ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egoisti su logično ateisti ;)

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 08:58

aben wrote:
možda me vako svatiš, ako me pitoš jes li poi hamburger, jo ću ti odgovoriti- apsolutno.

Ne budi neozbiljan, pa to je opravdano samo kao kolokvijalni govor. :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 09:00

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Ovdje si apsolutno u krivu jer je naravno moguće teorijski pretpostaviti apsolutno sve. 
Druga je priča što teorijske pretpostavke ne moraju imati apsolutno nikakve veze sa praksom.
Mark my words. :)
ali ne i tako da ne upadeš u kaontradikciju. pa pokušaj, jebemu.

Sad mijenjaš pravila igre, jer ovdje nisi spomenuo nikakve kontradikcije.
Uostalom, upravo sam ja napisao kako teorija ne mora imati nikakve veze s praksom, a to se događa upravo kada upadamo u kontradikcije koje ionako realno ne postoje. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 09:01

aben wrote:
možda me vako svatiš, ako me pitoš jes li poi hamburger, jo ću ti odgovoriti- apsolutno.

onda si poi i govno jer u apsolutu hamburgera je i njegov ostatak nakon probave
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 09:56

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
nis reko sa je empatija uzrok altruizma, nego preduvjet.
jednostavno nemo altruizma, tog oblika sebičnog ponašanja, bez empatije.

Spoetljao si se. Ako nema altruizma bez empatije onda empatija nije samo preduvjet altruizma nego i uzrok. Oba su pojma na taj način u jasnoj kauzalnoj vezi.

aben wrote:ne zun ča točno želiš da objosnin, evolucija nan je većini osigurala empatiju, u slučaju da nan je vepar odgrizo jojo, ne ćemo imati dice a još uvik moremo biti empatični. jednako ko ča nan boja kože služi za kopiranje gena, ako nemomo dice, još uvika imomo bolju kože.

Sa ovim primjerom opet povrđuješ moju poantu. :)
Da postoje ponašanja i fenomeni koja nisu evolucijski opravdana na način da nam osiguravaju prenošenje gena u budućnost. Jednostavno postoje zato jer prenošenje gena ne igra nikakvu ulogu u njihovom postojanju nego je riječ o intrizičnim fenomenima kada su ljudi u pitanju. Možeš to slobodno promatrati i kao neku vrstu atavizma, ali tako je kako je.
znoči, ti biš reko da je uzrok ča si uvati ribu jer si pošo loviti? ok.



empatija je čitanje tujih osjećaja. ako imoš tu mogućnost, izračun ponašanka ti more biti preciznijo. ono ča se iz toga razvija, ili ne razvija, je altruizam, koji više ne moro imati veze s genima- ali u daleko prevaladavajućen dijelu ima.

ovo sun napiso, dakle da altruizam više nemoro imati veze s genima, odnosno da je evolucijski nebitan. za ča točno želiš primjer? 


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 10:12

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
možda me vako svatiš, ako me pitoš jes li poi hamburger, jo ću ti odgovoriti- apsolutno.

Ne budi neozbiljan, pa to je opravdano samo kao kolokvijalni govor. :)
bez pokušaja da buden, 
riječ je o apsolutnim logičkin nužnostima, 

ljudi često zatvaraju oči nad apsolutima koji nan daju pojmovi, ako sun jo pametniji otebe, unda je apsolutno da si ti gluplji omene. ako se sebičnost definira ko djelovanje zbog sebe, unda je svako namjerno djelovanje apsolutno sebično. to ča mi ponašanjima dodati još pridjeva vode ni bitno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 10:14

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Ovdje si apsolutno u krivu jer je naravno moguće teorijski pretpostaviti apsolutno sve. 
Druga je priča što teorijske pretpostavke ne moraju imati apsolutno nikakve veze sa praksom.
Mark my words. :)
ali ne i tako da ne upadeš u kaontradikciju. pa pokušaj, jebemu.

Sad mijenjaš pravila igre, jer ovdje nisi spomenuo nikakve kontradikcije.
Uostalom, upravo sam ja napisao kako teorija ne mora imati nikakve veze s praksom, a to se događa upravo kada upadamo u kontradikcije koje ionako realno ne postoje. :)
reko sun:

"ako bismo pretpostavili da je moguće da bude nesretan jer pomože, unda smo upali u kontradiktornost, jer kako more biti dobar, a nesritan zbog pomaganja? un ki je nesritan zbog tuje sriće ni dobar."

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 10:18

metilda wrote:
aben wrote:
možda me vako svatiš, ako me pitoš jes li poi hamburger, jo ću ti odgovoriti- apsolutno.

onda si poi i govno jer u apsolutu hamburgera je i njegov ostatak nakon probave
to smo rišili, nis reko apsolutno celi hamburger, nego apsolutno poi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 10:23

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
možda me vako svatiš, ako me pitoš jes li poi hamburger, jo ću ti odgovoriti- apsolutno.

onda si poi i govno jer u apsolutu hamburgera je i njegov ostatak nakon probave
to smo rišili, nis reko apsolutno celi hamburger, nego apsolutno poi.

nismo rišili.. ako si apsolutno poi onda si poi i govno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 10:34

aben wrote:
to smo rišili, nis reko apsolutno celi hamburger, nego apsolutno poi.

Ma nisi apsolutno poi nego samo poi. :)
Pusti kolokvijalu i žargon na stranu. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 10:39

aben wrote:
reko sun:

"ako bismo pretpostavili da je moguće da bude nesretan jer pomože, unda smo upali u kontradiktornost, jer kako more biti dobar, a nesritan zbog pomaganja? un ki je nesritan zbog tuje sriće ni dobar."

Što je to dobro? :)
Ovdje bi lako mogao upasti u kontradikciju, jer pomaže, to ne znači nužno da nije dobar, nego samo da je nesretan. Čovjek može pomagati svakakve ljude i svakakve pojave zato jer je iz nekog razloga prisiljen na to pa je ponekad sasvim legitimno biti i nesretan zbog toga. 
Dakle, opet kolokvijala. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 10:42

Mene ste uspjeli zbuniti s rječju apsolutno. Što ona u svojoj definiciji sadrži?
Mjeru, količinu ili samo pojavnost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 10:44

aben wrote:

ljudi često zatvaraju oči nad apsolutima koji nan daju pojmovi, ako sun jo pametniji otebe, unda je apsolutno da si ti gluplji omene. ako se sebičnost definira ko djelovanje zbog sebe, unda je svako namjerno djelovanje apsolutno sebično. to ča mi ponašanjima dodati još pridjeva vode ni bitno.

Ma gle, čovjek je čudan mix svega i svačega i za vrlo malo obilježja koji ga se tiču se može logički opravdano reći da je apsolutan. :)
Apsolutno je cijeli svoj život jedino ljudsko biće i to ako isključimo mogućnost reinkarnacije po kojoj se može iznova roditi kao neka životinjica, biljčica ili nešto slično i još vrlo malo izvan te domene.
Ali apsolutno sebičan sigurno nije, jer takav fenomen kod ljudi apsolutno ne postoji.
Uostalom, ne koristi ga niti psihologija, bihejvorizam, niti neuro i slične znanosti i to nije bez razloga. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 10:47

aben wrote:
znoči, ti biš reko da je uzrok ča si uvati ribu jer si pošo loviti? ok.

Pa gle, ako je ne kreneš lovit nećeš je ni ulovit, makar je moguće da će ti sama pasti u krilo, ali tada je nisi ulovio, sama ti je pala u krilo. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 10:50

mate wrote:Mene ste uspjeli zbuniti s rječju apsolutno. Što ona u svojoj definiciji sadrži?
Mjeru, količinu ili samo pojavnost.

aben je upotrijebio riječ "apsolutno" u kolokvijalnom smislu... dakle sasvim bezpredmetno... apsolut ima puno definicija, ovisno od filozofa do filozofa.... recimo da je njegovoj definiciji najbliži Fichte.. daklem aben je poi govno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 10:50

aben wrote:

ovo sun napiso, dakle da altruizam više nemoro imati veze s genima, odnosno da je evolucijski nebitan. za ča točno želiš primjer? 

Pa za početak bi mogao navesti primjer pojavnosti kod ljudi koji nemaju veze sa (ljudskim) genima. :) Pa tako i altruizam.
Baš sve kad su ljudi u pitanju ima veze sa ljudskim genima. :)
Pinker odnosno istraživanja na koja se on u Praznoj ploči poziva, kažu da je utjecaj gena u prosjeku oko 40%. No, svejedno se ipak taj utjecaj odnosi na sve pojavnosti kod ljudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 11:20

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
možda me vako svatiš, ako me pitoš jes li poi hamburger, jo ću ti odgovoriti- apsolutno.

onda si poi i govno jer u apsolutu hamburgera je i njegov ostatak nakon probave
to smo rišili, nis reko apsolutno celi hamburger, nego apsolutno poi.

nismo rišili.. ako si apsolutno poi onda si poi i govno
ne slijedi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 11:23

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
to smo rišili, nis reko apsolutno celi hamburger, nego apsolutno poi.

Ma nisi apsolutno poi nego samo poi. :)
Pusti kolokvijalu i žargon na stranu. :)
ni žargon, 
apsolutan služi da izključi sve ostale mogućnosti, ako sun reko da smo apsolutno sebični, tj da je svaka najmjerna akcija sebična, unda to znoči da nijedna namjerna akcija ni nesebična.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 11:23

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
reko sun:

"ako bismo pretpostavili da je moguće da bude nesretan jer pomože, unda smo upali u kontradiktornost, jer kako more biti dobar, a nesritan zbog pomaganja? un ki je nesritan zbog tuje sriće ni dobar."

Što je to dobro? :)
Ovdje bi lako mogao upasti u kontradikciju, jer pomaže, to ne znači nužno da nije dobar, nego samo da je nesretan. Čovjek može pomagati svakakve ljude i svakakve pojave zato jer je iz nekog razloga prisiljen na to pa je ponekad sasvim legitimno biti i nesretan zbog toga. 
Dakle, opet kolokvijala. :)
čekoj, jes li premini pravila igre ili nis?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 11:29

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:

ljudi često zatvaraju oči nad apsolutima koji nan daju pojmovi, ako sun jo pametniji otebe, unda je apsolutno da si ti gluplji omene. ako se sebičnost definira ko djelovanje zbog sebe, unda je svako namjerno djelovanje apsolutno sebično. to ča mi ponašanjima dodati još pridjeva vode ni bitno.

Ma gle, čovjek je čudan mix svega i svačega i za vrlo malo obilježja koji ga se tiču se može logički opravdano reći da je apsolutan. :)
Apsolutno je cijeli svoj život jedino ljudsko biće i to ako isključimo mogućnost reinkarnacije po kojoj se može iznova roditi kao neka životinjica, biljčica ili nešto slično i još vrlo malo izvan te domene.
Ali apsolutno sebičan sigurno nije, jer takav fenomen kod ljudi apsolutno ne postoji.
Uostalom, ne koristi ga niti psihologija, bihejvorizam, niti neuro i slične znanosti i to nije bez razloga. :)
ne zun zoč se škivoš riči apsolutno, 
ni poanta u stvarnosti, nego u jezičnoj reprezentaciji. čovikovo namjerno djelovanje je definicijsko nužno sebično. apsolutno sebično.
ali, to je non issue, ono ča navedena područja zanimo nešto je više od te obične konstatacije, ali ne tribo zaburaviti da imo loše konotacije, da na. neki nepoznati nočin baca loše svitlo na ljude.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by aben 24/8/2017, 11:29

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:

ljudi često zatvaraju oči nad apsolutima koji nan daju pojmovi, ako sun jo pametniji otebe, unda je apsolutno da si ti gluplji omene. ako se sebičnost definira ko djelovanje zbog sebe, unda je svako namjerno djelovanje apsolutno sebično. to ča mi ponašanjima dodati još pridjeva vode ni bitno.

Ma gle, čovjek je čudan mix svega i svačega i za vrlo malo obilježja koji ga se tiču se može logički opravdano reći da je apsolutan. :)
Apsolutno je cijeli svoj život jedino ljudsko biće i to ako isključimo mogućnost reinkarnacije po kojoj se može iznova roditi kao neka životinjica, biljčica ili nešto slično i još vrlo malo izvan te domene.
Ali apsolutno sebičan sigurno nije, jer takav fenomen kod ljudi apsolutno ne postoji.
Uostalom, ne koristi ga niti psihologija, bihejvorizam, niti neuro i slične znanosti i to nije bez razloga. :)
ne zun zoč se škivoš riči apsolutno, 
ni poanta u stvarnosti, nego u jezičnoj reprezentaciji. čovikovo namjerno djelovanje je definicijsko nužno sebično. apsolutno sebično.
ali, to je non issue, ono ča navedena područja zanimo nešto je više od te obične konstatacije, ali ne tribo zaburaviti da imo loše konotacije, da na. neki nepoznati nočin baca loše svitlo na ljude.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Guest 24/8/2017, 11:30

aben wrote:ako sun reko da smo apsolutno sebični, tj da je svaka najmjerna akcija sebična, unda to znoči da nijedna namjerna akcija ni nesebična.

Nijedna ipak nije apsolutno sebična ili nesebična, jer tako nešto ljudima nije niti moguće. :)
Dakle, može biti samo pretežito sebična ili nesebična.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Egoisti su logično ateisti ;) - Page 6 Empty Re: Egoisti su logično ateisti ;)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum