ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pašman na vodi

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Pašman na vodi Empty Pašman na vodi

Post by Eroo 10/12/2018, 20:31

Veliko ulaganje
Američki poduzetnik na Pašmanu gradi autentično dalmatinsko naselje za 500 milijuna dolara

AUTOR:Vedran Marjanović
OBJAVLJENO:
12.10.2018. u 16:11
Pašman na vodi Pa%C5%A1man%20Blackard
 Luka Gerlanc / Paun Paunović / Hanza Media / Pašman rivijera

Render Pašman rivijere, Jeff Blackard desno i njegova jahta Sea Ranger lijevo

 



Američki poduzetnik Jeff Blackard jučer je na 2. Investicijskom forumu zdravlja i turizma Adriatic regije potvrdio namjeru da na otoku Pašmanu sagradi turističko naselje Pašman rivijera. Njegov bi kapacitet s hotelima, apartmanima, vilama, plažama i ostalim pratećim sadržajima trebao bi biti 4000 kreveta, a investitor najavljuje ukupno ulaganje od 500 milijuna dolara.


- Pokušat ćemo napraviti autentično dalmatinsko naselje, u skladu s tradicijom i okolišem koje sam detaljno proučio.
U gradnji bismo koristili isključivo domaće materijale. Radnici koji bi radili u naselju u njemu bi i živjeli - naveo je Blackard.

Namjere
U prilog svojim namjerama da pokrene veliko ulaganje u našoj zemlji, Blackard je rekao da se zaljubio u Hrvatsku iako nitko iz njegove obitelji, kao ni njegove supruge, ne potječe odavde.
- Investicija je vrlo zahtjevna. No, ideja je da bogate Amerikance dovodimo u naš resort na Pašmanu i mislimo da smo na pravom putu - poručio je Blackard, koji nije iznosio detalje o trenutnoj situaciji u razvijanju projekta Pašman rivijera. No, od Blackardovih suradnika u Hrvatskoj doznajemo da će američki investitor ovih dana obaviti razgovore s vlastima Zadarske županije o pripremama za početak oživotvorenja cijelog projekta.

Pašman na vodi Pasman_9%20-%20Photo
 Pašman rivijera

Render Pašman rivijere

  
Blackard bi čelnicima lokalne samouprave na Pašmanu i u Županiji trebao prezentirati projekt.
Zemljište na kojem bi Blackard gradio Pašman rivijeru prostire se na osam kilometara duž obale. Riječ je o ukupno 260 hektara, od kojih bi 100 bilo urbanizirano. Kao dodatni cilj projekta investitor navodi gradnju mosta koji bi povezao sjeveroistočni dio Pašmana s kopnom u blizini Biograda na Moru. Most je unesen i prostorne planove, kao i prilazna cesta resortu.
Blackardova ponuda za Pašman rivijeru prihvaćena je kao jedina sa zadovoljavajućim sadržajem na pripadajućem natječaju Općine Pašman u proljeće ove godine. Prema odredbama natječaja, investitor bi trebao završiti naselje u idućih pet godina.

Pašman na vodi Pasman_16%20-%20Photo
 Pašman rivijera

Render Pašman rivijere

  
Ima viziju
Jeff Blackard nije bio jedini Amerikanac među glavnim gostima organizatora foruma o zdravstvenom turizmu, dr. Miljenka Bure iz Medicinske grupe. Uz američkog veleposlanika u Hrvatskoj Roberta Kohorsta i Jeffa Blackarda, okupljenima su se obratili bivši senator Rick Santorum i Gentry Beach.
- Ono što investitori žele vidjeti u svakoj državi su pravna sigurnost i predvidljivost, jasna i transparentna pravila poslovanja i dobra poslovna klima. Hrvatska je saveznik Americi te i u ovoj i u drugim prilikama moramo razmatrati kako pomoći da se ekonomska suradnja dviju država poveća - upozorava Santorum.

Pašman na vodi Pasman%20J_2%20-%20Photo%281%29
 Pašman rivijera

Render Pašman rivijere

  
Gentry Beach okupljenima se predstavio kao investitor i član financijskog odbora predsjedničke kampanje Donalda Trumpa.
- Hrvatska još nije prijateljska zemlja za biznis. Stoga me začudilo kada je moj prijatelj Jeff Blackard najavio ulaganje u Hrvatsku. No, došavši ovamo, promijenio sam mišljenje jer sam se uvjerio da Jeff ima viziju - kaže Beach.

Pašman na vodi Pasman%20J_6%20-%20Photo
 Pašman rivijera

Render Pašman rivijere

  
Organizator konferencije Miljenko Bura ocijenio je da su ulaganja u domaći turizam nedovoljna. Istu sudbinu, dodao je, dijeli i zdravstveni turizam.
Ministar turizma Gari Cappelli izrazio je uvjerenje da je u posljednje dvije godine došlo do oporavka investicija u hrvatski turizam.

Pašman na vodi Sea_ranger5-121018
 Luka Gerlanc / Hanza Media

Jahta Sea ranger Jeffa Blackarda privezana je u Zadru

Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Eroo 10/12/2018, 20:33

Super, samo najpri voda, pa letrika i eto ga... :)
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 10/12/2018, 20:41

Ovo je onaj lik sto je vec napravio Dalmatinsko selo u Texasu. 

http://www.adriaticavillage.com/

Sad...koliko je autentično....  :D

Pašman na vodi D13ad52e3a896f052b624a65255cbe7c
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 10/12/2018, 20:41

Pašman na vodi 1228965
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Noor 10/12/2018, 20:45

valjda ce se nac i un ki ce ugljan izgrodit, zabetonirat i potaracat, da abenu konacno krene bolji i lipsi zivot :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Eroo 10/12/2018, 20:53

Noor wrote:valjda ce se nac i un ki ce ugljan izgrodit, zabetonirat i potaracat, da abenu konacno krene bolji i lipsi zivot :)
:] :D
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Noor 10/12/2018, 21:01

Eroo wrote:
Noor wrote:valjda ce se nac i un ki ce ugljan izgrodit, zabetonirat i potaracat, da abenu konacno krene bolji i lipsi zivot :)
:] :D
pomalo...ide to :))
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by AssadNaPodmornici 10/12/2018, 21:05

Nisam se nikada kreta u toj regiji pa ne znam šta je tamo ... Ako je tamo goli otok neka se gradi i razvija.. Podrška neoliberalnom kapitalizmu nadam se da neki lokalni dotepenac Hdzovac neće kočiti investiciju radi mita

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Noor 10/12/2018, 21:09

AssadNaPodmornici wrote:Nisam se nikada kreta u toj regiji pa ne znam šta je tamo ... Ako je tamo goli otok neka se gradi i razvija.. Podrška neoliberalnom kapitalizmu nadam se da neki lokalni dotepenac Hdzovac neće kočiti investiciju radi mita
a ja se iskreno nadam da mu lokalna uprava nece dat dozvolu da zabetonira i unakazi pola tog prelijepog otoka...
investicije DA, ali u apsolutnoj harmoniji s prirodom, tradicijom i kulturnim nasljeđem.
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by AssadNaPodmornici 10/12/2018, 21:13

Jel otok prazan ? Znaš li ti šta znači investicija od pola milijarde dolara za RH ekonomiju? Koliko će ta investicija godišnje poslova osigurati i poreza platiti?
Mislim kakav je taj otok Pašman nisam nikada bia nigdje sjevernije od šolte xd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Eroo 10/12/2018, 21:17

AssadNaPodmornici wrote:Jel otok prazan ? Znaš li ti šta znači investicija od pola milijarde dolara za RH ekonomiju? Koliko će ta investicija godišnje poslova osigurati i poreza platiti?
Mislim kakav je taj otok Pašman nisam nikada bia nigdje sjevernije od šolte xd
Mesečini da si i Šoltu  vidia samo s ponistre. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74187
2016-07-22


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Noor 10/12/2018, 21:19

AssadNaPodmornici wrote:Jel otok prazan ? Znaš li ti šta znači investicija od pola milijarde dolara za RH ekonomiju? Koliko će ta investicija godišnje poslova osigurati i poreza platiti?
Mislim kakav je taj otok Pašman nisam nikada bia nigdje sjevernije od šolte xd
sve sam ti napisala :)

Pašman na vodi Pasman10

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by AssadNaPodmornici 10/12/2018, 21:25

Pa lipo je to ali ljepše bi bilo uz par restorana i 30ak bovi za vezanje xd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Hektorović 10/12/2018, 21:30

MaximusDecimusMiridije wrote:Ovo je onaj lik sto je vec napravio Dalmatinsko selo u Texasu. 

http://www.adriaticavillage.com/

Sad...koliko je autentično....  :D

Pašman na vodi D13ad52e3a896f052b624a65255cbe7c

Južna srbija luxury style...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Hektorović 10/12/2018, 21:31

Eroo wrote:Veliko ulaganje
Američki poduzetnik na Pašmanu gradi autentično dalmatinsko naselje za 500 milijuna dolara

AUTOR:Vedran Marjanović
OBJAVLJENO:
12.10.2018. u 16:11
Pašman na vodi Pa%C5%A1man%20Blackard
 Luka Gerlanc / Paun Paunović / Hanza Media / Pašman rivijera

Render Pašman rivijere, Jeff Blackard desno i njegova jahta Sea Ranger lijevo



 



Američki poduzetnik Jeff Blackard jučer je na 2. Investicijskom forumu zdravlja i turizma Adriatic regije potvrdio namjeru da na otoku Pašmanu sagradi turističko naselje Pašman rivijera. Njegov bi kapacitet s hotelima, apartmanima, vilama, plažama i ostalim pratećim sadržajima trebao bi biti 4000 kreveta, a investitor najavljuje ukupno ulaganje od 500 milijuna dolara.


- Pokušat ćemo napraviti autentično dalmatinsko naselje, u skladu s tradicijom i okolišem koje sam detaljno proučio.
U gradnji bismo koristili isključivo domaće materijale. Radnici koji bi radili u naselju u njemu bi i živjeli - naveo je Blackard.

Namjere
U prilog svojim namjerama da pokrene veliko ulaganje u našoj zemlji, Blackard je rekao da se zaljubio u Hrvatsku iako nitko iz njegove obitelji, kao ni njegove supruge, ne potječe odavde.
- Investicija je vrlo zahtjevna. No, ideja je da bogate Amerikance dovodimo u naš resort na Pašmanu i mislimo da smo na pravom putu - poručio je Blackard, koji nije iznosio detalje o trenutnoj situaciji u razvijanju projekta Pašman rivijera. No, od Blackardovih suradnika u Hrvatskoj doznajemo da će američki investitor ovih dana obaviti razgovore s vlastima Zadarske županije o pripremama za početak oživotvorenja cijelog projekta.

Pašman na vodi Pasman_9%20-%20Photo
 Pašman rivijera

Render Pašman rivijere



  
Blackard bi čelnicima lokalne samouprave na Pašmanu i u Županiji trebao prezentirati projekt.
Zemljište na kojem bi Blackard gradio Pašman rivijeru prostire se na osam kilometara duž obale. Riječ je o ukupno 260 hektara, od kojih bi 100 bilo urbanizirano. Kao dodatni cilj projekta investitor navodi gradnju mosta koji bi povezao sjeveroistočni dio Pašmana s kopnom u blizini Biograda na Moru. Most je unesen i prostorne planove, kao i prilazna cesta resortu.
Blackardova ponuda za Pašman rivijeru prihvaćena je kao jedina sa zadovoljavajućim sadržajem na pripadajućem natječaju Općine Pašman u proljeće ove godine. Prema odredbama natječaja, investitor bi trebao završiti naselje u idućih pet godina.

Pašman na vodi Pasman_16%20-%20Photo
 Pašman rivijera

Render Pašman rivijere



  
Ima viziju
Jeff Blackard nije bio jedini Amerikanac među glavnim gostima organizatora foruma o zdravstvenom turizmu, dr. Miljenka Bure iz Medicinske grupe. Uz američkog veleposlanika u Hrvatskoj Roberta Kohorsta i Jeffa Blackarda, okupljenima su se obratili bivši senator Rick Santorum i Gentry Beach.
- Ono što investitori žele vidjeti u svakoj državi su pravna sigurnost i predvidljivost, jasna i transparentna pravila poslovanja i dobra poslovna klima. Hrvatska je saveznik Americi te i u ovoj i u drugim prilikama moramo razmatrati kako pomoći da se ekonomska suradnja dviju država poveća - upozorava Santorum.

Pašman na vodi Pasman%20J_2%20-%20Photo%281%29
 Pašman rivijera

Render Pašman rivijere



  
Gentry Beach okupljenima se predstavio kao investitor i član financijskog odbora predsjedničke kampanje Donalda Trumpa.
- Hrvatska još nije prijateljska zemlja za biznis. Stoga me začudilo kada je moj prijatelj Jeff Blackard najavio ulaganje u Hrvatsku. No, došavši ovamo, promijenio sam mišljenje jer sam se uvjerio da Jeff ima viziju - kaže Beach.

Pašman na vodi Pasman%20J_6%20-%20Photo
 Pašman rivijera

Render Pašman rivijere



  
Organizator konferencije Miljenko Bura ocijenio je da su ulaganja u domaći turizam nedovoljna. Istu sudbinu, dodao je, dijeli i zdravstveni turizam.
Ministar turizma Gari Cappelli izrazio je uvjerenje da je u posljednje dvije godine došlo do oporavka investicija u hrvatski turizam.

Pašman na vodi Sea_ranger5-121018
 Luka Gerlanc / Hanza Media

Jahta Sea ranger Jeffa Blackarda privezana je u Zadru



Ove vizualizacije i arhitektura su preloši za tako velik projekt... čini mi se kako ima ideju no još traži investitore...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by RayMabus 10/12/2018, 21:38

AssadNaPodmornici wrote:Nisam se nikada kreta u toj regiji pa ne znam šta je tamo ... Ako je tamo goli otok neka se gradi i razvija.. Podrška neoliberalnom kapitalizmu nadam se da neki lokalni dotepenac Hdzovac neće kočiti investiciju radi mita
Pa ja koliko vidin po obliku vale ovo ti je ono di Ante Gotovina uzgaja tune tj istočni kraj Pašmana.... bar po ovoj vali koliko ja vidin oblik tog reljefa
RayMabus
RayMabus

Posts : 174868
2014-04-11


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 10/12/2018, 22:04

ocito ce Gromovnik Iknar trebat poslat jos koji uragan na ameriku, ovi tupavi ameri nikako da skuze da nas trebaju ostaviti na miru, a sta ces, mozda je to zbog fluora  u vodi pa im treba malo vise lekcija dok ne nauce gradivo...

:aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Noor 10/12/2018, 22:05

AssadNaPodmornici wrote:Pa lipo je to ali ljepše bi bilo uz par restorana i 30ak bovi za vezanje xd
to je ok, al ovaj nema namjeru napraviti konobe, niti ista drugo dalmatinskog spirita, ovi renderi  gore su svjedoci totalnog odsustva bilo kakvog osjecaja za autentično i autohtono...za umjerenost i odnose između arhitekture i prirode. ovo je gomila betona koja je izdominirala prostor.
dalmatinska naselja su pitoma i pitoreskna, ovo je tvornicka tipska proizvodnja...2 kata, 5 prozora....štanceraj, ništa drugo...
jednom riječju...užas.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Leviathan2 10/12/2018, 22:08

aaah, investicije
magicna rjec
hehe
vec je ionako prestrasno ici na jadran od tolikog betona, trpaaaj

_________________
Pašman na vodi Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by AssadNaPodmornici 10/12/2018, 22:09

Većina dalmatinskih naselja su ružna i gladna a na najljepšim lokacijama na svitu.. Odi u Milnu Hvar ili Rukavac Vis.. Dok ovo njegovo ne izgleda tako betonski ružno,  Mislim većina dalmatinske obale zjapi prazna vrijeme je da se nešto gradi ..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20833
2018-06-14


Back to top Go down

Pašman na vodi Empty Re: Pašman na vodi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum