ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Page 6 of 19 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Leviathan2 17/9/2017, 10:37

maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Haha, a sto bi da sam Bosanka i glava tvrda :-P
ponudio bi te cevapima :D
Domisljato :-D 
No, nisam..morao bi nove taktike smislit ;@
iii, romanticna vecerica uz svijece u kabini od  krana  kod mene na bausteli, pogled otkida,
Jooj, bolje u kontejneru, pai u iskopane temelje gledali..bojim se visine B-/
ma nema straha, malo nelagodno bi ti bilo prvih 5 min, poslije bi uzivala

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by kic 17/9/2017, 10:37


covo procijenio da na trzistu mladih ima vecu sansu kod onih bez mirovine nego kod onih s mirovinom..

deda neoliberal..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by L'âme 17/9/2017, 10:38

Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
pa iskustvo nego sto
a i sto bi ja sa studenticom, em mi se neda glumit mladica pa bi si morao mjenjat mir koji sam si uspostavio  em nisam zanimljiv takvima kao baustelac, em sam jednu odskolovao nekad davno
Razborit si i mudar, levi..neki se iracionalno polakome pa eto problema...:-))
ma ajde, ljudi se precjenjuju, dice jedna curka od 20 godina da se nakaci na podrtinu kao sto sam ja, ta il je luda il je nasla interes, a posto ja izgledam ko klosar, takve situacije su srecom po mene iskljucene
Hahagaha, rijesio se ti problema unaprijed :-D 
Makar ima raznih perverznjaka :-}
a to istina ziva, ma u stvari velik dio njih nisu perverzni nego ih ebe ego, ono, ja muskarcina i to, te zal za mladim danima
kad ostanu bez zelja kao ja onda ce biti dovoljno zreli
Eh, levi moj...neki nikad ne odrastu...muskarci i zene..

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Leviathan2 17/9/2017, 10:38

kic wrote:
covo procijenio da na trzistu mladih ima vecu sansu kod onih bez mirovine nego kod onih s mirovinom..

deda neoliberal..
ajukurac LOL

_________________
Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Guest 17/9/2017, 10:39

zasto bi zalio za mladjim danima??Pribavis mlatku primjerenu 25-30 i sibaj...Kako ja,drzis se fit i kondicije,zdravog nacina zivota,bez cigareta i alkohola svaki dan preplivas 2 km bazena..i jebate,kako mlade ispustaju dusu za nepovjerovati..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Leviathan2 17/9/2017, 10:40

maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Razborit si i mudar, levi..neki se iracionalno polakome pa eto problema...:-))
ma ajde, ljudi se precjenjuju, dice jedna curka od 20 godina da se nakaci na podrtinu kao sto sam ja, ta il je luda il je nasla interes, a posto ja izgledam ko klosar, takve situacije su srecom po mene iskljucene
Hahagaha, rijesio se ti problema unaprijed :-D 
Makar ima raznih perverznjaka :-}
a to istina ziva, ma u stvari velik dio njih nisu perverzni nego ih ebe ego, ono, ja muskarcina i to, te zal za mladim danima
kad ostanu bez zelja kao ja onda ce biti dovoljno zreli
Eh, levi moj...neki nikad ne odrastu...muskarci i zene..
znam, neke to drzi u zivotu
ja sam inace opicen na malo drugaciji nacin, mene izazovi drze u zivotu, zov obzora ili kreiranje neceg sto drugima ne pada na pamet

_________________
Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by L'âme 17/9/2017, 10:40

kic wrote:
covo procijenio da na ttzvrzistu mladih ima vecu sansu kod onih bez mirovine nego kod onih s mirovinom..

deda neoliberal..
:-D 
Prilagodio se, kaze se

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by darth_vader 17/9/2017, 10:41

pismejker wrote:ihhhh..koliko bi i mladjih balkanki prihvatilo ovo da moze ispasti incognito...cuclale bi one jos didinu kozicu omlohavljelu...Pemzije je Pemzija... lol!

Jesi ti svjestan koliko si zapravo degutantan, neduhovit, svašta nešto... :facepalm
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Guest 17/9/2017, 10:41

A ovo prodavanje za sto bolju cijenu,poznato vec na balkanu...nećkenje,nećkanje,samo pazi,da nitko ne sazna..mama bi me ubila..vjerujem da ovaj oglas prati 80% mladih cura i smislja kako prigrabiti dedinu Pemziju,a da se ne sazna..balkanska posla.,, lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by L'âme 17/9/2017, 10:42

Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
ma ajde, ljudi se precjenjuju, dice jedna curka od 20 godina da se nakaci na podrtinu kao sto sam ja, ta il je luda il je nasla interes, a posto ja izgledam ko klosar, takve situacije su srecom po mene iskljucene
Hahagaha, rijesio se ti problema unaprijed :-D 
Makar ima raznih perverznjaka :-}
a to istina ziva, ma u stvari velik dio njih nisu perverzni nego ih ebe ego, ono, ja muskarcina i to, te zal za mladim danima
kad ostanu bez zelja kao ja onda ce biti dovoljno zreli
Eh, levi moj...neki nikad ne odrastu...muskarci i zene..
znam, neke to drzi u zivotu
ja sam inace opicen na malo drugaciji nacin, mene izazovi drze u zivotu, zov obzora ili kreiranje neceg sto drugima ne pada na pamet
Da, u pravu si..drzi ih u zivotu.
Svatko treba neku motivaciju.
Ti si spoznao sebe i trazis srecu unutra.
:-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Guest 17/9/2017, 10:43

jasambrend wrote:
pismejker wrote:ihhhh..koliko bi i mladjih balkanki prihvatilo ovo da moze ispasti incognito...cuclale bi one jos didinu kozicu omlohavljelu...Pemzije je Pemzija... lol!

Jesi ti svjestan koliko si zapravo degutantan, neduhovit, svašta nešto... :facepalm

Naravno,.zato sto opisujem ono sto se dogadja,prilicno prikriveno,ali cesto...To sto ti nemas zeludac da prihvatis realu je samo neka druga prica...
Pricamo o reali,ne bajkovitim lijepim pricama...Pitanje je samo visine financijske nadoknade,na koju netko pristaje.. :cleanteeth all is business
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by veber 17/9/2017, 10:43

jasambrend wrote:Jesi ti svjestan koliko si zapravo degutantan, neduhovit, svašta nešto... :facepalm
nemoj tako o našem snajperistu, manageru u audiju te na kraju s NKV studentu na KV. nije to lako, čovjek se zamorio.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by darth_vader 17/9/2017, 10:45

maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Eto sad...ispade crveni najhrabriji 8-)
nikad ne znas sa mnom, klepnem te toljagom i odvucem u pleme,
poslije te  nebi ni puskom mogli potjerat nazad affraid
Aha, shvacam, ono je bio samo blef..hard to get :-D 
Nemoj po glavi, pls ;~~
a ebiga, bolje po glavi nego po nogi :D
ipak smo mi iz plemena malo prakticniji, kad udvaramo ocekujemo da zenska padne na prvu, zato sluzi toljaga :D
Haha, a sto bi da sam Bosanka i glava tvrda :-P

Ej, bona... oš košpice?


Last edited by jasambrend on 17/9/2017, 10:51; edited 1 time in total
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Leviathan2 17/9/2017, 10:45

pismejker wrote:zasto bi zalio za mladjim danima??Pribavis mlatku primjerenu 25-30 i sibaj...Kako ja,drzis se fit i kondicije,zdravog nacina zivota,bez cigareta i alkohola svaki dan preplivas 2 km bazena..i jebate,kako mlade ispustaju dusu za nepovjerovati..
zas, ja sam fit ovako onako, mogu pretrcat ful sprintom 10 km, mogu napravit salto iz mjesta unazad il unaprijed, mogu napravit spagu u stojecem stavu, pusim ko turak, istina da ne pijem, jako rjetko, i boli me kuratz i za mlatke i za starke,  jednostavno mir, da me nitko ne ometa u mojim mislima , nije problem neku mlatku ostavit izmozdenu na krevetu, nego je problem sto bi joj se to dopalo pa nemas vise mira od nje

_________________
Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Guest 17/9/2017, 10:46

veber wrote:
jasambrend wrote:Jesi ti svjestan koliko si zapravo degutantan, neduhovit, svašta nešto... :facepalm
nemoj tako o našem snajperistu, manageru u audiju te na kraju s NKV studentu na KV. nije to lako, čovjek se zamorio.

Ajd,ajd,Weberu,tamo kod crvenkastog,na dopunsku nastavu,inace ti nis od odlaska van..prejebena je komkurencija,Pakše i Indijci ,puno jači nego mislis.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Guest 17/9/2017, 10:49

Leviathan2 wrote:
pismejker wrote:zasto bi zalio za mladjim danima??Pribavis mlatku primjerenu 25-30 i sibaj...Kako ja,drzis se fit i kondicije,zdravog nacina zivota,bez cigareta i alkohola svaki dan preplivas 2 km bazena..i jebate,kako mlade ispustaju dusu za nepovjerovati..
zas, ja sam fit ovako onako, mogu pretrcat ful sprintom 10 km, mogu napravit salto iz mjesta unazad il unaprijed, mogu napravit spagu u stojecem stavu, pusim ko turak, istina da ne pijem, jako rjetko, i boli me kuratz i za mlatke i za starke,  jednostavno mir, da me nitko ne ometa u mojim mislima , nije problem neku mlatku ostavit izmozdenu na krevetu, nego je problem sto bi joj se to dopalo pa nemas vise mira od nje
tu si upravu..no gradiras zadovoljstvo kojim ces je pocastiti...mda..treba biti dobar takticar.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by veber 17/9/2017, 10:50

pismejker wrote:
veber wrote:
jasambrend wrote:Jesi ti svjestan koliko si zapravo degutantan, neduhovit, svašta nešto... :facepalm
nemoj tako o našem snajperistu, manageru u audiju te na kraju s NKV studentu na KV. nije to lako, čovjek se zamorio.

Ajd,ajd,Weberu,tamo kod crvenkastog,na dopunsku nastavu,inace ti nis od odlaska van..prejebena je komkurencija,Pakše i Indijci ,puno jači nego mislis.. :cleanteeth
"manageru" za razliku od tebe ja itekako znam programirat. crveni ti je uzor jer je srbenda kao i ti, pa po defaultu ste si bliski.
činjenica je ta da ti nemaš pojma, da si nkv radnik i da bezočno lažeš.

di ti je ru(j)ka?

manageru koji ideš na bauštelu busom.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Leviathan2 17/9/2017, 10:50

maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Leviathan2 wrote:
maggie13 wrote:
Hahagaha, rijesio se ti problema unaprijed :-D 
Makar ima raznih perverznjaka :-}
a to istina ziva, ma u stvari velik dio njih nisu perverzni nego ih ebe ego, ono, ja muskarcina i to, te zal za mladim danima
kad ostanu bez zelja kao ja onda ce biti dovoljno zreli
Eh, levi moj...neki nikad ne odrastu...muskarci i zene..
znam, neke to drzi u zivotu
ja sam inace opicen na malo drugaciji nacin, mene izazovi drze u zivotu, zov obzora ili kreiranje neceg sto drugima ne pada na pamet
Da, u pravu si..drzi ih u zivotu.
Svatko treba neku motivaciju.
Ti si spoznao sebe i trazis srecu unutra.
:-)
ma mene vise raduju male stvari, evo limun mi opet procvjetao, pa ja bio sretniji od onog koji je dobio na lotu
poceo radit hobit kucu, zemunicu po naski, pa odmah mi palo da mi mogao napravit i kameni most s lukovima, pa na to da bi mogao i vodenicu renovirat,  luda masta radi svasta pa sam jos dosao na ideju da napravim slikarski atelje u zraku
obeco sam norki kad bude gotovo da cu stavit slike :D
sad mi se mota jos ideja da uredim i pecinu koja se nalazi 1 km dalje,

_________________
Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by kic 17/9/2017, 10:54

jasambrend wrote:Jesi ti svjestan koliko si zapravo degutantan, neduhovit, svašta nešto... :facepalm

najteze je biti svjestan sebe pogotovo kad ovaj svaki dan iznova gradi kulu lazi pa je rusi..

meni je najbolje kod ovih internet manijaka sto je njima u stvari svima komforno u zivotu, jedu topla jela, na suhom su, cistom, netko se za njih brine 100% i tako, fora im je, malo su skrseni emocionalno ali jel..

jedan od vjecnih stereotipa o beskucnicima-genijalcima bas ima temelja zato sto zive u direktnom dodiru sa zivotom, bez komfora, ima ona knjiga jednog naseg diplomiranog ekonomista koji je zivio na ulici par godina kao primjer tog prodora cistog uma..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Guest 17/9/2017, 10:58

veber wrote:
pismejker wrote:
veber wrote:
jasambrend wrote:Jesi ti svjestan koliko si zapravo degutantan, neduhovit, svašta nešto... :facepalm
nemoj tako o našem snajperistu, manageru u audiju te na kraju s NKV studentu na KV. nije to lako, čovjek se zamorio.

Ajd,ajd,Weberu,tamo kod crvenkastog,na dopunsku nastavu,inace ti nis od odlaska van..prejebena je komkurencija,Pakše i Indijci ,puno jači nego mislis.. :cleanteeth
"manageru" za razliku od tebe ja itekako znam programirat. crveni ti je uzor jer je srbenda kao i ti, pa po defaultu ste si bliski.
činjenica je ta da ti nemaš pojma, da si nkv radnik i da bezočno lažeš.

di ti je ru(j)ka?

manageru koji ideš na bauštelu busom.

Pa jan ikad nisam niti rekao da znam nesto programirati.niti me to zanima..malo sam se poigravao qbasicom,kad startah sa kompovima..i to je to..

Crvenkasti..Pa davno sam rekao da je pored Longija jedan od zescih umova,koji uglavnom se sprdaju na vlastiti racun,dakle nisu zesci kompleksasi,a drugi ih smatraju,dakle od Čardako-bojne,glupima,iako im je IQ za uduplo nego njima...lajkam pametne i ucene ljude i respektiram,bez obzira na nacionalnuz pripadnost..eto,pogledaj i vidi,kako normalni ljudi i srbi ovdje sasvim pristojno koegzistiraju bez zabadanja noseva u privatni zivot..vrlo pristojna skupina..

cinjenica jest da si ti vrlo teski kompleksas,koji je zamislio da je tri koplja vise,nego sto u reali vrijedi...ne mos podnijeti da je ntko bolji,inteligentniji i kulturniji od tebe,a tu te nije tesko prejebati nimalo....

naucim ja tebe pravom poslu,no nisi taj IQ nivo..nio si nekreativnog programera,koji svakako treba ideju odozgora...
Zato i kazem da odes crvenkastom na dopunske sate,inace nema ti van ici,osim ako ne zelis da te uposlim na montazi branika u Audiju..to mogu kad pozelim..etoc... :chiefi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by veber 17/9/2017, 11:04

pismejker wrote:
veber wrote:
pismejker wrote:
veber wrote:
jasambrend wrote:Jesi ti svjestan koliko si zapravo degutantan, neduhovit, svašta nešto... :facepalm
nemoj tako o našem snajperistu, manageru u audiju te na kraju s NKV studentu na KV. nije to lako, čovjek se zamorio.

Ajd,ajd,Weberu,tamo kod crvenkastog,na dopunsku nastavu,inace ti nis od odlaska van..prejebena je komkurencija,Pakše i Indijci ,puno jači nego mislis.. :cleanteeth
"manageru" za razliku od tebe ja itekako znam programirat. crveni ti je uzor jer je srbenda kao i ti, pa po defaultu ste si bliski.
činjenica je ta da ti nemaš pojma, da si nkv radnik i da bezočno lažeš.

di ti je ru(j)ka?

manageru koji ideš na bauštelu busom.

Pa jan ikad nisam niti rekao da znam nesto programirati.niti me to zanima..malo sam se poigravao qbasicom,kad startah sa kompovima..i to je to..

Crvenkasti..Pa davno sam rekao da je pored Longija jedan od zescih umova,koji uglavnom se sprdaju na vlastiti racun,dakle nisu zesci kompleksasi,a drugi ih smatraju,dakle od Čardako-bojne,glupima,iako im je IQ za uduplo nego njima...lajkam pametne i ucene ljude i respektiram,bez obzira na nacionalnuz pripadnost..eto,pogledaj i vidi,kako normalni ljudi i srbi ovdje sasvim pristojno koegzistiraju bez zabadanja noseva u privatni zivot..vrlo pristojna skupina..

cinjenica jest da si ti vrlo teski kompleksas,koji je zamislio da je tri koplja vise,nego sto u reali vrijedi...ne mos podnijeti da je ntko bolji,inteligentniji i kulturniji od tebe,a tu te nije tesko prejebati nimalo....

naucim ja tebe pravom poslu,no nisi taj IQ nivo..nio si nekreativnog programera,koji svakako treba ideju odozgora...
Zato i kazem da odes crvenkastom na dopunske sate,inace nema ti van ici,osim ako ne zelis da te uposlim na montazi branika u Audiju..to mogu kad pozelim..etoc... :chiefi
i?
pao si na tečaju za mješalicu.
crveni je inteligentan, za razliku od tebe. on je elektroničar koji i dalje ne zna programirat.

ti si jadan kv šljaker ali ako želiš mogu ti pomoć kako bi naučio upaliti mješalicu.
što se tiče branika, nedavno sam isprogramirao 20 robota za novi smart i smart brabus. lakiranje. nemoj meni bauštelče spikat o programiranju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene - Page 6 Empty Re: Tražim ženu bez mirovine da se uda za mene

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 19 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum