ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)'

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)' - Page 3 Empty Re: Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)'

Post by debotoijusto 17/5/2019, 19:57

Štovani i dragi svi zajedno!
Zatiru nam nacionalne osjećaje, ubijaju u nama vjeru kršćansku, pritislo sa svih strana ni disati se više ne može. A, Crkva u Hrvata, barem, ona braća koja s nama tegobe dijele, poručuju nam: Izdržimo, Bog, istina i pravica su na našoj strani. I, ne ostaje se samo na tome, nego nam se (pre)poručuje: Udari li te netko po jednom obrazu okreni mu i drugi, odnosno: Tko tebe kamenom, ti njega kruhom. Ali, dragi moji, i ljudska izdržljivost, i strpljenje imaju svoje granice, a što neki crkveni autoriteti i umišljeni pastiri nikako da shvate i prihvate, nego si već dugo i već pozamašno zlorabe naše strpljenje i našu ljubav spram Bogu i Hrvatskoj. I dok nam Rottenburško-Stuttgartska biskupija zabrani (u prosincu 2017.) sve pobožnosti za generala Praljka, Biskupija Koruške nam bezobzirno cenzurira (u travnju 2018.) komemoraciju ubijenih Hrvata na Bleiburgu.

A, gdje nam je poglavar Katoličke crkve, naš papa Franjo? E, draga moja braćo i sestre po Bogu i hrvatstvu, naš Sveti Otac čeka već godinama na zeleno svijetlo od Srpske pravoslavne crkve, da bi se „pozabavio slučajem Stepinac“. Oče dragi, oče griješni, nije kardinal Stepinac “slučaj“, nego naš svetac uzoriti. Da, u Trojstvu se i Bog rodio. Tako, i vjerojatno u tom smislu, a možda i po toj formuli, bijahu u vrlo kratkom vremenu na TRI gore navedene hrvatske svetinje počinjena i TRI svetogrđa od TRI predstavnika naše majke crkve, a koji će uistinu ostaviti više nego samo TRI teške rane i TRI duboka ožiljka na hrvatskom nacionalnom biću. Poradi toga i javno obznanjujem: Meni osobno je dosta „okretanja i drugog obraza“ i „uzvraćanja kruhom“!
 
Prešlo se Rubikon i ja ću ubuduće uzvraćati i sa dva šamara i sa dva kamena. Zlouporabom vašeg crkvenog položaja vi ste svi trojica ponaosob uspjeli zasjenuti i posljednji tračak moje nade i vjere da smo mi dvojica jedan drugome brat (hommo homini frater); ne, gospodo, po vašim dekretima i zabranama ja sam vas prepoznao i svrstajem vas u drugi tabor (Homo homini lupus). Bez nakane da isto sugeriram i drugima, ja si želim i očekujem od svih naslovljenika ovog moga dopisa da postupe prema svome uvjerenju i nahođenju, ali si uzimam slobodu i pozivam sve: Razmislimo zajednički i dogovorimo se što nam je činiti dok nam je to još moguće.
 

Tomislav Đurasović, München


minken bojna predvodi objede na naseg vranju

debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)' - Page 3 Empty Re: Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)'

Post by Sora 17/5/2019, 20:28

Svi smo mi Stepinci 
Ops ... 
krepilci

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)' - Page 3 Empty Re: Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)'

Post by Yehudim 17/5/2019, 20:54

debotoijusto wrote:
Štovani i dragi svi zajedno!
Poradi toga i javno obznanjujem: Meni osobno je dosta „okretanja i drugog obraza“ i „uzvraćanja kruhom“!
 
Prešlo se Rubikon i ja ću ubuduće uzvraćati i sa dva šamara i sa dva kamena. Zlouporabom vašeg crkvenog položaja vi ste svi trojica ponaosob uspjeli zasjenuti i posljednji tračak moje nade i vjere da smo mi dvojica jedan drugome brat (hommo homini frater); ne, gospodo, po vašim dekretima i zabranama ja sam vas prepoznao i svrstajem vas u drugi tabor (Homo homini lupus). Bez nakane da isto sugeriram i drugima, ja si želim i očekujem od svih naslovljenika ovog moga dopisa da postupe prema svome uvjerenju i nahođenju, ali si uzimam slobodu i pozivam sve: Razmislimo zajednički i dogovorimo se što nam je činiti dok nam je to još moguće.
 

Tomislav Đurasović, München




minken bojna predvodi objede na naseg vranju


:aw

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)' - Page 3 Empty Re: Tihomir Dujmovic:'Papa Franjo je svojim potezima prema Irineju i SPC blagoslovio velikosrpsku politiku(mozda i buduce agresije)'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum