ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsjednica i demografija

Go down

Predsjednica i demografija Empty Predsjednica i demografija

Post by Regoč 19/6/2018, 19:41

Šterc za Dnevno otkriva što se krije iza Kolindine politike


Ugledni demograf i kolumnist našega portala Stjepan Šterc prokomentirao je u razgovoru za Dnevno.hr demografske mjere koje je hrvatskoj javnosti predstavila predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović. Kako je kazao, predsjednica je za razliku od svih ostalih predstavnika hrvatske političke scene povukla kvalitetan i dobar potez.

”Nakon što je Bernardić izjavio da je najvažnija demografska mjera visoka plaća, takvi otkrivaju Ameriku, ja sam poludio i napisao odgovor na Karduma, njega, Grmoju, ministricu Murganić, a sada ću to reći i vama. Predsjednica Republike Hrvatske formalno je najviša politička pozicija u Hrvatskoj. Nebitno ima li ovlasti ili nema. Ona je predsjednica države. Ne možeš biti predsjednik države i mirno promatrati nestanak vlastite zemlje. Ne možeš. Imali su prilike do sada koliko god puta su htjeli, ne mogu govoriti da nisu znali, da nisu ništa vidjeli, ni pročitali. Tu temu su imali na klauzurama, na izbornim stožerima, na razgovorima. Osobno sam im pisao program iz demografske problematike, razgovarao s njima. Dakle, sve su znali. I sad nakon svega čude se zašto netko drugi poteže kada oni nisu htjeli. Ovo je s političke razine najozbiljniji koncept demografske obnove Hrvatske iz nekoliko razloga. Prije svega, zato što potvrđuje razumijevanje ozbiljnosti teme vezane za budućnost. Zatim, zato što se ta problematika stavlja na razinu strateškog interesa i na razinu ugrožavanja nacionalne sigurnosti na što ona ima pravo reagirati. Po kojoj bi to logici ona trebala pitati nekog birokrata iz Vlade, oprosti mogu li ja izaći s mjerama i najprije s vama razgovarati?”, pita se Šterc te napominje kako je Grabar-Kitarović razgovarala sa strukom. Sve što je šefica države izrekla stav je struke.

”Nitko nijednoj političkoj opciji nije branio da tu istu struku angažira i da to isto javno izjave”, ističe Šterc.

Posebno se osvrnuo na tvrdnje ministrice Nade Murganić koja tvrdi da dio mjera koje je predsjednica predstavila vladajući već provode te da za dio mjera naprosto nema financijskih sredstava.

”Ma što oni rade? Provode socijalne umjesto demografskih mjera. Oni nemaju državnog tajnika. Oni tamo nemaju ni jednu osobu koja se time bavi. Oni su dio političkog sustava biranog da ne kažem po kakvim kriterijima. Oni su politika koja nije htjela prihvatiti ključni problem države. Sada kad je predsjednica to učinila vrlo ozbiljno referirajući se na čitav niz radova i programa u samoj izradi, na koncu ima i savjetnika koji je vrh u Hrvatskoj u demografiji, sad bi Murganić htjela nešto. Ma što bi htjela? Ovo je najozbiljniji pristup demografskoj politici s bilo koje razine do sada. A to je najveća, ona ima pravo na to. Mi kao struka zahvalni smo joj što je s time izašla, jer je između ostaloga konzultirala struku prije toga”, napominje demograf. I on sam primijetio je kako je predsjedničin program dočekan ”na nož”ne samo među političarima već i u dijelu medija.

”Čitam sve portale, znate tko to piše, to pišu svi oni kojima nije ozbiljno stalo do budućnosti hrvatske države. A hrvatsku budućnost mogu spasiti jedino mladi ljudi. Djeca i mladi. Sve to ismijavanje rade oni koji nemaju blage veze o zakonitostima i logici”, oštar je Šterc koji otkriva da i novac za provedbu demografskih reformi itekako postoji. ”Govorio sam im to nebrojno puta. Ok, uđite u proračun stavku po stavku. Tamo ćete vidjeti koliko ima potpuno iracionalnih stavaka za budućnost Hrvatske, te su stavke usmjerene na nekakve dohotke njihovih financijera, političke funkcije i ostalo, to je na razini 13,14 milijardi kuna godišnje. Ok, donesi odluku i shvati najvažniju problematiku pa preusmjeri taj isti novac u ovo što između ostalog predsjednica predlaže. To je samo jedna politička odluka. Neka sami pogledaju što piše u proračunu. Koliko ima stavaka za autorske honorare, poljoprivredne poticaje, razne udruge? Je li to važnije od ovoga? Naravno, oni svi sada razgovaraju među sobom. Ja stvarno sam čak i molio dajte mi nekog od njih dovedite. Znam da im se ne sviđa ono što govorim. Slobodan sam čovjek. Bavim se znanošću, vi znate da sam ja bio na kongresu Živog zida gdje sam izložio tu problematiku koju su oni htjeli razumjeti i što je tu problem? Krenite i počnite donositi odluke. Svi ekonomisti će vam to reći, ali postoji milijardu i pol kuna za udruge, šest milijardi za poljoprivredne poticaje, a poljoprivreda se srozala na 30 posto otkako su poticaji počeli. Zašto to ne kažu? Zašto između ostaloga ekonomisti izlaze sa stavovima da je ljudska populacija najvažniji faktor gospodarstva”, napominje naš sugovornik.

Predsjednica je, podsjeća, imala mnogo drugih tema s kojima je mogla u političkom kontekstu krenuti u kampanju te na tome skupljati poene međutim, ona je povukla kvalitetan potez i prepoznala gdje leži ključni hrvatski problem. ”Ona je krenula s pravom problematikom. Mogla je mirne duše krenuti u neke druge teme. Ona je ušla u demografski nestanak Hrvatske i u blokirane građane. Neka kaže netko da to nije najvažnije”, kaže Šterc napominjući da vladajući, uključujući Plenkovića, vrlo dobro sve znaju o ovoj problematici. No, evidentno je kako njih to previše ne zanima. Ne samo njega, nego okruženje oko njega. Demografska politika vladajućih je katastrofa i nitko ne mari za nestanak Hrvatske i hrvatskog naroda.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/sterc-za-dnevno-otkriva-sto-se-krije-iza-kolindine-politike-1179143/

_________________
Predsjednica i demografija Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Regoč 19/6/2018, 19:42

Pohvalne rieči velikoga stručnjaka. Koli skrbi za hrvatsku budućnost.

_________________
Predsjednica i demografija Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Leviathan2 19/6/2018, 19:45

kolinda je pametno zensko, samo je na funkciji od kurca
jedino da si uzme veceovlasti al kako to izvesti, odmah bi je proglasili da je pod putinovim uticajem

_________________
Predsjednica i demografija Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by veber 19/6/2018, 19:47

predsjednica sa svojih šestero djece je živi primjer kako rvacka treba izgledat.

svi van pa neka čardak živi samza sebe.

_________________

Predsjednica i demografija M_50010

Predsjednica i demografija 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by veber 19/6/2018, 19:48

Leviathan2 wrote:kolinda je pametno zensko, samo je na funkciji od kurca
jedino da si uzme veceovlasti al kako to izvesti, odmah bi je proglasili da je pod putinovim uticajem
kolega. tccc
jedna od glupljih osoba. iq 82

_________________

Predsjednica i demografija M_50010

Predsjednica i demografija 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Regoč 19/6/2018, 19:50

Leviathan2 wrote:kolinda je pametno zensko, samo je na funkciji od kurca
jedino da si uzme veceovlasti al kako to izvesti, odmah bi je proglasili da je pod putinovim uticajem
Treba uvesti predsjednički sustav, mučno je gledati natezanje nositeljah izvršne vlasti.

_________________
Predsjednica i demografija Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Leviathan2 19/6/2018, 19:53

veber wrote:
Leviathan2 wrote:kolinda je pametno zensko, samo je na funkciji od kurca
jedino da si uzme veceovlasti al kako to izvesti, odmah bi je proglasili da je pod putinovim uticajem
kolega. tccc
jedna od glupljih osoba. iq 82
nebih bas rekao al i da jest, opet ima ona dobar instikt
ovo u saboru je ziva smijurija
ma kurac smijurija, monty pajtonovci sve jebate

_________________
Predsjednica i demografija Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Leviathan2 19/6/2018, 19:56

Regoč wrote:
Leviathan2 wrote:kolinda je pametno zensko, samo je na funkciji od kurca
jedino da si uzme veceovlasti al kako to izvesti, odmah bi je proglasili da je pod putinovim uticajem
Treba uvesti predsjednički sustav, mučno je gledati natezanje nositeljah izvršne vlasti.
takozvanu demonkraciju tipa parlamentarni sustav treba pod hitno ukinut ,
narod nije zreo, preduboka voda
tek uz ucenje naroda nakon nekog vremena bi se mogao uvesti, al bar 5 do 6 generacija bi moralo proci da se ispere idiotizam usadjen svih ovijeh godina kroz propagandu
znaci, birati samo jednog koji ce vodit brigu da oni koji dobijaju placu rade svoj posao i da im jebe mater

_________________
Predsjednica i demografija Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by veber 19/6/2018, 19:59

Leviathan2 wrote:
veber wrote:
Leviathan2 wrote:kolinda je pametno zensko, samo je na funkciji od kurca
jedino da si uzme veceovlasti al kako to izvesti, odmah bi je proglasili da je pod putinovim uticajem
kolega. tccc
jedna od glupljih osoba. iq 82
nebih bas rekao al i da jest, opet ima ona dobar instikt
ovo u saboru je ziva smijurija
ma kurac smijurija, monty pajtonovci sve jebate
glupa je. u biti neinteligentna osoba koja je biflanjem, kavom i felatiom napredovala.
a, sabor nam je veselica :D

kada čujem krešu koji mi je 90ih nudio radio s cd-om, nemrem a da se ne nasmijem.

_________________

Predsjednica i demografija M_50010

Predsjednica i demografija 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Leviathan2 19/6/2018, 20:01

veber wrote:
Leviathan2 wrote:
veber wrote:
Leviathan2 wrote:kolinda je pametno zensko, samo je na funkciji od kurca
jedino da si uzme veceovlasti al kako to izvesti, odmah bi je proglasili da je pod putinovim uticajem
kolega. tccc
jedna od glupljih osoba. iq 82
nebih bas rekao al i da jest, opet ima ona dobar instikt
ovo u saboru je ziva smijurija
ma kurac smijurija, monty pajtonovci sve jebate
glupa je. u biti neinteligentna osoba koja je biflanjem, kavom i felatiom napredovala.
a, sabor nam je veselica :D

kada čujem krešu koji mi je 90ih nudio radio s cd-om, nemrem a da se ne nasmijem.
joj shuti, znam i ja neke :)

_________________
Predsjednica i demografija Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by veber 19/6/2018, 20:01

Leviathan2 wrote:
Regoč wrote:
Leviathan2 wrote:kolinda je pametno zensko, samo je na funkciji od kurca
jedino da si uzme veceovlasti al kako to izvesti, odmah bi je proglasili da je pod putinovim uticajem
Treba uvesti predsjednički sustav, mučno je gledati natezanje nositeljah izvršne vlasti.
takozvanu demonkraciju tipa parlamentarni sustav treba pod hitno ukinut ,
narod nije zreo, preduboka voda
tek uz ucenje naroda nakon nekog vremena bi se mogao uvesti, al bar 5 do 6 generacija bi moralo proci da se ispere idiotizam usadjen svih ovijeh godina kroz propagandu
znaci, birati samo jednog koji ce vodit brigu da oni koji dobijaju placu rade svoj posao i da im jebe mater
ma pod hitno dat državu nijemcima i ukinut parlament i glasaćko pravo.
tamo 2200e možda vratiti državnost.

_________________

Predsjednica i demografija M_50010

Predsjednica i demografija 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by veber 19/6/2018, 20:04

Leviathan2 wrote:joj shuti, znam i ja neke :)
s krešom sam po samoboru visio.
gazimir čaćić je izuzetno šarmantan, a žena mu je ubi bože.
miro tuđman je kao i stari. član svih partija i službi, bez trunke osjećaja za humor.

_________________

Predsjednica i demografija M_50010

Predsjednica i demografija 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Leviathan2 19/6/2018, 20:07

veber wrote:
Leviathan2 wrote:joj shuti, znam i ja neke :)
s krešom sam po samoboru visio.
gazimir čaćić je izuzetno šarmantan, a žena mu je ubi bože.
miro tuđman je kao i stari. član svih partija i službi, bez trunke osjećaja za humor.
ahh , znam i ja miroslava, jos dok je zicario pivu po cvjetnjaku :)
hehe onda mu upala zlica u med

_________________
Predsjednica i demografija Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by veber 19/6/2018, 20:15

Leviathan2 wrote:
veber wrote:
Leviathan2 wrote:joj shuti, znam i ja neke :)
s krešom sam po samoboru visio.
gazimir čaćić je izuzetno šarmantan, a žena mu je ubi bože.
miro tuđman je kao i stari. član svih partija i službi, bez trunke osjećaja za humor.
ahh , znam i ja miroslava, jos dok je zicario pivu po cvjetnjaku :)
hehe onda mu upala zlica u med
moji starci miri klopu nosili. na nekom rođendanu sve nas pohapsili :D
vjerovatno jedan od najmlađih pritvorenika 72e. treće.

ali njofra je živio i dalje u vili u nazorovoj. i sin mu.
imam negdje knjigu od vranje, ona bespuća s posvetom mojoj mati.

ero i ekipa na aparatima.

btw miro živi na jelcu iznad ljekarne, stan je dobio kao i ero. članstvom u udni.

_________________

Predsjednica i demografija M_50010

Predsjednica i demografija 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Guest 19/6/2018, 20:17

Regoč wrote:Pohvalne rieči velikoga stručnjaka. Koli skrbi za hrvatsku budućnost.

ma stručnjaci, ideolozi su tu da kroje uz pomoć crkvenih mudraca

meh, nek se Šterc drži brojki
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Predsjednica i demografija Empty Re: Predsjednica i demografija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum