ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Guest 9/12/2018, 21:40

AssadNaPodmornici wrote:imamo i mi akumulirani suficit

mi imamo akumulirano -10 milijardi USD

Guest
Guest


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 21:41

Rusija nije pustinja , oni neće umrit od gladi , to šta ta hladna zona nije pogodna za neke kulture i hladnoća poskupljuje proizvodnju to je sad druga priča
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Guest 9/12/2018, 21:44

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Dtrqf-TGWk-AANUVK



Hrvatsku treba deindustrijalizirati, mi smo moralni i nećemo proizvoditi taj CO2

nek se razviju druge države, Kina, Rusija, tamo treba preseliti proizvodnju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 21:45

Ovo je puno zanimljivije

https://www.klix.ba/vijesti/regija/analiticari-smatraju-da-haradinaj-sprema-zabranu-upotrebe-dinara-na-kosovu/181209091


Izgleda da će Srbiju koštat kurčenje
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Eroo 9/12/2018, 21:51

Leviathan2 wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:Jebe mi se za rusku ekonomiju , ovdje sve piše

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)

12 mjesto

Nominalno nije pravo mjerilo, jer rusija je daleko jeftinija za život... Po PPP su 6.

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Slika108
jbte, litar goriva 46 rublji, cigarete nelicencirane 50 rublji, licencirane 100, njaskuplji javni prijevoz , u moskvi 36 rublji a u vladivostoku 16 rublji
rezije za cjeli mjesec u krasnodaru 6 000 rublji na mjesec, zimi, ljeti manje jel nema grijanja, znaci, struja voda plin, smece, telefon s internetom, odrzavanje zgrade
A prosječna plaća?

Naša: u prvih 10 gradova 457€ (u prvom tromječju ove godine) .
Ipak sirotinja. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 21:58

Priča o hrani je zanimljiva no ipak u Evropi nebi nitko trebao umrijeti od gladi , ok neke zemlje su planinske npr Cg pa nemaju pšenicu al nije opet pustinja

Španjolska malo odudara ,neznam kako je tamo ali opet neće nitko od gladi umirat

Ta priča o hrani to je više Sahara i to , u Jemenu dvadeset miljona gladnih, umiru od gladi, doslovno
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 22:22

To ti je geostratrgija , zemlje centralne Azije su pustinje i planine, pšenica je livada i kombajn , masovna proizvodnja , da im po nižim cijenama i tako dobija njijovu naklonost

Kazastan ,Iran itd itd itd
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Eroo 9/12/2018, 22:29

Eroo wrote:
Leviathan2 wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:Jebe mi se za rusku ekonomiju , ovdje sve piše

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)

12 mjesto

Nominalno nije pravo mjerilo, jer rusija je daleko jeftinija za život... Po PPP su 6.

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Slika108
jbte, litar goriva 46 rublji, cigarete nelicencirane 50 rublji, licencirane 100, njaskuplji javni prijevoz , u moskvi 36 rublji a u vladivostoku 16 rublji
rezije za cjeli mjesec u krasnodaru 6 000 rublji na mjesec, zimi, ljeti manje jel nema grijanja, znaci, struja voda plin, smece, telefon s internetom, odrzavanje zgrade
A prosječna plaća?

Naša: u prvih 10 gradova 457€ (u prvom tromječju ove godine) .
Ipak sirotinja. :)


PS: 1€ = 75,9 RUB
Eroo
Eroo

Posts : 74179
2016-07-22


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 22:32

Ovdje vam je lista zemalja i proizvodnje hrane i toga samo Kina je velka tako da ako su prvi neznači da imaju za izvoz jer za tako šta triba gledat druge tabele no okvirno ovdje se vidi tko čega najviše proizvodi

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_producing_countries_of_agricultural_commodities
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Hektorović 9/12/2018, 22:51

AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:
Iako Rusija i dalje uvozi više hrane nego što je izvozi

od teksta primjetih ovo


:D  dakle katastrofa

inače slažem se sa hektorovićem da se dio troši na voće i povrće koje se nemože uzgojiti u rusiji, however sve jedno rusija bi trebala biti u mogućnosti da 100% zadovolji proizvodnju žitarica, mesa, krumpira, mlijeka, mliječnih proizvoda, i barem nekog voća i povrća.. južna rusija (teritorij kao pola europe) ima kontinentalnu europsku klimu može se tu dosta toga uzgojiit..  a zaboravih kavijar i neke druge proizvode što samo rusi imaju 

a sve jedno samo voće i povrće , nije dovoljno da nadoknadi taj još uvijek prisutni deficit.. što opet znači da je Ruska proizvodnja hrane još nerazvijena čim su netto uvoznici hrane.

Pa radi se puno staklenika zadnjih godine...

Imaš toga dosta ovdje...  https://sdelanounas.ru


Na koncu i mi uvozimo masu toga, a imamo idealne uvjete, slavoniju... Ruje sustavno to smanjuju na minimum gdje god je ekonomski opravdano, a mi?
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 22:53

Gledam nešto vezano uz nas ; plava riba , maslina , lavanda

To nemoš baš svugdi , jaka potražnja pa to ide

Srbija šljiva i kupina , treći i četvrti u svitu

Sve je to zakon ponude i potražnje , neke stvari su specifićne pa je ponuda mala a potražnja velika pa im skaće cijena
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Guest 9/12/2018, 22:53

Eroo wrote:
Eroo wrote:
Leviathan2 wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:Jebe mi se za rusku ekonomiju , ovdje sve piše

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)

12 mjesto

Nominalno nije pravo mjerilo, jer rusija je daleko jeftinija za život... Po PPP su 6.

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Slika108
jbte, litar goriva 46 rublji, cigarete nelicencirane 50 rublji, licencirane 100, njaskuplji javni prijevoz , u moskvi 36 rublji a u vladivostoku 16 rublji
rezije za cjeli mjesec u krasnodaru 6 000 rublji na mjesec, zimi, ljeti manje jel nema grijanja, znaci, struja voda plin, smece, telefon s internetom, odrzavanje zgrade
A prosječna plaća?

Naša: u prvih 10 gradova 457€ (u prvom tromječju ove godine) .
Ipak sirotinja. :)


PS: 1€ = 75,9 RUB
e sad usporedi placu prosjecnu sa cijenama hrane i ostalog..Vi ste daleko siromasniji.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Hektorović 9/12/2018, 22:56

Upravo sve što se radi u poljoprivredi...

https://sdelanounas.ru/blogs/?id=65
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 22:58

Da bi mene proizvodnja hrane zanimala u Hrvatskoj onda bi porez morao biti nula posto

Velike meni koristi od Slavonije kad mi Marić lupa PDV na hranu pa me onda nije ni briga tko proizvodi nego samo daje jeftino
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Guest 9/12/2018, 22:59

Uz to,koja jos drzava osim Rusije POKLANJA drzavnu zemlju ako netko zeli se naseliti negdje u Rusiju..naravno to vrijedi za Ruse podrijetlom..
Kad bude Svabija poklonila jedan kvadrat nekom svabi.. lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by AssadNaPodmornici 9/12/2018, 23:15

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:
Iako Rusija i dalje uvozi više hrane nego što je izvozi

od teksta primjetih ovo


:D  dakle katastrofa

inače slažem se sa hektorovićem da se dio troši na voće i povrće koje se nemože uzgojiti u rusiji, however sve jedno rusija bi trebala biti u mogućnosti da 100% zadovolji proizvodnju žitarica, mesa, krumpira, mlijeka, mliječnih proizvoda, i barem nekog voća i povrća.. južna rusija (teritorij kao pola europe) ima kontinentalnu europsku klimu može se tu dosta toga uzgojiit..  a zaboravih kavijar i neke druge proizvode što samo rusi imaju 

a sve jedno samo voće i povrće , nije dovoljno da nadoknadi taj još uvijek prisutni deficit.. što opet znači da je Ruska proizvodnja hrane još nerazvijena čim su netto uvoznici hrane.

Pa radi se puno staklenika zadnjih godine...

Imaš toga dosta ovdje...  https://sdelanounas.ru


Na koncu i mi uvozimo masu toga, a imamo idealne uvjete, slavoniju... Ruje sustavno to smanjuju na minimum gdje god je ekonomski opravdano, a mi?
Mi smo mi, Rusi su kao "prijetnja zapadu  Kini kome već"  
U suštini Hrvatska i Rusija su puuuuno slicnije po mentalitetu i vođenju ekonomije, države nego recimo Hrvatska i susjedna Češka. Zagrebu je mentalno puno bliža Moskva nego Prag - što definitivno nije bio slučaj prije 100 godina. Najebali i mi i Rusi
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 23:17

A evo od 1.1.2019 smanjenje PDVa s 25 na 13% na svježe meso, ribu , voće i povrće

Ajde bar nešto no u biti opet je 13 %

Jbg ostatak populacije neće nikad biti zainteresiran da u nećemu budemo vrh u proizvodnji hrane i toga dok mu lupaš bilo kakvi porez

Šta me brige za svinje i proizvodnju iste kad mi lupaš porez na istu
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by AssadNaPodmornici 9/12/2018, 23:17

U RH elita (HDZ) nema nikakvu dugoročnu viziju osim pljačke - samo RH stanovništvo se nekako snalazi, naš privatni sektor je puno efikasniji od Ruskog i to nas nešto gura
U Rusiji obrnuto - Putin i elita imaju neke planove i vizije ali je stanovništvo toliko pasivno i korumpirano da napredak ide sporo kao u RH samo iz malo drugih razloga.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 23:24

AssadNaPodmornici wrote:U RH elita (HDZ) nema nikakvu dugoročnu viziju osim pljačke - samo RH stanovništvo se nekako snalazi, naš privatni sektor je puno efikasniji od Ruskog i to nas nešto gura
U Rusiji obrnuto - Putin i elita imaju neke planove i vizije ali je stanovništvo toliko pasivno i korumpirano da napredak ide sporo kao u RH samo iz malo drugih razloga.
Nema , evo meni je tribalo dvije minute da izaberem namirnicu kojoj bi lupio stopu pdva 0% i samim time približija ostatak naroda selu

Ovčje mliko
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Milk

Grčka treći svjetski proizvođać
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Hektorović 9/12/2018, 23:26

AssadNaPodmornici wrote:U RH elita (HDZ) nema nikakvu dugoročnu viziju osim pljačke - samo RH stanovništvo se nekako snalazi, naš privatni sektor je puno efikasniji od Ruskog i to nas nešto gura
U Rusiji obrnuto - Putin i elita imaju neke planove i vizije ali je stanovništvo toliko pasivno i korumpirano da napredak ide sporo kao u RH samo iz malo drugih razloga.


Ukratko smo na istom, s time što Ruje ipak imaju puno veće resurse nego mi.


Inače Srbima uvijek govorim kako smo mi ipak sličniji Rusima... Na njih je 400 godina Turske ipak ostavilo traga :D :D Srbi i Turci su sličniji nego što bi Srbi priznali.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by RayMabus 9/12/2018, 23:28

Staviš ovčje mliko pdv 0% znači jeftije je i ostatak populacije to gleda kao neudara mi država porez dakle seljak proizvodi narodu

Jeftinije pa veća potražnja i onda ljudi uzgajaju ovce i to ti je to

Vrlo jednostavno kako zainteresirat ostatak populacije
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo - Page 3 Empty Re: Opet na vrhu svijeta: Rusija pod sankcijama napreduje više nego što se mislilo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum