ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Israel

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AssadNaPodmornici 6/5/2019, 15:26

x


Last edited by AssadNaPodmornici on 6/5/2019, 15:28; edited 1 time in total

AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AlfaOmega 6/5/2019, 15:28

x


Last edited by AlfaOmega on 6/5/2019, 15:33; edited 1 time in total

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AssadNaPodmornici 6/5/2019, 15:29

Israel - Page 3 Libera11

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AlfaOmega 6/5/2019, 15:33

A de kak u Siriji? B-)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Yehudim 6/5/2019, 19:47

AssadNaPodmornici wrote:Israel - Page 3 Libera11
:^0

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Šandor Winnetou 6/5/2019, 22:13

AssadNaPodmornici wrote:Israel - Page 3 Libera11
hahaha vrhunski :tu :D

_________________
Israel - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AlfaOmega 9/5/2019, 23:34

Nekaj je trulo u državi Danskoj

Link

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AssadNaPodmornici 9/5/2019, 23:39

AlfaOmega wrote:Nekaj je trulo u državi Danskoj

Link
bolesno, iako mi nije jasno zašto se palestnika nagurava sa vojskom.. brate mili ako ti je nekto uperio cijev u tebe, klekni na pod , ruke stavi na glavu i nemrdaj i šuti. ne ona se ide svađati i naguravati sa njima.. iako naravno reakcija vojnika je neprimjerena, ali i ona se ide svađati sa njima, unosi im se u facu, maše rukama
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Yehudim 10/5/2019, 04:09

Israel - Page 3 F190506HP68-1024x640

With flags and fireworks, 71st Independence Day celebrations get underway

Torch-lighting ceremony in Jerusalem kicks off national party as somber speeches give way to fireworks and concerts across the country


[ltr]Independence Day 2019 – a party for more than 9 million Israelis[/ltr]
[ltr]It took 71 years, but the country that was founded with just over 800,000 people has reached a new record, and Israel's 100th birthday will be marked by more than 15 million people;[/ltr]
[ltr] 88.9% of Israelis say they have a happy life.[/ltr]

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Yehudim 27/5/2019, 12:53

https://btnews.online/watch-hot-tempered-italian-tourist-gets-welcome-to-palestine-message-upon-his-landing-in-israel/?fb_action_ids=10157161789542128&fb_action_types=og.commen

https://btnews.online/wp-content/uploads/2019/04/Watch-Italian-tourist-gets-Welcome-to-Palestine-message-upon-his-landing-in-Israel.mp4?_=1

:aw

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Yehudim 27/5/2019, 12:56


_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AlfaOmega 30/5/2019, 03:59

https://www.rt.com/news/460587-israel-knesset-dissolution-vote-netanyahu/

Valja primitit prilično velik animozitet Rusa prema ćifutima u komentarima. Najviše likeova dobivaju komentari koji pozivaju na disoluciju ćifutistana i gdi jebu mater ovom bibiju
Dakak, i kramp je predmet prcanja

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Regoč 30/5/2019, 08:42

Bibiju se klima, nadam se da će uspjeti sastaviti vladu ili će se pokazati da je uistinu izraelski Sanader.

_________________
Israel - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Guest 30/5/2019, 19:02

Nisam nikada bash istrazivao neshto posebno o zidovima ali sam neki dan naletio na ovaj YT link.Preslushao video u kojem ima dosta nelogichnih stvari ali mi se dosta toga poklopilo sa razmishljanjem o Hazarima.Ja njh ne smatram pravim zidovima nego samo ortodoxne zidove koji su protiv organizacije bilo koje drzave pa i samog Izraela.Safardi su mi jako bliski po nachinu zivota i razmishljanja a posebno zbog pristupa stvaralachkog karaktera..umjetnost ....znanost..obrazovanje ..teznja novim tehnologijama..sama misao.Hazari su chista suprotnost .Njih zanima samo moc i upravljanje drugima i materijalna bogastva...profit..Jebiga Bilderberg...Sorosh..80 kongresmena u USA kongresu ima dvojno drzavljanstvo (americhko i izraelsko)..najglasniji su na svim nivoima .BIo prisutan na jednom njihovom Kongresu istochne obale kada su doveli neke bosanke muslimanke i prestavljali ih kao zrtve .To mi bilo malo nelogichno i sumnjivo pa sam otishao za stol i pitao tu muslimanku odakle je iz Bosne.Naravno ne na nashem jeziku nego na engleskom..Rekla mi je da su njeni iz Bosne a da je ona rodjena USA..To me je bash pogodilo jer je to bio njihov kongres na visokom nivou gdje je govorilo par americhkih kongresmena i gdje sam ochekivao jedan visoki nivo ozbiljnosti i izlaganja..I onda naletim na ovaj link..pa mi zuji vec par dana u glavi...Sht vi mislite o tome..??Da li su to samo uvrijezeni stereotipi ili po onoj poslovici ...Gdje ima vatre ima i dima..Ovo sa rusima i hazarima ima fakat neke logike .

https://www.youtube.com/watch?v=r0sG2EXZ27o
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AlfaOmega 30/5/2019, 19:19

Zato i jesu država aparthejda. Tam ak nisi AkhkeNAZI (Hazar), nisi ni vridan društva, pa si gurnut na marginu. 
Razumim segregaciju prema Kršćanima i muslićima (ne vole ih jerbo su to kaj jesu), ali da imaju animozitet i prema vlastitim Sefardima (samo zato jerbo su Sefardi), i prema etiopskim Jevrejima (samo zato jerbo su crnci)... samo govori koliko su bolesno društvo. 

Evo ovdi se vidi kak bili policajac zlostavlja crnog jevreja. Ni bitno što je ovaj vojnik (u njih je vojska svetinja), ipak je crn, pa ga triba tući.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Yehudim 1/6/2019, 11:26

AlfaOmega wrote:Zato i jesu država aparthejda.  
Razumim segregaciju prema Kršćanima i muslićima (ne vole ih jerbo su to kaj jesu), ali da imaju animozitet i prema vlastitim Sefardima (samo zato jerbo su Sefardi), i prema etiopskim Jevrejima (samo zato jerbo su crnci)... samo govori koliko su bolesno društvo. 


  Meni je jasno da lažeš i podvaljuješ a nadam se i drugima.

------------------------------------------------------------------------
Israelis, Palestinians share Ramadan meal at SodaStream

Nearly 3,000 Jews, Israeli Arabs, Palestinians and international guests break the fast together in a show of coexistence in the Negev-based factory.

Israel - Page 3 Main-pic-768x432


Jews, Israeli Arabs and Palestinians walk into a carbonation-machine factory in the desert. This is not the beginning of a joke, but the daily reality at the [url=https://sodastream.com/ plant in the Negev]SodaStream[/url]plant in the Negev.
And as the company’s Muslim employees are observing the month of Ramadan, marked by daily fasting, they all broke the fast together at a celebratory Iftar dinner this week.

Israel - Page 3 Pic-1

 SodaStream’s factory employed 500 Palestinians alongside its Israeli workers. Upon moving near the Bedouin village of Rahat in Israel’s south, it retained 150 of its Palestinian employees, who now work alongside many members of the local Bedouin community and other Jewish employees.
Overall, the plant now employs 120 Palestinians, 500 Bedouin (including 200 women) and some 100 new immigrants.
Israel - Page 3 Pic-2

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by AlfaOmega 1/6/2019, 14:18

Jeftina radna snaga? Pa i u Južnoafričkoj Republici su tikom 70tih i 80tih crnci radili u istim tim tvornicama. Bilci su tad tvrdili kak neko mora i to. 

Ja pak govorim o ovome:

https://www.haaretz.com/opinion/editorial/a-cornerstone-of-apartheid-1.5469402

The nation-state law is fundamentally antithetical to democracy, as it seeks to enshrine the rule of a Jewish minority over an imagined Arab majority. This is a fearful and aggressive move by a people that sees itself as a minority and is preparing to maintain control over an apartheid state that contains a Palestinian majority living under its rule. Yet even before that point is reached, the law discriminates against members of Israel’s Arab minority and legally labels them as second-class citizens.


Dakle, stvara se jedna histerija ka posljedica znatno jačeg prirodnog priraštaja jednog etnosa spram drugog.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10178
2015-09-11


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Guest 1/6/2019, 16:13

Mene je interesirala ta razlika izmedju zidova ..ako oni mogu ovdj pisati o srbima ..hrvatima i muslimanima...shto bi bilo zabranjeno pisati o Hazarima ..sefardima i ashkenazima.?

Ko zaslužuje da ga zovu ravi?

TURISTA koji ništa nije slutio imao je malo nade da će na vreme stići na aerodrom. Stotine policajaca su pokušavali da regulišu saobraćaj dok su štitili više od 300 000 ožalošćenih koji su se sjatili na ulice Jerusalima. The Jerusalem Post je to nazvao „pogrebnom povorkom takve veličine kakva je obično rezervisana samo za predsednike, kraljeve i totalitarne diktatore“. Ko je mogao izazvati takav izliv odanosti, satima parališući glavni grad Izraela? Jedan uvaženi ravi. Zašto položaj ravija uliva takvo poštovanje i odanost među Jevrejima? Kada je izraz „ravi“ prvi put ušao u upotrebu? Na koga se on s pravom primenjuje?

Da li je Mojsije bio ravi?

Najuvaženije ime u judaizmu je Mojsije, posrednik izraelskog saveza Zakona. Religiozni Jevreji ga zovu „Mojsije ’naš ravi‘“. Međutim, nigde u Bibliji se na Mojsija ne ukazuje titulom „ravi“. U stvari, izraz „ravi“ se uopšte ne pojavljuje u Hebrejskim spisima. Kako su onda Jevreji počeli da ukazuju na Mojsija na ovaj način?

Prema Hebrejskim spisima, odgovornost i vlast da poučavaju i objašnjavaju Zakon bila je data Aronovim potomcima, sveštenicima iz Levijevog plemena (Levitska 10:8-11; Ponovljeni zakoni 24:8; Malahija 2:7). Međutim, u drugom veku pre n. e. unutar judaizma počela je jedna tiha revolucija koja je otada neizbrisivo uticala na jevrejsku misao.

U pogledu ove duhovne metamorfoze, Danijel Džeremi Silver piše u knjizi A History of Judaism: „U [to] vreme jedna klasa nesvešteničkih književnika i izučavalaca počela je da osporava zakonitost svešteničkog isključivog prava na tumačenje Tore [Mojsijevog zakona]. Svi su se slagali s tim da su sveštenici bili neophodni kao hramski službenici, ali zašto bi oni morali imati zadnju reč u stvarima koje se tiču Tore?“ Ko su bili podstrekači ovog osporavanja autoriteta svešteničke klase? Jedna nova grupa unutar judaizma nazvana fariseji. Silver nastavlja: „Fariseji su prijem na njihove akademije temeljili na zaslugama, a ne na poreklu [svešteničkom potomstvu], i uveli su jednu novu klasu Jevreja u religiozno upravljanje.“

Do prvog veka n. e. diplomci tih farisejskih akademija postali su poznati kao učitelji, ili gospodari, jevrejskog zakona. U znak poštovanja, drugi Jevreji su počeli da im se obraćaju sa „moj učitelju“, ili „moj gospodaru“, na hebrejskom, ravi.

Ništa nije moglo dati više legitimnosti ovoj novoj tituli nego da se ona primeni na onoga ko je smatran najvećim učiteljem u jevrejskoj istoriji, na Mojsija. Posledica toga bilo bi daljnje umanjivanje važnosti sveštenstva dok bi se učvršćivao ugled sve uticajnijeg farisejskog vođstva. Tako je više od 1 500 godina nakon svoje smrti Mojsije bio retroaktivno imenovan kao „ravi“.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Guest 1/6/2019, 16:19








https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/1996486

Da je EVICHKA najbolja forumska pichka ovdje ona bi to u par rijechi objasnila...





Nemojte da vas zovu ravi‘

Isus, Jevrejin iz prvog veka koji je osnovao hrišćanstvo, živeo je u vremenu kada je farisejski koncept o raviju počeo da sustiže judaizam. On nije bio farisej, niti je bio obučavan na njihovim akademijama, a ipak su ga zvali ravi (Marko 9:5; Jovan 1:38; 3:2).

Osuđujući ravijski trend u judaizmu, Isus je rekao: „Na Mojsijevu stolicu sedoše književnici i fariseji. Vole da imaju prva mesta na gozbama i prva mesta u sinagogama, i vole da im se klanja svet po ulicama i da ih ljudi zovu: Ravi! Ali vi nemojte činiti da vas zovu Ravi, jer je vama samo jedan učitelj, a vi ste svi braća“ (Matej 23:2, 6-8).

Isus je upozorio na razliku između sveštenstva i laikata koja je počela da se razvija unutar judaizma. On je osudio takvo neprikladno isticanje ljudi. ’Vama je samo jedan učitelj‘, hrabro je izjavio. Ko je bio taj Jedan?

Mojsije, „koga Bog pozna licem k licu“ a koga su sami mudraci zvali „naš ravi“, bio je nesavršen čovek. Čak je i on pravio greške (Ponovljeni zakoni 32:48-51; 34:10; Propovednik 7:20). Umesto da ističe Mojsija kao vrhovni primer, Jehova mu je rekao: „Podignuću im proroka između braće njihove, kao što si ti, i metnuću reči svoje u usta njegova, i on će im kazivati sve što mu zapovedim. Ako neko ne posluša reči mojih, koje će on u moje ime govoriti, od toga ću ja račun tražiti“ (Ponovljeni zakoni 18:18, 19).

Biblijska proročanstva dokazuju da su ove reči imale svoje ispunjenje na Isusu, Mesiji.* Isus nije samo bio „kao“ Mojsije; on je bio veći od Mojsija (Jevrejima 3:1-3). Pismo otkriva da je Isus bio rođen kao savršen čovek i za razliku od Mojsija, služio je Bogu „bez greha“ (Jevrejima 4:15).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Yehudim 1/6/2019, 17:05

AlfaOmega wrote:Jeftina radna snaga? 

The nation-state law is fundamentally antithetical to democracy, as it seeks to enshrine the rule of a Jewish minority over an imagined Arab majority.


Dakle, stvara se jedna histerija ka posljedica znatno jačeg prirodnog priraštaja jednog etnosa spram drugog.

 Kakva židovska manjina.................... kakva crna arapska većina.

Israel Population 2019

[size=36]8,573,650[/size]


[size=36]Generally, population trends in Israel reflect distinct patterns of two sub-groups:[/size]


[size=36] Jews (around 74.24% of the population) and Arabs (20.95%)
[/size]




Arapa je tri, četiri puta manje ali osim njih u Izraelu žive Druzi, Asirci, Armenci, Kopti, Beduini......itd


Svih manjina ima u IDF, Policiji itd.


Arapi su % zastupljeni u Parlamentu i imaju sva prava.


Čak imaju autonomiju u Samariji i Galileji


šta im ja nebih dopustio.


 Možda je bolje " trećinu pobiti, trećinu asimilirati a trćinu protjerati"


POZNATO?

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Yehudim 1/6/2019, 17:23

Israel - Page 3 Kretanje-broja-Roma

https://hr.wikipedia.org/wiki/Romi_u_Hrvatskoj#Kretanje_broja_Roma

Okupilo se oko tisuću ljudi

"Natalitet je u porastu, no što će biti u budućnosti kad nema pronatalitetne politike.


 Žene rađaju po deset djece, no što će biti s njima. 

“Mi možemo pričati o vatrogasnim mjerama, no statistike pokazuju strašni trend. 


Ako se njihov broj nastavi ovako povećavati, za 50 godina njih će biti 50.000. Gdje ćemo onda mi? 


To nitko ne priča. Međimurci, počnite tražiti rezervna mjesta za svoje unuke”, rekao je Knapić.

"Kap je prelila času. Svaki čovjek je vrijedan truda i šanse. Ali što napraviti kad ne cijene suživot i kad od njih dobijete nasilje. Ispružena ruka tada nema smisla. Institucije trebaju djelovati odmah i bez oklijevanja", rekao je Dragan Toljan iz Šibenika.

Međimurski čovjek više ne može proći kroz park u centru jer se boje. Ne moram vam to govoriti. Mi Međimurci to znamo",  rekao je Alen Pancera, jedan od organizatora.


-----------------------------------


 A Romi-Cigani ne napadaju Hrvate noževima ni bombama niti raketama, kao šta to Arapi rade Izraelcima.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Israel - Page 3 Empty Re: Israel

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum