude budem posmatrao odozdo, neću odrasti toliko da bi mi postelja postala prekratka. Smehom ću se obraćati svem svetu. I sve dotle dok budem umeo da se smejem, neću biti ni siromah. Smeh je, dakle, jedan od najvećih darova prirode, i ja više ne nameravam da ga rasipam. Jedino uz smeh i sreću mogu biti uspešan. Jedino uz smeh i sreću mogu uživati u plodovima svog mukotrpnog rada. Da nije tako, daleko bi bolje bilo pretrpeti neuspeh, jer sreća je vino koje ukus jela čini odličnijim. Da bih uživao u svom uspehu moram biti sretan, i smeh će biti devojče koje me poslužuje. I biću sretan. I biću uspešan. I biću najveći trgovac koga je svet ikad upoznao.

Og Mandino
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 22/7/2018, 12:24

Nemqm tv, a i beba mi je non stop na sisi, pa iskoristavam to vrijeme za laganiju literaturu. I trenutno zivim nikad blize knjiznici. Kad je propuze/ prohoda, mislim da cu znatno manje citat... :D


Zavrsila Tanju Mravak- Nasa zena, trenutno sam na izvrsnoj Rumeni Buzarovskoj- Moj muz.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 22/7/2018, 17:15

medication wrote:Nemqm tv, a i beba mi je non stop na sisi, pa iskoristavam to vrijeme za laganiju literaturu. I trenutno zivim nikad blize knjiznici. Kad je propuze/ prohoda, mislim da cu znatno manje citat... :D


Zavrsila Tanju Mravak- Nasa zena, trenutno sam na izvrsnoj Rumeni Buzarovskoj- Moj muz.

i tebi je beba stalno na sisi? i mojoj kćeri.. nama su govorili, a to je bilo prije 30 godina da se doji samo 5-6 puta dnevno i da svaki podoj može trajati samo 15-tak minuta.. kad je moj prvi mali visio na sisi rekli su mi da mi mlijeko ne valja i da mu moram davati dohranu.. Bogu hvala da su se dozvali pameti.. kćer kaže da je i ona počela čitati dok doji :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 22/7/2018, 17:58

To je ionako individualno i ne vidim razloga forsiranju...ljudi su ionako najpametniji za druge pa im se moze predloziti da tu pamet prodaju....DD:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 22/7/2018, 20:11

Moxy wrote:To je ionako individualno i ne vidim razloga forsiranju...ljudi su ionako najpametniji za druge pa im se moze predloziti da tu pamet prodaju....DD:

ma ne, nisu to bile bablje priče, takve smo naputke dobivale u rodilištu i od patronažne sestre, takva su bila pravila.. sve se promijenilo tako da kćeri nisam mogla dati nikakav savjet, sve je službeno drugačije  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 22/7/2018, 21:44

Znam da je tako bilo prije. Sad je uputa dojiti na zahtjev, pa se toga drzim. Pogotovo jer nije dobivala dovoljno na tezini, pa nema sanse da bi joj uskracivala hranu. A sad je i vruce, a sisa njoj zadovoljava i potrebu za tekucinom.

Ma ja vjerujem da je svaka beba prica za sebe i da svaka metoda igra dok je beba zdrava, zadovoljna i napreduje. Ako je i mama pritom zadovoljna, sve super.
Da se svi toga drze i ne ulijecu odmah sa neistinitim, neutemeljenim i stetnim tvrdnjama da mlijeko mami ne valja, nema ga i slicno, vise bi beba bilo dojeno, manje uplakano i manje majki izludeno.

No, nije topic o tome...
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by kic 22/7/2018, 22:11


Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Img_2030
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 23/7/2018, 08:40

Pocela nocas Alina Bronsky- Najljuca jela tatarske kuhinje.

Odlicna mi je bila Posljednja ljubav babe Dunje, pa da nastavimo...
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 23/7/2018, 10:31

medication wrote: Znam da je tako bilo prije. Sad je uputa dojiti na zahtjev, pa se toga drzim. Pogotovo jer nije dobivala dovoljno na tezini, pa nema sanse da bi joj uskracivala hranu. A sad je i vruce, a sisa njoj zadovoljava i potrebu za tekucinom.

Ma ja vjerujem da je svaka beba prica za sebe i da svaka metoda igra dok je beba zdrava, zadovoljna i napreduje. Ako je i mama pritom zadovoljna, sve super.
Da se svi toga drze i ne ulijecu odmah sa neistinitim, neutemeljenim i stetnim tvrdnjama da mlijeko mami ne valja, nema ga i slicno, vise bi beba bilo dojeno, manje uplakano i manje majki izludeno.

No, nije topic o tome...

drago mi je da si podijelila mišljenje sa mnom, ali kako dojenje nije tema sad trenutačno čitam "O ljudima i travama"  Maurice Messeguea
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by kic 23/7/2018, 10:50

metilda wrote:sad trenutačno čitam "O ljudima i travama"  Maurice Messeguea

i ja je čitam paralelno! divna divna
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by medication 30/7/2018, 21:24

Slavenka Drakulic- Optuzena...
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 11/8/2018, 22:13

namjeravam početi ''Zamoli svoje duhovne vodiče'', zadnje sam pročitala Rostuhara - Polarni san
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 23/9/2018, 20:43

Albert Cohen Ljepotica gospodnja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Guest 29/9/2018, 16:56

Postavit cu si ovdje linkove za Vilinsku kraljicu i Poetsku Eddu..

https://www.globalgreyebooks.com/faerie-queene-ebook/

https://www.globalgreyebooks.com/poetic-edda-ebook/


Zatim od paganizma neke knjige o prikupljenim vjerovanjima barda i druida (link za prvi dio):


https://www.globalgreyebooks.com/barddas-of-iolo-morganwg-volume-1-ebook/


I ovaj draguljcic:


https://www.globalgreyebooks.com/magic-songs-of-the-west-finns-volume-1-ebook/





avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što upravo čitamo i zašto - Page 16 Empty Re: Što upravo čitamo i zašto

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 28 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 28  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum