Kutak za rusofile

Page 26 of 26 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26

Go down

Kutak za rusofile - Page 26 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Leviathan2 on 10/11/2019, 15:01

@Unimatrix_Zero wrote:neznam ja nista ja samo radim kako mi ovi iz pete kolone kazu,nijesam ja nista kriv
koliko kuzis ruski

Male
2015-10-04

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 10/11/2019, 15:50

@Leviathan2 wrote:
@Ringo10 wrote:Koje su stvarne razmjere represije u SSSR u periodu Staljiniove vladavine

Odličan tekst u izdanju AMERICAN HISTORICAL ASSOCIATION koji se temelji na argumentima, dokumentima, arhivama, statistikama

http://home.ku.edu.tr/~mbaker/CSHS522/GettyNumbers.pdf

Za razilku od oceana propagandnog smeća nakkon 2. sv rata nastalog u raznim propagandnim kuhinjama
i koliko kazu, jel bar 7-98 milijuna :D
Pa pročitaj malo
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by Ringo10 on 10/11/2019, 16:36

@Ringo10 wrote:
@Leviathan2 wrote:
@Ringo10 wrote:Koje su stvarne razmjere represije u SSSR u periodu Staljiniove vladavine

Odličan tekst u izdanju AMERICAN HISTORICAL ASSOCIATION koji se temelji na argumentima, dokumentima, arhivama, statistikama

http://home.ku.edu.tr/~mbaker/CSHS522/GettyNumbers.pdf

Za razilku od oceana propagandnog smeća nakkon 2. sv rata nastalog u raznim propagandnim kuhinjama
i koliko kazu, jel bar 7-98 milijuna :D
Pa pročitaj malo
Iz ove analize se vidi da su najviše nagrajisali i brojčano i procentualno etnički Rusi a za njima Ukrajinci. 

Zatim, u cjelokupnom periodu postojanja kaznenog sistema karakterističnog za Staljinovu vladavinu procenat političkih zatvorenika je bio u prosjeku oko 25% a ostalo su bili nepolitički, što bi značilo kriminalci raznih vrsta i kalibara. 

Maksimalni broj robijaša je bio oko 2.5 milijuna i to 1946 godine. Prije i poslije toga je bio manji. Ukupno je kroz 30 godina Staljiniove vladavine kroz cijeli kazneni sistem SSSRa prošlo između 14 i 15 milijuna ljudi. 

Određen stupanj smrtnosti je bio usljed raznih uzroka. Iscrpljenost, bolesti, starost.

Najveća smrtnost je bila u ratnim godinama i odmah poslije rata što je donekle i razumljivo.

Brioj likvidiranih od 1930te kad su počele značajniije represije pa do 1953 i Staljinove smrti i raspuštanja suistema GULAG i reforme cijelog kaznenog sustav se može vidjeti u slijedećem citatu.

"We know that between October 1, 1936, and September 30, 1938, the Military Board of the Supreme Court, sitting in 60 cities and towns, sentenced 30,514 persons to be shot. According to a press release of the KGB, 786,098 persons were sentenced to death "for counterrevolutionary and state crimes" by various courts and extrajudicial bodies between 1930 and 1953. It seems that 681,692 people, or 86.7 percent of the number for this 23-year-period were shot in 1937-1938 (compared to 1,118 persons in 1936). A certain number of these unfortunates had been arrested before 1937, including exiled and imprisoned ex-oppositionists who were summarily killed in the autumn of 1937. More important, however, our figures on 1937-1938 executions are not entirely comparable to those quoted in the press release. Coming from a 1953 statistical report "on the quantity of people convicted on cases of NKVD bodies," they also refer to victims who had not been arrested for political reasons, whereas the communique concerns only persons persecuted for "counterrevolutionary offenses."

Boldano se odnosi i na likvidirane i političke i nepolitičke osuđenike. NAjveći broj egzekucija je izvršeno u doba VELIKE ČISTKE 1937 i 1938 godine, preko 86% od ukupnog broja. 

KAyneni sustav se sastojao od tri nivoa

ZATVORI - za lakše osuđenike uglavnom manje kriminalce i za istražne postupke kroz koje su prolazili svi i politički i nepolitički.

KAznene Kolonije ili EGZILE u koje su transportirani lakši politički osuđenici uglavnom i u kojima su stanovali, radili i primali određene novčane naknade ali nisu smjeli napuštati mjesto ili rejon boravka bez dozvole

Kazneni LOGORSKI SISTEMI poznati kao GULAG- za krupnije političke osuđenike i kriminalce težeg ranga. Tu je režim bio najgori i najstrožiji. 

I tako, prouči ovo malo, vrlo je zanimljivo. 
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by Unimatrix_Zero on 10/11/2019, 22:25

@Leviathan2 wrote:
@Unimatrix_Zero wrote:neznam ja nista ja samo radim kako mi ovi iz pete kolone kazu,nijesam ja nista kriv
koliko kuzis ruski
poimanjujem malo pirat
Unimatrix_Zero
Unimatrix_Zero

2018-03-12

Back to top Go down

Post by Unimatrix_Zero on 11/11/2019, 23:32

Unimatrix_Zero
Unimatrix_Zero

2018-03-12

Back to top Go down