ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komšić najavio je danas da će ponovno podnijeti kaznenu prijavu protiv Milorada Dodika

Go down

Komšić najavio je danas da će ponovno podnijeti kaznenu prijavu protiv Milorada Dodika  Empty Komšić najavio je danas da će ponovno podnijeti kaznenu prijavu protiv Milorada Dodika

Post by Hektorović 12/5/2019, 17:33

Dodik je, govoreći danas u banjalučkoj Kasarni "Kozara" na središnjoj svečanosti obilježavanja Dana trećeg pješadijskog (RS) puka Oružanih snaga BiH i Dana Vojske RS, zatražio od zapovjedištva tog puka da na sljedećem obilježavanju više od polovine stroja bude obučeno u uniforme bivše Vojske RS, jer je to njihov dan.
Član Predsjedništva BiH Željko Komšić najavio je danas da će ponovno podnijeti kaznenu prijavu protiv Milorada Dodika zbog izazivanja pobune u Oružanim snagama BiH (OSBiH).
- Prije nekoliko godina, zbog slične Dodikove namjere vezane za OSBiH, podnio sam kaznenu prijavu zbog počinjenog kaznenog djela kvalificiranog kao pokušaj izazivanja pobune u OSBiH. Naše pravosuđe je, koje su tada podržali stranci, odbacilo tu kaznenu prijavu, mada su svi neslužbeno tvrdili kako postoje elementi kaznenog djela.
Ovo je slična, ako ne i identična situacija, koja ima elemente poticanja na pobunu u OSBiH, i to zbog pozivanja da se ne poštuju važeće zakonske norme, a koje se tiču OSBiH, uključujući i službenu uniformu pripadnika OSBiH. U ovom slučaju ja sam spreman postupiti na isti način kao i prije nekoliko godina. Nažalost, očekujem istu reakciju pravosuđa kao i tada - dakle ništa!
S druge strane, ja se nadam da je napokon nekima u Sarajevu, koji su tvrdili da to i nije tako bitno, sada jasno šta zapravo Dodik hoće i koliko je važno da ova zemlja bude, kad-tad, članica NATO saveza - smatra Komšić, priopćeno je iz njegovog ureda, prenosi Fena.
Podsjećamo, predsjedatelj Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik ustvrdio je danas da je bila greška odluka o ukidanju Vojske Republike Srpske (RS), a pod pritiskom međunarodnog čimbenika formiranje Oružanih snaga BiH.
Naglasio je da će se do kraja poštovati odluka Narodne skupštine RS-a o vojnoj neutralnosti.
Dodik je, govoreći danas u banjalučkoj Kasarni "Kozara" na središnjoj svečanosti obilježavanja Dana trećeg pješadijskog (RS) puka Oružanih snaga BiH i Dana Vojske RS, zatražio od zapovjedištva tog puka da na sljedećem obilježavanju više od polovine stroja bude obučeno u uniforme bivše Vojske RS, jer je to njihov dan.
Svečanostima u Kasari „Kozara“, koje su počele predajom raporta predsjedavajućem Predsjedništva BiH Miloradu Dodiku, te intoniranjem himni BiH i RS, među gostima su bili i ministar obrane Srbije Aleksandar Vulin te načelnik Glavnog stožera Vojske Srbije general Milan Mojsilović.
Dnevnik.ba
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum