ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by T. 8/7/2019, 10:05

08.07.2019. | 08:15
Ivica se vraćao kući iz izlaska, kad ga je stisnulo u mjehuru. Kafići su bili zatvoreni, a grad nema javni WC... Obavio je to na ulici, ali su ga vidjeli policajci. I tako je započela pravosudna bitka
slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Nesreca_usce4-060619

Piše Nikola Patković /JL
Foto Ilustracija / Hanza media
Podijeli na Facebook-u [url=http://twitter.com/intent/tweet?url=http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/612453/ivica-se-vracao-kuci-iz-izlaska-kad-ga-je-stisnulo-u-mjehuru-kafici-su-bili-zatvoreni-a-grad-nema-javni-wc-obavio-je-to-na-ulici-ali-su-ga-vidjeli-policajci-i-tako-je-zapocela-pravosudna-bitka&text=Ivica se vraćao kući iz izlaska, kad ga je stisnulo u mjehuru. Kafići su bili zatvoreni, a grad nema javni WC... Obavio je to na ulici, ali su ga vidjeli policajci. I tako je započela pravosudna bitka&via=SlobodnaDalmacija]Podijeli na Twitter-u[/url] [email=?subject=Članak sa portala Slobodne Dalmacije: Ivica se vraćao kući iz izlaska, kad ga je stisnulo u mjehuru. Kafići su bili zatvoreni, a grad nema javni WC... Obavio je to na ulici, ali su ga vidjeli policajci. I tako je započela pravosudna bitka&body=Zanimljivo sa portala Slobodne Dalmacije: http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/612453/ivica-se-vracao-kuci-iz-izlaska-kad-ga-je-stisnulo-u-mjehuru-kafici-su-bili-zatvoreni-a-grad-nema-javni-wc-obavio-je-to-na-ulici-ali-su-ga-vidjeli-policajci-i-tako-je-zapocela-pravosudna-bitka]Pošalji na email[/email]
- Gospodine, znate da se to ne smije raditi. Kazna je 150 kuna - obratili su se čuvari javnog reda i mira Županje te lipanjske noći 2015., u 2.30 sati, Ivici Tikviću.
Tikvić se vraćao pješice kući iz noćnog izlaska. Svi kafići bili su zatvoreni, a njega je stisnulo u mjehuru. Županja nema javni WC, a Ivici je do kuće ostalo još kilometar-dva. Znao je da neće izdržati i učinio je ono što bi, ruku na srce, vjerojatno učinio svatko od nas da se našao na njegovu mjestu. Obavio je to na ulici, u rešetkasti otvor kanalizacijskog šahta, ali je imao nesreću da ga ugledaju dva revna policajca. Odgovorio im je da nije mogao izdržati do kuće, da su svi kafići zatvoreni pa je zato morao urinirati na ulici, a oni su mu samo priopćili da će biti pozvan na Prekršajni sud, piše Jutarnji list.
Javno mjesto
slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=454&loc=https%3A%2F%2Fwww.slobodnadalmacija.hr%2Fnovosti%2Fhrvatska%2Fclanak%2Fid%2F612453%2Fivica-se-vracao-kuci-iz-izlaska-kad-ga-je-stisnulo-u-mjehuru-kafici-su-bili-zatvoreni-a-grad-nema-javni-wc-obavio-je-to-na-ulici-ali-su-ga-vidjeli-policajci-i-tako-je-zapocela-pravosudna-bitka&referer=https%3A%2F%2Fwww.slobodnadalmacija
Da mu je netko te noći rekao da će u godinama koje su uslijedile jedno noćno pišanje na javnom mjestu čak tri puta završiti na Ustavnom sudu Republike Hrvatske, Ivica bi mu vjerojatno rekao da je lud. No Ivici se dogodilo upravo to. Naše pravosuđe, pri čemu i njegovo najviše tijelo, već se četiri godine bavi slučajem noćnog uriniranja na javnome mjestu, što je činjenica koja bi mogla ući u knjige i anale hrvatskog pravosuđa o tome kako ono ne smije funkcionirati.
No vratimo se u Županju, na početak priče. Nakon što je uhvatila Tikvića u noćnom prekršaju, policija je 14. srpnja 2015. dostavila Prekršajnom sudu u Vukovaru, Stalnoj službi Županja, izjavu od 23. lipnja 2015. za donošenje odluke na temelju sporazuma sklopljenog između MUP-a i Tikvića.
Prekršajna sutkinja uzima izjavu i, očito ne analizirajući je pomno, donosi rješenje kojim Tikvića proglašava krivim “što je dana 20. lipnja 2015. godine u 2.30 sati u Županji, J. J. Strossmayera 17, narušavao javni red i mir tako što je urinirao uz cestu te je na taj način vrijeđao moralne osjećaje prolazećih građana” te mu je izrečena novčana kazna u iznosu od 150 kuna. Tikviću, prema Zakonu, nije ostavljeno pravo na žalbu, jer je riječ o sporazumu.
I sve bi to bilo divno i krasno da je on doista potpisao taj sporazum. Ali on to nikad nije učinio.
- Ne da nisam potpisao sporazum, nego mi nitko nikad nije ni ponudio da ga potpišem, niti sam znao da postoji takva mogućnost - rekao nam je Tikvić, kojeg smo dobili u Švedskoj, gdje je nedavno otišao na privremeni rad, dok nam je njegov odvjetnik Matej Zubović rekao da mu nije jasno “zašto je policija poslala takav dokument na sud te kako je sutkinja previdjela da na njemu nema potpisa druge strane?”.
- Moj branjenik je bio u čudu pitajući se kako su ga mogli proglasiti krivim, a nisu mu dali priliku da se brani - kaže Zubović, koji je zbog toga podnio Ustavnu tužbu, jer je Tikviću uskraćeno pravo na obranu i pravo na žalbu.
- Ustavni sud, po meni neopravdano, tad je, te 2015., odbio tužbu. Pretpostavljam da im se nije dalo zamarati predmetom od 150 kuna. Uglavnom, gospodin Tikvić je tad platio kaznu i mislio da je time sve riješeno, ali nije. Sutkinja, shvativši da se zaletjela jer na sporazumu nema Tikvićeva potpisa, donosi rješenje o nastavku postupka, iako je kazna već plaćena. Ja ponovno podižem ustavnu tužbu jer se ne može dva puta suditi za nešto za što je optuženik već kažnjen, međutim Ustavni sud nas i tada odbija - priča Zubović.
Nakon toga predmet dolazi u sudnicu Prekršajnog suda, ali Tikvić se u njoj nije pojavio.
Završena priča
- Pismeno sam obavijestio sud da je ta priča za mene završena i da nemam namjeru dolaziti davati izjave o slučaju u kojemu sam već pravomoćno osuđen. Unatoč tome - ponovno me osuđuju! Znači, ja u biti nikad nisam ništa na sudu izjavio glede toga. Samo sam osuđivan, a da nisam išta rekao. Prvi put bez prava na žalbu, a onda i drugi put - iako sam već osuđen i iako nisam htio sudjelovati u toj farsi od suđenja - priča Tikvić, koji je na kraju još jednom osuđen - i kažnjen! - za isti prekršaj. Ovaj put sutkinja mu je “odrezala” kaznu od 180 kuna.
slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Ivica%20Tikvic%20%281%29
No Tikvić i njegov branitelj ne odustaju. Tu se više ne radi o 180 kuna, nego o principima, kažu. Neki bi možda i odustali, ne bi im se dalo “tući” s državom zbog 180 kuna, ali ne i oni. Konačno, zašto bi plaćali duplo zbog nečijih propusta? Pišu žalbu Visokom prekršajnom sudu u kojem navode da se “radilo o krajnjoj, maloj, nuždi, da je trpio koliko je mogao i kad više nije mogao izdržati učinio je to u gluho doba noći na ulici...”, pišu i da je za isti prekršaj već osuđen i platio kaznu, no Visoki sud ih odbija i Tikvić je morao platiti još 180 kuna.
- Ali princip je princip i ponovno idemo s ustavnom tužbom. Treći put. Očito je bila treća sreća, jer je Ustavni sud prije mjesec dana usvojio našu tužbu te odredio da se predmet ponovno vrati na prvostupanjski sud u Županju i sad čekamo početak novoga suđenja - zaključio je Zubović.
Povrijeđeno pravo
Ustavni sud je u svojoj odluci naglasio da je dužnost suda pred kojim se vodi postupak da po službenoj dužnosti pazi na postojanje smetnji za vođenje postupka te da osuda za djelo za koje je podnositelj već pravomoćno osuđen predstavlja razlog za odbijanje optužbe. Opisanim postupanjem redovnih sudova, zaključuje Ustavni sud, podnositelju je povrijeđeno ustavno pravo na pravično suđenje.
- Vjerujem kako ovaj sud ne donosi takve presude. Na način na koji sam ja osuđen može se donijeti presuda bilo kad i protiv bilo koga. Neki tužitelj možda sad piše da ste vi urinirali negdje na javnom mjestu i da ste sklopili sporazum po kojemu vas kažnjavaju i sud donese presudu u kojoj ste krivi i nemate pravo žalbe jer ste se sporazumjeli s tužiteljem, a vi o tom pojma nemate. Samo dobijete uplatnicu koju morate platiti, jer ako ne platite, slijedi ovrha - poručio je Tikvić za Jutarnji list.
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 10:08

Pa to su ti naši zakoni , nesmiš se popišat na javnoj površini a nigdi javnog WCa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by T. 8/7/2019, 10:09

jesu ažurni kad su sranja (pišanja) u pitanju kruv ih jebo... 
za dočekati odluku u 'normalnom' predmetu treba 5-6 godina, a pišanje rješavaju za godinu...

_________________
slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Unname11
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 10:13

Ažurni su kad triba naguzit malog čovika. Tu odma reagiraju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 10:27

Užasno loši zakoni. Katastrofa. To uopće nema smisla komentirat. Evo ti recimo ovo s kaznenim obiteljskim zakonom. To je živa katastrofa. Prvo ih ne zanima tko je zva policiju kao da to nije bitno zašto san je ja zva a ne netko drugi. Onda meni može opalit kaznu deset tisuća kuna jer je moj otac starija osoba. A diga nož na mene i to ne mora uopće igrat u ciloj priči. Onda se zakačili radi lovi tj jer je on nervozan pa mene diga u živac pa ja puka i onda lupaju novčane znači samo ćeš mi napravit još goru financijsku situaciju.

Onda nemoš odradit volontiranje ako te imaju zašta ovršit dakle šta je tu samo cilj ?

Opljačkat ljude a ne rješit problem.

Katastrofa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by kic 8/7/2019, 10:28


hrvatsko sudstvo, rak rana društva-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 10:30

kic wrote:
hrvatsko sudstvo, rak rana društva-
Ma užas živi. Oni ništa ne rješavaju. Oni samo dodatne probleme ljudima rade.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 10:40

Aj nek mi netko objasni jednu stvar : muž i žena se posvade oko para , netko zove policiju , uopće nije bitno tko , policija napravi izvješće i odma sutra na sud jer to je kao hitno.

Ako su mala dica bila tu a oboje su se svađali iide svakon tri tisuče kuna kazne dakle isto kućanstvo šest tisuća kuna a svađa se radi para koje nemaju.


A štaš ti sad na to reč i taj njihov zakon ?


Pljačkaju ljude. Ne da rješavaju probleme nego ih još dodatno produbljuju.


Zbogom pameti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 10:47

Onda se čude šta se ljudi rastavljaju i nema više obitelji s puno dice.

Kako se neš rastavit kad te počme kljucat u zdrav mozak pa fino zoveš policiju sam pa nek ti napiše prijavu slobodno al zato letiš iz kuće jer idući takvi prekršaj kazne su još veće za ponavljaće.

A brak je ekonomija.


Ajmo moja rastava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 10:53

To su ti pametne feministice taj zakon izmislie. I onda se posvađaju radi para jer to je najčešći uzrok svađa i onda ti ovi pucaju novčane kazne a para nemaš.

A ako se to opet desi podupla se novčana kazna.

Ajmo moja rastava i piči.

Čao.

Brak je ekonomija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 11:03

Nek pada natalitet i nek ljudi iseljavaju i neka je manje brakova a razvodi neka su najnormalnija stvar.


Tako i triba kad je feministicama najbitnije da one mogu kvocat i onda kad in šta rečeš onda će zvat policiju. A pa zovi slobodno. I pokupi kufere jer mi je iduća prijava duplo veća novčano a brak je ekonomija.

Ajmo vozi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 11:09

I onda kažu propada tradiciinalni brak. Pa nek propada jer je to živo sranje. Lakše je nekoj skucat bebu pa joj plaćat alimentaciju nego to ženit pa onda se umisli kako je gazda u kući sad kad se udala i rodila jedno , dvoje , troje dice.

Lakše skucat bebu pa evo ti alimentacija nego to ženit i dovest doma , to ka ono tradicija. A oćeš kako da nećeš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 11:18

Samo padaju rastave

https://www.google.com/amp/s/www.jutarnji.hr/life/obitelj-i-djeca/prva-analiza-takve-vrste-ikad-napravljena-u-hrvatskoj-evo-zasto-kako-i-kada-krahiraju-brakovi-gradana/6757746/amp

Brak je ekonomija , novčane kazne za obiteljsko nasilje i ponavljačima se uduplava.

Ajde moja kuferče i vozi ća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 11:30

Fala kurcu pa san taki kaki jesan pa ako mi nešto logično ne legne odma proučin dubinski jer mi je malo falilo prije deset godina da se oženin i sva srića nisan jer to kako one razmišljaju to je strašno.

Ona misli da kad se udala da je to to i da je sad ona gazda a ako nije po njenom zvat će ti policiju. To je ideja tih feministica da se ti bojiš njih.

Zovi slobodno policiju , kaznu ću platit a ti kuferče i vozi jer iduča mi je prijava duplo veća.

Brak je ekonomija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by RayMabus 8/7/2019, 11:52

Srića.moja da san pametan. Aj jesan lud u glavu al san inteligentam. Skužija san ja prije 12 godina šta se dešava i od tada brajo niks žene.

Pročita san vas.

Sad samo čekan ovo da kolabrira.

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... HR_popgraph_2018


I ovo iseljavanje pola miljona mladih će ovo još samo više razjebat.

Srića moja pa san inteligentan pa kad mi nije nešto leglo dubinski proučin a ovi šta to nisu to ih pola danas rastavljeno i plaća alimentacije i mora trčat radi negdi da to otplati a nit mačeta nit kučeta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173535
2014-04-11


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by Guest 8/7/2019, 20:18

Eto..gdje ste..psi mogu pishati i srati gdje pozele i to nitko ne chisti iza njih ali se chovjek ne smije popishati negdje u grmlje nego po zakonu mora u gace..Drzava u kojoj psi imaju veca prava od ljudi..fino..ma supe ste IN ...nema se shto zamjerit..shto vishe savrshena drzava..al u kurcu..Chetiri godine ganjat chovjeka za pishanje a ovamo opljachkalo drzavu i do kosti ogulilo ...vazno je samo paziti gdje cesh se popishati..mada ima ona tko pisha uz vjetar ostane popishan na kraju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by immortal 8/7/2019, 22:40

šou
do nedavno ideš ulicom a oni kojekakvi stoje sa strane i nije u redu napisati ono što se uistinu i dešava.. svjesno i namjerno poslažu se uz cestu i pišaju.. bez dodatnih detalja..kako bi se trebale osjećati prolaznice....  uz to kako je ljudima koji drugi dan idu tom stazom, cestom, djeca koja bi se tu trebala igrati trebaju li imati dodir s tim smrdljivim isparinama.....
nikako nije bilo u redu što se do nedavno toleriralo od strane vlasti

sad baš ako se čovjek nađe u situaciji da mora a nema gdje .. možda bi se moglo tolerirati

oko svake birtije je smrdilo je na ustajali urin, strašno i gadljivo za disanje dok prolaziš
susjedima je bilo najgore
immortal
immortal

Female
Posts : 23004
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by aben 8/7/2019, 23:23

ča se tiče sudstva, 
u hrvackoj se laže o vrijednosti sporova, i to je razlog zoč su sudovi začepljeni.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja... Empty Re: slučaj pišanja na javnom mjestu i 150 kn kazne završen nakon 4 godine sudovanja...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum