Serija Chernobyl - obična propaganda

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Serija Chernobyl - obična propaganda - Page 4 Empty Re: Serija Chernobyl - obična propaganda

Post by jastreb on 11/6/2019, 16:41

Zašto pišemo Chernobyl,a ne Černobil???
jastreb
jastreb

2014-04-22

Back to top Go down

Serija Chernobyl - obična propaganda - Page 4 Empty Re: Serija Chernobyl - obična propaganda

Post by Hektorović on 11/6/2019, 16:44

Dakle najjača kritika serije dolazi ne od Rusa, nego od desničarskog, prokapitalističkog Forbesa :D
Hektorović
Hektorović

2018-04-10

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 11/6/2019, 17:45

@jastreb wrote:Zašto pišemo Chernobyl,a ne Černobil???
Zato što su gomila šupaka.
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by tre on 11/6/2019, 18:23

@Ringo10 wrote:Sertija je dobra ali je KGB prenaglasen. Kao mracni KGB.
baš čudno kad se zna za sva dobročinstva istog, mene više čudi da si ti donekle potpao pod zapadnjačku propagandu i da se slažeš da je KGB bio zločest ali u seriji malo prenaglašen, onako kao neki mračni KGB!!!

tre

2017-12-31

Back to top Go down

Post by tre on 11/6/2019, 18:27

@Ringo10 wrote:
@n_razbojnik wrote:
@Maggie19 wrote:
k'o da je bio svijetao ;-))
Sve fini ljudi, dns FSB ko naša UDBa
Ma znam eto CIA i MI5 ili 6 su humanitarne organizacije ...
ti kao motorni pijana pardon antifa moraš držati do toga da je KGB svijetlo a CIA, MOSAD, MI5, CSI MIAMI, CSI LAS VEGAS, CSI ČIKAGO... sve tama i luciferove sluge :clown

tre

2017-12-31

Back to top Go down

Post by Maggie19 on 11/6/2019, 18:37

zato sto moze tako.

2019-01-30

Back to top Go down

Post by tre on 11/6/2019, 18:40

@Leviathan2 wrote:
@dijagram wrote:
@AlfaOmega wrote:Pa fino ti piše, ni reaktor eksplodira, neg krov, usljed oslobađanja velike količine energije koja je nakon toga počela izlaziti vani. 
A oslobađanje velike količine energije ni isto što i eksplozija samog reaktora.
To ti je eksplozija, navedeno oslobadjanje energije koje ima takvu brzinu reakcije i udarni val da strga reaktor ko kutiju sibica.

Nije eksplodiralo nuklearno gorivo ali se dogodila eksplozija, jos kakva.

Tip piše gluposti po tom pitanju.

Dobro, s nekim razlogom, al gluposti.
drz se krovova
a definiciju eksplozije ostavi nekom drugom
De levi ne pizdi, onako nešto se bez eksplozije ne događa. Nije u černlbilu eksplodirao električni bojler i napravio onakav kuršlus, snimke iz helića su više nego dovoljne da se vidi razmjer enofmne količine oslobođrne energije a kako rekoh ne radi se o električnom bojleru nego o nuklearnom reaktoru. Koliko je samo ljudi pomrlo da to zakrpaju a vi rusofili to svodite na ideološku razinu gdje su ljudi doslovce kolaterala bez imalo emocija za iste što je sa mog aspekta vrlo tužno i žalosno No

tre

2017-12-31

Back to top Go down

Post by tre on 11/6/2019, 18:42

@Ringo10 wrote:
@danni1 wrote:
Je dobra je serija. Nije dokumentarac pa određene slobode ne smetaju. činjenica je da se to dogodilo i da su Ruje to pokušale zataškati i skrivati koliko su mogli.

Koliko je KGB bi "mračan" o tom ni ti ni ja ne možemo raspravljati. Mračniji nego što ti misliš i ništa manje mračan do samog kraja i raspada SSSR-a.
Rusija sa tim Černobilom nema ništa. To je u Ukrajini i problem Ukrajine. U toj elektrani su radili građani Ukrajine i ja fakat ne vidim šta sadašnja Rusija ima sa time. 

Neki na Zapadu nikako da puste SSSR da se upokoji na miru. Isto kao i vi ustaše što ne puštate Jugovinu da se upokoji.

Inače vođe SSSRa su bile mahom NERUSI. Prvi pravi Rus je bio Andropov koji je vladao 11 mjeseci i Gorbačov koji je i upokojio SSSR. Lenjin nije bio pravi Rus, pa Staljin, pa Hruščov pa Brežnjev  ... ni jedan nije bio pravi Rus.
o Bože :facepalm :blj

tre

2017-12-31

Back to top Go down

Post by Maggie19 on 11/6/2019, 18:45

Ringo, stvarno pretjera ;-@

2019-01-30

Back to top Go down

Post by Gnječ on 11/6/2019, 18:51

jebogabog zar ste toliko nepismeni? piše se Chernobyl a ne Černobil. chornyi je crni i byllia je trava, crna trava je na ruskom chernobylnik a to je divlji pelin koji tamo raste u izobilju. po divljem pelinu je nazvan i grad Chernobyl.
Gnječ
Gnječ

2019-06-09

Back to top Go down

Post by tre on 11/6/2019, 18:54

@pismejker wrote:gledjio sa man nekim starim slikama,kako je na mjestu reaktora br.4 koji je otpuhnuo u zrak,velik velika rupa...sad..mozda niej eksplodirao,nego se odarni val necega odbio od krov i vratio i iskopao rupu..bit ce da je to..
ma udarni val druga bospodina cara putina dok je svršavao osamnaeshi put bez vađenja!!!
Ajde ne seri svega ti!!

tre

2017-12-31

Back to top Go down

Post by veber on 11/6/2019, 18:58

@kic wrote:
@mutava baštarda wrote:
@kic wrote:
@mutava baštarda wrote:
@Ringo10 wrote:
Tu su Ukrajinci ozračili sami sebe. Ta elektrana je u Ukrajini i stvarno ne znam šta današnja Rusija ima sa njom.
Ekipa izašla u noći malo bliže gledati neobičan plamen koji ide iz nuklearke, poveli i dicu...

rečeno im je da gori samo krov-
Znači i ti bi išao gledati kako gori krov od nuklearke...
:clown

lako je sad biti pametan, većina ljudi se sami dovedu u opasnost
istina. šansa da ćeš poginut na reliju je mala. no ako jedna posada strada ili pogine svi se dignu na zadnje.
upis je pod dojmom delte, a što želim reći? nitko me tjera na deltu, osobni odabir. sam sebe dovodim u opasnost. 

laž je da unutar ssr-a nisu znali o radijaciji, zračenju i opasnostima nuklearke. ja bi izgradio nuklerku tipa krško usred zagreba, manje bi zagađivala od ovih termoelektrana

Male
2014-12-30

Back to top Go down

Post by veber on 11/6/2019, 18:59

@Maggie19 wrote:
zato sto moze tako.
teta pozz, a znaš kome ide pusa :x

Male
2014-12-30

Back to top Go down

Post by tre on 11/6/2019, 19:01

@Maggie19 wrote:Ringo, stvarno pretjera ;-@
to dođe kad je netko ideološki zatucan do bola. Takvi više ni rođenu mater ne bi prepoznali da im kaže da izbace ideologiju i pogledaju realnu sliku onoga što se dogodilo. Hebemu po njima čak i kada se sudare dvojica rusa u prometu u sred Moskve moraju biti krivi ameri i njihova propaganda jer jd nemogućd da se rusi sudare iz čistog mira!!

tre

2017-12-31

Back to top Go down

Post by YekeYeke on 11/6/2019, 19:17

Odlicna serija sve sam pregledao besplatno preko weba one vipserije.
YekeYeke
YekeYeke

2019-05-13

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 11/6/2019, 22:42

Sta sam pretjero

Je li Cernobil u Ukrajini - JESTE

Jesu li vodje SSSRa bili mahom NERUSI - Jesu

Lenjin je bio nekakva mjesavina, Kalmik, Zhidov, Rus mozda 20%

Staljin Gruzin

Hruscov i Breznjev Ukrajinci, Cernjenko Ukrajinac

Andropov Rus mislim iz KArelije i Gorbacov je etnicki Rus.
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by Sora on 11/6/2019, 23:29

Meni je odlicna serija ako se ne gkeda na tendenciozno prikazivanje politicke represije nad znanstvenicima i netočnosti u korištenju znanstvenih cinjrnica , recimo vezano za radijacijske bolest. 
Tipicni holivudski pogled na Rusiju tj Ukrajinu . I doista tiPicni antiruski primdzbdni pristup. 

U  svjetlu suvremenog hladnog rata između Amerike i Rusije. I Kine. 

Zato mi je uvodni post trebao da stavim stvari na svoje mjesto
Odlicna analiza.

2014-04-29

Back to top Go down

Post by n_razbojnik on 12/6/2019, 04:16

@tre wrote:
@pismejker wrote:gledjio sa man nekim starim slikama,kako je na mjestu reaktora br.4 koji je otpuhnuo u zrak,velik velika rupa...sad..mozda niej eksplodirao,nego se odarni val necega odbio od krov i vratio i iskopao rupu..bit ce da je to..
ma udarni val druga bospodina cara putina dok je svršavao osamnaeshi put bez vađenja!!!
Ajde ne seri svega ti!!
hahaha kako to snajperista naučnički objasni...ping pong u reaktoru 4...

može jedan nastavak serije za sve rusofile, nešto kao "The real Chernobyl(nat d kapitalist bulšit told on HBO)" scenarij će pravit Ringo a za efekte spremni Levi i ovaj iz Audija

Male
2014-04-14

Back to top Go down

Post by n_razbojnik on 12/6/2019, 04:24

@Ringo10 wrote:
Zato što su gomila šupaka.
je zato i šupci pišu New York umjesto po pravu NJujork 

ukrainski je Chornobyl, al nis ti ni to znao, Chernobyl je ruski...e sad ako su Rusi šupci  pirat

Male
2014-04-14

Back to top Go down

Post by Maggie19 on 12/6/2019, 04:51

@Ringo10 wrote:
Sta sam pretjero

Je li Cernobil u Ukrajini - JESTE

Jesu li vodje SSSRa bili mahom NERUSI - Jesu

Lenjin je bio nekakva mjesavina, Kalmik, Zhidov, Rus mozda 20%

Staljin Gruzin

Hruscov i Breznjev Ukrajinci, Cernjenko Ukrajinac

Andropov Rus mislim iz KArelije i Gorbacov je etnicki Rus.
ma, to su ti argumenti koji se koriste u smislu razmjene podataka za zabavu u neobaveznom druzenju.
Cime si djelomicno.u pravu jer bi forum to trebao biti.
S druge strane, u iole ozbiljnoj raspravi to ne drzi vodu.
Obzirom da znamo kako je Ukrajina tada bila dio SSSR-a, a da je, npr, jedan Milosevic porijeklom Crnogorac, Simatovic Hrvat, Komsic Hrvat, Ecimovic Hrvat, Mara Pavelic dijelom bila zidovskog porijekla, etc, etc., mozemo samo te argumente zadrzati za zabavu.

2019-01-30

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top