ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Page 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 15/2/2018, 23:28

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

pa meni je bilo ok. korektni nikakvih problema sa kompanijom nisam imao kao ni oni samnom. i to isplaćivanje skoro cijele brutto plaće na ruke ili preko banke je pravi pogodak jer je to moj novac jer sam ga ja zaradio a ne da mi kao u rvackoj nasilno otmu 3/4 plaće i daju 1/4 i da s tom mižerijom đeparcem živim. ma jebiga i zato tu ne ide ništa kako treba. ali to je pravi kapitalizam tamo a ne ovo sranje ovdje. i tamo se cijeni rad i radnik a ovdje te u rvackoj šutiraju ko zadnje smeće koje je na cesti. zato smrt rvackom nacionalsocijalizmu, lupežima, niškoristi uhljebima političarima i svim kurvama i pederčinama iz tog političkog kriminalnog miljea kojeg štite kriminalci iz paramilicije RH.
opet iste grablje, 

niko te nider ne cijeni ili ne cijeni, to ni nišće osobno. jednostavno, vode je sustav nepošteniji i to je sve.

ma kurac te ne cijene nemoj mene zajebavat jebote jesi radio vani za neku kompaniju ili nisi? odnose se prema radniku s poštovanjem naravno ako ne radiš kako treba i kako je dogovoreno u ugovoru dobiješ usmenu opomenu ali polite nikakvo deranje ni psovanje božesačuvaj to je no-no. ako i dalje zajebavaš na poslu onda ti isto usmeno kažu you are breaking a contract policy etc etc. i treći puta odlaziš na tvoje mjesto dolazi netko drugi. šta je to tako teško shvatiti? p mislim vani rvacku uopće ne doživljavaju nego kao neku zemlju premreženu korupcijom i kriminalom po svim razinama jedino nas more spašava tj. turizam inače bi bili po siromaštvu iza Moldavije.
ne moroš ti mene poslušati, ali bolje bi ti bilo;
ne izvloči zaključke o zapadu prema jednoj zapadnoj firmi.

riječ je o sustavu, a ne nekin dobrin samaritancima  za ke si rodi. ako dobiješ zaradu na ruke, to je poštenije nego da dobiješ samo jedun de. sve ostalo je emocionalan stav naspram hrvackoj.

ma dobro kužim ja u kom smjeru ti tripaš i zašto. tebi pravi kapitalizam uopće nije zanimljiv tebi je vrlo zanimjiviji neki surogat kapitalizma i klasičnog robovlasništva da ti imaš totalnu kontrolu nad radnicima jel tako? ti si fan one filozofije tipa: na veneto: mi te pago mi te cago što bi u doslovnom prijevodu značilo ja te plaćam ja ti serem po glavi.
čuj, ili tako ili ti meni ploti pa mi moreš srati po glovi, meni je sve isto;

oću reći, nemoj kapitalizmu i zajedničkin interesima pridavati znočenja koja niti imaju niti in tribaju. nojbolja zaštita poštenog radništva je kapitalizam. nemo potribe za bilokakovin dodavanjem ičega.

aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Leviathan2 15/2/2018, 23:30

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

meni je američka kompanija za koju sam neko vrijeme radio isplaćivala plaću i dodatno još cash za zdravstveno i mirovinsko. e sad da li ću ja taj novac štedit uložit u neki mirovinski fond ili zapit i potrošit na kurve i kladaru kompaniju boli kurac. jedino su uzimali obavezno za zdravstveno osiguranje u slučaju neke povrede na poslu ili izvan radnog vremena da imam što po njihovim američkim zakonima imam pravo i što me pripada. ostalo, evo ti cash i fuck off.
kapitalističke kompanije su moralne.

pa meni je bilo ok. korektni nikakvih problema sa kompanijom nisam imao kao ni oni samnom. i to isplaćivanje skoro cijele brutto plaće na ruke ili preko banke je pravi pogodak jer je to moj novac jer sam ga ja zaradio a ne da mi kao u rvackoj nasilno otmu 3/4 plaće i daju 1/4 i da s tom mižerijom đeparcem živim. ma jebiga i zato tu ne ide ništa kako treba. ali to je pravi kapitalizam tamo a ne ovo sranje ovdje. i tamo se cijeni rad i radnik a ovdje te u rvackoj šutiraju ko zadnje smeće koje je na cesti. zato smrt rvackom nacionalsocijalizmu, lupežima, niškoristi uhljebima političarima i svim kurvama i pederčinama iz tog političkog kriminalnog miljea kojeg štite kriminalci iz paramilicije RH.
opet iste grablje, 

niko te nider ne cijeni ili ne cijeni, to ni nišće osobno. jednostavno, vode je sustav nepošteniji i to je sve.

ma kurac te ne cijene nemoj mene zajebavat jebote jesi radio vani za neku kompaniju ili nisi? odnose se prema radniku s poštovanjem naravno ako ne radiš kako treba i kako je dogovoreno u ugovoru dobiješ usmenu opomenu ali polite nikakvo deranje ni psovanje božesačuvaj to je no-no. ako i dalje zajebavaš na poslu onda ti isto usmeno kažu you are breaking a contract policy etc etc. i treći puta odlaziš na tvoje mjesto dolazi netko drugi. šta je to tako teško shvatiti? p mislim vani rvacku uopće ne doživljavaju nego kao neku zemlju premreženu korupcijom i kriminalom po svim razinama jedino nas more spašava tj. turizam inače bi bili po siromaštvu iza Moldavije.
nema cjenjenja, ti s firmom ulazis u odnos, ugovorni odnos i naravno oni moraju ispostovat ono sto im je u ugovoru, da nemaju isto drzavnih klauzula o tomu probali bi te naguzit na sve nacine, medjutim isto tako je na tebi da se boris da tvoj rad bude placen adekvatno
nikad da ljudi shvate da je rad samo roba na trzistu i da radeci za enku firmu prodajes svoj rad a ne da li se nekom dopadas ili ne, evo ti primjer, prije par godina sam odradjivao jedan posao za Danieli i na sastanku sam uredno glavnom iz danielia rekao nek mi popusi kurac da ce biti onako kako sam ja odlucio, sukob je otisao na visu instancu u firmi i ja sam dobio zeleno svjetlo dok je taj glavni bio prisiljen da se pokori mojoj odluci iako nisam bio zaposlenik danielia
interes i jedino interes je u kapitalizmu, gleda  se koliko si koristan ali uvijek se gleda da te se plati cim manje i ako mogu naci istog takovog  za manju cjenu istog momenta ce te otpilit, zato j edobra stvar u kapitalizmu da ako mozes doci u polozaj da si stepenicu iznad drugih u svojim vjestinama mozes negdje gdje je to potrebno naplatit jebeno dobro
vukojebine od balkana zive jos uvijek u vremenima osmanskih osvajaca i ekonomskom svjetonazoru

_________________
Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 15/2/2018, 23:34

aben wrote:
ali to i ni bitno, bitno je da un jepeta govori o tomu kako ov sustav funkcioniro, i fašistički nas svih tretiro ko jedun entitet. i misli da bi se svi tribali isotin složiti, jer je postignut neki zacrtoni utlitaristički cilj.

ti shvaćaš da nije problem to što ja pričam

nego je problem to što mediji, političari i crkva razmišljaju slično kao ti, vjeruju u iste stvari, da je problem to što Marić vjeruje da mora uvesti porez na nekretnine kako bi sebe financirao


zamisli da imaš ministra Marića koji kaže da porez služi za kontrolu inflacije, pa će zato ukinuti poreze na dohodak radnika i dobit tvrtki, jer nemamo inflacije

no na takvog bi odmah krenuli vilama, jer troši više nego ubire
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Leviathan2 15/2/2018, 23:37

ex normal wrote:
aben wrote:
ali to i ni bitno, bitno je da un jepeta govori o tomu kako ov sustav funkcioniro, i fašistički nas svih tretiro ko jedun entitet. i misli da bi se svi tribali isotin složiti, jer je postignut neki zacrtoni utlitaristički cilj.

ti shvaćaš da nije problem to što ja pričam

nego je problem to što mediji, političari i crkva razmišljaju slično kao ti, vjeruju u iste stvari, da je problem to što Marić vjeruje da mora uvesti porez na nekretnine kako bi sebe financirao


zamisli da imaš ministra Marića koji kaže da porez služi za kontrolu inflacije, pa će zato ukinuti poreze na dohodak radnika i dobit tvrtki, jer nemamo inflacije

no na takvog bi odmah krenuli vilama, jer troši više nego ubire
deda, tebe vise nitko ne moze pratit u tvojim egzibicijama, ja ne kuzim sto si u stvari htjeo reci
uistinu

_________________
Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 15/2/2018, 23:43

Papa naredio umirovljenim biskupima da žive skromno

Franjo je svoje stavove pretočio u novi zakon poznat kao Motu Proprio, što na latinskom znači ''po svojoj inicijativi''. Cilj zakona je jasno usredotočen na izbjegavanje ponavljanja nedavnih skandala.

Jedan od njih bio je slučaj talijanskog kardinala Tarcisija Bertonea, bivšeg državnog tajnika koji je s funkcije odstupio 2013. godine.

Vatikanski sud prošlog je listopada optužio bivšeg predsjednika bolnice u vlasništvu Vatikana koji je preusmjerio gotovo pola milijuna dolara u renovaciju Bertoneova stana.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa-naredio-umirovljenim-biskupima-da-zive-skromno/1026211.aspx


taj umirovljeni kardinal je uzeo crkvi pola milijuna dolara i dao ju radnicima koji su mu renovirali stan, ti radnici su radom zaradili sredstva za život

Papa misli da to nije dobro, da je bolje štedjeti, a radnici bez posla da žive kao prosjaci

vjernici također onda misle da je loše trošiti

iako je potrošnja motor gospodarstva
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by debotoijusto 15/2/2018, 23:43

aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:jeste li glasali, jeste, glasate li, glasate
pa koji kurac ocete, imate demokraciju
meni se smijete kad ja kazem da vam je demokracija jebanje u mozak

ne želin broniti demokraciju, ali to nika ni bilo stavljeno na glasovanje, 

naime, društveni ugovor se smatra potpisanim ako si se rodi.
ma da abene,
slazem se, od rodjenja te smatraju potpisnikom drustvenog ugovora
no
kad spomenes nesto sto je ukrivo nasadjeno odmah se pocne branit demokracija jel je eto tako u svim demokratskim drustvima
u stvari sto je najgore tu otimacinu oni koji bi nam trebali sluge objasnjavaju da smo mi odlucili svojim glasanjem ili ne glasanjem
zato i u toj cjeloukupnoj gunguli paraziterska i otimacine se uvijek provlaci famozna demokracija i s tim terminom se sve opravdava, nema komunizma, kralja fasizma il slicnog da okrivis sistem il diktatora
sad ti kazu da si sam kriv jer je to tvoja volja
tvojom voljom ti otimaju 3/4 tvoje zarade i tvojom voljom ti ogranicavaju sto tvoju slobodu kao ljudskog bica sto ekonomsku slobodu koja ti je bitna radi fizickog opstanka
uzalud ti je objasnjavati dedalosu il debotu il epiju takove stvari, njima je usadjen program i nema dalje
ni uzalud, jo se dobro zabavin usput:)

;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 15/2/2018, 23:46

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
opet iste grablje, 

niko te nider ne cijeni ili ne cijeni, to ni nišće osobno. jednostavno, vode je sustav nepošteniji i to je sve.

ma kurac te ne cijene nemoj mene zajebavat jebote jesi radio vani za neku kompaniju ili nisi? odnose se prema radniku s poštovanjem naravno ako ne radiš kako treba i kako je dogovoreno u ugovoru dobiješ usmenu opomenu ali polite nikakvo deranje ni psovanje božesačuvaj to je no-no. ako i dalje zajebavaš na poslu onda ti isto usmeno kažu you are breaking a contract policy etc etc. i treći puta odlaziš na tvoje mjesto dolazi netko drugi. šta je to tako teško shvatiti? p mislim vani rvacku uopće ne doživljavaju nego kao neku zemlju premreženu korupcijom i kriminalom po svim razinama jedino nas more spašava tj. turizam inače bi bili po siromaštvu iza Moldavije.
ne moroš ti mene poslušati, ali bolje bi ti bilo;
ne izvloči zaključke o zapadu prema jednoj zapadnoj firmi.

riječ je o sustavu, a ne nekin dobrin samaritancima  za ke si rodi. ako dobiješ zaradu na ruke, to je poštenije nego da dobiješ samo jedun de. sve ostalo je emocionalan stav naspram hrvackoj.

ma dobro kužim ja u kom smjeru ti tripaš i zašto. tebi pravi kapitalizam uopće nije zanimljiv tebi je vrlo zanimjiviji neki surogat kapitalizma i klasičnog robovlasništva da ti imaš totalnu kontrolu nad radnicima jel tako? ti si fan one filozofije tipa: na veneto: mi te pago mi te cago što bi u doslovnom prijevodu značilo ja te plaćam ja ti serem po glavi.
čuj, ili tako ili ti meni ploti pa mi moreš srati po glovi, meni je sve isto;

oću reći, nemoj kapitalizmu i zajedničkin interesima pridavati znočenja koja niti imaju niti in tribaju. nojbolja zaštita poštenog radništva je kapitalizam. nemo potribe za bilokakovin dodavanjem ičega.

postoje neka nepisana pravila u kapitalizmu oni koji ih primjenjuju opstaju oni koji to ne rade propadnu.

zadovoljan radnik posao šljaka ko švicarski sat proizvodnja raste ima malo ili ništa bolovanja i zabušavanja. zadovoljan radnik zadovoljan kapitalist.

nezadovoljan radnik posao šljaka zakurac uvijek nešto ne štima velika je cirkulacija i fluktuacija radnika otkazi ovo ono puno bolovanja jer nezadovoljan radnik je frustriran i to se odražava na zdravlje znači nezadovoljan radnik aljkav posao i malo zadovoljan kapitalista ili frustriran pred stečajem. glas se brzo širi a loš glas još brže pa tako kod tog kapitaliste više nitko ne želi raditi možda može dobiti samo one jadnike iz afrike, indije itd koji i tako kurca ne kuže opet nula bodova.

to znači da je stvar dvosmjerna a ne jednosmjerna sad si ti gazda i ti vedriš i oblačiš držiš radnike u non stop stressu od otkaza? ma propao si sine, jedino još u ovakvim vukojebinama popur rvackog bantustana možeš tako poslovati ako se to uopće može nazvati tako. nema više radit ćeš mi za kikiriki ima ih 100 tisuća na birou koji čekaju. malo morgen sinko.

a još i sindikati kojih ovdje nema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 15/2/2018, 23:49

ex normal wrote:
aben wrote:
ali to i ni bitno, bitno je da un jepeta govori o tomu kako ov sustav funkcioniro, i fašistički nas svih tretiro ko jedun entitet. i misli da bi se svi tribali isotin složiti, jer je postignut neki zacrtoni utlitaristički cilj.

ti shvaćaš da nije problem to što ja pričam

nego je problem to što mediji, političari i crkva razmišljaju slično kao ti, vjeruju u iste stvari, da je problem to što Marić vjeruje da mora uvesti porez na nekretnine kako bi sebe financirao


zamisli da imaš ministra Marića koji kaže da porez služi za kontrolu inflacije, pa će zato ukinuti poreze na dohodak radnika i dobit tvrtki, jer nemamo inflacije

no na takvog bi odmah krenuli vilama, jer troši više nego ubire
po menije to stvor perspektive, ti počinješ objašnjavati ciklus s pretpostavkon da je joje bilo prvo, a marić da j kokoš bila prva, ok.
ali oboje odbijote viditi da mene to ne interesiro, da jo ne želin sudjelovati u vašin ponzi šemami; jo želin odabrati neke druge ponzi šeme.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 15/2/2018, 23:54

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

ma kurac te ne cijene nemoj mene zajebavat jebote jesi radio vani za neku kompaniju ili nisi? odnose se prema radniku s poštovanjem naravno ako ne radiš kako treba i kako je dogovoreno u ugovoru dobiješ usmenu opomenu ali polite nikakvo deranje ni psovanje božesačuvaj to je no-no. ako i dalje zajebavaš na poslu onda ti isto usmeno kažu you are breaking a contract policy etc etc. i treći puta odlaziš na tvoje mjesto dolazi netko drugi. šta je to tako teško shvatiti? p mislim vani rvacku uopće ne doživljavaju nego kao neku zemlju premreženu korupcijom i kriminalom po svim razinama jedino nas more spašava tj. turizam inače bi bili po siromaštvu iza Moldavije.
ne moroš ti mene poslušati, ali bolje bi ti bilo;
ne izvloči zaključke o zapadu prema jednoj zapadnoj firmi.

riječ je o sustavu, a ne nekin dobrin samaritancima  za ke si rodi. ako dobiješ zaradu na ruke, to je poštenije nego da dobiješ samo jedun de. sve ostalo je emocionalan stav naspram hrvackoj.

ma dobro kužim ja u kom smjeru ti tripaš i zašto. tebi pravi kapitalizam uopće nije zanimljiv tebi je vrlo zanimjiviji neki surogat kapitalizma i klasičnog robovlasništva da ti imaš totalnu kontrolu nad radnicima jel tako? ti si fan one filozofije tipa: na veneto: mi te pago mi te cago što bi u doslovnom prijevodu značilo ja te plaćam ja ti serem po glavi.
čuj, ili tako ili ti meni ploti pa mi moreš srati po glovi, meni je sve isto;

oću reći, nemoj kapitalizmu i zajedničkin interesima pridavati znočenja koja niti imaju niti in tribaju. nojbolja zaštita poštenog radništva je kapitalizam. nemo potribe za bilokakovin dodavanjem ičega.

postoje neka nepisana pravila u kapitalizmu oni koji ih primjenjuju opstaju oni koji to ne rade propadnu.

zadovoljan radnik posao šljaka ko švicarski sat proizvodnja raste ima malo ili ništa bolovanja i zabušavanja. zadovoljan radnik zadovoljan kapitalist.

nezadovoljan radnik posao šljaka zakurac uvijek nešto ne štima velika je cirkulacija i fluktuacija radnika otkazi ovo ono puno bolovanja jer nezadovoljan radnik je frustriran i to se odražava na zdravlje znači nezadovoljan radnik aljkav posao i malo zadovoljan kapitalista ili frustriran pred stečajem. glas se brzo širi a loš glas još brže pa tako kod tog kapitaliste više nitko ne želi raditi možda može dobiti samo one jadnike iz afrike, indije itd koji i tako kurca ne kuže opet nula bodova.

to znači da je stvar dvosmjerna a ne jednosmjerna sad si ti gazda i ti vedriš i oblačiš držiš radnike u non stop stressu od otkaza? ma propao si sine, jedino još u ovakvim vukojebinama popur rvackog bantustana možeš tako poslovati ako se to uopće može nazvati tako. nema više radit ćeš mi za kikiriki ima ih 100 tisuća na birou koji čekaju. malo morgen sinko.

a još i sindikati kojih ovdje nema.
to nisu nikakova pravila, nego jednostavno ljudska psihologija. zoto kapitalizam i uspjevo, jer je naslonjen na psihologiju čovika.

i, siti se da gugl i mikrosoft stalno držu ljude u stresu, nemo stečenih prava, ako dojde neko pametniji, uzimo tvoj poso i gotovo. 

i oslobodi se više toga ljvičarenja, molin te kako boga: ako nečega imo 100 000, tomu je cijena strahovito mola.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 15/2/2018, 23:57

Simple Rules of Capitalism

You can’t accurately describe how complicated the global economy is.

There are more than 200,000,000 businesses in the world. Three-hundred trillion dollars of financial assets. Eighty trillion dollars of GDP. Almost 200 countries, thousands of cultures and norms. With seven billion people, a rough calculation shows there’s about two tons of pure serotonin careening through the global economy at every moment. Economists try in earnest to model all of this in Excel.

Wrapping your head around the global economy – predicting recessions, bubbles, GDP growth and the like – is nearly impossible. There are too many moving parts.


But that doesn’t mean we should give up trying to understand it. It just means we should keep things broad and simple.

One of my favorite quotes is from John Reed, who writes in his book Succeeding:

When you first start to study a field, it seems like you have to memorize a zillion things. You don’t. What you need is to identify the core principles – generally three to twelve of them – that govern the field. The million things you thought you had to memorize are simply various combinations of the core principles.


This is so applicable to economics, where there are infinite details but a few core principles that explain a lot of what’s going on. Here are five I often think about.

Most of what’s now awesome came from something that was once miserable. Capitalism solves problems, and nothing motivates people to solve problems like hardship. We don’t discover new oil-drilling techniques when oil prices are low; we do it when prices are high bleeding consumers dry, incentivizing anyone who can solve the problem with a sense of urgency. Same with medicine. The only reason we’re vaccinated today is because we had urgency to solve problems that were once killing tens of thousands of people. Uber and Lyft weren’t created to be part of the taxi system, but to fix an endlessly frustrating one. No one cheers for hardship and suffering, but we should recognize that it’s the most potent fuel of problem-solving, serving as both the root of what we enjoy today and the seed of opportunity for what we’ll enjoy tomorrow.

Success has a target on its back and a bounty on its head. Capitalism can’t stand outliers. It’s constantly looking for standout successes to dismantle and shove back to the boring world of mediocrity. High profit margins attract competitors. High salaries attract more workers. Bubbles and bull markets attract self-destructive behavior. Popular products attract imitators. Capitalism’s job is to ensure no one is ever comfortable. If you’re below the top, you’re clawing up at competitors. If you’re at the top, you’re pushing down on them.

Every successful business must eventually appease customers, employees, suppliers and shareholders. Many business models address one or two of these stakeholders – say, an awesome product that’s not commercially viable, or high margins that come at the expense of exploiting workers. You can get away with that for a while, but the bill eventually comes due. Everyone has a breaking point where they say, “enough.” The common denominator of long-term successful businesses isn’t a great product, a decent place to work, high shareholder returns, or a strong supply network. It’s the presence of every one of those, even if none individually are top of their class.

People desire control over their time more than almost anything. This is true of consumers, whose tastes in fashion comes and goes but whose desire to not wait in line or waste a weekend getting their car fixed is timeless. It’s true for employees, most of whom want to work hard but question everything when they have to miss their son’s baseball game. It’s true for businesses, who want to take long-term risks without shareholders waving a ticking clock in their face. Few things are universal and timeless, but the sting of feeling like someone owns your calendar is one of them. Find a way to give people more control of their time and they’ll beat a path to your door. This was true 100 years ago and it’ll be true 100 years from now.

People resist change; economies resist stability. A good rule of thumb from history is that the longer a boom or bust lasts, the stronger the forces are building up against it. There’s a reason for this: Booms cause people to discount room for error, while busts cause people to stockpile it. But people don’t think like that. We have short memories and poor imaginations, so the most common economic forecast of what will happen next is extrapolating whatever happened last. Bear markets breed pessimists, bull breed markets optimists. Consumer confidence peaked in 2000 and bottomed in 2009. Long-term government budget projections were staggeringly optimistic in 2000, and equally depressed in 2010. People forecast in straight lines, but markets push back against things attempting to stay the same, instead preferring cycles, waves, and new paradigms.

Which is what keeps things interesting.

http://www.collaborativefund.com/blog/simple-rules-of-capitalism/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 00:08

Leviathan2 wrote:
ex normal wrote:
aben wrote:
ali to i ni bitno, bitno je da un jepeta govori o tomu kako ov sustav funkcioniro, i fašistički nas svih tretiro ko jedun entitet. i misli da bi se svi tribali isotin složiti, jer je postignut neki zacrtoni utlitaristički cilj.

ti shvaćaš da nije problem to što ja pričam

nego je problem to što mediji, političari i crkva razmišljaju slično kao ti, vjeruju u iste stvari, da je problem to što Marić vjeruje da mora uvesti porez na nekretnine kako bi sebe financirao


zamisli da imaš ministra Marića koji kaže da porez služi za kontrolu inflacije, pa će zato ukinuti poreze na dohodak radnika i dobit tvrtki, jer nemamo inflacije

no na takvog bi odmah krenuli vilama, jer troši više nego ubire
deda, tebe vise nitko ne moze pratit u tvojim egzibicijama, ja ne kuzim sto si u stvari htjeo reci
uistinu
on gura tu tezu da je "porez za kontrolu inflacije" i "da zato RH diže poreze", dok svi govore da su porezi za hranit uhljebe, nisam niti jednog ekonomista čuo da zagovara .. takve teorije.. jer nemaju nikakve logike :D

u ostalom, dovoljno je uključiti mozak.. digli su porez u ugostiteljstvu sa 13 na 25%.. sve je poskupilo.. od pizza, fastfoodva, do kafića , mc donaldsa, restorana . sve. gdje je tu jebena kontrola inflacije ? :D

opće je poznato da porezi - potiču inflaciju jer, logično poskupljuju cijene i podižu troškove proizvodnje i usluga, pa su cijene veće.. može se u ekstremnom slučaju porezima i obuzdati inflacija(ima tih primjera iako mi u ovu uru nepada napamet, - recimo porezima ubiješ ekonomiju pa se ništa ne kreće , nema potražnje za ničim, padaju cijene - recimo porezom na nekretnine poskupiš nekretnine - pa onda ubiješ građevinske firme, a RH izvlastiš iz domova, pa ljudi prisiljeni na bežaniju , pa nakraju svi bježe iz RH i prazni se država i sve kreće u jeftinu rasprodaju kao u Slavoniji). inače inflacija se kontrolira preko centralne banke najviše, operacijama na otvorenom tržištu, te dizanjem kamatnih stopa(poskuplješ kredite, - manje izdanih kredita - manja količina novca u optciju, pada cijena - više kamatne stope također privlače lovu u banke što smanjuje opet lovu na tržištu i pada inflacija itd)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Leviathan2 16/2/2018, 00:11

Pinochet wrote:
Leviathan2 wrote:
ex normal wrote:
aben wrote:
ali to i ni bitno, bitno je da un jepeta govori o tomu kako ov sustav funkcioniro, i fašistički nas svih tretiro ko jedun entitet. i misli da bi se svi tribali isotin složiti, jer je postignut neki zacrtoni utlitaristički cilj.

ti shvaćaš da nije problem to što ja pričam

nego je problem to što mediji, političari i crkva razmišljaju slično kao ti, vjeruju u iste stvari, da je problem to što Marić vjeruje da mora uvesti porez na nekretnine kako bi sebe financirao


zamisli da imaš ministra Marića koji kaže da porez služi za kontrolu inflacije, pa će zato ukinuti poreze na dohodak radnika i dobit tvrtki, jer nemamo inflacije

no na takvog bi odmah krenuli vilama, jer troši više nego ubire
deda, tebe vise nitko ne moze pratit u tvojim egzibicijama, ja ne kuzim sto si u stvari htjeo reci
uistinu
on gura tu tezu da je "porez za kontrolu inflacije" i "da zato RH diže poreze",  dok svi govore da su porezi za hranit uhljebe, nisam niti jednog ekonomista čuo da zagovara .. takve teorije.. jer nemaju nikakve logike :D

u ostalom, dovoljno je uključiti mozak.. digli su porez u ugostiteljstvu sa 13 na 25%.. sve je poskupilo.. od pizza, fastfoodva, do kafića , mc donaldsa, restorana . sve. gdje je tu jebena kontrola inflacije ? :D

opće je poznato da porezi - potiču inflaciju jer, logično poskupljuju cijene i podižu troškove proizvodnje i usluga, pa su cijene veće.. može se u ekstremnom slučaju porezima i obuzdati inflacija(ima tih primjera iako mi u ovu uru nepada napamet, - recimo porezima ubiješ ekonomiju pa se ništa ne kreće , nema potražnje za ničim, padaju cijene - recimo porezom na nekretnine poskupiš nekretnine - pa onda ubiješ građevinske firme, a RH izvlastiš iz domova, pa ljudi prisiljeni na bežaniju , pa nakraju svi bježe iz RH i prazni se država i sve kreće u jeftinu rasprodaju kao u Slavoniji). inače inflacija se kontrolira preko centralne banke najviše, operacijama na otvorenom tržištu, te dizanjem kamatnih stopa(poskuplješ  kredite, - manje izdanih kredita - manja količina novca u optciju, pada cijena - više kamatne stope također privlače lovu u banke što smanjuje opet lovu na tržištu i pada inflacija itd)
deda ima neku svoju matematiku i ekonomiju
neshvatljivu smrtnicima :D

_________________
Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 00:14

aben priča pizdarije, gnječ je u pravu.

ja sam osobno radio i čuo priče o ekipe koja je radila za druge.. kada te neki kapitalist onako guzi po "hrvatski".. ono gleda te zajebat.. vjeruj mi abene, to što ti "podržavaš to"(to ste ti i trinity naglasili) uopće naši krkanski kapitalisti ne profitiraju - profitiraju kratkoročno - radnici (uključujući i mene kada sam bio kod takvih krkana) će namjerno zabušavati, neće se truditi ništa extra, a znam hrpu ljudi(ja takav nisam da naglasim) koji će još i krasti i namjerno gazdi raditi štetu, pa se često ovi na kraju čupaju za glavu..

znam hrpu domaćih firmi koji su tako poslovali godinu-dvije dana, pa su prošle sezone doslovno najebali, jer cijeli grad znaju kakvi su, nitko im ne želi raditi jer su svi čuli za njih, na kraju doslovno u tim firmama bili prisiljeni zapošljavati narkomane :D , i sličan kadar.. a prije 2-3godine se iživljavali nad ljudima sa fakultetom i IQom od 120poena, sada za iste poslove preplaćuju narkomane i bivše krimose..

i obrnuto što je gnječ rekao, kada te netko cijeni, radiš još žešće i bolje i trudiš se.
zato Hrvatska je cijela ukurcu - nije samo krivica države, nego i privatnog sektora, jer je tamo takva gamad.
a zato meni frend ode u Njemačku, i ono kaže, da se nemože načuditi odnosu njemačkih poslodavaca prema našim radnicima koji uredno obave posao.. kako ih švabo pohvali, ne ižiljvava se ako je neka greška, često sa strane daje bonuse, časti ih itd.. a onda se naši još više trude.. zato njemačka ide naprijed(iako se trpa arapima) a mi propadamo i nestajemo(a sve jedno ćemo se natrpati arapima)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 00:19

Leviathan2 wrote:
Pinochet wrote:
Leviathan2 wrote:
ex normal wrote:
aben wrote:
ali to i ni bitno, bitno je da un jepeta govori o tomu kako ov sustav funkcioniro, i fašistički nas svih tretiro ko jedun entitet. i misli da bi se svi tribali isotin složiti, jer je postignut neki zacrtoni utlitaristički cilj.

ti shvaćaš da nije problem to što ja pričam

nego je problem to što mediji, političari i crkva razmišljaju slično kao ti, vjeruju u iste stvari, da je problem to što Marić vjeruje da mora uvesti porez na nekretnine kako bi sebe financirao


zamisli da imaš ministra Marića koji kaže da porez služi za kontrolu inflacije, pa će zato ukinuti poreze na dohodak radnika i dobit tvrtki, jer nemamo inflacije

no na takvog bi odmah krenuli vilama, jer troši više nego ubire
deda, tebe vise nitko ne moze pratit u tvojim egzibicijama, ja ne kuzim sto si u stvari htjeo reci
uistinu
on gura tu tezu da je "porez za kontrolu inflacije" i "da zato RH diže poreze",  dok svi govore da su porezi za hranit uhljebe, nisam niti jednog ekonomista čuo da zagovara .. takve teorije.. jer nemaju nikakve logike :D

u ostalom, dovoljno je uključiti mozak.. digli su porez u ugostiteljstvu sa 13 na 25%.. sve je poskupilo.. od pizza, fastfoodva, do kafića , mc donaldsa, restorana . sve. gdje je tu jebena kontrola inflacije ? :D

opće je poznato da porezi - potiču inflaciju jer, logično poskupljuju cijene i podižu troškove proizvodnje i usluga, pa su cijene veće.. može se u ekstremnom slučaju porezima i obuzdati inflacija(ima tih primjera iako mi u ovu uru nepada napamet, - recimo porezima ubiješ ekonomiju pa se ništa ne kreće , nema potražnje za ničim, padaju cijene - recimo porezom na nekretnine poskupiš nekretnine - pa onda ubiješ građevinske firme, a RH izvlastiš iz domova, pa ljudi prisiljeni na bežaniju , pa nakraju svi bježe iz RH i prazni se država i sve kreće u jeftinu rasprodaju kao u Slavoniji). inače inflacija se kontrolira preko centralne banke najviše, operacijama na otvorenom tržištu, te dizanjem kamatnih stopa(poskuplješ  kredite, - manje izdanih kredita - manja količina novca u optciju, pada cijena - više kamatne stope također privlače lovu u banke što smanjuje opet lovu na tržištu i pada inflacija itd)
deda ima neku svoju matematiku i ekonomiju
neshvatljivu smrtnicima :D

kolko sam ja njega uspio skužit stvar je u 2+2 tj. država potiče potrošnju a jebeni narod štedi i ne želi trošit i time sabotira kapitaliste i ekonomiju. stvar je u glupom narodu što ne troši 25 tisuća Eura na mjesec nego samo 300Eura a ostatak štedi. jedino mi nije jasno koji ostatak narod štedi kad im je plaća 300 eura? možda se odgovor nalazi u onoj formuli koja je famoznija od Emc2 +-3dB A TO JE 2+2
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 00:28

Pinochet wrote:aben priča pizdarije, gnječ je u pravu.

ja sam osobno radio  i čuo priče o ekipe koja je radila za druge.. kada te neki kapitalist onako guzi po "hrvatski".. ono gleda te zajebat.. vjeruj mi abene, to što ti "podržavaš to"(to ste ti i trinity naglasili) uopće naši krkanski kapitalisti ne profitiraju - profitiraju kratkoročno - radnici (uključujući i mene kada sam bio kod takvih krkana) će namjerno zabušavati, neće se truditi ništa extra, a znam hrpu ljudi(ja takav nisam da naglasim) koji će još i krasti i namjerno gazdi raditi štetu, pa se često ovi na kraju čupaju za glavu..

znam hrpu domaćih firmi koji su tako poslovali godinu-dvije dana, pa su prošle sezone doslovno najebali, jer cijeli grad znaju kakvi su, nitko im ne želi raditi jer su svi čuli za njih, na kraju doslovno u tim firmama bili prisiljeni zapošljavati narkomane :D , i sličan kadar.. a prije 2-3godine se iživljavali nad ljudima sa fakultetom i IQom od 120poena, sada za iste poslove preplaćuju narkomane i bivše krimose..

i obrnuto što je gnječ rekao, kada te netko cijeni, radiš još žešće i bolje i trudiš se.
zato Hrvatska je cijela ukurcu - nije samo krivica države, nego i privatnog sektora, jer je tamo takva gamad.
a zato meni frend ode u Njemačku, i ono kaže, da se nemože načuditi odnosu njemačkih poslodavaca prema našim radnicima koji uredno obave posao.. kako ih švabo pohvali, ne ižiljvava se ako je neka greška, često sa strane daje bonuse, časti ih itd.. a onda se naši još više trude.. zato njemačka ide naprijed(iako se trpa arapima) a mi propadamo i nestajemo(a sve jedno ćemo se natrpati arapima)
ti ne razumiš, ko ča i gnječ sun ne razumi, prirodu našega sukoba. 

gnječ i svi vi ostali na forumu ste konzekvencijalisti, tj podržavate kapitalizam zbog izlaznih rezultatov. jo nis popizdi upušćati se u rasprave tipa- kapitalist cijeni radnika, pa radnik lipo rodi- jer to jednostavno ni rečeno, tj to more biti tako i ne moro. 

jo zastupan deontološki pristup, to će reći da podržavan kapitalizam jer je to ispravno na ulazu. kako će to završiti, oće li firma uspiti opstati na tržištu jer doje dobre ploće ili će opstati jer izrabljuje radnike pa imo jeftiniji proizvod, to je zo me irelevantno. 

kapitalizam je dobar jer ne vrši nasilje nad nikin, i to je sve.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 00:33

Gnječ wrote:
Leviathan2 wrote:
Pinochet wrote:
Leviathan2 wrote:
ex normal wrote:

ti shvaćaš da nije problem to što ja pričam

nego je problem to što mediji, političari i crkva razmišljaju slično kao ti, vjeruju u iste stvari, da je problem to što Marić vjeruje da mora uvesti porez na nekretnine kako bi sebe financirao


zamisli da imaš ministra Marića koji kaže da porez služi za kontrolu inflacije, pa će zato ukinuti poreze na dohodak radnika i dobit tvrtki, jer nemamo inflacije

no na takvog bi odmah krenuli vilama, jer troši više nego ubire
deda, tebe vise nitko ne moze pratit u tvojim egzibicijama, ja ne kuzim sto si u stvari htjeo reci
uistinu
on gura tu tezu da je "porez za kontrolu inflacije" i "da zato RH diže poreze",  dok svi govore da su porezi za hranit uhljebe, nisam niti jednog ekonomista čuo da zagovara .. takve teorije.. jer nemaju nikakve logike :D

u ostalom, dovoljno je uključiti mozak.. digli su porez u ugostiteljstvu sa 13 na 25%.. sve je poskupilo.. od pizza, fastfoodva, do kafića , mc donaldsa, restorana . sve. gdje je tu jebena kontrola inflacije ? :D

opće je poznato da porezi - potiču inflaciju jer, logično poskupljuju cijene i podižu troškove proizvodnje i usluga, pa su cijene veće.. može se u ekstremnom slučaju porezima i obuzdati inflacija(ima tih primjera iako mi u ovu uru nepada napamet, - recimo porezima ubiješ ekonomiju pa se ništa ne kreće , nema potražnje za ničim, padaju cijene - recimo porezom na nekretnine poskupiš nekretnine - pa onda ubiješ građevinske firme, a RH izvlastiš iz domova, pa ljudi prisiljeni na bežaniju , pa nakraju svi bježe iz RH i prazni se država i sve kreće u jeftinu rasprodaju kao u Slavoniji). inače inflacija se kontrolira preko centralne banke najviše, operacijama na otvorenom tržištu, te dizanjem kamatnih stopa(poskuplješ  kredite, - manje izdanih kredita - manja količina novca u optciju, pada cijena - više kamatne stope također privlače lovu u banke što smanjuje opet lovu na tržištu i pada inflacija itd)
deda ima neku svoju matematiku i ekonomiju
neshvatljivu smrtnicima :D

kolko sam ja njega uspio skužit stvar je u 2+2 tj. država potiče potrošnju a jebeni narod štedi i ne želi trošit i time sabotira kapitaliste i ekonomiju. stvar je u glupom narodu što ne troši 25 tisuća Eura na mjesec nego samo 300Eura a ostatak štedi. jedino mi nije jasno koji ostatak narod štedi kad im je plaća 300 eura? možda se odgovor nalazi u onoj formuli koja je famoznija od Emc2 +-3dB A TO JE 2+2
ne,
un je proponent mmt-a, modern monetary theoryja, warrena moslera, mitchela, wraya...ki zapravo daju novu perspektivu za gljedanje na ekonomiju s centranin bankarsvon i državnin šoldima, a koja sadrži sve store keynesijanske boljke. oni isključivo gljedaju tok i cikluse šoldov apotpuno zanemaruju točno 50% ekonomije- dobra i usluge. to je tautološka teorija, koja kaže da šoldov imo onoliko koliko šoldov imo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 00:38

Pinochet wrote:inače inflacija se kontrolira preko centralne banke najviše, operacijama na otvorenom tržištu, te dizanjem kamatnih stopa(poskuplješ  kredite, - manje izdanih kredita - manja količina novca u optciju, pada cijena - više kamatne stope također privlače lovu u banke što smanjuje opet lovu na tržištu i pada inflacija itd)

dizanjem cijene novca, tj.kamatnih stopa se povećava inflacija

viša kamatna stopa povećava cijenu robe, cijena nekretnine koju želiš kupiti raste za novu cijenu novca, tj. podignutu stopu kamate

uz to, centralna banka isplaćuje više kamate na štednju u obveznicama u koje banke ulažu, centralna banka "tiska" veću količinu novca koja se slijeva na račune štediša, tj. povećava se novčana masa

imaš trenutno SAD koji diže kamate i raste mu inflacija

provjeri na koji teoretski model se odnosi ta tvoja tvrdnja, da nije možda na Petka i Robinsona koji na otoku razmjenjuju kokosove orahe za morske školjke
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 00:42

aben wrote:
Pinochet wrote:aben priča pizdarije, gnječ je u pravu.

ja sam osobno radio  i čuo priče o ekipe koja je radila za druge.. kada te neki kapitalist onako guzi po "hrvatski".. ono gleda te zajebat.. vjeruj mi abene, to što ti "podržavaš to"(to ste ti i trinity naglasili) uopće naši krkanski kapitalisti ne profitiraju - profitiraju kratkoročno - radnici (uključujući i mene kada sam bio kod takvih krkana) će namjerno zabušavati, neće se truditi ništa extra, a znam hrpu ljudi(ja takav nisam da naglasim) koji će još i krasti i namjerno gazdi raditi štetu, pa se često ovi na kraju čupaju za glavu..

znam hrpu domaćih firmi koji su tako poslovali godinu-dvije dana, pa su prošle sezone doslovno najebali, jer cijeli grad znaju kakvi su, nitko im ne želi raditi jer su svi čuli za njih, na kraju doslovno u tim firmama bili prisiljeni zapošljavati narkomane :D , i sličan kadar.. a prije 2-3godine se iživljavali nad ljudima sa fakultetom i IQom od 120poena, sada za iste poslove preplaćuju narkomane i bivše krimose..

i obrnuto što je gnječ rekao, kada te netko cijeni, radiš još žešće i bolje i trudiš se.
zato Hrvatska je cijela ukurcu - nije samo krivica države, nego i privatnog sektora, jer je tamo takva gamad.
a zato meni frend ode u Njemačku, i ono kaže, da se nemože načuditi odnosu njemačkih poslodavaca prema našim radnicima koji uredno obave posao.. kako ih švabo pohvali, ne ižiljvava se ako je neka greška, često sa strane daje bonuse, časti ih itd.. a onda se naši još više trude.. zato njemačka ide naprijed(iako se trpa arapima) a mi propadamo i nestajemo(a sve jedno ćemo se natrpati arapima)
ti ne razumiš, ko ča i gnječ sun ne razumi, prirodu našega sukoba. 

gnječ i svi vi ostali na forumu ste konzekvencijalisti, tj podržavate kapitalizam zbog izlaznih rezultatov. jo nis popizdi upušćati se u rasprave tipa- kapitalist cijeni radnika, pa radnik lipo rodi- jer to jednostavno ni rečeno, tj to more biti tako i ne moro. 

jo zastupan deontološki pristup, to će reći da podržavan kapitalizam jer je to ispravno na ulazu. kako će to završiti, oće li firma uspiti opstati na tržištu jer doje dobre ploće ili će opstati jer izrabljuje radnike pa imo jeftiniji proizvod, to je zo me irelevantno. 

kapitalizam je dobar jer ne vrši nasilje nad nikin, i to je sve.

ma koji kurac? kakvi konzekvencijalisti bokte? to je ona filozofija koja predika da cilj opravdava sredstva? nope. you are on the wrong path majstore fulo si ceo fudbal. po onome što si napisao da je tebi irelevantno upravo je to relevantno. i vidim upravo si ti taj koji vuče šemu cilj opravdava sredstva pod svaku cijenu jer cijena je irelevantna. boli te kurac za svih bitno da je tvoj takuin pun ko brod.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 00:51

aben wrote:
un je proponent mmt-a, modern monetary theoryja, warrena moslera, mitchela, wraya...

nisam ničiji zagovornik, ja sam pregledao statut HNBa i državne zakone po narodnim novinama koji se odnose na financijsko poslovanje, fiskalnu i monetarnu politiku, pa zbrojio i oduzeo

a tek onda išao googlati tko tvrdi slične stvari, pa naišao na taj MMT ali i brojne druge smjerove, najviše ih ima u Italiji, no nema smisla linkati materijale na talijanskom koje nitko ne razumije

ti liknaš blogove, galta i strašilo

ja ti dam referencu na izjave engleske i njemačke centralne banke, ecb-a

tko je u pravu, Galt, ili BOE, BUBA, ECB?

keyensianizam, Friedmanov monetarizam, teorija Austrijske škole... sve se temelje tipu ekonomije kad su zemlje koristile zlatni standard, znači da se ne mogu primjeniti na današnji fiat sustav, isto kao što nema smisla primjenivati ekonomske modele koji su vrijedili u doba feudalizma na današnji sustav
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 07:40

Gnječ wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:aben priča pizdarije, gnječ je u pravu.

ja sam osobno radio  i čuo priče o ekipe koja je radila za druge.. kada te neki kapitalist onako guzi po "hrvatski".. ono gleda te zajebat.. vjeruj mi abene, to što ti "podržavaš to"(to ste ti i trinity naglasili) uopće naši krkanski kapitalisti ne profitiraju - profitiraju kratkoročno - radnici (uključujući i mene kada sam bio kod takvih krkana) će namjerno zabušavati, neće se truditi ništa extra, a znam hrpu ljudi(ja takav nisam da naglasim) koji će još i krasti i namjerno gazdi raditi štetu, pa se često ovi na kraju čupaju za glavu..

znam hrpu domaćih firmi koji su tako poslovali godinu-dvije dana, pa su prošle sezone doslovno najebali, jer cijeli grad znaju kakvi su, nitko im ne želi raditi jer su svi čuli za njih, na kraju doslovno u tim firmama bili prisiljeni zapošljavati narkomane :D , i sličan kadar.. a prije 2-3godine se iživljavali nad ljudima sa fakultetom i IQom od 120poena, sada za iste poslove preplaćuju narkomane i bivše krimose..

i obrnuto što je gnječ rekao, kada te netko cijeni, radiš još žešće i bolje i trudiš se.
zato Hrvatska je cijela ukurcu - nije samo krivica države, nego i privatnog sektora, jer je tamo takva gamad.
a zato meni frend ode u Njemačku, i ono kaže, da se nemože načuditi odnosu njemačkih poslodavaca prema našim radnicima koji uredno obave posao.. kako ih švabo pohvali, ne ižiljvava se ako je neka greška, često sa strane daje bonuse, časti ih itd.. a onda se naši još više trude.. zato njemačka ide naprijed(iako se trpa arapima) a mi propadamo i nestajemo(a sve jedno ćemo se natrpati arapima)
ti ne razumiš, ko ča i gnječ sun ne razumi, prirodu našega sukoba. 

gnječ i svi vi ostali na forumu ste konzekvencijalisti, tj podržavate kapitalizam zbog izlaznih rezultatov. jo nis popizdi upušćati se u rasprave tipa- kapitalist cijeni radnika, pa radnik lipo rodi- jer to jednostavno ni rečeno, tj to more biti tako i ne moro. 

jo zastupan deontološki pristup, to će reći da podržavan kapitalizam jer je to ispravno na ulazu. kako će to završiti, oće li firma uspiti opstati na tržištu jer doje dobre ploće ili će opstati jer izrabljuje radnike pa imo jeftiniji proizvod, to je zo me irelevantno. 

kapitalizam je dobar jer ne vrši nasilje nad nikin, i to je sve.

ma koji kurac? kakvi konzekvencijalisti bokte? to je ona filozofija koja predika da cilj opravdava sredstva? nope. you are on the wrong path majstore fulo si ceo fudbal. po onome što si napisao da je tebi irelevantno upravo je to relevantno. i vidim upravo si ti taj koji vuče šemu cilj opravdava sredstva pod svaku cijenu jer cijena je irelevantna. boli te kurac za svih bitno da je tvoj takuin pun ko brod.
ne, ne. 
ti si konzekvencijalist zoto ča podržavaš kapitalizam u kin je moguće i izvjesno da osoba s više kapitala, ako želi zadržati svoj kapital pa čak i uvećati ga, moro dobro paziti da su sredstva za postizanje toga cilja ( radnici) zadovoljena. a deontolozi podržavaju kapitalizam jer u njin nemo prisile, osim one objektivne, pa nam tako ne smeto da kapitalist ploti sredstva za uvećavanje svog kapitala ful mižerasto, ako je to u stanju učiniti, napr u situaciji di radne snoge imo masu, jer to ni nasilje od strone njega nego od objektivne stvarnosti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 07:48

ex normal wrote:
aben wrote:
un je proponent mmt-a, modern monetary theoryja, warrena moslera, mitchela, wraya...

nisam ničiji zagovornik, ja sam pregledao statut HNBa i državne zakone po narodnim novinama koji se odnose na financijsko poslovanje, fiskalnu i monetarnu politiku, pa zbrojio i oduzeo

a tek onda išao googlati tko tvrdi slične stvari, pa naišao na taj MMT ali i brojne druge smjerove, najviše ih ima u Italiji, no nema smisla linkati materijale na talijanskom koje nitko ne razumije

ti liknaš blogove, galta i strašilo

ja ti dam referencu na izjave engleske i njemačke centralne banke, ecb-a

tko je u pravu, Galt, ili BOE, BUBA, ECB?

keyensianizam, Friedmanov monetarizam, teorija Austrijske škole... sve se temelje tipu ekonomije kad su zemlje koristile zlatni standard, znači da se ne mogu primjeniti na današnji fiat sustav, isto kao što nema smisla primjenivati ekonomske modele koji su vrijedili u doba feudalizma na današnji sustav
i čekoj, 
ti stvarno misliš da je kritika današnjeg sustava, i kritika pogleda na mmt sustav sastavljena od ljudi ki ne znaju zbrajati u skupu cijelih brojeva i ne razumu na ča misliš kad rečeš double bookkeeping?

i ako ti jo sa priznun da je magično monetarno stablo, unatoč svin manjkavostima, nojbolji opis stvarnosti, i ako ti rečin da je to fašizam jer želin slobodno bankarstvo koje je nužno bolje jer je privatno, 
koga ćeš mi unda linkati?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 8 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum