ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by EstebanEnrique 8/1/2019, 17:55

ostvario sam danas svoj san ,marljivo sam stedio, i uzeo George Foreman grill :)

EstebanEnrique

Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by EstebanEnrique 9/1/2019, 20:08

vani pada sneg...slusam sneznu glazbu :)


_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by EstebanEnrique 9/1/2019, 20:11

...a remix  :D


_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Ziil Los Dii ! 12/1/2019, 14:50

Vratih se u depresiju^^

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Ziil Los Dii ! 13/1/2019, 09:27

prošao mi na tiketu nogomet i onda mi ostalo samo poraz spursa, kakav zicer bože dragi ^^

Mirno sam spavao jer je Greggovo razumijevanje košarice lošije od mog poimanja ljudske gluposti  , sad idem po novce ^^

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Ziil Los Dii ! 13/1/2019, 09:29


_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by EstebanEnrique 13/1/2019, 09:39

dje ce te za novu godinu...

_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 13/1/2019, 15:22

Na kavi smo vani na suncu. #splitjekurac al dobro je sve
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by EstebanEnrique 14/1/2019, 10:10

dobio sam na dar ulaznice za bioskop ,aquaman film :)

_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 14/1/2019, 15:03

ubiše me sinusi u pojam... prošli tjedan, nastavljaju ovaj tjedan.... :/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 14/1/2019, 20:50

medication wrote:I tako smo za sada odustali od gledanja stanova. Razum nam jednostavno vristi da situacija s cijenama nije normalna. Sve je isto ko i 2007. Podstanarstvo i dalje. Pa ako sto uleti u meduvremenu, super. Ako ne, sve ok.
Slučajno sam pročitala da gledaš stanove za kupiti.To zna biti strašno stresno i može trajati dugo. 

Može malo savjeta? :)
Nemoj se zaletjeti, dobro pazi što kupuješ. U tome trebaš živjeti dugi niz godina i još nešto na što mnogi ne misle kad kupuju nekretninu-to ćeš trebati održavati, a tu može biti velika razlika među sličnim nekreninama. 

Najbolje nekretnine se prodaju i prije no što se oglase na tržištu. Ponude se onima za koje znaju da su stvarno kupci a ne 'šetači'. Zato je dobro razglasiti svima, a naročito susjedstvu u kvartu gdje bi rado kupili stan, da tražiš. Zapravo, treba reći svima: na poslu, roditeljima prijatelja naše djece, poznanicima, frizerki, susjedima, u crkvi, na treningu (ako treniraš) itd.



Takva informacija ostane negdje u sjećanju i najčešće se doogodi da nam za najbolju nekretninu kaže frizerka ili netko kome smo rekli da kupujemo. Najbolje nekretnine su one kad se nekom žuri i želi čim prije prodati. Takvi su spremni na pregovore. Tako sam po preporuci (nekog kome sam slučajno rekla da kupujem) dva puta kupila povoljno stan. 

Ono što se nudi u agencijama je debelo precijenjeno i čeka naivnije kupce koji ne znaju stanje na tržištu. Ipak, nije loše da obiđeš s agencijama čak i one stanove koji su preskupi da bi ih kupila, ali da vidiš kakve su zgrade iznutra, ima li vlage, kakvi su hodnici, kako se gdje kreću cijene, kakvo je susjedstvo, udaljenost vrtića, gradskog prijevoza, koliko su režije (grijanje-termoizolacija zgrade), pričuva itd itd. Nakon toga ćeš točno znati koliko vrijedi to što ti netko nudi. 

Nemoj sama raditi ugovor. Kad već moraš dati hrpu love, nađi još malo i za odvjetnika... da se kasnije ne tučeš po glavi. 

Nadam se da se ne ljutiš na ovom upadu.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by EstebanEnrique 15/1/2019, 09:55

rana akcija od samog jutra nas par stanara izasli vani i ocistili snijeg oko zgrade da svi putevi budu prohodni :)

_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 15/1/2019, 10:20

Hvala na savjetima! Naravno da su dobrodosli, pogotovo ovi iz iskustva.

To je stvarno dulji, stresniji i slozeniji proces nego sam mislila. Ponasamo se otprilike tako kako si i napisala.
Medutim kod nas je trenutno za kupce prosjecne platezne sposobnosti losa situacija koja je kombinacija sljedecih faktora: veliki turisticki bum i potraznja koja daleko premasuje ponudu. Sto se ocituje u previsokim cijenama. Sve je preko 2000 eura po kvadratu. Sto te uz renovaciju koja je nuzna u 90% stanova izade 2400 na kraju uz jebadu sa pronalaskom majstora ( jer sam mu ja s jednim stanom neisplativa kad ga ceka 12 apartmana u isto vrijeme).

Iskustva s agencijama su nam katastrofalna uz pokoju iznimku. Toliko neprofesionalizma na jednom mjestu zapravo nikad nisam srela. Toliko da imam dojam da ih se vecina uopce ne bavi time, nego im sluze kao paravan za nesto.

I naravno, iako mi je struka, namjeravam angazirat odvjetnika. Neovisno o odvjetnicima s kojima agencije suraduju.

Oko kvartova smo relativno izbirljivi, pa nam to malo otezava. Ali obzrom na nase potrebe, odlazak na periferiju bi nam dugorocno otezao, pa od toga ne odustajemo. Najgore mi je kad udemo u nekretninu s dobrom vibrom, orjentacijom, cijenom i pozicijom i onda skuzimo da je tlocrt takav da nista od tog stana ne mozes napravit. Prekomfora jednosobni koji dvosoban moze postat jedino ako srusis 12 katova zgrade iznad sebe i udres 2 Velux krovna prozora. :D i tak
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 15/1/2019, 10:25

Pilat cu vas jos dugo na uuotu s ovim, al uvijek pilam s necim pa me stavite na ignore ako sam vam dosadna.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 15/1/2019, 11:36

Nisi dosadna....najotezavajuci faktor ti je sto sto neces periferiju,i sukladno tomu ces sigurno trazit duze....

Mi smo nasli relativno brzo,ovaj stan je cekao nas,ja isto prvo nisam htjela periferiju,zbog skole,posla,bla bla bla...sad ne bih nazad u grad ni za kakve pare,skola prebacena tu 4 stanice busom od nas,cure idu same u skolu,skola je automatski bolja jer je manja i jer je sam taj periferni kvart ko malo selo pa su ljudi bolji,nadam se da me razumijes sto zelim reci....kad idem u grad imam osjecaj ko da sam u osinjak usla....

Mi smo uzeli stariji stan jer to moj muz strastveno renovira,voli i zna,al zato traje....


Uvijek sam mislila stan se kupuje jednom u zivotu,ne kupuje,cijene rastu i ako vidis da si pogrinesio lako opet prodas i jos nesto i zaradis.... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 15/1/2019, 11:38

A on tamo gdje smo htjeli stan vise ne radi,otvara firmu u nasem kvartu,tako da je i taj faktor iskljucen....


Al bas sam bila citala clanak da si mladi vecinom ne mogu priustit kupnju stana bez roditeljske pomoci....


Ovdje su noviji stanovi 2,500€ pa nadalje....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 15/1/2019, 21:04

Moxy wrote:A on tamo gdje smo htjeli stan vise ne radi,otvara firmu u nasem kvartu,tako da je i taj faktor iskljucen....


Al bas sam bila citala clanak da si mladi vecinom ne mogu priustit kupnju stana bez roditeljske pomoci....


Ovdje su noviji stanovi 2,500€ pa nadalje....
Split?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 15/1/2019, 21:42

Beč

Svi znaju di sam normalno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 15/1/2019, 21:53

Moxy wrote:Beč

Svi znaju di sam normalno
Ja nisam znala. Nova sam na forumu. Znam nekoliko ljudi koji su pisali na kultnima i to je sve. Svi ostali ste mi nepoznanica i pokušavam 'pohvatati' tko je tko. :)

Na jadranu (Du i St) su cijene stanova i više nego u Beču, a u Beču ga je isplativije imati jer ga možeš sigurno rentati kad ti padne na pamet. 

I ja nikad nisam kupovala stan da mi bude 'do kraja života'.

Kad nam je trebao veliki stan, prodala sam mali i kupila veći, kad se sin odselio prodala sam veliki i kupila mali. Jedino što sam pazila je onaj zakonski period koji mora proći da ne plaćaš porez na dobit (3 godine posjeda i vllasništva). Ali većini ljudi je to stresno i čini im se nemoguća mislija mijenjati stanovanja svako malo. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 15/1/2019, 22:13

medication wrote:Hvala na savjetima! Naravno da su dobrodosli, pogotovo ovi iz iskustva.

To je stvarno dulji, stresniji i slozeniji proces nego sam mislila. Ponasamo se otprilike tako kako si i napisala.
Medutim kod nas je trenutno za kupce prosjecne platezne sposobnosti losa situacija koja je kombinacija sljedecih faktora: veliki turisticki bum i potraznja koja daleko premasuje ponudu. Sto se ocituje u previsokim cijenama. Sve je preko 2000 eura po kvadratu. Sto te uz renovaciju koja je nuzna u 90% stanova izade 2400 na kraju uz jebadu sa pronalaskom majstora ( jer sam mu ja s jednim stanom neisplativa kad ga ceka 12 apartmana u isto vrijeme).

Iskustva s agencijama su nam katastrofalna uz pokoju iznimku. Toliko neprofesionalizma na jednom mjestu zapravo nikad nisam srela. Toliko da imam dojam da ih se vecina uopce ne bavi time, nego im sluze kao paravan za nesto.

I naravno, iako mi je struka, namjeravam angazirat odvjetnika. Neovisno o odvjetnicima s kojima agencije suraduju.

Oko kvartova smo relativno izbirljivi, pa nam to malo otezava. Ali obzrom na nase potrebe, odlazak na periferiju bi nam dugorocno otezao, pa od toga ne odustajemo. Najgore mi je kad udemo u nekretninu s dobrom vibrom, orjentacijom, cijenom i pozicijom i onda skuzimo da je tlocrt takav da nista od tog stana ne mozes napravit. Prekomfora  jednosobni koji dvosoban moze postat jedino ako srusis 12 katova zgrade iznad sebe i udres 2 Velux krovna prozora. :D i tak
Ne znam. Periferija ima svojih prednosti, ali kad kupuješ stan prvo što moraš pomisliti kako bi ga prodala: lako ili teško. Ono pravilo lokacija lokacija i opet lokacija je prvo koje igra.  Samo polako, ne žuri. :)

Plaćati kvadrate koji ne služe svojoj svrsi je bez veze. A većina novogradnji je projektirana kao da su ih crtali srednjoškolci građevinske škole, a ne arhitekti. 
Pazi kod novogradnji na termo izolaciju (štedi se najčešće na završnim radovima tj. na fasadama) i slijeganje tla (kupuj u zgradi koja je useljena barem 2 godine, do tad popucaju svi zidovi koji su imali namjeru puknuti, izbila je već vlaga na kritičnim mjestima i nekvalitetna fasada pokazuje prve fleke). 

Ako kupuješ u Hr preskoči zgrade koje su rađene 70-tih. Imaju lijep raspored, ali zvučna izolacija im je koma, siporeks i beton, mali balkoni. Uglavnom je iz tog vremena većina nebodera. Plus će ti pričuva biti previsoka (održavanje prastarih liftova, pola stanara ne plaća pričuvu itd)

Od starijih zgrada je najbolja gradnja 50-tih do 60-tih  godina prošlog stoljeća. To su blokovi četverokatnica koje su zapravo peterokatnice uglavnom bez liftova. 
Raspored dobar, zvučna i termoizolacija također (zidovi su rađeni opekom), a oko njih je dovoljno prostora (zelenilo). U tim kvartovima su škole, vrtići, ambulanta, busna stanica... nema iznenađenja. 
Jedini bed je to što nema lifta. 

I kao zadnje mogućnost je austrougraska gradnja (visoki stropovi, velike prostorije)
To treba uređivati, ali se uz malo mašte da napraviti ludilo prostor (galerije, visoki kreveti s garderobom ispod itd.)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 15/1/2019, 23:27

Nismo navikli na nove :D

A pricuva se to zove,nisam znala...nasa je visoka zbog vrta uz sumu i sve se to racuna... 

55.g. je zgrada

60 kvadrata

Cijena bila 99k

Mir bozji ovdje....spasili se uzasne gradske buke i vreve....ne planiramo prodavati za sada,ako i mognemo ikad kucu,stan ostaje djeci....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 3 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum