ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Page 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by AssadNaPodmornici 11/1/2019, 09:12

Samo da nadodam da su i ustaše i cetnici dugoročno pobijedili u ratu. I ujkani i čede su osvojili i hrvatsku i Srbiju

AssadNaPodmornici

Posts : 20829
2018-06-14


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by veber 11/1/2019, 09:19

tre wrote:da ne čitam sve jesu li se baba sora i bjesni pas dingo10 pojavili na temi sa tonom pljuvačke i gluposti?
mortalka se raspizdila i lagala uzduž i poprek, ali nije joj za zamjerirt, ne čita s razumjevanjem.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Šandor Winnetou 11/1/2019, 09:21

n_razbojnik wrote:
Ringo10 wrote:
n_razbojnik wrote:
Sora wrote:
n_razbojnik wrote:Eo i lude babe na omiljenoj temi

Jes i ti gorila parket?
Luda ti je mater 
Nisam ja temu pokrenula .konjino 
To je omiljena tema PROUSTASKOH LUDAKA
Đe ćeš na mater allaha ti, a ne poznaš ženu

Ma ja , a ti ušla da vidiš imal šta nova, i ja naletih rek'o sad će bit nešto pametno a ono ti i ova budaletina iz emigracije
MA šta ima Hasanbegoviću, jebo ga paradajiz!

Ima l' šta novo, ima l' kak'ih novih instrukcija od Bakirage ...

MA shvaćam ja tvoj zadatak, treba ove Perece i Kiflare i dalje pravit budaletinama i prodavat im muda pod bubrege ...

Ali nije to ni naročito teško ...  pos'o dobar a para laka.
Đes budaletino...ideš li šta do Hrvatskog doma u Melbournu?
:D slika se redovito tamo i drži predavanja o dobroti partizana :shy

_________________
 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Šandor Winnetou 11/1/2019, 09:27

veber wrote:
tre wrote:da ne čitam sve jesu li se baba sora i bjesni pas dingo10 pojavili na temi sa tonom pljuvačke i gluposti?
mortalka se raspizdila i lagala uzduž i poprek, ali nije joj za zamjerirt, ne čita s razumjevanjem.
sad sam malo pregledao, ja se ne sjećam da si ikada napisao da ti je djed židov a ostatak kod prepucavanja baš i nisam čitao, malo se ko mješa u međusobne fajtove i ne doljeva ulje na vatru

_________________
 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by veber 11/1/2019, 09:30

nije joj za zamjerit. malo se pogubila.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Stanojko 11/1/2019, 09:46

Ja kad videh temu pomislih, konacno, rvati shvatili sta su radili kad ono... Zal za domobranima/ustasama...

_________________
 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Guest 11/1/2019, 09:50

veber wrote:
Speare Shaker wrote:
Znao Tuđman ili ne, bitno je da nije sudjelovao u zločinu. To je potpuno jasno.
Da, znam da ne učite, zato je stalno i ponavljate i još ćete, samo je pitanje gdje vam je zadnja stanica.
ne uopće nije bitno, ni hitlera ne trba osuđivat za aušvic i ostale logore, pa nije ih on ubijao. čak nije ni naredio.
a, boldano. opet ti s visokog dolaziš "a priori". povijest je rezervirana samo za tebe i tvoji upisi su apsoluti.
(to si pokazao svojom izjavom kako osuđuješ svaki zločin da bi par rečenica dallje napisao da te nije briga za pomor nijemaca, latvijaca, litavaca, estonaca, poljaka od strane rusa u istočnoj pruskoj. koji su kao što sam napisao u 95% bili civili, na beleiburgu je napravljen većinom pomor neprijateljske vojske. isto su radili briti, ameri, francuzi, rusi-saveznici)

Veberu, nemaš se razloga pjeniti oko stvari koje te se ionako neposredno ne tiču.
Nadalje, Tuđmana uspoređivati sa Hitlerom je toliko apsurdno da nemam riječi kojima bih opisao one koji to čine.
Usporedba sa Titom bi već bila bolja, jer su obojica imala neograničenu političku moć i svu snagu svoje vojske iza svoje politike i obojica su odgovorna za genocide, jedan nad Židovima, a drugi nad Hrvatima.
Dobro, pretjerao sam kada sam rekao da me nije briga, ali je posve prirodno da mi je do svojih stalo neproporcionalno više nego do tvojih Nijemaca, krv nije voda.
Kao što nije niti tvoja pa se pjeniš oko Nijemaca i naslađuješ njihovim današnjim ekonomskim uspjesima bez obzira što su izgubili rat premda od toga nemaš baš ništa ili skoro ništa jer nisi otišao na rad u Njemačku, ako sam ja to dobro shvatio jer bi inače forum zvonio od tvojih upisa o tome.
Naravno da nije istina da je povijest rezervirana samo za mene, ali ja imam jednu za neke neugodnu osobinu, a to je da naslućujem i predviđam što će se dogoditi na nekim područjima, a jedno od njih je uz politiku i povijest odnosno povijesna znanost.
Dakle, povijest će relativno brzo izaći sa puno jasnijim nego do sada osudama genocida nad brojim narodima i njihovim akterima. To se jednostavno neće moći izbjeći.
Sve će to na kraju doći na svoje.
Pogledaj primjer Turske.
Počinili su genocid nad Armencima prije nešto više od 100 godina, 30 godina prije Križnog puta i još nisu izašli na kraj sa tom temom.
Sad im se to i vraća, jer ne mogu u EU, ne mogu uživati status civilizirane zemlje na zapadu, Austrija (povijesni razlozi) i Francuska (velika armenska zajednica) su najavile referendum oko ulaska Turske u EU na kojem ne bi bilo teorije da se Tursku pripusti u asocijaciju, zbog čega Turci trpe ogromne ekonomske štete jer gube razvojnu supstancu.
Nešto slično će se dogoditi i sa Srbijom.
Neće moći ući u EU usprkos zagovaranje Njemačke, ali prema kojoj također jača otpor u Višegradskoj, a sad i u Italiji.
Dakle, sve se na kraju svede na neku razumnu rekapitulaciju i svaki zločin se na kraju vrati onima koji ga slave i politički zastupaju o glavu pa će se to dogoditi i akterima genocida nad Hrvatima kako 1945. čiji će biološki, ideološki i politički sljedbenici na kraju biti isključeni iz političkog života u Hrvatskoj, a također i onima (Srbi) koji su počinili genocid nad Hrvatima u Domovinskom ratu i koji će zbog toga trpjeti puno veću štetu nego da su nam se ispričali i platili direktno ratnu odštetu.
Pravda je na kraju krajeva često jako spora, ali je dostižna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Stanojko 11/1/2019, 09:51

Srbi napravili genocid nad hrvatima u "domovinskom ratu"? Zanimljivo...

_________________
 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Guest 11/1/2019, 09:57

Stanojko wrote:Srbi napravili genocid nad hrvatima u "domovinskom ratu"? Zanimljivo...

Međunarodni sud pravde u Haagu nije upotrijebio riječ genocid nego genocidne radnje, koje je dijelom i taksativno pobrojao, a onda i dodao da postoje i brojne druge u odnosu na pobrojane.
No, taj UN sud koji je jedini nadležan za takve procese nije osudio niti jednu državu za genocid pa je bilo logično da neće ni Srbiju.
Svejedno, RH zbog presude po kojoj je Srbija počinila agresiju na RH radi stvaranja proširene i etnički čiste srpske države sad ima pravnu osnovu za tužbu protiv Srbije u vezi ratne odštete, jer je jasno da Haag neće skočiti u usta jednoj od svojih ranijih presuda i jedini način kako Srbija može izbjeći taj proces je da sama prihvati svoju obavezu isplate ratne odštete, ako ne želi trpjeti ekonomske posljedice izolacije i boravka van EU što će joj nanijeti kako direktnu ekonomsku štetu tako i gubitak razvojnog potencijala u višestruko većem iznosu od ratne štete.
Pravda je spora, ali je dostižna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Šandor Winnetou 11/1/2019, 09:58

Stanojko wrote:Srbi napravili genocid nad hrvatima u "domovinskom ratu"? Zanimljivo...
vi srbende se uvijek čudite činjenicama ko pura dreku

_________________
 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by veber 11/1/2019, 09:58

turska neće u eu vjerovatno nikad.
ne zbog armenaca već je eu ipak dovoljno svjesna da ne primi 80 milijuna muslimana.
uz postojeće to bi bilo više od 10% stanovništva.
politici se jebe za vjeru, naciju, narod.
ameri bi po svojim izjavama o demokraciji odvano zatukli kuću saud, a nisu.

jel netko platio genocid nad afrikancima? briti, francuzi, belgi, nizozemci?
ili što su trpali iste u brodove i pretvorili u roblje?

jedino australija obeštećuje aboriđane i ameri indijance.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Ringo10 11/1/2019, 09:59

tre wrote:
n_razbojnik wrote:
Ringo10 wrote:
n_razbojnik wrote:
Sora wrote:
Luda ti je mater 
Nisam ja temu pokrenula .konjino 
To je omiljena tema PROUSTASKOH LUDAKA
Đe ćeš na mater allaha ti, a ne poznaš ženu

Ma ja , a ti ušla da vidiš imal šta nova, i ja naletih rek'o sad će bit nešto pametno a ono ti i ova budaletina iz emigracije
MA šta ima Hasanbegoviću, jebo ga paradajiz!

Ima l' šta novo, ima l' kak'ih novih instrukcija od Bakirage ...

MA shvaćam ja tvoj zadatak, treba ove Perece i Kiflare i dalje pravit budaletinama i prodavat im muda pod bubrege ...

Ali nije to ni naročito teško ...  pos'o dobar a para laka.
Đes budaletino...ideš li šta do Hrvatskog doma u Melbournu?
:D slika se redovito tamo i drži predavanja  o dobroti partizana :shy
MA dobri ili ne dobri, to je nebitna i relativna stvar.

Ono sto je bitno je to da su oni POBJEDNICI i znacajan i priznat dio pobjednicke koalicije u velikom svjetskom ratu i kao takvi utjecali na oblikovanje poslijeratnog europskog i svjetskog poretka.

JA pripadam pobjednickom dijelu svoga naroda, i to cu ostati taman da nas je samo petorica takvih.

Gubitnici i luzeri me ne zanimaju a njihova navodna stradanja su mi koletarala i manje-vise nebitna stvar.

Mozete za njima roniti suze luzerske do sudnjega dana, jebe mi se.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Ringo10 11/1/2019, 10:03

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote: jedan nad Židovima, a drugi nad Hrvatima.
Titov "genocid nad Hrvatima" je najbriljantnija i najfantasticnija  imbecilija i nebuloza vas ustaskih demagoga.

Vi ustasoidi ste srpsku mitomaniju nadmasili za deset kopalja.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by vuksadinare 11/1/2019, 10:06

Ringo10 wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote: jedan nad Židovima, a drugi nad Hrvatima.
Titov "genocid nad Hrvatima" je najbriljantnija i najfantasticnija  imbecilija i nebuloza vas ustaskih demagoga.

Vi ustasoidi ste srpsku mitomaniju nadmasili za deset kopalja.
pa i srbi kazu da je tile pocinio nad njima genocid i da je u stvari ustasa zaogrnut komunistickim plastem...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Guest 11/1/2019, 10:08

veber wrote:turska neće u eu vjerovatno nikad.
ne zbog armenaca već je eu ipak dovoljno svjesna da ne primi 80 milijuna muslimana.
uz postojeće to bi bilo više od 10% stanovništva.
politici se jebe za vjeru, naciju, narod.
ameri bi po svojim izjavama o demokraciji odvano zatukli kuću saud, a nisu.

jel netko platio genocid nad afrikancima? briti, francuzi, belgi, nizozemci?
ili što su trpali iste u brodove i pretvorili u roblje?

jedino australija obeštećuje aboriđane i ameri indijance.

80 milijuna je debelo preuveličan broj koji je nastao tko zna u kojim glavama.
Je li itko platio odštetu Afrikancima?
Direktno ne, ali indirektno upravo plaća podržavanjem invazije između ostalih i Afrikanaca u EU zemlje.
Nije jedini način plaćanja političkih pogrešaka iz prošlosti onaj direktan, isplatom ratne štete ili štete za počinjeni genocid. Vidiš i sam da itekako postoje indirektne metode.
Nadalje, sadašnjim političkim elitama se stvarno jebe za ono što si nabrojao, ali ne misliš valjda da će takvo stanje ostati zacementirano u vremenu da se nikada ne promjeni?
Mnogi su to mislili za hladni rat u blokovskoj podjeli pa si vidio kako je to završilo.
Mnogi su krajem osamdesetih najavljivali da će se Njemačka jednog dana možda ujediniti, ali tek za od tada nekih 30-40 godina pa si vidio kako je i to završilo.
Neće ostati zacementirano, jer bi to bilo jednostavno apsurdno, bez obzira što trenutno dominira tzv. real politika.
Da, trebali su zatući, ali tu je u pitanju real politika, ali kuću Saud će zapravo uništiti gubitak važnosti nafte kao primarnog svjetskog energenta sa čime će oni izgubiti enormnu financijsku pa tako i političku moć. Osim novca, oni ništa drugo nemaju. Nemaju međunarodni ugled, nemaju razvojni potencijal u bilo kojoj ekonomskoj grani, a nemaju čak niti neku elementarnu koheziju u vlastitoj državi koja će se vjerojatno raspasti iznutra kada je preplave ekonomski problemi zbog manjka financijske podloge.
Popeli su se na financijskoj snazi, gubitak iste će ih dovesti do propasti. Ima neke poetske pravde u tome.
Točno je, Australija i Ameri pomažu svoje domoroce i to je zapravo dodatni argument u prilog ovoga što cijelo vrijeme tvrdim. Pravda je spora, ali dostižna, a njene metode se razlikuju od pojedinačnog slučaja do pojedinačnog slučaja.


Last edited by Speare Shaker on 11/1/2019, 10:15; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Ringo10 11/1/2019, 10:09

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote: jedan nad Židovima, a drugi nad Hrvatima.
Titov "genocid nad Hrvatima" je najbriljantnija i najfantasticnija  imbecilija i nebuloza vas ustaskih demagoga.

Vi ustasoidi ste srpsku mitomaniju nadmasili za deset kopalja.
pa i srbi kazu da je tile pocinio nad njima genocid i da je u stvari ustasa zaogrnut komunistickim plastem...
PA dogovorite se vec jednom sa velikosrbima o tome sta je Tito bio i nad kim je nacinio takozvani genocid.

Jebo te patak, svi koji su Hitleru lizali jaja kukaju da su zrtve djenosajda antihitlerovske koalicije.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by vuksadinare 11/1/2019, 10:11

srpski povjesnicari su nekidan rekli da je cak i tiletova mama bila kurvica a on kopile..mada u tome 'nije nista neobicno da se razumemo takvo vreme bilo'... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Guest 11/1/2019, 10:14

Ringo10 wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote: jedan nad Židovima, a drugi nad Hrvatima.
Titov "genocid nad Hrvatima" je najbriljantnija i najfantasticnija  imbecilija i nebuloza vas ustaskih demagoga.

Vi ustasoidi ste srpsku mitomaniju nadmasili za deset kopalja.

Žerjavić kaže 50 000. Neki drugi kažu, doduše bez jasnih argumenata pola milijuna. Potonji broj je po mom mišljenju višestruko preuveličan.
A sad mi objasni kako je to u Srebrenici po presudi Međunarodnog suda pravde u Haagu počinjen genocid ubijanjem ne više od 10 000 muslimana, a nad Hrvatima nije ubijanjem najmanje oko 50 000 Hrvata kratko nakon završetka ww2?
Od kojih su većina bili domobrani i civili, jer su ustaše do tada već uglavnom zdimili preko granice na čelu sa svojim poglavnikom.
Ustašoidi kažeš?
Već smo navikli na takve ocjene od nakaza koji opravdavaju genocid nad bilo kime što normalan čovjek nikada neće učiniti.
I mene osobno za to nije briga. Tako nas kvalificiraju samo gubitnici, ponajprije oni politički poput Vulina i Dačića.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by crvenkasti 11/1/2019, 10:18

Sora wrote:
n_razbojnik wrote:Eo i lude babe na omiljenoj temi

Jes i ti gorila parket?
Jesi ti GORILA ?

Ma jok, obični majmun.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by vuksadinare 11/1/2019, 10:20

Speare Shaker wrote:
Ringo10 wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote: jedan nad Židovima, a drugi nad Hrvatima.
Titov "genocid nad Hrvatima" je najbriljantnija i najfantasticnija  imbecilija i nebuloza vas ustaskih demagoga.

Vi ustasoidi ste srpsku mitomaniju nadmasili za deset kopalja.

Žerjavić kaže 50 000. Neki drugi kažu, doduše bez jasnih argumenata pola milijuna. Potonji broj je po mom mišljenju višestruko preuveličan.
A sad mi objasni kako je to u Srebrenici po presudi Međunarodnog suda pravde u Haagu počinjen genocid ubijanjem ne više od 10 000 muslimana, a nad Hrvatima nije ubijanjem najmanje oko 50 000 Hrvata kratko nakon završetka ww2?
Od kojih su većina bili domobrani i civili, jer su ustaše do tada već uglavnom zdimili preko granice na čelu sa svojim poglavnikom.
Ustašoidi kažeš?
Već smo navikli na takve ocjene od nakaza koji opravdavaju genocid nad bilo kime što normalan čovjek nikada neće učiniti.
I mene osobno za to nije briga. Tako nas kvalificiraju samo gubitnici, ponajprije oni politički poput Vulina i Dačića.
spear platitili smo bulu propagande u sfrjot nabijajuci nam na nos kad im je zatrebalo jasenovac...gdje je cak iznerviran tom propagandom iz beograda reagirao i sam jedan od najdrazih titovih miljenika i mocnika stevo krajacic iznerviran pricom srpske delegacije u jasenovcu o brojkama ubijenih srba i vjecnom mantrom o jasenovcu kad treba pljuckati po hrvatima za politicke potrebe..rekao je 'malo su vas jos i pobili'...naravno posto je tad bio jedan od najajcih titovih mocnika nitko ga nije smio zbog ovog prozvati osim nekih borackih organizacija iz srbije...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by vuksadinare 11/1/2019, 10:30

inace ima jos jedna zanimljiva cinjenica da su yu mediji tada a najvise oni iz beograda,titograda pa i sarajeva poceli propagandno najvise pisati o jasenovcu i mitologizirati ga kad god su hrvati pokusali prosvjedovati na uparavljacku politiku u jugoslaviji...najvise prica o jasenovcu i mitovi zavrtili su se u sedamdesetima i osamdesetima...sedamdesetih za vrijeme i nakon maspoka,u vrijeme donosenja ustava sfrj-ota 1974 godine,zatim kad je upala ona grupa phonix iz emigracije u sfrj-ot..osamdesetih ta prica i mitomanija dosegla je svoj vrhunac a pocela je odmah nakon tiletove smrti..kroz cijele osamdeset svako malo beogradska i yu propaganda narocito ona rigidno komunsiticka potezala je pricu i mitizirala oko jasenovca..svako malo snimali su se neki dokumentarci o jasenovcu naravno gdje je voda na mlin isla srpskim propagandistima...pa non stop neki clanci o jasenovcu u politici,borbi,ninu...a sve je to podignuto na jos visu razinu u drugoj polovici osamdesetih pojavom milosevica i jacanjem srpskog nacionalizma...na zalost treba i ovo priznati da ondasnje komunsiticko vodstvo u rh-a mlako ili gotovo nikako nisu odgovarali antipropagandom na te propagandisticke srpske i jugoslavenske mitove o jasenovcu..na nasu jos vecu zalost zapravo negirajuci takvu agresivnu srpsku propagandu oko jasenovca iz beograda reagirao je jedan slovenac povjesnicar i muslimanski povjesnicar iz sarajeva koji je za razliku od slovenca ekspresno dobio otkas u zavodu za povijest ili historiografiju u sarajevu..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 4 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum