ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Posjećenost Facebooka se prepolovila

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Hektorović 12/8/2018, 08:29

7711509

Posjećenost Facebooka se prepolovila, a razlog nije ugrožena privatnost, već roditelji
Pregledavanje Facebooka u zadnje dvije godine palo je za 50 posto. Popularna društvena mreža tada je bilježila 8,5 milijardi mjesečnih pregleda i bila je druga najposjećenija web stranica poslije nedodirljivog Googlea. Sada bilježi tek 4,7 milijarde, piše Forbes.
Nagli pad u popularnosti može se pripisati kontroverznom skandalu s privatnim podacima korisnika, tzv. “Facebook-Cambridge Analytica”, ali to nije jedini problem tvrtke Marka Zuckerberga. Naime, sve više tinejdžera i mladih odustaje od te platforme, a kao glavni razlog navode svoje roditelje.
- Kada su naši roditelji počeli otvarati svoje profile, tu je bio kraj – rekao je Jordan Ranford (24), korisnik Facebooka za Guardian, sumirajući stavove svoje generacije.
Problem “Roditelja na Fejsu” može djelovati simpatično i bezazleno, ali podaci pokazuju da je gotovo tri milijuna Europljana ispod 25 godina ugasilo svoje račune ili su prestali redoviti posjećivati svoje profile kada su njihove majke i očevi prepoznali sve blagodati virtualne komunikacije. Zbog toga, ali i skandala sa zloupotrebom podataka korisnika, Facebook je u srpnju pretrpio i nezapamćeni udarac izgubivši 120 milijardi dolara u tržišnoj vrijednosti u samo jednom danu. Zuckerberga, osobno, to je stajalo 17 milijardi dolara u privatnom bogatstvu, procjena je Guardiana.
Pad u korisnicima, osim Facebooka, nedavno je objavio i Snapchat koji je zbog naprasnog redizajna ostao bez tri milijuna korisnika. Twitter je ostao bez pet milijardi dolara u tržišnoj vrijednosti nakon nespretnih pokušaja kontrole sadržaja. Navodno izbrišu i do milijun "trolerskih" i nepoćudnih računa dnevno.
Sve su to dobre vijesti za druge platforme koje žele zasjesti na tron najposjećenije stranice na internetu, poput YouTubea. Teško, ipak, da će netko s prvog mjesta izgurati Google koji bilježi 15,2 milijarde posjeta u mjesecu, no YouTube je namirisao krv pa s 4,5 milijardi pogleda opasno puše za vrat Facebooku čije su se brojke već prepolovile na 4,7 milijarde. U konkurenciji je još i Amazon koji s dvije milijarde pogleda cilja četvrtu poziciju preoteti Yahoou.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Hektorović 12/8/2018, 08:31

Hektorović wrote:- Kada su naši roditelji počeli otvarati svoje profile, tu je bio kraj – rekao je Jordan Ranford (24), korisnik Facebooka za Guardian, sumirajući stavove svoje generacije.

Ne da su roditelji, nego su i baka i djed.. Općenito face je postao za ekipu od 35+
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by kic 12/8/2018, 08:51


a ja ga baš sinoć vratio, da imam kontakt s ljudima ipak..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by epikur37 12/8/2018, 08:52

Hektorović wrote:
Hektorović wrote:[size=43]- Kada su naši roditelji počeli otvarati svoje profile, tu je bio kraj – rekao je Jordan Ranford (24), korisnik Facebooka za Guardian, sumirajući stavove svoje generacije.[/size]

Ne da su roditelji, nego su i baka i djed.. Općenito face je postao za ekipu od 35+

pa stoji to, baka jos nema a tata i mama su aktivni :D Ja onako pratim i javim kad imam posebne trenutke....uopce mi se ne da uhodavati se u neke nove platforme...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by kic 12/8/2018, 08:55


instagram je vjerojatno top sad, ali se sav bazirao na slikama i kratkim videima, previše je plastičan bez mogućnosti nekog raspravljanja..

baš za mlade, mi s forumom smo kao iz antike.. u dobrom smislu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Counter-Strike 12/8/2018, 08:58

stone age  pirat

_________________
Posjećenost Facebooka se prepolovila Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Guest 12/8/2018, 11:02

Svemu jednom dođe kraj. Gdje su zadnjih 9-10 godina MySpace i Hi5, Tagged i slične mreže? U Hrvatskoj MySpace nikad nije ni zaživio u Hrvatskoj kad pogledam koliko je ljudi iz mog grada bilo registrirano prije 11-12 godina.

Svi su sad na Instagramu, SnapChatu, Whatsapp-u, a sve je to vlasništvo Facebooka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by dzango 12/8/2018, 11:07

kic wrote:
instagram je vjerojatno top sad, ali se sav bazirao na slikama i kratkim videima, previše je plastičan bez mogućnosti nekog raspravljanja..  

baš za mlade, mi s forumom smo kao iz antike.. u dobrom smislu
Ide još ko na forume sem nas nekoliko?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by dzango 12/8/2018, 11:08

Moja keva i tast otvorili naloge na Fejsbuku. Klinci tamo ne idu već godinama. Tast je otvorio i Tviter.

_________________
Posjećenost Facebooka se prepolovila Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by kic 12/8/2018, 11:13


specijalizirani forumi jedini, ovakvi općeniti hm..

meni ovaj forum služi kao bookmark ploča, postavljam stvari na njega posvuda kojima se nekad vraćam, za vas koji ste na vipu ne znam kako izdržite samo tu bit-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by L'âme 12/8/2018, 11:13

Na fejsu san clan nekih strucnih grupa, instu imam za pracenje djece..inace, na fejsu dobijem dobre info u tim zatvorenim grupama.
Instagram je olicenje povrsnosti 21.stoljeca.
I ispraznosti mladezi.
Slike(lazirane manje ili vise), pracenja, markice...grozomorno.
=:O

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by dzango 12/8/2018, 11:16

kic wrote:
specijalizirani forumi jedini, ovakvi općeniti hm..

meni ovaj forum služi kao bookmark ploča, postavljam stvari na njega posvuda kojima se nekad vraćam, za vas koji ste na vipu ne znam kako izdržite samo tu bit-
VIP je samo maska. Inače se piše o svemu. Najviše zezanje o ni o čemu. Gde ćeš bolje i opuštenije.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by L'âme 12/8/2018, 11:19

I mene ViP nekad ugusi..pa saram..Makar bi nekim onemogucila da idu s njega.
A, nekima na njega.
:-D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Guest 12/8/2018, 11:24

Nice wrote:Instagram je olicenje povrsnosti 21.stoljeca.
I ispraznosti mladezi.
Slike(lazirane manje ili vise), pracenja, markice...grozomorno.
=:O
To i moja generacija šiba, a zagazili smo u 30-te. Ovi mlađi od nas, Bože sačuvaj... To nije ni nekakva životna osrednjost, nego očaj. Još smo kao djeca prije 15-20 godina izgledali više izgledali kao ljudi, a udarali smo po Nintendu, PlayStationu i PC-u igre nego zadnjih 10 godina s Facebookom, pojavom pametnih telefona i WiFi-ja.

I da stvar bude još bolja, nekako su ta internet sranja, nova generacija roditelja i roditeljstva(koje je dobrano popraćeno razvodima spram prije 15-20-25 godina gdje je to prava rijetkost bila) s porastom smanjila ujedno i produktivnost, rezultate i uspješnost učenika u osnovnim i srednjim školama - jednostavno rečeno, krivulja ide prema dolje i to značajnije s generacijama od kasnih 90-ih do danas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by L'âme 12/8/2018, 11:27

Fénix wrote:
Nice wrote:Instagram je olicenje povrsnosti 21.stoljeca.
I ispraznosti mladezi.
Slike(lazirane manje ili vise), pracenja, markice...grozomorno.
=:O
To i moja generacija šiba, a zagazili smo u 30-te. Ovi mlađi od nas, Bože sačuvaj... To nije ni nekakva životna osrednjost, nego očaj. Još smo kao djeca prije 15-20 godina izgledali više izgledali kao ljudi, a udarali smo po Nintendu, PlayStationu i PC-u igre nego zadnjih 10 godina s Facebookom, pojavom pametnih telefona i WiFi-ja.

I da stvar bude još bolja, nekako su ta internet sranja, nova generacija roditelja i roditeljstva(koje je dobrano popraćeno razvodima spram prije 15-20-25 godina gdje je to prava rijetkost bila) s porastom smanjila ujedno i produktivnost, rezultate i uspješnost učenika u osnovnim i srednjim školama - jednostavno rečeno, krivulja ide prema dolje i to značajnije s generacijama od kasnih 90-ih do danas.
to su vrhunci instrumentalizacije medijske manipulacije i, posljedicno, vrhunci otudjenja i umetanja laznih vrijednosti medju djecom i mladezi (buducim nositeljima drustva).

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by dijagram 12/8/2018, 11:34

Nice wrote:
Fénix wrote:
Nice wrote:Instagram je olicenje povrsnosti 21.stoljeca.
I ispraznosti mladezi.
Slike(lazirane manje ili vise), pracenja, markice...grozomorno.
=:O
To i moja generacija šiba, a zagazili smo u 30-te. Ovi mlađi od nas, Bože sačuvaj... To nije ni nekakva životna osrednjost, nego očaj. Još smo kao djeca prije 15-20 godina izgledali više izgledali kao ljudi, a udarali smo po Nintendu, PlayStationu i PC-u igre nego zadnjih 10 godina s Facebookom, pojavom pametnih telefona i WiFi-ja.

I da stvar bude još bolja, nekako su ta internet sranja, nova generacija roditelja i roditeljstva(koje je dobrano popraćeno razvodima spram prije 15-20-25 godina gdje je to prava rijetkost bila) s porastom smanjila ujedno i produktivnost, rezultate i uspješnost učenika u osnovnim i srednjim školama - jednostavno rečeno, krivulja ide prema dolje i to značajnije s generacijama od kasnih 90-ih do danas.
to su vrhunci instrumentalizacije medijske manipulacije i, posljedicno, vrhunci otudjenja i umetanja laznih vrijednosti medju djecom i mladezi (buducim nositeljima drustva).
e moja seke, lako meni s tobom
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Guest 12/8/2018, 11:35

Obila im se o glavu sveopća cenzura desne misli, deplorablesi uzvraćaju udarac hehe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Guest 12/8/2018, 11:38

Prilicno idijotske socijalne mreze..jedino ako ih covjek koristi da stvori kriticnu masu klijenata ,odnosno u poslovne svrhe..onda imaju smisla..i naravno usko specijalizirano i vezano za neku zanimaciju ili bransu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Guest 12/8/2018, 11:42

Nice wrote:
Fénix wrote:
Nice wrote:Instagram je olicenje povrsnosti 21.stoljeca.
I ispraznosti mladezi.
Slike(lazirane manje ili vise), pracenja, markice...grozomorno.
=:O
To i moja generacija šiba, a zagazili smo u 30-te. Ovi mlađi od nas, Bože sačuvaj... To nije ni nekakva životna osrednjost, nego očaj. Još smo kao djeca prije 15-20 godina izgledali više izgledali kao ljudi, a udarali smo po Nintendu, PlayStationu i PC-u igre nego zadnjih 10 godina s Facebookom, pojavom pametnih telefona i WiFi-ja.

I da stvar bude još bolja, nekako su ta internet sranja, nova generacija roditelja i roditeljstva(koje je dobrano popraćeno razvodima spram prije 15-20-25 godina gdje je to prava rijetkost bila) s porastom smanjila ujedno i produktivnost, rezultate i uspješnost učenika u osnovnim i srednjim školama - jednostavno rečeno, krivulja ide prema dolje i to značajnije s generacijama od kasnih 90-ih do danas.
to su vrhunci instrumentalizacije medijske manipulacije i, posljedicno, vrhunci otudjenja i umetanja laznih vrijednosti medju djecom i mladezi (buducim nositeljima drustva).
Imam jednog u susjedstvu koji je 96-97' godište, prava sirovina i krkan kad ga vidiš. No bitno da on glumi "frajera" i samo se zna vucarati po noćnim klubovima da se napije, a nekim starijima sere putem Facebooka koji su postali roditelji kad nešto protiv pušenja u trudnoći kažu. :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Guest 12/8/2018, 11:44

Npr. Forum.Hr je za vrijeme vladavine SDP-a cenzurirao sve živo, došlo je do toga da im samo nekoliko stotina ljudi gleda starnicu u svakom trenutku.


Kada je SDP otprdio sa vlasti, stisak je poputio, a stranica je doživjela eksploziju popularnosti, prije par mjeseci imala je najveću posječenost u povijesti...


Gdje god ljevica počne uređivat stvari to se počne raspadat, od država, firmi, medija, društvenih mreža, obiteljskih odnosa itd..



To političko određenje je kancer modernog doba.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Posjećenost Facebooka se prepolovila Empty Re: Posjećenost Facebooka se prepolovila

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum