ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by Hektorović Sat 11 Aug - 19:42

Reuf Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Osnovali ste Građanski savez nakon razlaza sa DF-om, no uoči ovih izbora GS je najavio koaliciju sa Demokratskom frontom: šta to znači za GS? I je li greška što - uprkos silnim nadanjima i očekivanjima ujedinjene ljevice - SDP nije sa vama?

- Moja savjest je čista. Duboko sam uvjeren da će birači ljevice prepoznati da su posljedice pobjede Dragana Čovića takve da će glasati za Željka Komšića, ako ništa drugo. Naime, uloga ljudi koji javno djeluju je da rade u opštem interesu i odluka GS-a da nema svoga kandidata i da ide u koaliciju sa DF-om je upravo takva. Meni lično je uvijek bilo važnije da ne postanemo europska Palestina nego da guram interese GS-a. Ko to prepozna, neka da glas i meni i ljudima koji su zajedno sa nama na listama. Ko misli da Čović nije opasan u duetu s Dodikom, neka baca svoj glas na one koji tvrde da neće biti Plana B.

Dodik i Čović

Rajko Vasić je prijetnju novim genocidom možda prerano iznio u smislu uspjeha Plana B, ali nema sumnje da je krajnja konsekvenca politike Čović-Dodik novi genocid nad Bošnjacima zato što su iz muslimanskog povijesno-kulturnog kruga. Jedino pitanje je da li će Plan B značiti da Dodik i Čović podnesu ostavke u isto vrijeme i time unište suverenitet BiH zauvijek, ili će Plan B biti iredentistički remake onoga Jelavićevog koji je ugušen gusjenicama tenkova SFOR-a. Pošto nam se to sprema, mislim da je najveća patriotska i intelektualna obaveza da se uradi sve da pobijedi Komšić. Da je bilo boljeg kandidata od njega, mi bismo njega podržali, ali Željko je zlatni ljiljan i garantujem da neće izdati interese BiH nikad. Izbor koji imamo jeste obnova zločinačke Herceg-Bosne ili podrška zlatnom ljiljanu. Ako to znači da će GS imati štetu, ja sam ponosan na tu štetu.
Što se tiče SDP-a, to je teško pitanje. Mislim da treba uraditi sve da se sarađuje i da se komunicira. Parafraziraću nedavno preminulog Aliju Behmena i reći da ljude treba liječiti, a ne odbacivati. Mislim da dosta ljudi u SDP-u vidi da je inat-kandidatura Denisa Bećirovića bila greška koja je sada teško objašnjiva. Naime, čak i da Bećirović dobije, kao bošnjački član nema poslovničku mogućnost da spriječi Plan B. I ljudi iz SDP-a priznaju da je to tako, ali se radije bave time da objasne da je SDA napravila stratešku grešku stavljajući Dragu Puzigaću umjesto zlatnog ljiljana Slaviše Šućura. Slažemo se tu s njima. Uvijek bolje zlatni ljiljan nego hizmećari Plana B i ovi što sanjaju nove bodljikave žice. Mislim da će glasači SDP-a korigovati tu grešku i glasati za zlatnog ljiljana.

Da li zaista mislite da će međunarodna zajednica dozvoliti nove probleme u BiH i uopće na prostoru bivše Jugoslavije? Može li EU dozvoliti da opet dobije šamar?

- Naravno da hoće. Nema međunarodne zajednice. Pitanje je da li je ikad bilo jer smo 90-ih jedva preživjeli pokušaj genocida vjerujući u koncepte koji su za slabe i za budale. Pravda stanuje u cijevi oružja koje drži vojnik ili milicajac čija familija zavisi od toga hoće li biti BiH ili neće. To je realnost. Sve ostalo je samozavaravanje. EUFOR je tigar od papira. Nema kapacitet da sebe odbrani, a kamoli da ispuni obećanje koje je Zapad dao ‘95. kad je ovdje zaustavljen rat. EU je u fazi borbe za vlastiti opstanak. Nikada niti jedna unija nije preživjela nakon što je jedna njena članica napustila. Možda će EU biti iznimka, to bi zaista bilo dobro za cijeli svijet, ali svakako da nema kapaciteta ni političkog ni moralnog da se spriječi nešto u BiH. Danas u toj EU ultradesne snage imaju veću moć nego ikad ranije. Austrija, Mađarska i posebno Hrvatska imaju vlade koje predstavljaju potencijalnu opasnost za BiH u slučaju bilo kakve krize.
Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH 2328885
U Strasbourgu, na svjetskom demokratskom forumu

Šanse da se izbjegne da Plan B izazove nasilje rastu eksponencijalno nakon Komšićeve pobjede. Ako se kojim čudom desi da dobije Dragan Čović, onda idemo u pravcu ozbiljnih problema. Očekivanja da će neko izvan BiH spriječiti bilo šta su čiste iluzije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by Sora Sat 11 Aug - 19:43

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Img_3717

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by Sora Sat 11 Aug - 19:44

Krpa i zakrpa

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by Sora Sat 11 Aug - 19:44

Kriminalac i krvnik

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sat 11 Aug - 19:49

Nesviđa mi se taj Komšić zbog njegovih izjava o Hrvatskoj
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by Sora Sat 11 Aug - 19:55

RayMabus wrote:Nesviđa mi se taj Komšić zbog njegovih izjava o Hrvatskoj
Sigurno je bila istina 
HRBATIMA se ne sviđa istina 
Desnim HRBATIMA osobito affraid

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23692
2014-04-29


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by omni Sat 11 Aug - 20:13

BiH je tvorevina nastala na privremenom dogovoru tri zaracene strane. Privremenom treba naglasiti.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sat 11 Aug - 20:20

Nije mi stalo tko će pobijediti, nisam fan Hdz no Komšić predstavnik Hrvata u BiH i pljuje po RH, ono nevidim logiku politike za nekog tko bi kao trebao predstavljati predstavnika Hrvata u BiH

Koji će to Hrvat za tako šta glasat?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sat 11 Aug - 21:26

Komšićevi glasači 2010 godine

Jako zanimljivo, ovo prvi put vidin

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Komsic_2010_Results_by_Municipality_in_Percentage
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sat 11 Aug - 21:50

Vrhovni zapovjednik Os bih je predsjedništvo BiH

Zanimljivo 

Jedan Srbin i dva Bošnjaka
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sat 11 Aug - 21:50

Igrate se opasne igre
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sat 11 Aug - 22:11

Dakle rezime je ovaj Ja vas nemogu natjerati da vi birate tzv hrvatskog predstavnika u predsjedništvu bih dakle Hrvatska mora računati da od sada pa nadalje nema svog predstavnika u OS bih 

Bit će to zanimljiva vojna analiza 

Na ulazak u NATO odma zaboravite
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sun 12 Aug - 2:36

Ova priča će završiti tako da će Hrvatska proglasiti oružane snage Bosne i Hercegovine nezakonitim dok god samo Hrvati u Federaciji nebudu birali isključivo samo svog člana na posebnim listama

Drukčije neide inače BiH neće nikad u NATO 

Politika je jedno a diranje u vojsku skroz nešto drugo
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by Eroo Sun 12 Aug - 2:49

Sora wrote:Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Img_3717
:20
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sun 12 Aug - 2:59

RayMabus wrote:Komšićevi glasači 2010 godine

Jako zanimljivo, ovo prvi put vidin

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Komsic_2010_Results_by_Municipality_in_Percentage
A zbog ove mape koju sam dobro proučio Bošnjacima poručujem sljedeće Taknite RS i Hrvatska će vas vojno napast
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by Guest Sun 12 Aug - 17:50

Daj Bože da sarajevski ćevapi i poturice konačno sruše Protektorat na ovim izborima s novim, trećim i još žešćim gaženjem Washingtona i Daytona uz kršenje temeljnih ljudskih prava jednom konstitutivnom narodu u 21. stoljeću.


p.s. Longi, ta karta iz 2010. najbolje pokazuje tko je glasao za Sejdu i k tome mjesta gdje su se etnički očistile općine i gradovi od Hrvata. Hrvata su birali Muslimani il' ti Građani kako se oni još vole nazivati, a ne pripadaju toj naciji, narodu, korpusu, itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by RayMabus Sun 12 Aug - 17:54

Znam, vidim sad i sam no odredio sam sad i protumjere

Bošnjački nacionalizam prijetnja broj jedan za Hrvatsku

Idemo sad srušiti Erdogana
RayMabus
RayMabus

Posts : 173525
2014-04-11


Back to top Go down

Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH Empty Re: Bajrović: Željko je zlatni ljiljan i neće izdati BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum