Hajduk Split

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Go down

Re: Hajduk Split

Post by muckodjubre on 14/5/2018, 16:07

operw wrote:hahahahahahahahaha

ja jos uvijek imam snimljene utakmice hrvatska njemakcka, hrvatska japan , jamajka, i protiv francuza sam snimao
imam ja hrpu kazeta NBA utakmica i nba action,ali ću pobacati jer ioanko sve ima jubito...i imam francuska '98 sve golove sa svih tekmi

muckodjubre

2014-04-15

Back to top Go down

Post by Guest on 14/5/2018, 16:11

ja imam vhs snimku bracaline keve kako se trpa s konjem, i nastao vracala

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by PABLO ESCOBAR on 14/5/2018, 16:20

operw wrote:ja imam vhs snimku bracaline keve kako se trpa s konjem, i nastao vracala
A ja imam di se prasi sa divjim veprom I nastao ovaj niski kreten

"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
PABLO ESCOBAR

2015-09-13

Back to top Go down

Post by Guest on 14/5/2018, 16:23

imam snimku bracaline keve kako se trpa s bracalom, i nastao vepar

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by PABLO ESCOBAR on 14/5/2018, 16:37

operw wrote:imam snimku bracaline keve kako se trpa s bracalom, i nastao vepar
Bracala je glup ka kurac

"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
PABLO ESCOBAR

2015-09-13

Back to top Go down

Post by Zeko on 14/5/2018, 17:07

@muckodjubre wrote:
@isključivi krivac wrote:
@muckodjubre wrote:
@muckodjubre wrote:

ja znam da je njemu najveći uspjeh igranje u hajduku,nekoliko domaćih prvenstava i prijateljske,revijalne utakmice...
To što ti znaš ništa ne znači. Jer ne naš Basketball
Da je to točno ne bi ga krovna nogometna organizacija proglasila najboljim u povijesti.  Basketball
pijetet prema umrlom od strane večernjega i HNSa (sad više nisu lopovi i pederi  Basketball )...modrić tada tek krenuo igrati ozbiljan nogomet,a šuker još aktivan igrač...
Kad sam ja to 2000 i prije toga tvrdio da su ti iz HNS-a pederi i lopovi?  Basketball

Još jedan dokaz kako ti malo brkaš razdoblja u povijesti nogometa, očito nisi svjestan nekih stvari. S druge strane na sve načine želiš omalovažavati uspjehe i priznanja koja su dobili neki nogometaša, a naglašavaš neke izbore i priznanja Modriću a koja se u prošlosti nisu ni dodjeljivali. lol!

Ovo pijetit prema umrlom je jako jadno s tvoje strane. Ja ću tu stati, jer ionako nije bitno što ti pišeš.  ;)
2000. je predsjednik bio "nema nikih problema"  ;)
Naravno da nije tvrdio da su prije 2000. ti iz HNS-a pederi i lopovi. Naravno da neće za Vidoševića koji je bio predsjednik HNS-a 1995. i 1996. napisati da je lopov. U HNS-u su lopovi i pederi isključivo u slučaju da je predsjednik iz Zagreba ili je kao igrač imao bilo kakve veze sa Dinamom.   Basketball  jocolor Lopovi i pederi su postali dolaskom Vlatka Markovića na čelo HNS-a i to preko noći.

Hrvatska je sada prošla nikad lakšu skupinu u povijesti velikih natjecanja. Skupina koju nismo prošli 2006. godine, sa Japanom i Australijom, bila je daleko teža.
Zeko

Male
2015-08-26

Back to top Go down

Post by isključivi krivac on 14/5/2018, 18:16

@muckodjubre wrote:
2000. je predsjednik bio "nema nikih problema"  ;)
Točno, samo ne čini jedan čovjek HNS. A Marković, kakav takav je za ovu garnituru vlasti bio Europa rekao bi Matošić za Bajdu. ;) To je i njegov rad u sporta prije HNS-a pokazao,a bio je i trener največeg hrvatskog kluba HNK Hajduk Split.  Basketball No njegov utjecaj zadnjih godina u HNS-u je bio mizeran, počeo ga je Alzeheimer zahvačati, ali on je sam kriv što je dopuštao tipovima poput Mamića da kolo vode, a on zadnjih godina bude samo figura kao vječni predsjednik Dinama.  Basketball

Svaki uspjeh svakog časnog pojedinca, na terenu i van njega, uspjeh je svih nas u borbi za boljitak nogometa i naše nam drage domovine Hrvatske. 

isključivi krivac

2016-04-07

Back to top Go down

Post by muckodjubre on 14/5/2018, 19:06

Radi se o 23-godišnjaku kojeg su policijski službenici zatekli prilikom pokušaja unošenja pirotehnike na stadion Poljud. Kod mlaća su pronađene čak 53 bengalke i fantomka.

muckodjubre

2014-04-15

Back to top Go down

Post by muckodjubre on 14/5/2018, 19:07

A jbte htio ući s 53 begalke omotane oko tijela :D :D :D :D

muckodjubre

2014-04-15

Back to top Go down

Post by Zeko on 14/5/2018, 20:40

Jebote, gledam ovaj Stadion, pa hajdučić je od Osijeka trebao dobiti 5 komada, još su im i čisti gol poništili suci. Da nije ovog neviđenog sudačkog poguranca za hajdučić ove sezone, borili bi se za goli život sa Istrom i Cibalijom. Nije slučajno da nam je prvak u zadnjoj četvrtini lige pobijedio samo Istru, Cibaliju i naravno, hajdučić iliti 3 najslabije ekipe u ligi.

Hrvatska je sada prošla nikad lakšu skupinu u povijesti velikih natjecanja. Skupina koju nismo prošli 2006. godine, sa Japanom i Australijom, bila je daleko teža.
Zeko

Male
2015-08-26

Back to top Go down

Post by Serbia Strong on 14/5/2018, 23:08

operw wrote:imam snimku bracaline keve kako se trpa s bracalom, i nastao vepar

Imam i ja sliku kako ti jebem prvi red na sahrani i svršavam po grobu... Basketball

,,Prirodno je i logično biti protiv režima Aleksandra Vučića i magaraca koji ga okružuju. To je civilizacijska dužnost. Moralni, a ne ideološki čin.''
,,Sećam se dobro penala i skandala, sećam se dobro dugova i para. Svaka vaša titula je lažna, zato danas pobeda je važna...''
Serbia Strong

Male
2017-01-29

Back to top Go down

Post by jasambrend on 14/5/2018, 23:12

Djeco, lijepo se igrajte rata kao i sva druga djeca...
jasambrend

Male
2014-04-17

Back to top Go down

Post by isključivi krivac on 15/5/2018, 11:38

Jučer, 23h:

Prodaja karata je počela tek danas ujutro B-)

Jutros:

Niko kao iz Hajduk iz Splita!

Svaki uspjeh svakog časnog pojedinca, na terenu i van njega, uspjeh je svih nas u borbi za boljitak nogometa i naše nam drage domovine Hrvatske. 

isključivi krivac

2016-04-07

Back to top Go down

Post by muckodjubre on 17/5/2018, 14:28

Evo i pet ključnih, barem po izboru navijača.

[size=21][size=21]1. Zašto se gradnja kampa još ni ne nazire?

Neka se na Poljudu ne ljute, ali uređene svlačionice i pokoji WC teško će igdje u svijetu proći pod egidom “infrastrukturni iskorak”. Doduše, ponudit će nadzornici i nove pomoćne terene, ali dva igrališta predviđena za najmlađe kategorije igrača - na kojima se mogu odigravati nogometne utakmice s najviše sedam igrača u postavi - daleko su od uvjeta koje imaju klubovi poput Dinama, Rijeke, da ne spominjemo Osijek koji će za godinu dana imati ultramoderni nogometni kamp i stadion. A nemojte smetnuti s uma da su Hajdukovi nadzornici u svoje fotelje sjeli daleko prije nego što je Meštrović s mađarskim partnerom preuzeo Osijek. I dok u Osijeku već naveliko rade na terenima, na Poljudu ne postoji ni inicijalni projekt s kojim bi se eventualno krenulo u pravu priču o kampu. Tri godine mandata su prošle, a ključno pitanje za sportski iskorak kluba nije ni pokrenuto...
2. Prevelike plaće nogometaša
Hajduk je zahvaljujući velikim transferima Vlašića, Kalinića, Sušića, Šimića, Ohandze, Ercega... priskrbio golemi novac s kojim su sanirani preostali dugovi, ali s druge strane drastično je povećan budžet svlačionice. Caktaš tako igra za 500.000 eura godišnje, Radošević za 400.000, a igrači poput Almeide za 250.000 eura. Naravno da su takvi ugovori veliko opterećenje za klub, ali i da potpuno mijenjaju krvnu sliku svlačionice, jer će moguća pojačanja sada tražiti da budu u rangu najskuplje plaćenih igrača. Što Hajduk ni izbliza ne može podnijeti. Navijači drže kako članovi Nadzornog odbora nisu smjeli dopustiti tolike plaće igrača, jer takva sportska politika je i dovela klub do milijunskih dugova zbog kojih je Hajduk godinama bio na rubu propasti. A iz kojih ga svakako nisu izvukli koje su Kos i članovi NO-a zajedno vukli u prethodne dvije godine.
3. Isplata provizija
Nadzornom odboru navijači zamjeraju i blagoslov koji su dali za isplatu određenih provizija. Tko je odobrio da se agentu Borje Lopeza na ime provizije isplati iznos od 200.000 eura? Naime, Barcelona za njega nije tražila ni kune, nego je na svoju štetu s njim raskinula važeći ugovor. I onda je Hajduk njegova menadžera nagradio s 200.000 eura kako bi igrača nagovorio da dođe na Poljud? Igrača kojeg se druga momčad Barcelona odrekla čim je ušla u Drugu španjolsku ligu?
4. Zašto su Ivan Kos i Branco još uvijek u poljudskom klubu?
Smijenjeni su prije više od tri tjedna i nitko ne shvaća što još rade u klubu i na koji bi način mogli pomoći Hajduku. Praksa na Zapadu je takva da menadžeri nakon uručenog otkaza imaju otprilike sat vremena da pokupe stvari iz ureda, a u Hajduku su dobili mjesec dana. Za obojicu to znači jedna ne baš malena plaća više, kao i pravo na puni bonus - svakome navodno po 25 tisuća eura - osvoji li se Kup. Premda se na nekim forumima vrti priča kako će Kos dobiti otpremninu od 100 tisuća eura, prava je istina da će biti ispraćen s tri dodatne plaće.
5. Tko je blagoslovio dolazak Jerka
Trogrlića u Hajduk?
Hajdukova PR služba u protekle se dvije godine često navodila kao ona koja u Hajduku radi briljantan posao. Koliko god rezultati bili ispod očekivanja, a plaće igrača daleko iznad njihova učinka na terenu, PR bi to uvijek peglao tako da je Hajduk izgledao kao savršeno organiziran klub koji radi čuda na mnogim područjima pa tako i na samom terenu. U jednom trenutku i navijačima je već bila puna kapa ‘demagogije’, a posebno ih je potresla činjenica da je u PR-u glavnu riječ imao Jerko Trogrlić, navijačima poznat kao PR stručnjak RNK Split u vrijeme dok je predsjednik Slaven Žužul s nekoliko poteza stao na stranu Zdravka Mamića, a kontra Hajduka.[/size]
[/size]

muckodjubre

2014-04-15

Back to top Go down

Post by sitting_bull on 17/5/2018, 21:22

sitting_bull

Male
2015-09-28

Back to top Go down

Post by isključivi krivac on 18/5/2018, 00:36

@muckodjubre wrote:Evo i pet ključnih, barem po izboru navijača.

[size=21]1. Zašto se gradnja kampa još ni ne nazire?
Neka se na Poljudu ne ljute, ali uređene svlačionice i pokoji WC teško će igdje u svijetu proći pod egidom “infrastrukturni iskorak”. Doduše, ponudit će nadzornici i nove pomoćne terene, ali dva igrališta predviđena za najmlađe kategorije igrača - na kojima se mogu odigravati nogometne utakmice s najviše sedam igrača u postavi - daleko su od uvjeta koje imaju klubovi poput Dinama, Rijeke, da ne spominjemo Osijek koji će za godinu dana imati ultramoderni nogometni kamp i stadion. A nemojte smetnuti s uma da su Hajdukovi nadzornici u svoje fotelje sjeli daleko prije nego što je Meštrović s mađarskim partnerom preuzeo Osijek. I dok u Osijeku već naveliko rade na terenima, na Poljudu ne postoji ni inicijalni projekt s kojim bi se eventualno krenulo u pravu priču o kampu. Tri godine mandata su prošle, a ključno pitanje za sportski iskorak kluba nije ni pokrenuto...
2. Prevelike plaće nogometaša
Hajduk je zahvaljujući velikim transferima Vlašića, Kalinića, Sušića, Šimića, Ohandze, Ercega... priskrbio golemi novac s kojim su sanirani preostali dugovi, ali s druge strane drastično je povećan budžet svlačionice. Caktaš tako igra za 500.000 eura godišnje, Radošević za 400.000, a igrači poput Almeide za 250.000 eura. Naravno da su takvi ugovori veliko opterećenje za klub, ali i da potpuno mijenjaju krvnu sliku svlačionice, jer će moguća pojačanja sada tražiti da budu u rangu najskuplje plaćenih igrača. Što Hajduk ni izbliza ne može podnijeti. Navijači drže kako članovi Nadzornog odbora nisu smjeli dopustiti tolike plaće igrača, jer takva sportska politika je i dovela klub do milijunskih dugova zbog kojih je Hajduk godinama bio na rubu propasti. A iz kojih ga svakako nisu izvukli koje su Kos i članovi NO-a zajedno vukli u prethodne dvije godine.
3. Isplata provizija
Nadzornom odboru navijači zamjeraju i blagoslov koji su dali za isplatu određenih provizija. Tko je odobrio da se agentu Borje Lopeza na ime provizije isplati iznos od 200.000 eura? Naime, Barcelona za njega nije tražila ni kune, nego je na svoju štetu s njim raskinula važeći ugovor. I onda je Hajduk njegova menadžera nagradio s 200.000 eura kako bi igrača nagovorio da dođe na Poljud? Igrača kojeg se druga momčad Barcelona odrekla čim je ušla u Drugu španjolsku ligu?
4. Zašto su Ivan Kos i Branco još uvijek u poljudskom klubu?
Smijenjeni su prije više od tri tjedna i nitko ne shvaća što još rade u klubu i na koji bi način mogli pomoći Hajduku. Praksa na Zapadu je takva da menadžeri nakon uručenog otkaza imaju otprilike sat vremena da pokupe stvari iz ureda, a u Hajduku su dobili mjesec dana. Za obojicu to znači jedna ne baš malena plaća više, kao i pravo na puni bonus - svakome navodno po 25 tisuća eura - osvoji li se Kup. Premda se na nekim forumima vrti priča kako će Kos dobiti otpremninu od 100 tisuća eura, prava je istina da će biti ispraćen s tri dodatne plaće.
5. Tko je blagoslovio dolazak Jerka
Trogrlića u Hajduk?
Hajdukova PR služba u protekle se dvije godine često navodila kao ona koja u Hajduku radi briljantan posao. Koliko god rezultati bili ispod očekivanja, a plaće igrača daleko iznad njihova učinka na terenu, PR bi to uvijek peglao tako da je Hajduk izgledao kao savršeno organiziran klub koji radi čuda na mnogim područjima pa tako i na samom terenu. U jednom trenutku i navijačima je već bila puna kapa ‘demagogije’, a posebno ih je potresla činjenica da je u PR-u glavnu riječ imao Jerko Trogrlić, navijačima poznat kao PR stručnjak RNK Split u vrijeme dok je predsjednik Slaven Žužul s nekoliko poteza stao na stranu Zdravka Mamića, a kontra Hajduka.

[/size]
Više-manje teška glupost.

1.Postavljati pitanje zašto se gradnja kampa ne nazire u klubu koji je prije cca 5-6 godina bio na rubu propasti s cca 100 milijuna kuna dugova, da bi tek prije odprilike godinu ipo dana došao na nulu može samo idiot. Hajduk za gradnju kampa prvo treba pomoć od svog većinskog vlasnika, najprije treba nači lokaciju, a onda zatvoriti financijsku konstrukciju. Kad se većinski vlasnik uključi u priču, možemo pričati o naziranju kampa. Ovako to spočitavati Upravi i NO je suviše glupo. Još gluplja je usporedba s Osijekom. Ne grade njemu kamp ni Uprava ni NO kluba već većinski vlasnik. I teška je LAŽ da Hajduk s nova dva terena (za mlađe uzraste) daleko od uvjeta kakve ima primjerice Rijeka. Evo Rijekinog kampa:

Evo što ima Rijeka:

Hajduk će sad imati jedan teren u dimenzijama za veliki nogomet s umjetnom travom, jedan s prirodnom, i ta dva manja terena  s umjetnom za mlađe selekcije. Ništa bitno lošiji uvjeti od ovih gore od "velebenog" kampa privatnika uz pomoćHNS-a od milijun eura

2. Ovo za plaće. Plače igrača nisu prevelike ako ih klub može isplatiti bez da ulazi u minus. Gledajući konkurenciju, Rijeku i pogotovo Dinamo to nisu velike plače. Drugo je pitanje jesi li s budžetom kojim imaš ostvario rezultatske ciljeve ili nisi. O tome bi se dalo pričati, i moje mišljenje da ova garnitura ipak nije napravili očekivani iskorak, zato i odlaze, a odgovornost je naravno i na NO kluba. No postavljati kako su plače u startu prevelike je opet glupo. Dinamo najskupljeg igrača plača duplo skuplje nego Hajduk i sveukupno troši puno više na igrače, točnije njihove plače. 

3. Ovo za Lopeza je smiješno koliko i glupo jer je Hajduk morao platiti da ga dovede. Dakle hoćeš ili nećeš, 200 tisuća eura. Neki bi dovodili mukti igrače,a da su klase kakve se plačaju par milijuna eura. Ako Hajduk bude imao koristi od Lopeza, ako na kraju zaradi, onda tih 200 tisuća eura nije nikakav problem. 

4. Branco je u klubu jer ima potpisan ugovor, to je autoru ovog teško razumiti, ali čovjek ima ugovor koji istječe mislim krajem ovogmiseca. Kos obavlja tehničke stvari do dolaska novog predsjednika, nekima bi očito bilo logičnije da nitko nije predsjednik dok se ne izabere drugi.

5. Ovo tko je blagoslovio. Papa Franjo lol! 

Da zaključim. Ne znam tko je ovo pisa, gdje i kako, ali puno veze s vezom nema. Tražiti odgovornost predsjednika i NO-a zašto se kamp ne nazire može samo netko ko nema pojma ni tko ima kakvu odgovornost niti kakva je vlasnička struktura u klubu.

Na kraju, svatko u Hajduku ima odgovornost i polaže račune. Sportski dio kluba predsjedniku, predsjednik NO, a NO članovima kluba koji ih biraju. Moje mišljenje da ovaj NO nije zadovoljio, previše lutanja i u tri godine oni će izabrati trećeg predsjednika što samo po sebi govori da nije dobro. Pozitivna stvar je što je klub nastavio financijsku konsolidaciju, što je uložio u infrastrukturu (ma koliko nekima to nije ulaganje sve dok ne izgradiš kamp za 10 milijuna eura)i što klub i dalje ima svijetlu perspektivu. No na sportskom planu nisu napravili očekivani i željeni iskorak, zato se tu događaju promjene, a i ovaj NO će položiti račune sljedeće godine na izborima. 

isključivi krivac

2016-04-07

Back to top Go down

Post by Zeko on 18/5/2018, 14:45

2. Ovo za plaće. Plače igrača nisu prevelike ako ih klub može isplatiti bez da ulazi u minus. Gledajući konkurenciju, Rijeku i pogotovo Dinamo to nisu velike plače. Drugo je pitanje jesi li s budžetom kojim imaš ostvario rezultatske ciljeve ili nisi. O tome bi se dalo pričati, i moje mišljenje da ova garnitura ipak nije napravili očekivani iskorak, zato i odlaze, a odgovornost je naravno i na NO kluba. No postavljati kako su plače u startu prevelike je opet glupo. Dinamo najskupljeg igrača plača duplo skuplje nego Hajduk i sveukupno troši puno više na igrače, točnije njihove plače

3. Ovo za Lopeza je smiješno koliko i glupo jer je Hajduk morao platiti da ga dovede. Dakle hoćeš ili nećeš, 200 tisuća eura. Neki bi dovodili mukti igrače,a da su klase kakve se plačaju par milijuna eura. Ako Hajduk bude imao koristi od Lopeza, ako na kraju zaradi, onda tih 200 tisuća eura nije nikakav problem. 
Da zaključim. Ako jednom napišeš PLAČE umjesto PLAĆE, onda to može biti i tipfeler. Ali ako PLAČE napišeš 6 puta u par rečenica, a PLAĆE (što je ispravno) napišeš samo jednom, onda je to NEPISMENOST. 
Na ovo sam se osvrnuo samo iz razloga što je forumska gluperda  jocolor nedavno meni napisala da sam JA nepismen.  Basketball

Zeko

Male
2015-08-26

Back to top Go down

Post by isključivi krivac on 19/5/2018, 12:06

Ima ljudi koji žive u vašem susjedstvu ili s vama u istoj kući, po trideset, četrdeset godina, ali ničim ne svraćaju vašu pozornost. Dobar dan, dobra večer; prolazimo mimo njih nikad se ne osvrćući. Ima i takvih dobar dan, dobra večer, nekih klubova, koji godinama igraju u elitnom društvu, a da se oko njih ništa uzbudljivo ne dešava, ništa ne zapali. Naš Hajduk, srećom, ne spada u tu sortu. I kad je dobar, i kad je slab, i kad je na vrhu, i kad je na dnu, uvijek je oko njega sve veselo i uzbudljivo. Nazvali su ga „nestaškom jugoslavenskog nogometa“, jer mu se nikad ne da predvidjeti ponašanje. Spreman je na sva moguća iznenađenja. S ovim napomenama ulazimo u sezonu 1966/67, koja je po našem mišljenju, uzbudljivija od sviju dosadašnjih. Smjenjivat će se u njoj najveći obrati, trijumfi i katastrofe. Dok prelistavam kroniku ove sezone često mi se desi da ne mogu zadržati smijeh. Zaista, oko našeg dragog Hajduka sve pršti ili od jada ili od veselja.

Dojadile, umorile ove neprestane strepnje od Hajdukova ispadanja iz prve lige. Još će proći koja godina dok će naši juniori, koji postižu sve zapaženije uspjehe, stasati i očvrsnuti za prvoligaške okršaje. Hajduku se žuri da se opet vine u orlovske visine. Apelira se na navijače i prijatelje kluba da pomognu novcem, i odaziv je velik. U klupskoj arhivi čuvaju se snopovi pisama, u kojima se mali ljudi, radnici, penzioneri, čistačice, izvinjavaju što ne mogu slati više.

Najveća marka toga prijelaznog razdoblja je napadač Sarajeva, reprezentativac Mušović, oko kojega se otima niz klubova. S njime u Split dolazi i njegov klupski drug al rond igrač Ristić, poznati branič titogradske Budućnosti Folić, i napadač zrenjaninskog Proletera Obradov. Tisuće navijača skupilo se na splitskoj Rivi pred ured splitskog Nogometnog podsaveza, gdje novi igrači potpisuju ugovore. Nitko i ne sumnja u to da će se ovako pojačani Hajduk vratiti na svoje stare pozicije. Svi igrači, u anketi, koja je tih dana bila provedena, vide Hajduka kao budućeg prvaka. Taj optimizam je zaista pretjeran. U prvoj utakmici novog prvenstva „bijeli“ osvajaju bod u Zagrebu protiv istoimenog ligaša. Već u drugom kolu, usred Splita, Radnički daje bijelima još jednu dobru lekciju i zasluženo pobjeđuje sa 1:0. Na gostovanju u Rijeci Hajduk sigurno pobjeđuje sa 2:0. Ova je pobjeda posebno draga splitskoj publici, jer se Rijeka već nekoliko puta uzastopce našla ispred Hajduka. U prošlom prvenstvu dospjela je čak na treće mjesto, pa se u štampi češće postavlja dilema, tko je zapravo „Majstor s mora“. Nakon te važne pobjede publici se vraća povjerenje u bijele. Poraz protiv Radničkoga smatra se slučajnim propustom, koji se svakome može desiti. Već slijedeća utakmica opet zavija u crno bijele navijače. Sarajevo sasvim zasluženo nosi iz Splita oba boda. Užasnuti navijači, ljuti na sve i svakoga, a najviše na igrače koji nisu ispoljili ni veliko zalaganje, upadaju u igralište po svršetku utakmice, spremni na to da ruše sve što im se nađe na putu. Htjeli su tuči svoje igrače, ne protivničke, pa kad ih satjeraše u baraku, počeše da pršte stakla, ruše se reklamni panoi, pale se mreže na igralištu.

„Mi vama isprsili grdnu lovu, kupili automobile, milijunaše učinili od vas, a vi nama tako uzvraćate“, bjesnili su navijači oko barake, utjerujući zabarikadiranim igračima strah u kosti.

Publika se uljuljkivala u snove da je veliki Hajduk opet stvoren, da je naslov prvaka u malom džepu i – sada je razjarena, ne može ni sebi oprostiti zabludu. Već se čuju i prijetnje upravi i treneru, koji nisu imali toliko pameti da odaberu igrače, potrebne Hajduku, nego su ih za debele pare kupovali od oka.

Čudno je kako u ovom dijelu prvenstva Hajduk postiže daleko bolje rezultate van, nego doma. Evo u Beogradu protiv Crvene Zvezde Hajduk igra 2:2. I tako iz tri utakmice na tuđem terenu dobiva četiri, a iz dvije kod kuće ni jednog boda. Igrači su gotovo sretni što im je poslije incidenata igralište kažnjeno, jer, vele, pred svojom publikom osjećaju takvu odgovornost i strah, da im sputava noge. I zaista, Hajduk kao domaćin dočekuje momčad Beograda u Rijeci i lako pobjeđuje sa 4:1.

Boli Splićane to što Hajduk baš pod Marjanom doživljava poraze, pa se već čuje da smo našega Ajduka toliko razvodnili fureštima, da ima igrača koji niti ne znaju naći put do barake.

Igrači moraju prevladati taj kompleks splitske publike, jer je lakše mijenjati igrače, nego navijače. I zaista, poslije minimalnog poraza u Novom Sadu protiv prvaka Vojvodine, momčad se odužuje splitskoj publici i ekshibicionom igrom sa 6:0 pobjeđuje Vardara. Već slijedeće nedjelje „Majstor s mora“ vraća se neporažen s gostovanja u Maksimiru.

Već od početka priprema za ovo prvenstvo Hajduka prate nevolje oko ozljeda igrača. Ništa manje nego 14 igrača bilo je izbačeno iz stroja. Nadoveza neće igrati čak 9 utakmica, isto toliko i Kovačić, a u Tel Avivu igrajući za reprezentaciju Jugoslavije strada Mušović, koji lomi nogu.

Miljenko Smoje, sezona 1966/1967. Svaka sličnost s sezonom koja upravo završava je sasvim slučajna.  :D

Btw. naravno i tada je ulica vodila klub, a ne može klub naprid kad ulica vodi klub. lol!

isključivi krivac

2016-04-07

Back to top Go down

Post by sitting_bull on 19/5/2018, 22:14

najbolje mi je kad tovari citiraju smoju kojeg su se još za života odrekli.
sitting_bull

Male
2015-09-28

Back to top Go down

Post by fridrih_niche on 19/5/2018, 22:26

@sitting_bull wrote:najbolje mi je kad tovari citiraju smoju kojeg su se još za života odrekli.
Ko se odreka Smoje, idiote?
Zato i iman sve njegove knjige doma...
:D
fridrih_niche

2016-10-12

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Back to top