ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Page 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sora 11/1/2019, 04:15

Sad me jos zanima ovo : TKO UOPCE VJERUJE U TO DA SU USTASE ZA 5 GODINA SVOJE STRAHOVLADE. SURAĐUJUĆI S NACISTICKIM OKUPATOROM U RATU  i u hrvatskim gradovima i selima 
UBILI MANJE LJUDI   OD 1941. Do 1945. NEGO OSLPBODITELJI Po završetku rata? 
Tko je takav idiot i slijepac?

Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Ringo10 11/1/2019, 04:16

Sora wrote:
Speare Shaker wrote:A
kaya wrote:veber nije  nikada napisao bez paloga hrvata nego je pisao da su predali zagreb i odlucili se ne braniti nego predsti  da sacuvaju infrastrukturu .
tako da...

Super. Još da je Rukavina ušao u Zagreb prije Koste Nađa...
Ali je namjerno zadržan, kako bi Kostine trupe mogle raditi po Zagrebu... ono što su već radili.
Razlika je bila 1 dan 
U taj jedan dan ubili su ovi iz jedinica Koste NADA sve one "nevine " civile 
Njih oko 1 milijun
MA to je 99% gomila sranja, laži i ustaških izmišljotina.

Služili Hitleru, ostali uz Hitlera i kad je već bio mrtav a nacistička Njemačka kapitulirala, i sad ne prestaju pokušavati okrenuti povijesnu realnost i instalirati sebe kao povijesne pravednike a one koji su pobijedili kao povijesne negativce.

To je nemoguća misija. 

Ali eto, u Hrvatskoj su sve izokrenuli i guslaju po svome već 30 godina, postigli su da je revizija povijesti u Hrvatskoj općeprihvaćena stvar i opet nisu zadovoljni i opet ne prestaju sa tim presingom.


A znam i zašto je tako. ZAto što je sve to laž i protu-prirodni blud.  I zato što znaju da će to propasti prije ili kasnije a da će Hrvatska kad tad leći na rudu i prihvatiti povijesne realitete  kao i sav ostali svijet.

Jer da bi se oni smirili, morali bi cijeli svijet da ubijede u svoju verziju povijesti odnosno perverziju povijesti. 

A to je blago meni nemoguća misija.

Moraju ubijediti i Amerikance i Ruse i Kineze i Engleze i Francuze i sve na globusu da su ustaše bili pravednici a oni sa druge strane da su negativci. 

A argument  za tako nešto bi bio Blajburg i sranja oko njega.

Čovjek bi se mogao samo smijati na tako nešto. KAd ne bi bilo tužno i otužno.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by n_razbojnik 11/1/2019, 04:19

Ringo10 wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:a, franjo tuđman kao general, titov obavještajac o tome nije znao nikaj?
povijest će isplivat, zato se neki registri ne otvaraju dok zadnji sudionik ne umre, a neki put je i rok 30 godina od smrti zadnjeg sudionika.
pa pobjednici pišu povijest. mojoj obitelji su sve oduzeli. sorini su u vili mog djeda pokurili parket jer nisu znali kaj je centralno. u bazenu su držali ovce.

a od moje žene je deda bio partizan, a moj je bio ss i po vama , mortalki i sl. mi bi se trebali mrzit i nemat djece. a čovjek je iz blizine samobora pa je ispričao svoju verziju priće o poraću. koja se poklapa s pričom mojih djedova.

a da učimo iz povijesti, ne učimo.

Znao Tuđman ili ne, bitno je da nije sudjelovao u zločinu. To je potpuno jasno.
Da, znam da ne učite, zato je stalno i ponavljate i još ćete, samo je pitanje gdje vam je zadnja stanica.
Povijest ne pišu pobjednici nego povjesničari, druga je priča što među povjesničarima ima onih punih gaća, kako ih je Vjekoslav Klaić često s prezirom nazivao.
Nije se lako oprijeti političkim elitama, ali takvi ostaju zapamćeni kao časni ljudi i generacije uče od njih, a ne od onih koje je Klaić s pravom prezirao.
Ja te nikada nisam nazvao ss-ovcem niti rekao da bi se mi trebali mrziti niti vidim razloga za to. Znam da voliš stvarnost preoblikovati po svojim zamišljajima, na to u konačnici imaš i pravo, ali tako nanosiš štetu jedino samome sebi.
Postoje mnoge priče o poraću, mnoge su istinite, mnoge i nisu, a moj je glavni zaključak da konačno treba početi praviti jednu objektivnu rekapitulaciju kako opet ne bi ponavljali pogreške koje su već počinili naši preci.
I nitko sintetiziranje jedne takve rekapitulacije u konačnici neće moći spriječiti, pozivao se na bilo koga ili bilo što.
JA ne znam više koga vi hoćete ubijedit u ta sranja.

Sebe ste ubijedili u to  i ne znam koju pizdu materinu više cvilite.
30 godina samo serete o tome. 

Ako mislite nekoga u svijetu navesti da plače za vašim ustašama e malo ste se zajebali.

Ako mislte nekoga u svijetu ubijediti da su vaše ustaše i ostali sličan bašibozuk nekakve nedužne žrtve i tu ste se zajebali.

Bili za Hitlera spremni, bili Hitleru odani do kraja  i kao i Hitler završili i gotova priča.

I kurac nekoga zaboli.

Jebo vas Jurčević u šupak. Bolesnici!
Šta se pjeniš budaletino

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11419
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sora 11/1/2019, 04:20

Speare Shaker wrote:
veber wrote:a, franjo tuđman kao general, titov obavještajac o tome nije znao nikaj?
povijest će isplivat, zato se neki registri ne otvaraju dok zadnji sudionik ne umre, a neki put je i rok 30 godina od smrti zadnjeg sudionika.
pa pobjednici pišu povijest. mojoj obitelji su sve oduzeli. sorini su u vili mog djeda pokurili parket jer nisu znali kaj je centralno. u bazenu su držali ovce.

a od moje žene je deda bio partizan, a moj je bio ss i po vama , mortalki i sl. mi bi se trebali mrzit i nemat djece. a čovjek je iz blizine samobora pa je ispričao svoju verziju priće o poraću. koja se poklapa s pričom mojih djedova.

a da učimo iz povijesti, ne učimo.

Znao Tuđman ili ne, bitno je da nije sudjelovao u zločinu. To je potpuno jasno.
Da, znam da ne učite, zato je stalno i ponavljate i još ćete, samo je pitanje gdje vam je zadnja stanica.
Povijest ne pišu pobjednici nego povjesničari, druga je priča što među povjesničarima ima onih punih gaća, kako ih je Vjekoslav Klaić često s prezirom nazivao.
Nije se lako oprijeti političkim elitama, ali takvi ostaju zapamćeni kao časni ljudi i generacije uče od njih, a ne od onih koje je Klaić s pravom prezirao.
Ja te nikada nisam nazvao ss-ovcem niti rekao da bi se mi trebali mrziti niti vidim razloga za to. Znam da voliš stvarnost preoblikovati po svojim zamišljajima, na to u konačnici imaš i pravo, ali tako nanosiš štetu jedino samome sebi.
Postoje mnoge priče o poraću, mnoge su istinite, mnoge i nisu, a moj je glavni zaključak da konačno treba početi praviti jednu objektivnu rekapitulaciju kako opet ne bi ponavljali pogreške koje su već počinili naši preci.
I nitko sintetiziranje jedne takve rekapitulacije u konačnici neće moći spriječiti, pozivao se na bilo koga ili bilo što.
Ti Bog mater 
Jebete ovaj narod 30 godina s partizanskim zlocinima 
Da bi ti priznao da je nesto laz a nesto istina 
I da nemate rekapitulaciju vasih lazi 
Ti mater 
Necete ju ni imati NIKADA 
, dam se sad objesiti na dud na kojeg su ustase vjesale ljude AKO JU IKADA NAPRAVITE 
nekome je jednostavno vazno drzati Hrvate za vrat tvrdnjom da su zlocinci
Bilo ustaski bilo partizanski
Fuj gadovi dubretarsko klerikalni ..iz vas smrdi izdaja i krv :stare1

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sora 11/1/2019, 04:22

n_razbojnik wrote:
Ringo10 wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:a, franjo tuđman kao general, titov obavještajac o tome nije znao nikaj?
povijest će isplivat, zato se neki registri ne otvaraju dok zadnji sudionik ne umre, a neki put je i rok 30 godina od smrti zadnjeg sudionika.
pa pobjednici pišu povijest. mojoj obitelji su sve oduzeli. sorini su u vili mog djeda pokurili parket jer nisu znali kaj je centralno. u bazenu su držali ovce.

a od moje žene je deda bio partizan, a moj je bio ss i po vama , mortalki i sl. mi bi se trebali mrzit i nemat djece. a čovjek je iz blizine samobora pa je ispričao svoju verziju priće o poraću. koja se poklapa s pričom mojih djedova.

a da učimo iz povijesti, ne učimo.

Znao Tuđman ili ne, bitno je da nije sudjelovao u zločinu. To je potpuno jasno.
Da, znam da ne učite, zato je stalno i ponavljate i još ćete, samo je pitanje gdje vam je zadnja stanica.
Povijest ne pišu pobjednici nego povjesničari, druga je priča što među povjesničarima ima onih punih gaća, kako ih je Vjekoslav Klaić često s prezirom nazivao.
Nije se lako oprijeti političkim elitama, ali takvi ostaju zapamćeni kao časni ljudi i generacije uče od njih, a ne od onih koje je Klaić s pravom prezirao.
Ja te nikada nisam nazvao ss-ovcem niti rekao da bi se mi trebali mrziti niti vidim razloga za to. Znam da voliš stvarnost preoblikovati po svojim zamišljajima, na to u konačnici imaš i pravo, ali tako nanosiš štetu jedino samome sebi.
Postoje mnoge priče o poraću, mnoge su istinite, mnoge i nisu, a moj je glavni zaključak da konačno treba početi praviti jednu objektivnu rekapitulaciju kako opet ne bi ponavljali pogreške koje su već počinili naši preci.
I nitko sintetiziranje jedne takve rekapitulacije u konačnici neće moći spriječiti, pozivao se na bilo koga ili bilo što.
JA ne znam više koga vi hoćete ubijedit u ta sranja.

Sebe ste ubijedili u to  i ne znam koju pizdu materinu više cvilite.
30 godina samo serete o tome. 

Ako mislite nekoga u svijetu navesti da plače za vašim ustašama e malo ste se zajebali.

Ako mislte nekoga u svijetu ubijediti da su vaše ustaše i ostali sličan bašibozuk nekakve nedužne žrtve i tu ste se zajebali.

Bili za Hitlera spremni, bili Hitleru odani do kraja  i kao i Hitler završili i gotova priča.

I kurac nekoga zaboli.

Jebo vas Jurčević u šupak. Bolesnici!
Šta se pjeniš budaletino
Pjeniš se ti 
Gnoju

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sora 11/1/2019, 04:24


  • 10. travnja: Prva uhićenja u Gospiću provedena su u večernjim satima, 10. travnja 1941., na dan proglašenja NDH. Prvi uhićeni bili su muškarci srpske nacionalnosti, njih 20. Tijekom travnja i svibnja 1941., u Gospiću je uhićeno nekoliko desetaka osoba srpske nacionalnosti, uključujući nekoliko žena. Uhićenja su nastavljena i nakon 10. travnja, kada je uhićena skupina od 23 gospićkih komunista i lijevih HSS-ovaca, Hrvata. Objavljena su imena 19 uhićenika hrvatske nacionalnosti, zatočenih u ustaškom zatvoru u Gospiću iz travnja 1941., uključujući i imena pojedinih komunista iz Perušića. Uhićenici Srbi likvidirani su početkom svibnja 1941., najvjerojatnije pokraj Macoline jame. Jedan broj uhićenih Hrvata pušten je iz zatvora. Poznata je struktura izvršitelja uhićenja i počinitelja navedenih ubojstava i imena su im objavljena. [1]



  • 11. travnja: Uhićenje oko 30 srpskih muškaraca u Novoj Gradiški. Uhićeni su u zatvoru u Novoj Gradiški ostali do 6. svibnja 1941, kada su prepraćeni u kaznionicu u tvrđavi Stara Gradiška. Dvojica su ubijena u zatvoru u Novoj Gradiški, prije 6. svibnja. Iz kaznionice u Staroj Gradiški 16 zatočenika pušteno je 2. srpnja 1941., pod uvjetom da se presele u Srbiju. Ostali su stradali u ustaškim logorima. [2] Prema pojedinim istraživanjima, 11. travnja 1941. u Novoj Gradiški uhićeno je 57 osoba, od čega sedmero djece i trinaest žena. Za uhićenja u Novoj Gradiški odgovoran je Mirko Eterović. [3]



  • 13. travnja: Pripadnici Hrvatske seljačke zaštite opkolili su šest sela u seoskoj općini Novigrad Podravski (kotar Koprivnica) i uhitili veći broj muškaraca Srba (prema tvrdnjama svjedoka riječ je o oko 500 uhićenih). Od njih je 40 zadržano u pritvoru, a ostali su pušteni. Od 40 zadržanih osoba, rat su preživjele samo 2 osobe. Ostali su stradali tijekom ljeta 1941. [4]



  • 13. - 14. travnja: Uhićenje 12 komunista Hrvata u Perušiću i sprovođenje u mjesni ustaški zatvor, gdje je istovremeno izolirano 5 muškaraca Srba. U sličnim okolnostima uhićenja su vršena i u Gornjem Kosinju i Donjem Kosinju. U Kosinju je uhićeno najmanje 8 komunista (4 hrvatske i 4 srpske nacionalnosti) i najmanje 4 muškarca srpske nacionalnosti nekomunista. Objavljeni su podaci o uhićenim osobama, poimence. Među uhićenima je bio i Dušan Brujić, član Okružnog komiteta KPJ/KPH za Liku. Uhićenici srpske nacionalnosti ubijeni su krajem travnja 1941. te bačeni u jamu Duman pokraj Ličkog Lešća. [5] Prema drugim, preciznijim, podacima, dio uhićenih Srba s područja Kosinja, koji su lišeni slobode 13.-14. travnja 1941., ubijen je pokraj jame Duman 10. srpnja 1941. [6]



  • 14. travnja: Uhićenje 12 srpskih stanovnika Topuskog, od kojih su objavljena imena njih 7. Ove su osobe stradale tijekom ljeta 1941. u logorima u Lici.[7]



  • 14. - 15. travnja: Uhićenje 20 Hrvata, članova i simpatizera KPJ/KPH i lijevo naklonjenih HSS-ovaca u Pazarištu pokraj Perušića u Lici. Među uhićenima bio je i španjolski borac Mile Butorac iz Donjeg Pazarišta. Imena uhićenih su objavljena. Od 20 uhićenih ustaše su u travnju ubile četiri komunista u blizini sela Klanca. Među ubijenima bili su španjolski borac, Mile Butorac, i predsjednik seoske općine Pazarište, Vicko Milinković. Većina uhićenih puštena je nakon određenog vremena, ali su mnogi od njih ponovno uhićeni u drugoj polovici svibnja 1941.[8] [9]



  • 15. travnja: Formiran je prvi ustaški logor, logor Danica, u Koprivnici. Prvi zatočenici su u logoru izolirani između 18. i 24. travnja 1941. Riječ je o manjoj grupi lokalnih stanovnika srpske, hrvatske i židovske nacionalnosti, uhićenih u Koprivnici i okolici. Prvi upravnik logora bio je koprivnički ustaša - emigrant Martin Nemec. Već 4. svibnja, u logoru je bilo 763 logoraša, a 18. svibnja, 1007, 30. lipnja, 2175, a 15. srpnja, 2656 logoraša. U drugoj polovici srpnja 1941. dolazi do prebacivanja logoraša iz logora Danica u ustaške logore u Lici (Gospić, Jadovno), tako da je do kraja srpnja iz logora Danica za Gospić upućeno 1960 logoraša, dok ih je 76 oslobođeno. [10] [11]



  • Sredinom travnja: Uhićenje 2 osobe hrvatske i 2 osobe srpske nacionalnosti u Dugoj Resi. Prema izvorima iz NDH, jedan od uhićenih, radnik Josip Juran, ubijen je 16. travnja 1941. Ostali su sprovedeni u ustaške zatvore i logore odakle se nisu vratili. [12]



  • 17. travnja: Prvi poznati masovni zločin ustaša nad srpskim stanovništvom u NDH, na temelju do sada poznatih povijesnih izvora, dogodio se u blizini Starog Petrovog Sela, na području kotara Nova Gradiška, 17. travnja 1941. Riječ je o ubojstvu oko 25 srpskih stanovnika sela Stari Slatinik i Brodski Stupnik sa područja kotara Slavonski Brod (sela se nalaze između Nove Gradiške i Slavonskog Broda i bila su etnički mješovita, ali većinski naseljena hrvatskim stanovništvom). Ustaše su u ovim selima sredinom travnja uhitile oko 30 srpskih stanovnika i 17. travnja 1941. provele su ih prema Novoj Gradiški, ali su na putu prema gradiškom zatvoru odlučili izvrše strijeljanje uhićenika u blizini Starog Petrovog Sela. Od oko 30 uhićenika strijeljano je oko 25, dok se za petoricu vjeruje da su uspjeli pobjeći. [13] [14]



  • 18. travnja: Ubojstvo 39 muškaraca srpske nacionalnosti i jednog muškarca hrvatske nacionalnosti na području kotara Slavonska Požega. Iz grada Slavonske Požege odvedena su i ubijena dvojica muškaraca, jedan srpski, a drugi hrvatske nacionalnosti. Ubojstva odraslih muškaraca vršena su u nekoliko sela u Požeškoj kotlini. U Amatovci je zabilježeno ubojstvo 5 lica, u Bogdašiće 3, u Kruševu 2, u Mijaca 2, u Mihajlije 5, u Sažije 4, u Kamenskoj Šeovica 7, u Ratkovici 6, u Gradskim Vrhovcu 3, u Vučijaku Čečavske jednog lica. Istog dana u selu Striježevica uhićena su dva muškarca srpske nacionalnosti koji su transportirani u logor Danica, gdje su ubijeni nepoznatog datuma. Objavljeni su poimenični podaci o stradalima. [15]



  • 19. travnja: Osnovan ustaški logor u Kerestincu. Prvih dana postojanja logora u Kerestinec su deportirani uglavnom Židovi i Srbi. Prvi komunisti zatočeni u logoru bili su lica koja su novouspostavljenim ustaškim vlastima predali organi Banovine Hrvatske. Procjenjuje se da je tijekom svibnja u logoru bilo zatočeno oko 300 osoba, od čega je komunista bilo oko 50. Početkom srpnja u logoru je bilo oko 100 komunista. Većina srpskih i židovskih zatočenika premještena je tijekom svibnja i lipnja u logor Danica te u logore u Lici, dok je većina komunista ubijena tijekom srpnja 1941. [16]



  • 20. - 21. travnja: Nekoliko stotina mađarskih vojnika i 25 ustaša izvršili su opkoljavanje i pretres sela Silaš, dobrovoljačkog naselja između Osijeka i Vukovara. U selu su uhićena 24 muškarca. Također, manja uhićenja su izvršena i u susjednim selima : Ada (tri muškarca) i Palača (dva muškarca). Sutradan, 21. travnja, u blizini Laslova, strijeljano je devet stanovnika Silaša, dva stanovnika Palače i tri stanovnika Ade. Među ubijenima 11 je bilo srpske nacionalnosti, jedan hrvatske nacionalnosti i jedna osoba nepoznate nacionalnosti. Publicirani su poimenični podaci o stradalima. [17]



  • 20. - 24. travnja: Ubojstvo 38 muškaraca srpske nacionalnosti na području kotara Slavonska Požega. Između 20. i 21. travnja, ubojstva su izvršena nad stanovništvom sljedećih naselja: Kantarovci (4 ubojstva), Treštanovci (4), Aleksandrovac (3), Poljanska(1), Gornji Vrhovci (1), Škrabutnik (1). Tijekom 23. travnja, ubojstva su vršena nad stanovništvom sljedećih naselja: Ivanovci(13), Migalovci (3), Bratuljevci (2), Brđani (2), Lučinci (2), Treštanovci (1). Stanovnici Ivanovaca ubijeni su u šumi pokraj sela Eminovci. Uhićenja i ubojstva izvršili su pripadnici osječkog ustaškog stožera na čelu s Franjom Pavićem i Zvonkom Mazurom. Publicirana su imena stradalih. [18]


Uhićenje i stradanje srpskih muškaraca iz sela Šibuljina, u podnožju Velebita, između Karlobaga i Starigrada. Najprije je 20. travnja uhićeno 4, a potom 22. travnja 8 stanovnika Šibuljina. Svi su deportirani u Gospić i ubijeni u Jadovnom 24. travnja 1941, osim dvojice, od kojih je jedan uspio pobjeći sa strijeljanja, a drugog su ranije oslobodili Talijani. [19]

  • 25. travnja: Uhićenje 2 srpskog stanovnika u Kosjerskom Selu pokraj Barilovića a (u blizini Duge Rese). Uhićenici su sprovedeni u logor Danica da bi kasnije stradali u logoru Jadovno. [20]



  • 26. travnja: Uhićenje 9 srpskih muškaraca u selu Borik (tada : Petrovac) pokraj Mikleuša (kotar Podravska Slatina). Uhićenici su sprovedeni u zatvor u Mikleuš, a zatim u zatvor u Osijek odakle se nisu vratili. [21]



  • 27. - 29. travnja: U Gudovcu pokraj Bjelovara ubijeno je 195 Srba iz nekoliko sela kotara Bjelovar. Najprije je tijekom noći 27/28. travnja 1941. ubijeno 11 osoba, a 28. travnja 1941. strijeljano je 185 lica. Zločin je organizirao Eugen Dido Kvaternik, ravnatelj za javni red i sigurnost NDH, koji je prisustvovao likvidacijama. [22]


Strijeljanje četiri srpskih muškarca u Dvoru na Uni. [23]

  • 29. travnja: U logor Danica u Koprivnici pristigao prvi željeznički transport logoraša : 504 zatočenika srpskih nacionalnosti iz kotara Grubišno Polje, koji su pristigli u logor preko Zagreba. Riječ je o osobama uhićenim nakon 26. travnja 1941, na temelju zapovijedi šefa Ustaške nadzorne službe Eugena Dide Kvaternika. Veća skupina logoraša transportirana je 30. lipnja 1941. iz logora Danica stočnim vagonima ka Gospiću, i potom izolirana u logorima Gospić i Jadovno. Pretpostavlja se da je čitava grupa od 504 srpskih zatočenika iz Grubišnog Polja transportirana iz Danice u Liku gdje su pobijeni. Prethodno su u logoru Danica bili izloženi torturi. [24] Popisana su imena 557 stanovnika kotara Grubišno Polje koji su stradali u ustaškim logorima u Lici. [25]



  • Krajem travnja: Prvi ustaški zločin na području Bihaća. Zločin je izvršio ustaški poručnik, Himzo Biščević, u selu Žegar. Biščević je ubio dvojicu srpskih stanovnika Ružice i jednog stanovnika sela Meljinovac. [26]


_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by vuksadinare 11/1/2019, 04:25

:D
Sora wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:a, franjo tuđman kao general, titov obavještajac o tome nije znao nikaj?
povijest će isplivat, zato se neki registri ne otvaraju dok zadnji sudionik ne umre, a neki put je i rok 30 godina od smrti zadnjeg sudionika.
pa pobjednici pišu povijest. mojoj obitelji su sve oduzeli. sorini su u vili mog djeda pokurili parket jer nisu znali kaj je centralno. u bazenu su držali ovce.

a od moje žene je deda bio partizan, a moj je bio ss i po vama , mortalki i sl. mi bi se trebali mrzit i nemat djece. a čovjek je iz blizine samobora pa je ispričao svoju verziju priće o poraću. koja se poklapa s pričom mojih djedova.

a da učimo iz povijesti, ne učimo.

Znao Tuđman ili ne, bitno je da nije sudjelovao u zločinu. To je potpuno jasno.
Da, znam da ne učite, zato je stalno i ponavljate i još ćete, samo je pitanje gdje vam je zadnja stanica.
Povijest ne pišu pobjednici nego povjesničari, druga je priča što među povjesničarima ima onih punih gaća, kako ih je Vjekoslav Klaić često s prezirom nazivao.
Nije se lako oprijeti političkim elitama, ali takvi ostaju zapamćeni kao časni ljudi i generacije uče od njih, a ne od onih koje je Klaić s pravom prezirao.
Ja te nikada nisam nazvao ss-ovcem niti rekao da bi se mi trebali mrziti niti vidim razloga za to. Znam da voliš stvarnost preoblikovati po svojim zamišljajima, na to u konačnici imaš i pravo, ali tako nanosiš štetu jedino samome sebi.
Postoje mnoge priče o poraću, mnoge su istinite, mnoge i nisu, a moj je glavni zaključak da konačno treba početi praviti jednu objektivnu rekapitulaciju kako opet ne bi ponavljali pogreške koje su već počinili naši preci.
I nitko sintetiziranje jedne takve rekapitulacije u konačnici neće moći spriječiti, pozivao se na bilo koga ili bilo što.
Ti Bog mater 
Jebete ovaj narod 30 godina s partizanskim zlocinima 
Da bi ti priznao da je nesto laz a nesto istina 
I da nemate rekapitulaciju vasih lazi 
Ti mater 
Necete ju ni imati NIKADA 
, dam se sad objesiti na dud na kojeg su ustase vjesale ljude AKO JU IKADA NAPRAVITE 
nekome je jednostavno vazno drzati Hrvate za vrat tvrdnjom da su zlocinci
Bilo ustaski bilo partizanski
Fuj gadovi dubretarsko klerikalni ..iz vas smrdi izdaja i krv :stare1
:)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sora 11/1/2019, 04:26

Eto vam pa slavite travanj 
Krvavi travanj 1941. 
Umjesto 8.svibnja

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Ringo10 11/1/2019, 04:26

Sora wrote:Sad me jos zanima ovo : TKO UOPCE VJERUJE U TO DA SU USTASE ZA 5 GODINA SVOJE STRAHOVLADE. SURAĐUJUĆI S NACISTICKIM OKUPATOROM U RATU  i u hrvatskim gradovima i selima 
UBILI MANJE LJUDI   OD 1941. Do 1945. NEGO OSLPBODITELJI Po završetku rata? 
Tko je takav idiot i slijepac?
MAa da nisu ubili nikoga, sama činjenica kolaboracija sa nacistima je dovoljno da završe na smetljištu povijesti.

Ova kuknjava oko Blajburga koja ne prestaje, znam pouzdano da neće dirnuti nikoga na svijetu. Niti koga briga.

Imao sam prilike o tome govoriti ljudima sa raznih meridijana. Nisu imali pojma o tome, ali kad bih im objasnio odgovor bi bio sam - ali pa to su nacisti i fašisti.

I gotova priča. I ne znam čemu više to beskrajno nadrkavanje.

Ako je za domaću upotrebu pa i to je besmisleno. Hrvatska je okrenula u smjeru proendehazijskih emocija, revizija povijesti je uglavnom općeprihvaćena, cijeli 2. sv rat je sveden na Blajburg sa dvije nule dodane na nekakav realni broj žrtava i to je to.

Ne znam kome više cvile i pizde. Sami sebi.

DA,  cvile i pizde sami sebi, jer znaju da lažu i jer znaju da su bili dio gubitničke osovine zla i jer znaju da rade Sizifov posao.

A sa time ne mogu da se pomire i da to prihvate. I tu je njihova tragedija.

A prošlost je nepromjenjiva. Jebi ga.


Last edited by Ringo10 on 11/1/2019, 04:28; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by n_razbojnik 11/1/2019, 04:26

Eo i lude babe na omiljenoj temi

Jes i ti gorila parket?

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11419
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sora 11/1/2019, 04:29

Jesi ti GORILA ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sora 11/1/2019, 04:34

n_razbojnik wrote:Eo i lude babe na omiljenoj temi

Jes i ti gorila parket?
Luda ti je mater 
Nisam ja temu pokrenula .konjino 
To je omiljena tema PROUSTASKOH LUDAKA

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by n_razbojnik 11/1/2019, 04:41

Sora wrote:
n_razbojnik wrote:Eo i lude babe na omiljenoj temi

Jes i ti gorila parket?
Luda ti je mater 
Nisam ja temu pokrenula .konjino 
To je omiljena tema PROUSTASKOH LUDAKA
Đe ćeš na mater allaha ti, a ne poznaš ženu

Ma ja , a ti ušla da vidiš imal šta nova, i ja naletih rek'o sad će bit nešto pametno a ono ti i ova budaletina iz emigracije

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11419
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Ringo10 11/1/2019, 04:47

n_razbojnik wrote:
Sora wrote:
n_razbojnik wrote:Eo i lude babe na omiljenoj temi

Jes i ti gorila parket?
Luda ti je mater 
Nisam ja temu pokrenula .konjino 
To je omiljena tema PROUSTASKOH LUDAKA
Đe ćeš na mater allaha ti, a ne poznaš ženu

Ma ja , a ti ušla da vidiš imal šta nova, i ja naletih rek'o sad će bit nešto pametno a ono ti i ova budaletina iz emigracije
MA šta ima Hasanbegoviću, jebo ga paradajiz!

Ima l' šta novo, ima l' kak'ih novih instrukcija od Bakirage ...

MA shvaćam ja tvoj zadatak, treba ove Perece i Kiflare i dalje pravit budaletinama i prodavat im muda pod bubrege ...

Ali nije to ni naročito teško ...  pos'o dobar a para laka.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21542
2015-09-24


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Yehudim 11/1/2019, 04:51

Sora wrote:
Speare Shaker wrote:A
kaya wrote:veber nije  nikada napisao bez paloga hrvata nego je pisao da su predali zagreb i odlucili se ne braniti nego predsti  da sacuvaju infrastrukturu .
tako da...

Super. Još da je Rukavina ušao u Zagreb prije Koste Nađa...
Ali je namjerno zadržan, kako bi Kostine trupe mogle raditi po Zagrebu... ono što su već radili.
Razlika je bila 1 dan 
U taj jedan dan ubili su ovi iz jedinica Koste NADA sve one "nevine " civile 
Njih oko 1 milijun

  :aw

 Ako ne i 2-3 meleona

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by n_razbojnik 11/1/2019, 04:52

Ringo10 wrote:
n_razbojnik wrote:
Sora wrote:
n_razbojnik wrote:Eo i lude babe na omiljenoj temi

Jes i ti gorila parket?
Luda ti je mater 
Nisam ja temu pokrenula .konjino 
To je omiljena tema PROUSTASKOH LUDAKA
Đe ćeš na mater allaha ti, a ne poznaš ženu

Ma ja , a ti ušla da vidiš imal šta nova, i ja naletih rek'o sad će bit nešto pametno a ono ti i ova budaletina iz emigracije
MA šta ima Hasanbegoviću, jebo ga paradajiz!

Ima l' šta novo, ima l' kak'ih novih instrukcija od Bakirage ...

MA shvaćam ja tvoj zadatak, treba ove Perece i Kiflare i dalje pravit budaletinama i prodavat im muda pod bubrege ...

Ali nije to ni naročito teško ...  pos'o dobar a para laka.
Đes budaletino...ideš li šta do Hrvatskog doma u Melbournu?

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11419
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by veber 11/1/2019, 07:13

Speare Shaker wrote:
Znao Tuđman ili ne, bitno je da nije sudjelovao u zločinu. To je potpuno jasno.
Da, znam da ne učite, zato je stalno i ponavljate i još ćete, samo je pitanje gdje vam je zadnja stanica.
ne uopće nije bitno, ni hitlera ne trba osuđivat za aušvic i ostale logore, pa nije ih on ubijao. čak nije ni naredio.
a, boldano. opet ti s visokog dolaziš "a priori". povijest je rezervirana samo za tebe i tvoji upisi su apsoluti.
(to si pokazao svojom izjavom kako osuđuješ svaki zločin da bi par rečenica dallje napisao da te nije briga za pomor nijemaca, latvijaca, litavaca, estonaca, poljaka od strane rusa u istočnoj pruskoj. koji su kao što sam napisao u 95% bili civili, na beleiburgu je napravljen većinom pomor neprijateljske vojske. isto su radili briti, ameri, francuzi, rusi-saveznici)
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Guest 11/1/2019, 07:49

Ringo10 wrote:
Sora wrote:
Speare Shaker wrote:A
kaya wrote:veber nije  nikada napisao bez paloga hrvata nego je pisao da su predali zagreb i odlucili se ne braniti nego predsti  da sacuvaju infrastrukturu .
tako da...

Super. Još da je Rukavina ušao u Zagreb prije Koste Nađa...
Ali je namjerno zadržan, kako bi Kostine trupe mogle raditi po Zagrebu... ono što su već radili.
Razlika je bila 1 dan 
U taj jedan dan ubili su ovi iz jedinica Koste NADA sve one "nevine " civile 
Njih oko 1 milijun
MA to je 99% gomila sranja, laži i ustaških izmišljotina.

Služili Hitleru, ostali uz Hitlera i kad je već bio mrtav a nacistička Njemačka kapitulirala, i sad ne prestaju pokušavati okrenuti povijesnu realnost i instalirati sebe kao povijesne pravednike a one koji su pobijedili kao povijesne negativce.

To je nemoguća misija. 

Ali eto, u Hrvatskoj su sve izokrenuli i guslaju po svome već 30 godina, postigli su da je revizija povijesti u Hrvatskoj općeprihvaćena stvar i opet nisu zadovoljni i opet ne prestaju sa tim presingom.


A znam i zašto je tako. ZAto što je sve to laž i protu-prirodni blud.  I zato što znaju da će to propasti prije ili kasnije a da će Hrvatska kad tad leći na rudu i prihvatiti povijesne realitete  kao i sav ostali svijet.

Jer da bi se oni smirili, morali bi cijeli svijet da ubijede u svoju verziju povijesti odnosno perverziju povijesti. 

A to je blago meni nemoguća misija.

Moraju ubijediti i Amerikance i Ruse i Kineze i Engleze i Francuze i sve na globusu da su ustaše bili pravednici a oni sa druge strane da su negativci. 

A argument  za tako nešto bi bio Blajburg i sranja oko njega.

Čovjek bi se mogao samo smijati na tako nešto. KAd ne bi bilo tužno i otužno.

Logično receno.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by vuksadinare 11/1/2019, 07:58

gle...pavelic ej bio zaluđen stvaranjem hrvatske drzave i u zaluđenosti i fanatizmu ne mozes jasnije sagledati stvari..samo se drzis jednog pravca....bolilo je tada pavelica je'ltko fasist,nacist,imperijalist,komunist sto se tice ideologije vec tko mu pomogne u stvaranju nezavisne drzave hrvatske njegov je saveznik..da su mu prije drugog svjetskog rata to npr.obecali ameri,briti,rusi nevazno on bi bio njihov saveznik..ali jbg ovi nisu imali interesa u stvaranju hrvatse drzave jer im je samo juga bila u opciji...onda su uletili prvo talijani naravno iz svojih poznatih interesa a kasnije je i hico pristao i ode pavelic na njihovu stranu a da nije uopce sagledao sve moguce posljedice toga...i kako ce to zavrsiti...no realno tu nije samo pavelic pogrijesio..pogrijesili su i drugi poput bugarskog cara,rumunja,mađara ovih sa baltika..pa i ovi u beogradu...jednostavno su tad svi bili uvjereni da hico ne moze nikako rat izgubiti..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Šandor Winnetou 11/1/2019, 09:09

da ne čitam sve jesu li se baba sora i bjesni pas dingo10 pojavili na temi sa tonom pljuvačke i gluposti?

_________________
 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by AssadNaPodmornici 11/1/2019, 09:12

Samo da nadodam da su i ustaše i cetnici dugoročno pobijedili u ratu. I ujkani i čede su osvojili i hrvatsku i Srbiju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20830
2018-06-14


Back to top Go down

 Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu - Page 3 Empty Re: Hrvati ni danas ne znaju razmjere zločina u Zagrebu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum