ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na rubu gluposti

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by orion 12/9/2018, 22:22

mativka wrote:
orion wrote:
Rabarbara wrote:
orion wrote:



etogana - zbog finoće i pristojnosti ostajem neokaljanih ruku i nogu u mraku neznanja :brukica  :D
Vjeruj mi, tamo ti je najbolje. Reci-hvala! Molim!  :D

Godinama tražim put u taj "mrak", onaj prekrasni mrak koji je vladao prije no što sam dobila odgovore na svoju znatiželju....  i nikako ga naći  :_|.


Danke Deutschland  :D 

nego, kak se brzo dođe od zabavaonice do kakaonice ….samo treba malo dobre volje  voodoo
Doprinos građana opstanku komunalne službe :)



vele stari ljudi u svakom zlu neko dobro...iako ne vjerujem u tu poskočicu ,komunalcima svaka čast clean ...čistači, perači,brisači,odčepljivači-sve je to dio šire zajednice koja čini sve da merčepov boravak u toplicama bude što ugodniji.

orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by T. 12/9/2018, 23:14

I da ja svako jutro kasnim na posal, gđa. isto...
Pas inmater u 8 sati kupe smeće po glavnim cestama...

_________________
Na rubu gluposti - Page 50 Unname11
T.
T.

Posts : 17052
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest 12/9/2018, 23:47

kic wrote:
inace, procitali ste nesto od Crowleya? jer ja jesam par knjiga, i njegova druga najpoznatija izjava je, za vas zapanjujuca vjerujem:

The central philosophy of Thelema is in two phrases from Liber AL: "Do what thou wilt shall be the whole of the Law" and "Love is the law, love under will." The two primary terms in these statements are "Will" and "Love", respectively. In the Greek language, they are Thelema (Will) and Agape (Love).

https://en.m.wikipedia.org/wiki/93_(Thelema)

koja je istina u Rashomonu onda? :)

to je kao da ja tebe pitam jesi li studirao teologiju.. jesi li pročitao makar dvije knjige (osim Biblije) koje govore o kršćanstvi, konkretno o katolicizmu - bilo koju encikliku dvaju papa prije Franje?
naravno da neću čitati Crowleya kad vidim kakvi su mu sljedbenici.. smiješno je da uopće spominješ Agape u kontekstu njegovog učenja samo kad se sjetim ubogarove, sefirotove, apophisove (i još par likova čije sam nickove zaboravila) mržnje prema kršćanstvu i kršćanima.. ubogar je imao potpis "kršćane lavovima".. lijepio je tekstove na EIN TRAUM koje sam čitala i to mi je bilo dovoljno
jesi li se ikad upitao otkud tolika mržnja kod tako "uzvišenih" vrijednosti kao što su Thelema i Agape? za tebe nisam bila sigurna, ali uspjela sam te navući da se otvoriš i sad znam zašto me ne podnosiš.. ne podnosiš ni spearea ali tu ima i spoznaje da je intelektualno jači od tebe pa se ne upuštaš u ad hominem argumentaciju...zato si uvijek na gnječovoj strani  ...
uostalom, religije se može komparirati ali tada se treba posvetiti tom području.. tumačiti neku religiju na temelju par pročitanih knjiga je smiješno.. djela a ne riječi - rekao je Isus.. ja kod crowlwyevih sljedbenika od djela vidim samo patološku mržnju
zato ga dok sam proučavala svjetske religije nisam nikada htjela čitati ... niti ću gubiti vrijeme na djela čiji je plod mržnja prema bilo kojoj grupi ljudi a posebno ako sam ja u toj grupi..


koja je istina u Rašomonu? ona je transcendentna - tumačenja su subjektivna  i ima ih koliko je i ljudi

ovaj će komentar vjerojatno ostati zakopan u komunalnom otpadu, ali možda ga i pročitaš....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by kic 13/9/2018, 01:41


mislio sam uopce ne odgovarati, ali dosadni ste jako i ocito vam treba hrane za vase sitne duse pa..

ne znam kako je pocela ta prica o Crowleyu, ja je nisam poceo, gnjec je nesto linkao? nisam ni procitao to..

u svemu ovome uopce nisam izrazio svoje osobno misljenje o toj osobi, vec pokazao da ne znate o cemu pricate kad se hvatate pojmova kao: sotonizam, volja i ljubav u thelemi, i tako to..

slazem se sa stavom da djela i zivot vise govore od rijeci, i Crowleya nema smisla braniti, ali to je prevelika tema da bih je dijelio s nekim tko samo napada i ad hominem raspravu smatra intelektualnim dokazivanjem nadmoci, Crowley kako orion kaze ima zavodljiv stil, ali ako ga tako grubo shvacate kao ovim promasenim etiketiranjem da je sotonist, onda je jasno zasto ne razumijete XX.st, jer ga je on - medju ostalima, i stvorio..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest 13/9/2018, 02:07

kic wrote:
mislio sam uopce ne odgovarati, ali dosadni ste jako i ocito vam treba hrane za vase sitne duse pa..

ne znam kako je pocela ta prica o Crowleyu, ja je nisam poceo, gnjec je nesto linkao? nisam ni procitao to..

u svemu ovome uopce nisam izrazio svoje osobno misljenje o toj osobi, vec pokazao da ne znate o cemu pricate kad se hvatate pojmova kao: sotonizam, volja i ljubav u thelemi, i tako to..

slazem se sa stavom da djela i zivot vise govore od rijeci, i Crowleya nema smisla braniti, ali to je prevelika tema da bih je dijelio s nekim tko samo napada i ad hominem raspravu smatra intelektualnim dokazivanjem nadmoci, Crowley kako orion kaze ima zavodljiv stil, ali ako ga tako grubo shvacate kao ovim promasenim etiketiranjem da je sotonist, onda je jasno zasto ne razumijete XX.st, jer ga je on - medju ostalima, i stvorio..

ništa nisam linkao. jučer smo mativka i ja na denkverbotu imali razmjenu mišljenja. bilo je kasno već oko dva sata ujutro ja sam pogledao tko je logiran i vidio da nema nikoga osim mene na forumu pa se sjetih da je Crowley napisao da je sam pa sam stavio njegov citat i to je to. nakon toga je metilda uz pomoć šejkera napravila satanic pandemonium.

moj post gdje je sve počelo:

nema nikoga. samo ja i forum na nekom serveru na nekom hard disku negdje.

“I am alone. There is no God where I am.”
— Aleister Crowley

https://www.ex-iskon-pleme.com/t28461p540-denkverbot
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest 13/9/2018, 07:04

kic wrote:u svemu ovome uopce nisam izrazio svoje osobno misljenje o toj osobi, vec pokazao da ne znate o cemu pricate kad se hvatate pojmova kao: sotonizam, volja i ljubav u thelemi, i tako to..
...
Crowley kako orion kaze ima zavodljiv stil, ali ako ga tako grubo shvacate kao ovim promasenim etiketiranjem da je sotonist

:D Majko mila koji si ti lik.  :)
Gle biseru, Crowley nije sotonist, on je temelj (modernog) sotonizma, a objasnio sam i zašto i to nije nije nikakav ad hominem, nije samo moja percepcija istine, to je notorna činjenica kao što je notorna činjenica da je Zemlja okruglastog oblika (geoid) pa ti pjevaj borbene.  :)
Nadam se da u skladu sa Rašomonom nećeš dovesti u pitanje postojanje i notornih činjenica, jer bi to baš bio vrhunac tragikomedije.  :P
Ako i dalje nisi svjestan zašto je svemu tome tako, onda samo sa žaljenjm mogu konstatirati da si u priličnoj mjeri izgubljen u prostoru i vremenu i svakako ti ne bi bio u koži, a bome ne bih niti tvojim najbližima.
Sa takvim svijetonazorom te tek očekuju teška iskušenja u životu, a bome i njih.
No, svakome njegovo, to je tvoj izbor, tvoja odgovornost i ne žalim te niti najmanje.
A sad slobodno traži na netu kako Thelema tumači pojmove kao što su izbor i odgovornost, a može i empatiju. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by mativka 13/9/2018, 08:18

T. wrote:I da ja svako jutro kasnim na posal, gđa. isto...
Pas inmater u 8 sati kupe smeće po glavnim cestama...
Tko ti je kriv što nisi išao za komunalca. Da jesi, ne bi kasnio na posao :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by kic 13/9/2018, 08:36


spear ne znam zašto se voliš transformirati u sredstvo za povraćanje no kako želiš, no nek drugi uživaju u tome, ja neću više :)))

ugodan ti dan dan daaan!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest 13/9/2018, 09:40

kic wrote:


 Crowley kako orion kaze ima zavodljiv stil, ali ako ga tako grubo shvacate kao ovim promasenim etiketiranjem da je sotonist, onda je jasno zasto ne razumijete XX.st, jer ga je on - medju ostalima, i stvorio..

zavodljiv stil?
Na rubu gluposti - Page 50 Za_mat11

početak Knjige laži

pa ako je ovo nekome zavodljivo onda ovaj naš razgovor taman spada na temu o gluposti..
a onaj kome je zavodljivo nije sav svoj. što se vidjelo i po ubogaru  i sada po gnječu
i da je crowley stvorio XX stoljeće?  :facepalm osim ako si pod tim mislio da je Hitler bio njegov učenik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest 13/9/2018, 09:56

što se Rashomona tiče gledala sam ga dvaput ali je daleko bolji i zanimljiviji književni predložak po kojem je nastao - oivela Akutagawa Rjunosukea U šumi

imamo nekoliko priča:
Priča saslušanog drvosječe
Priča saslušanog bivšeg robijaša
Priča saslušane starice
Ispovijest Tađomara
Ispovijest žene koja je došla iz budističkog svetišta Kiyumizu -Dera
Priča duše pokojnikove kroz usta vračare

zato sa m i rekla da je istina transcedentna

ne sjećam se slijedi li film sve ove priče
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest 13/9/2018, 10:45

kic wrote:
spear ne znam zašto se voliš transformirati u sredstvo za povraćanje no kako želiš, no nek drugi uživaju u tome, ja neću više :)))

ugodan ti dan dan daaan!

Super. Drž' se ti "zavodljivog" Crowleya pa ćeš tek onda upoznati što je pravo povraćanje, ono vlastite duše. :)
I tebi ugodan dan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by T. 13/9/2018, 11:26

mativka wrote:
T. wrote:I da ja svako jutro kasnim na posal, gđa. isto...
Pas inmater u 8 sati kupe smeće po glavnim cestama...
Tko ti je kriv što nisi išao za komunalca. Da jesi, ne bi kasnio na posao :)
heh, ne bi se zakleo...
onda bi se smeće kupilo oko 9 tek...
dok ja popijem kavu, popušim 2-3 cigarete, pogledam tv kalendar, pa wc, pa kroasan, pa druga kava i još 2-3 cigarete, pa opet u wc, pa se obučem...

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.forum?t=28687
T.
T.

Posts : 17052
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 50 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum