ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 28 of 54 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 41 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 4/12/2015, 19:56

dzepna_venera wrote:Glupost je trošiti dragocjeno vrijeme na neproduktivne rasprave. 
A kad su te rasprave u stilu moj Isus je bolji od tvog, onda je to-što? Reci Vukoje.
Gubitak vremena?

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 4/12/2015, 20:21

Nema vam spasenja preko Isusa..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 4/12/2015, 21:00

bogomdani wrote:Nema vam spasenja preko Isusa..
Jesi li siguran?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by e-one 5/12/2015, 03:50

Samson minival wrote: apokrife

ajd malo o tome? što su, zašto su, tko ih je nazvao tako, ...?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 5/12/2015, 22:08

e-one wrote:
Samson minival wrote: apokrife

ajd malo o tome? što su, zašto su, tko ih je nazvao tako, ...?
Nisu ušla u službena četiri evanđelja...No bez njih ne možeš razumijeti ona četiri koja čitaš u NZ-u...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 5/12/2015, 22:13

red wolf wrote:
bogomdani wrote:Nema vam spasenja preko Isusa..
Jesi li siguran?
hehehehe..vidjet ces...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 5/12/2015, 22:14

bogomdani wrote:
red wolf wrote:
bogomdani wrote:Nema vam spasenja preko Isusa..
Jesi li siguran?
hehehehe..vidjet ces...
Ne brini za mene...Moja razmišljanja su različita ljudskima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 5/12/2015, 22:18

red wolf wrote:
bogomdani wrote:
red wolf wrote:
bogomdani wrote:Nema vam spasenja preko Isusa..
Jesi li siguran?
hehehehe..vidjet ces...
Ne brini za mene...Moja razmišljanja su različita ljudskima...
moja pogotovo.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 5/12/2015, 22:19

bogomdani wrote:
moja pogotovo.. :clown
Dobro za tebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 5/12/2015, 23:59

e-one wrote:
Samson minival wrote: apokrife

ajd malo o tome? što su, zašto su, tko ih je nazvao tako, ...?

Apokrifne / deuterokanonske knjige u suštini su napisane u razdoblju između Staroga i Novoga zavjeta (međuzavjetno razdoblje). Te knjige su: 1. Ezdrina, 2. Ezdrina, Tobija, Judita, Mudrost Salomonova, Sirah, Baruh, Jeremijino pismo, Manašeova molitva, 1. Makabejcima, 2. Makabejcima i dodaci biblijskim knjigama o Ester i Danielu.

Izraelska nacija prema apokrifnim / deuterokanonskim knjigama postupala je s poštovanjem, ali nikada ih nisu prihvatili kao knjige koje pripadaju u hebrejsku Bibliju. Rana kršćanska crkva raspravljala je o statusu apokrifnih / deuterokanonskih knjiga, ali veoma mali broj ranih kršćana je vjerovao da pripadaju kanonu Svetoga pisma. Novi zavjet starozavjetne knjige citira na stotine puta, ali nigdje ne citira niti aludira na bilo koju apokrifnu / deuterokanonsku knjigu. Štoviše, u apokrifnim / deuterokanonskim knjigama postoje mnoge dokazane pogreške i protuslovlja.

Apokrifne / deuterokanonske knjige uče mnogo toga što nije istinito niti povijesno točno. Premda su mnogi katolici i prije prihvaćali apokrifne / deuterokanonske knjige, Rimokatolička crkva u svoje Biblije apokrifne / deuterokanonske knjige službeno je dodala sredinom 16. stoljeća, ponajpače kao reakcija na protestantsku reformaciju. Apokrifne / deuterokanonske knjige podupiru neka rimokatolička učenja i običaje koji se ne slažu s Biblijom. Primjerice, molitve za mrtve, umoljavanje »svetaca« na nebu da se mole za njih, štovanje anđela i okajavanje grijeha »davanjem milostinje«. Neki dijelovi apokrifnih / deuterokanonskih knjiga istiniti su i točni. Međutim, zbog povijesno-teoloških pogrešaka, knjige treba smatrati pogrešivim povijesnim i religijskim dokumentima, a ne nadahnutom i autoritativnom Božjom riječi.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 6/12/2015, 00:03

red wolf wrote:
e-one wrote:
Samson minival wrote: apokrife

ajd malo o tome? što su, zašto su, tko ih je nazvao tako, ...?
Nisu ušla u službena četiri evanđelja...No bez njih ne možeš razumijeti ona četiri koja čitaš u NZ-u...

bash  bash  :roflrofl  :roflrofl  :roflrofl
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 6/12/2015, 13:16

Samson minival wrote:
red wolf wrote:
e-one wrote:
Samson minival wrote: apokrife

ajd malo o tome? što su, zašto su, tko ih je nazvao tako, ...?
Nisu ušla u službena četiri evanđelja...No bez njih ne možeš razumijeti ona četiri koja čitaš u NZ-u...

bash  bash  :roflrofl  :roflrofl  :roflrofl
Ja sam mislio da pita za apokrifna evanđelja...Ispričavam se...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 14/12/2015, 00:36

Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 14/12/2015, 10:32

Ta pjesma je predivna... <3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 14/12/2015, 15:00

Nakon uživanja u jutarnjoj pravoslavnoj liturgiji morao sam odvesti goste na večernju oskudnu katoličku liturgiju, sigh :| :shy ...

Za vrijeme epikleze zapanjile su me riječi sveštenog lica:

"Ponizno te molimo, svemogući Bože, da ruke svetoga anđela tvoga prenesu ovo na tvoj nebeski žrtvenik..."

http://www.hilp.hr/dokumenti_zivo_vrelo_upload/20111122/zivo_vrelo201111221414570.pdf

Sjetio sam se poštovane kolegice Metilde, i pomislio - vjeruje li ona u postojanje dobrih anđela? S obzirom da oni zli ne postoje (a dakako da onda ne postoji ni Pakao).

Šteta što je zamuknula, ipak vjerujem da se odaje adventskim molitvama i pokorama na tragu svetih Vilibalda i Bibijane.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 14/12/2015, 18:41

Zagy wrote:Ta pjesma je predivna... <3

Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Vilibald&Bibijana 15/12/2015, 13:18

Le Roi Soleil wrote:Nakon uživanja u jutarnjoj pravoslavnoj liturgiji morao sam odvesti goste na večernju oskudnu katoličku liturgiju, sigh :| :shy ...


Sjetio sam se poštovane kolegice Metilde, i pomislio - vjeruje li ona u postojanje dobrih anđela? S obzirom da oni zli ne postoje (a dakako da onda ne postoji ni Pakao).

Šteta što je zamuknula, ipak vjerujem da se odaje adventskim molitvama i pokorama na tragu svetih Vilibalda i Bibijane.

Taman posla da ću se prepirati s dvojicom protestanata oko nečega što je njihovim očima sakriveno. I nigdje nisam rekla da ne postoje anđeli i demoni jer bih time negirala nevidljivi svijet koji ispovijedam u Vjerovanju:


 Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga...


a također i sav nauk KC o tome. Također nemam nikakvu volju čitati tvoja ismijavanja s naukom KC i papom Franjom. 
Usput, postoji dokument KC iz 1965. u kome stoji da su svi ljudi djeca Božja (za one koji se razumiju u semantiku) iz čega su proizašla sva kasnija objašnjenja te definicije.
Kao što je rekao lijepo Sveti Ivan od Križa ( Uspon na goru Karmel, poglavlje 31. str. 304-308) postoje tri zamke u koje upada čovjek koji teži za uživanjima u mističnim doživljajima, a ti si po onome što vidim upao u sve tri.
A ako se želiš družiti s Metildom, ona provodi slobodno vrijeme sa svojom braćom i sestrama ovdje:


http://kultnix.forumcroatian.com/



:P
Vilibald&Bibijana
Vilibald&Bibijana

Posts : 3
2015-12-15


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 15/12/2015, 14:01

Vilibald&Bibijana wrote:
1) Taman posla da ću se prepirati s dvojicom protestanata oko nečega što je njihovim očima sakriveno. I nigdje nisam rekla da ne postoje anđeli i demoni jer bih time negirala nevidljivi svijet koji ispovijedam u Vjerovanju:


 Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga...


a također i sav nauk KC o tome.

2) Također nemam nikakvu volju čitati tvoja ismijavanja s naukom KC i papom Franjom. 


3) Usput, postoji dokument KC iz 1965. u kome stoji da su svi ljudi djeca Božja (za one koji se razumiju u semantiku) iz čega su proizašla sva kasnija objašnjenja te definicije.


4) Kao što je rekao lijepo Sveti Ivan od Križa ( Uspon na goru Karmel, poglavlje 31. str. 304-308) postoje tri zamke u koje upada čovjek koji teži za uživanjima u mističnim doživljajima, a ti si po onome što vidim upao u sve tri.


5) A ako se želiš družiti s Metildom, ona provodi slobodno vrijeme sa svojom braćom i sestrama ovdje:



http://kultnix.forumcroatian.com/



:P

1) Korisnica Metilda:

"Ništa iz Isusovog nauka iz NZ nije razumio onaj tko doslovno tumači tekstove Biblije pa tako ne razumije kako ne postoje djeca đavla, jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto, jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena.

Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine..."

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t3233p510-molitva

(Drugi je par opanaka ako se c/p tuđe razmišljanje koje ne odgovara vlastitom. B-) )

2) Onda ne gubi vrijeme nego potpiši peticiju:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/50743485/Razno/2015./Peticija.pdf

Što prije sa Feel Good Inc. Crkve ode "I am ok, you are ok" papa - to bolje.

3) Vjerujem da se radi o uobičajenim muljanjima s tvoje strane lol! nema eksplicitnog teksta u tom smislu, da ima stavila bi citat.

4) Taman posla, ja samo imam izoštreno mistično oko, u rangu Jastreba ili bar približno.

5) Hvala, možda u budućnosti, uskoro kreće serija duhovnih obnova sa puno glosolalije pa ... eto, možda jednom. :)


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Vilibald&Bibijana 15/12/2015, 14:16

Le Roi Soleil wrote:
Vilibald&Bibijana wrote:
1) Taman posla da ću se prepirati s dvojicom protestanata oko nečega što je njihovim očima sakriveno. I nigdje nisam rekla da ne postoje anđeli i demoni jer bih time negirala nevidljivi svijet koji ispovijedam u Vjerovanju:


 Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga...


a također i sav nauk KC o tome.

2) Također nemam nikakvu volju čitati tvoja ismijavanja s naukom KC i papom Franjom. 


3) Usput, postoji dokument KC iz 1965. u kome stoji da su svi ljudi djeca Božja (za one koji se razumiju u semantiku) iz čega su proizašla sva kasnija objašnjenja te definicije.


4) Kao što je rekao lijepo Sveti Ivan od Križa ( Uspon na goru Karmel, poglavlje 31. str. 304-308) postoje tri zamke u koje upada čovjek koji teži za uživanjima u mističnim doživljajima, a ti si po onome što vidim upao u sve tri.


5) A ako se želiš družiti s Metildom, ona provodi slobodno vrijeme sa svojom braćom i sestrama ovdje:



http://kultnix.forumcroatian.com/



:P

1) Korisnica Metilda:

"Ništa iz Isusovog nauka iz NZ nije razumio onaj tko doslovno tumači tekstove Biblije pa tako ne razumije kako ne postoje djeca đavla, jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto, jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena.

Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine..."

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t3233p510-molitva

(Drugi je par opanaka ako se c/p tuđe razmišljanje koje ne odgovara vlastitom. B-) )

2) Onda ne gubi vrijeme nego potpiši peticiju:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/50743485/Razno/2015./Peticija.pdf

Što prije sa Feel Good Inc. Crkve ode "I am ok, you are ok" papa - to bolje.

3) Vjerujem da se radi o uobičajenim muljanjima s tvoje strane lol! nema eksplicitnog teksta u tom smislu, da ima stavila bi citat.

4) Taman posla, ja samo imam izoštreno mistično oko, u rangu Jastreba ili bar približno.

5) Hvala, možda u budućnosti, uskoro kreće serija duhovnih obnova sa puno glosolalije pa ... eto, možda jednom. :)



pa jashta, nisi ništa shvatio... evo, samo svraćam da ti to kažem...
apropos točke tri - postoji rečenica, namjerno je nisam citirala, pročitaj sve enciklike pažljivo bez očekivanja sladostrašća pa ćeš je naći

a sad adio  :cat1
Vilibald&Bibijana
Vilibald&Bibijana

Posts : 3
2015-12-15


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Guest 15/12/2015, 14:19

Vilibald&Bibijana wrote:
apropos točke tri - postoji rečenica, namjerno je nisam citirala, pročitaj sve enciklike pažljivo bez očekivanja sladostrašća pa ćeš je naći

lol!

Sve enciklike da pročitam? :D

Aj adio i tebi, nadam se da nisi otišla u ljutnji. Bockam jer sam očekivao više apologetskog žara i apostolskog duha. Šteta, mogli smo dobro ćakulati. Pozz :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Vilibald&Bibijana 15/12/2015, 15:44

Le Roi Soleil wrote:
Vilibald&Bibijana wrote:
apropos točke tri - postoji rečenica, namjerno je nisam citirala, pročitaj sve enciklike pažljivo bez očekivanja sladostrašća pa ćeš je naći

lol!

Sve enciklike da pročitam? :D

Aj adio i tebi, nadam se da nisi otišla u ljutnji. Bockam jer sam očekivao više apologetskog žara i apostolskog duha. Šteta, mogli smo dobro ćakulati. Pozz :)
A čemu apologetski žar kad sve završi na imperativu tvog kolege u vjeri: govorite biblijskim jezikom a ne naukom KC! Pa kad ja kažem biblijski (i mrzi me navođenje mjesta citata na čem tvoj kolega inzistira): Kraljevstvo Božje je u vama i još: Sve zlo izlazi iz zlog srca - što znači da je u nama samima i Kraljevstvo Božje i Pakao, a to Speare objasni rječito kako on to zna (apropos točke 1), onda vam ne valja ni biblijski ni vlastitim riječima. Kao da ste oslijepili usred silne želje za o/sjetilnim doživljajima mistike.
Nisam se naljutila, da jesam ne bih ti stavila macu koja se igra klupkom vune :P  samo ne vidim smisla daljnjim raspravama. No svejedno, kao bratu po stvaranju i bratu u Kristu želim ti da u sebi doživiš Kraljevstvo Božje i da u sebi rodiš Krista još ovog Božića, usprkos očiglednim stramputicama na kojima si se sapleo.  ;)   :x

P.S. Pa da, pročitaj sve enciklike iz 1965. kako sam već i navela.  :P
Vilibald&Bibijana
Vilibald&Bibijana

Posts : 3
2015-12-15


Back to top Go down

Molitva - Page 28 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 54 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 41 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum