Rohatinski se učlanio u Živi Zid

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Rohatinski se učlanio u Živi Zid - Page 2 Empty Re: Rohatinski se učlanio u Živi Zid

Post by debotoijusto on 17/5/2019, 07:20

@RayMabus wrote:Ne bi. Samo bi ti sve pojeftinilo jedan dan a sutra bi trgovci podigli cijene o sve bi ti bilo ko i prije. Đabe tebi šta ti oboriš kunu 10% i onda oni u restoranj to skuži pa nije riba na gradele 100 kuna nego je sad 110 kuna dakle opet je omjer isti koliko smo skupa država.

To šta ti oćeš napravit u Hrvatskoj možeš napravit jedino smanjivanjem poreza na sve vezano uz proizvodnju a ne obaranjem kune.

a mozda bude prazno pa gradele budu 90kn ?
debotoijusto
debotoijusto

2014-04-12

Back to top Go down

Rohatinski se učlanio u Živi Zid - Page 2 Empty Re: Rohatinski se učlanio u Živi Zid

Post by RayMabus on 17/5/2019, 07:22

@debotoijusto wrote:
@RayMabus wrote:Ne bi. Samo bi ti sve pojeftinilo jedan dan a sutra bi trgovci podigli cijene o sve bi ti bilo ko i prije. Đabe tebi šta ti oboriš kunu 10% i onda oni u restoranj to skuži pa nije riba na gradele 100 kuna nego je sad 110 kuna dakle opet je omjer isti koliko smo skupa država.

To šta ti oćeš napravit u Hrvatskoj možeš napravit jedino smanjivanjem poreza na sve vezano uz proizvodnju a ne obaranjem kune.

To je samo primjer. Pokušavan ti objasnit da bi jaka devalvacija kune imala suprotan učinak a ne povećanje proizvodnje.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by flumen on 17/5/2019, 07:23

štampanje novca - s ovime je sve rekao...samo nije rekao treba li stampati eure i dolare sa kojima se brodovi placaju ili stampati kune sa kojima vani moremo otrt rit.

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
2015-08-21

Back to top Go down

Post by debotoijusto on 17/5/2019, 07:27

@RayMabus wrote:
@debotoijusto wrote:

To je samo primjer. Pokušavan ti objasnit da bi jaka devalvacija kune imala suprotan učinak a ne povećanje proizvodnje.

nema tu sretnih rjesenja , netko mora najebat za boljitak HR
ovako bi dobio novi zamasnjak ekonomije
debotoijusto
debotoijusto

2014-04-12

Back to top Go down

Post by RayMabus on 17/5/2019, 07:30

Ne bi dobio novi zamašnjak ekonomije devalvirajući kunu jako nego bi dobio još jače iseljavanje i još teže nalaženje radne snage. Kužin ja tebe al ovdje moraš smanjivati namete investitorima , poslodavcima i privatnom sektoru ako misliš dovuć proizvodnju.

O devalviranju kune kao metodi konkurentnosti a bez ikakvih drugih mjera : zaboravi odma u startu ako ti je to ideja za povećanje proizvodnje.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by debotoijusto on 17/5/2019, 07:42

@RayMabus wrote:Ne bi dobio novi zamašnjak ekonomije devalvirajući kunu jako nego bi dobio još jače iseljavanje i još teže nalaženje radne snage. Kužin ja tebe al ovdje moraš smanjivati namete investitorima , poslodavcima i privatnom sektoru ako misliš dovuć proizvodnju.

O devalviranju kune kao metodi konkurentnosti a bez ikakvih drugih mjera : zaboravi odma u startu ako ti je to ideja za povećanje proizvodnje.

preskocio si moj prvi upis , bitak u kontroli procesa kad € dodje poluga za kontrolu vise nece biti

jedna kontrolirana devalvacija + par zakona/uredbi dobro bi doslo
debotoijusto
debotoijusto

2014-04-12

Back to top Go down

Post by flumen on 17/5/2019, 07:44

ma jednostavno nismo konkurentni...stalno se izmisljaju novi nameti vec na lokalnoj razini...tako da vec u zacetku odustanes od bilo kakvog investiranja. ucite od Irske...kod nas bi Google najebo...

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
2015-08-21

Back to top Go down

Post by RayMabus on 17/5/2019, 07:46

@debotoijusto wrote:
@RayMabus wrote:Ne bi dobio novi zamašnjak ekonomije devalvirajući kunu jako nego bi dobio još jače iseljavanje i još teže nalaženje radne snage. Kužin ja tebe al ovdje moraš smanjivati namete investitorima , poslodavcima i privatnom sektoru ako misliš dovuć proizvodnju.

preskocio si moj prvi upis , bitak u kontroli procesa kad € dodje poluga za kontrolu vise nece biti

Kuna je već sad vezana uz euro. Sve ti moran nacrtat zašto bi nama u Hrvatskoj više pasala devalvacija eura. Automatski devalvira i kuna al ti neće raja bižat u Njemačku kad je omjer isti ko prije a postaješ konkurentiji pred cijelim svijetom.

Jel kužiš sad ?
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by debotoijusto on 17/5/2019, 07:53

@RayMabus wrote:
@debotoijusto wrote:

Kuna je već sad vezana uz euro. Sve ti moran nacrtat zašto bi nama u Hrvatskoj više pasala devalvacija eura. Automatski devalvira i kuna al ti neće raja bižat u Njemačku kad je omjer isti ko prije a postaješ konkurentiji pred cijelim svijetom.

Jel kužiš sad ?

kuzin da se trebam popet na kat zaradit koju kunu  B-)
debotoijusto
debotoijusto

2014-04-12

Back to top Go down

Post by AssadNaPodmornici on 17/5/2019, 11:04

@debotoijusto wrote:
@AssadNaPodmornici wrote:
@debotoijusto wrote:
@jasambrend wrote:
@debotoijusto wrote:jedna kontrolirana devalvacija + par zakona/uredbi dobro bi doslo

A svi u kreditima s Eurom... doduše, meni bi dobro bilo jer za devizno zaduživanje nisam htio ni čuti... uvijek sam se kod zaduživanja pouzdavao u povratak dobre stare hiperinflacije ili barem devalvacije...  cheers
ni ja nema kredita i imam love za po godine skromno zivit bez rada , ne laje pseto radi sela... a dobro bi doslo i izvozu/proizvodnji

izjava devalvacija, izvoz, proizvodnja ti je totalno outdated, i nema nikakvog uporišta u RH ekonomiji i podacima

kad bi kuna oslabila 15-20%  i oslabio nametni pritisak brzo bi zazivila proizvodnja

slabljenjem kune za 15-20% bi u isto vrijeme oslabio plaće za 15-20%. I ovako Hrvati sa 600€ plaće bježe u Njemačku na 2000€ plaću, hoćeš reći da smanjivanjem plaće sa 600€ na 500 € ili 400€ bi bilo super? za što? za njemačku ekonomiju?

a taj Hrvat sa 600€ kojem si srezao plaću na 500€ , usput si mu povećao ratu kredita za 400€ na 500€ jer većina kredita je u Eurima.

drugo, Hrvatska ekonomija više izvozi nego uvozi, to je činjenica zadnjih par godina, prošle godine smo imali platnu bilancu u plusu 15milijardi kuna, dakle sami plus od 15milijardi kuna pritiska kunu da aprecira, a HNB brani tečaj kune da ne ojača. Sada bi HNB trebao trošiti devizne rezerve da oslabi kunu , ali za što? da povećamo izvoz? a izvozimo 15milijardi kuna više nego uvozimo?

i povećanje izvoza i proizvodnje,, sa kojom radnom snagom? ovo bi možda imalo smisla da imamo pola milijuna nezaposlenih, koliko smo ih imali 2011, u RH nema više nezaposlenih, a ljudi sve jedno iseljavaju jer rastu troškovi života i slabe su plaće. - --- tvoja devalvacija bi dovela do novih rasta troškova života i do smanjivanja plaća još više, i onda bi još više ubrza iseljavanje. a izvoz nebi se bitno poveća jer, ljudi bi utekli iz države.

eto vidiš, da si na poziciji vlasti, napravio bi ti više štete nego HDZ/ŽZ zajedno a mislio bi da ideš u pravom smjeru.. o devalvaciji Kune je imalo smisla pričati do 2005,2008, max do 2014 godine.. u 2020 ništa
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

2018-06-14

Back to top Go down

Post by debotoijusto on 17/5/2019, 15:10

@debotoijusto wrote:
@debotoijusto wrote:
@jasambrend wrote:

A svi u kreditima s Eurom... doduše, meni bi dobro bilo jer za devizno zaduživanje nisam htio ni čuti... uvijek sam se kod zaduživanja pouzdavao u povratak dobre stare hiperinflacije ili barem devalvacije...  cheers
ni ja nema kredita i imam love za po godine skromno zivit bez rada , ne laje pseto radi sela... a dobro bi doslo i izvozu/proizvodnji

izjava devalvacija, izvoz, proizvodnja ti je totalno outdated, i nema nikakvog uporišta u RH ekonomiji i podacima

kad bi kuna oslabila 15-20%  i oslabio nametni pritisak brzo bi zazivila proizvodnja

slabljenjem kune za 15-20% bi u isto vrijeme oslabio plaće za 15-20%. I ovako Hrvati sa 600€ plaće bježe u Njemačku na 2000€ plaću, hoćeš reći da smanjivanjem plaće sa 600€ na 500 € ili 400€  bi bilo super? za što? za njemačku ekonomiju?

a taj Hrvat sa 600€ kojem si srezao plaću na 500€ , usput si mu povećao ratu kredita za 400€ na 500€  jer većina kredita je u Eurima.

drugo, Hrvatska ekonomija više izvozi nego uvozi, to je činjenica zadnjih par godina, prošle godine smo imali platnu bilancu u plusu 15milijardi kuna, dakle sami plus od 15milijardi kuna pritiska kunu da aprecira, a HNB brani tečaj kune da ne ojača. Sada bi HNB trebao trošiti devizne rezerve da oslabi kunu , ali za što? da povećamo izvoz? a izvozimo 15milijardi kuna više nego uvozimo?

i povećanje izvoza i proizvodnje,, sa kojom radnom snagom? ovo bi možda imalo smisla da imamo pola milijuna nezaposlenih, koliko smo ih imali 2011, u RH nema više nezaposlenih,  a ljudi sve jedno iseljavaju jer rastu troškovi života i slabe su plaće. - --- tvoja devalvacija bi dovela do novih rasta troškova života i do smanjivanja plaća još više, i onda bi još više ubrza iseljavanje. a izvoz nebi se bitno poveća jer, ljudi bi utekli iz države.

eto vidiš, da si na poziciji vlasti, napravio bi ti više štete nego HDZ/ŽZ zajedno a mislio bi da ideš u pravom smjeru.. o devalvaciji Kune je imalo smisla pričati do 2005,2008, max do 2014 godine.. u 2020 ništa
 sve to imaginarno , ne gradis kucu od krova
kuna je precijenjena i nema tu srece , sutra nek kihne EU upala pluca sa smrtnim posljedicama u HR
kad ima love/posla radis reforme , ako stisne kasno
slazem se da nije sretno vrijeme za igru oko tecaja/zakona/uredbi no mi vise vremena nemamo
debotoijusto
debotoijusto

2014-04-12

Back to top Go down

Post by Guest on 17/5/2019, 15:16

@debotoijusto wrote:
kuna je precijenjena i nema tu srece , sutra nek kihne EU upala pluca sa smrtnim posljedicama u HR

to je cijene stvaranja EU, toliko košta

potpisali smo ugovore s EU da će HNB držati takav tečaj do zamjene Kune sa Eurom, to je naša obveza preuzeta sa ratifikacijom Maastrichta

Francuska i Njemačka imaju takav mehanizam od 80ih

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Exchange_Rate_Mechanism
Guest
Guest

Back to top Go down

Post by AssadNaPodmornici on 17/5/2019, 15:31

@debotoijusto wrote:
@debotoijusto wrote:
@debotoijusto wrote:

slabljenjem kune za 15-20% bi u isto vrijeme oslabio plaće za 15-20%. I ovako Hrvati sa 600€ plaće bježe u Njemačku na 2000€ plaću, hoćeš reći da smanjivanjem plaće sa 600€ na 500 € ili 400€  bi bilo super? za što? za njemačku ekonomiju?

a taj Hrvat sa 600€ kojem si srezao plaću na 500€ , usput si mu povećao ratu kredita za 400€ na 500€  jer većina kredita je u Eurima.

i povećanje izvoza i proizvodnje,, sa kojom radnom snagom? ovo bi možda imalo smisla da imamo pola milijuna nezaposlenih, koliko smo ih imali 2011, u RH nema više nezaposlenih,  a ljudi sve jedno iseljavaju jer rastu troškovi života i slabe su plaće. - --- tvoja devalvacija bi dovela do novih rasta troškova života i do smanjivanja plaća još više, i onda bi još više ubrza iseljavanje. a izvoz nebi se bitno poveća jer, ljudi bi utekli iz države.

sve to imaginarno , ne gradis kucu od krova
kad ima love/posla radis reforme , ako stisne kasno
slazem se da nije sretno vrijeme za igru oko tecaja/zakona/uredbi no mi vise vremena nemamo

Vidi se da nisi ekonomist :D
Kuna nije precjenjena, gore sam ti napisao suficit plante bilance 15milijardi kuna, a tečaj Kune i dalje blago slabi ili stoji isti, što nam govori da Kuna ne da nije precjenjena, nego HNB drži kunu nešto slabijom nego što jest! S obzirom da je suficit plante bilance 15ak milijardi kuna, 1€ bi trebao biti = 7kn, a u stvarnosti je 1€ oko 7.45, dakle HNB već drži kunu slabom - dakle Kuna je podcjenjena

dakle tvoji zaključci su ovdje pogrešni

govoriš da je Kuna precjenjena, a Kuna je podcjenjena
govoriš da bi deprecijacija tečaja pomogla, a u stvarnosti bi ona dovela do bježanije još 300 000 ljudi put Njemačke i dokrajčila bi RH ekonomiju i državu

Deprecijacija bi mogla imati smisla

1)da imamo deficit na platnoj bilanci a fiksni tečaj, a mi defict nemamo
2)da imamo vojsku nezaposlenih, a mi to više nemamo
3)da ta vojska nezaposlenih i ostali zaposleni nemogu bježati put Njemačke/Irske ako im srušiš standard a oni mogu

dakle pričati od devalvaciji Kune je imalo smisla tamo 2000tih, ili najkasnije do 2011, 2012.. zato sada baš nitko više ne priča o tome jer su se okolnosti totalno okrenule u suprotnom smjeru, niti jedan ozbiljan ekonomist(uključujući i mene)

AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

2018-06-14

Back to top Go down

Post by AssadNaPodmornici on 17/5/2019, 15:37

tako i pernar kada je napiso onu svoju knjigu mehanika novca ili kako već, non stop govori "kuna je prejaka" , "platna bilanca u deficitu," "visoka nezaposlenost", "slabljene kune će to riješiti". Čak i tada je bilo dosta argumenata zašto mjenjanje tečaja nebi ojačalo izvoz(jer velik dio izvoza se sastoji od uvoza, da bi izezao recimo čokoladu od dorine, moraš uvesti kakako iz afrike, da bi izvezao brod, moraš uvesti motor iz njemačke itd)

a sada , platna bilanca je u suficitu, kuna je u stvarnosti slabija , dakle već je devalvirana, a nezaposlenosti više nema, a ljudi sve jedno iseljavaju zbog niskih plaća iako posla u RH ima i u tvornicama i uslužnom sektoru. devalvacija bi dovela do još većeg pada plaća i onda bi ljudi što su ostali u tvornicama utekli za njemačku i srušio bi RH ekonomiju. to idem reći ovim Živo Zidašima odmah me napali da sam heretik
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

2018-06-14

Back to top Go down

Post by RayMabus on 17/5/2019, 15:46

ŽZ je i onako protestna stranka koja neće nikad imati takvu vlast da diktira ekonomiju tako da su oni tu samo da jebu HDZ ,Sdp , HNS i slične.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top