ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Page 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:03

Vidi se da ti nemaš iskustva ni s radnicima ni s radom .
Ja slučajno imam, uvijek sam bila nekako u resursima i mogu ti reci da prednjače u neradu. 
Otvaraju lažna bolovanja, odlaze sa mjesec dana trudnoće na bolovanje, prijavljuju se samo da se mogu odjaviti i obnoviti novčanu pomoć na burzi , lažu, kradu , prvo pita kolika je placa i koliko je godišnji uopće ne o tome sto bi radio i moze li sve ljeti iskoristiti, bježe s posla, strašno nešto.

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:03

kaja wrote:
Ej halo
bok :trept
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:05

debotoijusto wrote:
sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:
vuksadinare wrote:drugo problem je i deficitarnost raznih struka..najgora stvar kdo nas je sto hoce vecina studirat pravo,ekonomiju ili upisati gimnazije...a strucne skole i fakultete ko jebe...
I neće raditi. I ovo sto idu vani rade 6 mjeseci i prijavljuju se burzu u Njemačkoj i Austriji. 
Oni bi radili nešto gdje se ne umoriše puno i placu 2000 eura.

:tu  to je ta čuvena intuicija, bježe neradnici u Njemačku i Austriju jer su lijeni
:D  dobar
I istinit. Osim ovih informacija u štampi par ih i poznam. 
Odgule  nekako 6 mjeseci na jedvite jade u Njemačkoj i trk na burzu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:05

sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:
Ej halo
bok :trept
Jos cu ti nešto naći..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:07

Evo, našla sam
https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/svijet/clanak/id/456870/gastarbajter-slusao-hrvate-na-burzi-rada-u-njemackoj-samo-se-zale-bjeze-od-posla-i-j-majke
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:08

kaja wrote:
sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:I.. jel intuicija ?

PROBLEM U AUSTRIJI Propast će im berba krastavaca jer su sezonski radnici iz Hrvatske otišli u Njemačku

https://www.index.hr/vijesti/clanak/problem-u-austriji-propast-ce-im-berba-krastavaca-jer-su-sezonski-radnici-iz-hrvatske-otisli-u-njemacku/1046108.aspx
nego što je nego ženska intuicija
lijeni neradnici, neće da rade u Hrvatskoj, idu na socijalu u Njemačku
Evo ti sad Hrvatska pa ih zbroji sve zajedno burzi
https://net.hr/danas/hrvatska/hrvatski-paradoks-na-burzi-je-290-000-nezaposlenih-a-poslodavci-traze-uvoz-5-000-stranih-radnika/
nema paradoksa

poslodavcima je u interesu srušit plaće, imaš na stranici ispred citate naših gospodarstvenika koji to zazivaju, čelnik HUPa itd.

zbog malih plaća imamo demografski slom i iseljavanje

kako ste sijali tako ženjete

glupost ima svoju cijenu, sad je došla naplata
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:09

Ok, znaci laže statistika njemačke, Austrije i hrvatske 
Dobro..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by debotoijusto 13/6/2018, 19:11

kaja wrote:
debotoijusto wrote:
sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:
vuksadinare wrote:drugo problem je i deficitarnost raznih struka..najgora stvar kdo nas je sto hoce vecina studirat pravo,ekonomiju ili upisati gimnazije...a strucne skole i fakultete ko jebe...
I neće raditi. I ovo sto idu vani rade 6 mjeseci i prijavljuju se burzu u Njemačkoj i Austriji. 
Oni bi radili nešto gdje se ne umoriše puno i placu 2000 eura.

:tu  to je ta čuvena intuicija, bježe neradnici u Njemačku i Austriju jer su lijeni
:D  dobar
I istinit. Osim ovih informacija u štampi par ih i poznam. 
Odgule  nekako 6 mjeseci na jedvite jade u Njemačkoj i trk na burzu.

ne kazem da su tvoji navodi krivi nego "krivo iscitavas grafikon" sto bi se kazalo...kolega je vjesto iskoristio poklon loptu i zabio pod gredu  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:12

sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:
sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:I.. jel intuicija ?

PROBLEM U AUSTRIJI Propast će im berba krastavaca jer su sezonski radnici iz Hrvatske otišli u Njemačku



https://www.index.hr/vijesti/clanak/problem-u-austriji-propast-ce-im-berba-krastavaca-jer-su-sezonski-radnici-iz-hrvatske-otisli-u-njemacku/1046108.aspx
nego što je nego ženska intuicija
lijeni neradnici, neće da rade u Hrvatskoj, idu na socijalu u Njemačku
Evo ti sad Hrvatska pa ih zbroji sve zajedno burzi
https://net.hr/danas/hrvatska/hrvatski-paradoks-na-burzi-je-290-000-nezaposlenih-a-poslodavci-traze-uvoz-5-000-stranih-radnika/
nema paradoksa

poslodavcima je u interesu srušit plaće, imaš na stranici ispred citate naših gospodarstvenika koji to zazivaju, čelnik HUPa itd.

zbog malih plaća imamo demografski slom i iseljavanje

kako ste sijali tako ženjete

glupost ima svoju cijenu, sad je došla naplata
A sta im je malo kad su u Njemačkoj i Austriji na burzi, isto placa?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:12

ovaj šterc ima problema sa štitnjačom 200%
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:15

kaja wrote:uvijek sam bila nekako u resursima
jel intelektualno naporan rad?

kaja wrote:prvo pita kolika je placa i koliko je godišnji uopće ne o tome sto bi radio

kažeš radnici hoće plaće i godišnji, strašno nešto, to nema nigdje drugdje osim kod nas

no i tu vrijedi ona koliko para, toliko muzike, tj. koliko plaćate radnike, takvu kvalitetu i dobijete

Mate Rimac zapošljava inženjere friško s fakulteta na 3ipo tisuće, ili koliko je već minimalac, kaže da ne može nać kod nas kvalitetnu radnu snagu kakva njemu treba za proizvodnju superautomobila
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:19

sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:uvijek sam bila nekako u resursima
jel intelektualno naporan rad?

kaja wrote:prvo pita kolika je placa i koliko je godišnji uopće ne o tome sto bi radio

kažeš radnici hoće plaće i godišnji, strašno nešto, to nema nigdje drugdje osim kod nas

no i tu vrijedi ona koliko para, toliko muzike, tj. koliko plaćate radnike, takvu kvalitetu i dobijete

Mate Rimac zapošljava inženjere friško s fakulteta na 3ipo tisuće, ili koliko je već minimalac, kaže da ne može nać kod nas kvalitetnu radnu snagu kakva njemu treba za proizvodnju superautomobila
Pa eto, valjda i on laže. 
Pa strašno je doci na razgovor za posao i prvo pitaš koliko je godišnji i jel moze sve ljeti? 
To nikako nije normalno. A ako je tebi normalno uklapaš se u to sto govorim. Ziher si na burzi.
Nije to radna snaga i oni ljudi sto su 60 ih išli u Njemačku pa su bili vrijedni, i previse. 
Ovo ti je radna snaga ko cigani nešto..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:20

kaja wrote:A sta im je malo kad su u Njemačkoj i Austriji na burzi, isto placa?
na sezonskom su radu, prekarni radnici, rade poslove na margini

https://sh.wikipedia.org/wiki/Prekarni_radnici


tako i nama treba 25.000 sezonskih radnika u turizmu, ali samo na 3-4 mjeseca, kad prođe ljeto više ih poslodavci ne trebaju do iduće sezone

nije ti to valjda teško za shvatiti, kažeš da si inteligentna

ovo ljeto je problem jer nema profesionalnih kuhara koji su bili na burzi 8 mjeseci od prošlog ljeta, otišli, a poslodavci kukaju kako nema "sezonske" radne snage
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:20

kaja wrote:
sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:uvijek sam bila nekako u resursima
jel intelektualno naporan rad?

kaja wrote:prvo pita kolika je placa i koliko je godišnji uopće ne o tome sto bi radio

kažeš radnici hoće plaće i godišnji, strašno nešto, to nema nigdje drugdje osim kod nas

no i tu vrijedi ona koliko para, toliko muzike, tj. koliko plaćate radnike, takvu kvalitetu i dobijete

Mate Rimac zapošljava inženjere friško s fakulteta na 3ipo tisuće, ili koliko je već minimalac, kaže da ne može nać kod nas kvalitetnu radnu snagu kakva njemu treba za proizvodnju superautomobila
Pa eto, valjda i on laže. 
Pa strašno je doci na razgovor za posao i prvo pitaš koliko je godišnji i jel moze sve ljeti? 
To nikako nije normalno. A ako je tebi normalno uklapaš se u to sto govorim. Ziher si na burzi.
Nije to radna snaga i oni ljudi sto su 60 ih išli u Njemačku pa su bili vrijedni, i previse. 
Ovo ti je radna snaga ko cigani nešto..
rad je precijenjen...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:24

sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:A sta im je malo kad su u Njemačkoj i Austriji na burzi, isto placa?
na sezonskom su radu
Ne. Ima doduše i takvih. Smišljeno rade 6 mjeseci na ne sezonskim nego pravim poslovima neovisno o sezoni da ostvare pravo na pomoć.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:27

sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:A sta im je malo kad su u Njemačkoj i Austriji na burzi, isto placa?
na sezonskom su radu, prekarni radnici, rade poslove na margini

https://sh.wikipedia.org/wiki/Prekarni_radnici


tako i nama treba 25.000 sezonskih radnika u turizmu, ali samo na 3-4 mjeseca, kad prođe ljeto više ih poslodavci ne trebaju do iduće sezone

nije ti to valjda teško za shvatiti, kažeš da si inteligentna

ovo ljeto je problem jer nema profesionalnih kuhara koji su bili na burzi 8 mjeseci od prošlog ljeta, otišli, a poslodavci kukaju kako nema "sezonske" radne snage
u 3-4 mjeseca hrpa zanimanja ljeti mogu zaraditi dovoljno para da ostatak godine lade jaja.. i to dobro lade jaja..

recimo konobar u vrhunskom restoranu, plaća+mancha, 20 000kn mjesečn0(zna to ići 7 i 8 mjesec i do 30 000kn upoznao sam neke).. 4mjeseca .. 80 000kn.. kao da cijelu godinu radi za 7000kn.. kuvari isto tako imaju takve plaće ljeti, vrhunski, ..

ako se probiješ kao mornar na nekoj luksuznoj jahti, isto tako sa plaćom.. 2500-3000€ mjesečno.. skiperi sa malo jačim iskustvom i malo boljim brodovima i čarterom(3 sezone na moru) 100€ do 130€dan(bez manče).. u 3-4 mjeseca dovoljno para

a tek bookeri  .. ti asevi najviše zarađuju.. vuku turiste za rukav, prodaju izlete, i šta već, uzimaju 10-20% (na crno) po prodanom izletu..(a koštaju izleti po par stotina i više €).. neki doslovno preko ljeti zarade (bookeri) u 3-4mjeseca po 15-20 000€...

vodiči isto tako odlična lova, ... recepcija je sranje za plaćanje, međutim , pošto nema recepcionera, sada ih se zapošljava na cijelu godinu.. tipa 6mjeseci rade normalno za plaću od 5000kn, a onda 6mjeseci su doma, nerade ništa a imaju plaću od 3000kn.. opet dobro.. itd

mislim u turizmu se može zaraditi dobra lova čak i radnici i čak u sezoni, ali treba ulagati u sebe, učiti nove vještine, iči na tečajeve, i učiti još koji strani jezik itd..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:29

kaja wrote:
Pa strašno je doci na razgovor za posao i prvo pitaš koliko je godišnji i jel moze sve ljeti? 
To nikako nije normalno.

ne želite platiti tržišnu cijenu kvalitetnog rada, ne želite radnicima osigurati dodatne pogodnosti
zakoni tržišta kažu da morate propast, ima konkurancija koja može

menađment ljudskih resursa sere po svojim zaposlenicima umjesto da se bavi organizacijom :yawn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:31

IamOneofYou wrote:
sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:A sta im je malo kad su u Njemačkoj i Austriji na burzi, isto placa?
na sezonskom su radu, prekarni radnici, rade poslove na margini

https://sh.wikipedia.org/wiki/Prekarni_radnici


tako i nama treba 25.000 sezonskih radnika u turizmu, ali samo na 3-4 mjeseca, kad prođe ljeto više ih poslodavci ne trebaju do iduće sezone

nije ti to valjda teško za shvatiti, kažeš da si inteligentna

ovo ljeto je problem jer nema profesionalnih kuhara koji su bili na burzi 8 mjeseci od prošlog ljeta, otišli, a poslodavci kukaju kako nema "sezonske" radne snage
u 3-4 mjeseca hrpa zanimanja ljeti mogu zaraditi dovoljno para da ostatak godine lade jaja.. i to dobro lade jaja..

recimo konobar u vrhunskom restoranu, plaća+mancha, 20 000kn mjesečn0(zna to ići 7 i 8 mjesec i do 30 000kn upoznao sam neke).. 4mjeseca .. 80 000kn.. kao da cijelu godinu radi za 7000kn.. kuvari isto tako imaju takve plaće ljeti, vrhunski, ..

ako se probiješ kao mornar na nekoj luksuznoj jahti, isto tako sa plaćom.. 2500-3000€ mjesečno.. skiperi sa malo jačim iskustvom i malo boljim brodovima i čarterom(3 sezone na moru) 100€ do 130€dan(bez manče).. u 3-4 mjeseca dovoljno para

a tek bookeri  .. ti asevi najviše zarađuju.. vuku turiste za rukav, prodaju izlete, i šta već, uzimaju 10-20% (na crno) po prodanom izletu..(a koštaju izleti po par stotina i više €).. neki doslovno preko ljeti zarade (bookeri) u 3-4mjeseca po 15-20 000€...

vodiči isto tako odlična lova, ... recepcija je sranje za plaćanje, međutim , pošto nema recepcionera, sada ih se zapošljava na cijelu godinu.. tipa 6mjeseci rade normalno za plaću od 5000kn, a onda 6mjeseci su doma, nerade ništa a imaju plaću od 3000kn.. opet dobro.. itd

mislim u turizmu se može zaraditi dobra lova čak i radnici i čak u sezoni, ali treba ulagati u sebe, učiti nove vještine, iči na tečajeve, i učiti još koji strani jezik itd..
Evo, kada sam ja to pisala da dobar konobar moze zaraditi tu 15-20000 ljeti mene su asila i ray uvjeravali da je placa 3,500 . I pune su novine srcedrapateljnih priča kako rade za kikiriki.


Last edited by kaja on 13/6/2018, 19:31; edited 1 time in total
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by RayMabus 13/6/2018, 19:31

sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:
Pa strašno je doci na razgovor za posao i prvo pitaš koliko je godišnji i jel moze sve ljeti? 
To nikako nije normalno.

ne želite platiti tržišnu cijenu kvalitetnog rada, ne želite radnicima osigurati dodatne pogodnosti
zakoni tržišta kažu da morate propast, ima konkurancija koja može

menađment ljudskih resursa sere po svojim zaposlenicima umjesto da se bavi organizacijom :yawn
:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Guest 13/6/2018, 19:32

zato sam protiv uvoza radnika..

meni nikada bolja situacija financijski.. iman lovu zarađenu od prije što sam se bavio online businessom(koji više nije isplativ).. naravno dok sam radio taj svoj "business", usput radio bi i sezonski i ulagao u sebe..

ovo ljeto mi non stop mobitel zvonio, na par mjesta me zvalo.. najgore od svega i nisam za ovo ljeto sklopio najbolji ugovor, jer sam mogao čak i bolje proći, ali nije loše..

evo običan vozač ubera.. dakle auto moraš imati od 2012 godine(moje je 2013 haha), recimo sada već u 6mjesecu imaju 500kn čiste zarade dnevno za 8sati.. kada dođe 7 i 8 mjesec, biti će čistih 100€ dnevno.. uber

sam sebi gazda, .. u 6,7,8,9 mjesec,.. možeš zaraditi 40 000-50 000kn , a nemoraš se ubiti od posla..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by kaya 13/6/2018, 19:32

sebeljub penkala wrote:
kaja wrote:
Pa strašno je doci na razgovor za posao i prvo pitaš koliko je godišnji i jel moze sve ljeti? 
To nikako nije normalno.

ne želite platiti tržišnu cijenu kvalitetnog rada, ne želite radnicima osigurati dodatne pogodnosti
zakoni tržišta kažu da morate propast, ima konkurancija koja može

menađment ljudskih resursa sere po svojim zaposlenicima umjesto da se bavi organizacijom :yawn
Ajmo skratiti ovo kao danas ujutro
Radiš ili si na burzi?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti! - Page 4 Empty Re: demograf Šterc: 'Nećemo se oporaviti!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum