ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:13

bolje da se i to dalo Srbedžiji, brodicu sad ima, čas posla vamo tamo

Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:13

Noor wrote:
kic wrote:
debotoijusto wrote:Uspostavom jugoslavenske vlasti 1947 godine i Crljenica napušta vilu, koja sukladno "običajima" toga vremena, prelazi u državno vlasništvo i

ovo što Plenka radi deal s Crkvom je čisto mazanje, ali ovdje je nastao kurcšlus, vratiti nasljednicima vilu, uostalom koliko dođe održavanje te zgrade? mislim sad je nikakva, ali inače bo..
ima li ih? ako da, ne razumijem zašto nisu predali zahtjev za povrat imovine?
inače, prekrasno zdanje i sve oko njega...

ima ih no mnogi niti neznaju da imaju pravo na povrat imovine ili  njihovi potomci još manje raštrkani po svijetu. ali ono što čini hrvatsko pravosuđe leglom opačina i kriminala je i ovaj detalj da kad bude neka sudska rasprava oko nekog zemljišta prvotni vlasnik se ne poziva na raspravu jer nikada ne dobije pismo sa suda nego sud jednostavno na oglasnu ploču u sudu začavla obavjest !!! da se taj i taj stvarni vlasnik poziva tog i tog dana na ročište u roku od 15 dana. ako se ne pojvi znači da je odustao od povrata imovine. e sad kako će netko tko živi recimo u Australiji vidjet taj oglas u nekom jebenom rvackom sudu na oglasnoj ploči??? nikako.  to čardak rvacko pravosuđe radi masovno i imam masu dokaza za to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:16

Gnječ wrote:
Noor wrote:
kic wrote:
debotoijusto wrote:Uspostavom jugoslavenske vlasti 1947 godine i Crljenica napušta vilu, koja sukladno "običajima" toga vremena, prelazi u državno vlasništvo i

ovo što Plenka radi deal s Crkvom je čisto mazanje, ali ovdje je nastao kurcšlus, vratiti nasljednicima vilu, uostalom koliko dođe održavanje te zgrade? mislim sad je nikakva, ali inače bo..
ima li ih? ako da, ne razumijem zašto nisu predali zahtjev za povrat imovine?
inače, prekrasno zdanje i sve oko njega...

ima ih no mnogi niti neznaju da imaju pravo na povrat imovine ili  njihovi potomci još manje raštrkani po svijetu. ali ono što čini hrvatsko pravosuđe leglom opačina i kriminala je i ovaj detalj da kad bude neka sudska rasprava oko nekog zemljišta prvotni vlasnik se ne poziva na raspravu jer nikada ne dobije pismo sa suda nego sud jednostavno na oglasnu ploču u sudu začavla obavjest !!! da se taj i taj stvarni vlasnik poziva tog i tog dana na ročište u roku od 15 dana. ako se ne pojvi znači da je odustao od povrata imovine. e sad kako će netko tko živi recimo u Australiji vidjet taj oglas u nekom jebenom rvackom sudu na oglasnoj ploči??? nikako.  to čardak rvacko pravosuđe radi masovno i imam masu dokaza za to.
osobna iskustva na sreću nemam, ali čujem i ja da se to tako podmuklo radi...
a jel to baš sukladno zakonu, vjerojatno je, jer su si i to podesili
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by crvenkasti 6/8/2017, 12:21

Možda je to kao neki hrvatski Superhik, pljačkam Hrvate da bih dao crkvi.

I svi mu mi Hrvati plješćemo.

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 1377678005-superhik
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by kic 6/8/2017, 12:23


crkva i komunisti su evil twins, dva zla tutora koji drže u zatočeništvu dušu običnog čovjeka..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:26

ufffff..prekrasni komad nekretnine i imanja,pa jos obala i Vala...podsjeca na neka imanja u blizini Rome,jos samo da su ona visoka i stasita drvca okolo posadjena..prelijepo... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:27

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
kic wrote:
debotoijusto wrote:Uspostavom jugoslavenske vlasti 1947 godine i Crljenica napušta vilu, koja sukladno "običajima" toga vremena, prelazi u državno vlasništvo i

ovo što Plenka radi deal s Crkvom je čisto mazanje, ali ovdje je nastao kurcšlus, vratiti nasljednicima vilu, uostalom koliko dođe održavanje te zgrade? mislim sad je nikakva, ali inače bo..
ima li ih? ako da, ne razumijem zašto nisu predali zahtjev za povrat imovine?
inače, prekrasno zdanje i sve oko njega...

ima ih no mnogi niti neznaju da imaju pravo na povrat imovine ili  njihovi potomci još manje raštrkani po svijetu. ali ono što čini hrvatsko pravosuđe leglom opačina i kriminala je i ovaj detalj da kad bude neka sudska rasprava oko nekog zemljišta prvotni vlasnik se ne poziva na raspravu jer nikada ne dobije pismo sa suda nego sud jednostavno na oglasnu ploču u sudu začavla obavjest !!! da se taj i taj stvarni vlasnik poziva tog i tog dana na ročište u roku od 15 dana. ako se ne pojvi znači da je odustao od povrata imovine. e sad kako će netko tko živi recimo u Australiji vidjet taj oglas u nekom jebenom rvackom sudu na oglasnoj ploči??? nikako.  to čardak rvacko pravosuđe radi masovno i imam masu dokaza za to.
osobna iskustva na sreću nemam, ali čujem i ja da se to tako podmuklo radi...
a jel to baš sukladno zakonu, vjerojatno je, jer su si i to podesili

ma to rade redovno. oglasna ploča u sudu i svi je vide po cijeloj planeti. koje li jebene prevare za takvo što pištolj i likvidirati nekog suca bilo kojeg nebitno tek tako kad vlada bezakonje onda nek bude bezakonje za svih a ne samo za čardak zločinačku.

usput našao sam podatak da je obitelj Crljenica vodila dugogodišnji sudski spor sa RH za povrat imovine i izgubila spor. na koju foru su im rvacki krvoloci i sjecikese oteli po drugi puta imovinu ostaje nepoznanica.

Prodaju ili zamjenu HZMO planira i za Vilu Idolu na Verudi, još jednu prekrasnu austrougarsku zgradu s okućnicom nadomak moru, nad kojom im je potvrđeno stopostotno vlasništvo nakon dugogodišnjeg sudskog spora s nasljednicima obitelji Crljenica.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:32

pismejker wrote:ufffff..prekrasni komad nekretnine i imanja,pa jos obala i Vala...podsjeca na neka imanja u blizini Rome,jos samo da su ona visoka i stasita drvca okolo posadjena..prelijepo... :cleanteeth

i sve to je takoreć usred grada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:33

Gnječ wrote:
pismejker wrote:ufffff..prekrasni komad nekretnine i imanja,pa jos obala i Vala...podsjeca na neka imanja u blizini Rome,jos samo da su ona visoka i stasita drvca okolo posadjena..prelijepo... :cleanteeth

i sve to je takoreć usred grada.

A covjek kad gleda sliku,kao da je daleko od civilizacije...brat bratu obo vrijedi toliku cifru ali u Ojrima.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:35

Gnječo,morat cemo kupovat idionice  CRKVE Inc.,jebalo majku,vis,samo slazu ili slazu...
prouci malo vatikanske kuće za trgovanje nekretninama,ugl.smjestene u svicarskoj,i banke kceri od vatikanske glavne banke....krv u pjenici ima da ti bude krenula na ušesa.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:36

ima sudova i iznad općinskih i županijskih, to treba goniti do kraja..do europskog suda za ljudska prava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by crvenkasti 6/8/2017, 12:38

Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
kic wrote:

ovo što Plenka radi deal s Crkvom je čisto mazanje, ali ovdje je nastao kurcšlus, vratiti nasljednicima vilu, uostalom koliko dođe održavanje te zgrade? mislim sad je nikakva, ali inače bo..
ima li ih? ako da, ne razumijem zašto nisu predali zahtjev za povrat imovine?
inače, prekrasno zdanje i sve oko njega...

ima ih no mnogi niti neznaju da imaju pravo na povrat imovine ili  njihovi potomci još manje raštrkani po svijetu. ali ono što čini hrvatsko pravosuđe leglom opačina i kriminala je i ovaj detalj da kad bude neka sudska rasprava oko nekog zemljišta prvotni vlasnik se ne poziva na raspravu jer nikada ne dobije pismo sa suda nego sud jednostavno na oglasnu ploču u sudu začavla obavjest !!! da se taj i taj stvarni vlasnik poziva tog i tog dana na ročište u roku od 15 dana. ako se ne pojvi znači da je odustao od povrata imovine. e sad kako će netko tko živi recimo u Australiji vidjet taj oglas u nekom jebenom rvackom sudu na oglasnoj ploči??? nikako.  to čardak rvacko pravosuđe radi masovno i imam masu dokaza za to.
osobna iskustva na sreću nemam, ali čujem i ja da se to tako podmuklo radi...
a jel to baš sukladno zakonu, vjerojatno je, jer su si i to podesili

ma to rade redovno. oglasna ploča u sudu i svi je vide po cijeloj planeti. koje li jebene prevare za takvo što pištolj i likvidirati nekog suca bilo kojeg nebitno tek tako kad vlada bezakonje onda nek bude bezakonje za svih a ne samo za čardak zločinačku.

usput našao sam podatak da je obitelj Crljenica vodila dugogodišnji sudski spor sa RH za povrat imovine i izgubila spor. na koju foru su im rvacki krvoloci i sjecikese oteli po drugi puta imovinu ostaje nepoznanica.

Prodaju ili zamjenu HZMO planira i za Vilu Idolu na Verudi, još jednu prekrasnu austrougarsku zgradu s okućnicom nadomak moru, nad kojom im je potvrđeno stopostotno vlasništvo nakon dugogodišnjeg sudskog spora s nasljednicima obitelji Crljenica.


Crljenice su vjerojatno četnici. Bolje je dati crkvi, Šiptarima, Arapima, tako nešto, nego vratiti četnicima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by dijagram 6/8/2017, 12:39

fina vila, austrijski stih, ako treba adaptacija krovista, nek se bozanic javi:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:40

kad smo već kod jebenog rvackog "pravosuđa" ovo je za Guinnessovu knjigu rekorda!!!

CIJELA PRIČA: SUDSKI SPOR DUG 42 GODINE Vapaj Petra Batura (86): Završite postupak dok sam još živ!

Hoću li dočekati pravdu? Mislim, jako sam bolestan i star, pa me zanima hoću li biti živ do tada… Volio bih da sud to riješi dok sam još živ, znate, dugo čekam, pa ne znam… - govorio je Petar Batur, 86-godišnjak iz mjesta Pridraga, koji je spor na sudu u Zadru pokrenuo „poprilično davno“ – prije 42 godine!

Izmijenilo se na Baturovom predmetu 18 sudaca, petero ih je i umrlo. Svjedoka je bilo puno, njih 63, ali od kada je suđenje počelo i 43 svjedoka su umrla. Umrlo je i petero odvjetnika. Petar Batur imao je 44 godine kada je započeo spor, no nakon dugih godina i desetljeća punomoć je predao sinu Anti Baturu koji se danas bavi predmetom. No i Ante Batur sve je tanjih živaca.

- Imao sam 20 godina kada je moj otac podignuo tužbu. Danas imam 62. Doslovno cijeli moj život i sva obiteljska okupljanja, u kojoj se od mladosti došlo i do praunučadi, obilježen je ovom temom, kad je bila sudska rasprava, kad će biti, zašto to toliko traje, kad je bilo vještačenje, što je tko rekao… Konsterniran sam našim pravosuđem. A sudski spor odnosi se na jednostavnu podjelu jedne kuće između dva brata! I to se ne može riješiti 42 godine?! – kaže nam Ante Batur.

- Pita me otac ima li neki drugi sud, izvan Zadra, izvan Hrvatske. Jasno mi je zašto to pita, htio bi dočekati pravdu dok je živ. Umro je i njegov brat kojega je tužio '74. Sahranio je i suprugu prije dvije i pol godine, ona nije dočekala da se ovo riješi – kaže Ante Batur.

Gdje je problem?

Petar Batur tužbom je 1974.godine htio ostvariti pravo na polovicu obiteljske kuće u Zadru, na Putu Kotlara. Do 1997. godine, dakle u razdoblju od pune 23 godine, održano je svega 12 ročišta. Saslušani su svjedoci, proveden je očevid, dostavljen je nalaz vještaka… Doneseno je, doduše, u tom periodu od 23 godine nekoliko presuda, i to različitih, ali svaka je iz Zagreba, sa Vrhovnog suda, bila vraćena Općinskom sudu u Zadru na ponovno suđenje.
U narednih deset godina, do 2007., ništa se bitno nije promijenilo: održavana su ročišta, svi su plaćali odvjetnike, nova vještačenja, brojna su ročišta odgađana, neki se svjedoci nisu pojavljivali (primjerice, „na ročištu održanom 11.prosinca 2003.god. riješeno je pozvati već pozivanog svjedoka, pod prijetnjom njegovog prisilnog dovođenja“), a onda je Petar Batur 2007. zatražio zaštitu prava na suđenje u razumnom roku.

To je bilo prije punih devet godina. Županijski sud tada je zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku odredio da se Petru Baturu isplati 20.000 kuna. Taj novac uplaćen je odmah, za nekoliko dana. Općinskom sudu je naloženo da presudu donese u najkraćem mogućem roku, ne dužem od šest mjeseci. Predmet je prije sedam godina dobio pravorijek, Petar Batur ostvario je pravo na polovicu kuće, no ni do danas tamo ne može prići. Ovršni odjel je u lipnju 2010.godine odredio ovrhu, kao „krunu“ parnice kojom ona dobiva svoju realizaciju. Međutim, parnica kao da je ostala samo deklaracija, jer sa suda nema reakcija ni djelovanja. Svi Baturovi pokušaji da ostvari svoje pravo, uključujući i posjete predsjedniku Općinskog suda Željku Rogiću u srpnju 2013. i u veljači 2014.g., ostali su uzaludni. Jednostavno rečeno, sve i dalje stoji u ladici.

Lada Burčul


"NAŠI SUCI NISU NESTRUČNI"
„Pitam gornji naslov do kada trebam čekati da se riješi spor koji je započeo 11. prosinca 1974. godine tužbom protiv Stipe Batura koji je, na žalost, u međuvremenu preminuo, a na žalost moje obitelji mislim da ni moj otac Petar Batur, rođen 1930.godine, neće doživjeti okončanje spora, budući da je teško bolestan. Žalosno je da je od početka spora prošlo gotovo 42 godine. U trenutku početka spora moj otac je imao 44 godine života, a danas je starac od 86 godina“ – posljednji je u nizu dopisa kojeg je Ante Batur uputio Općinskom sudu u Zadru, 3.ožujka ove godine. Naši suci nisu nestručni, kaže nam Batur, već naprosto nemaju dovoljno hrabrosti, inače ne bi postojao toliki nesrazmjer u brzini donošenja odluka.

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr/4-kantuna/clanak/id/443005/cijela-prica-sudski-spor-dug-42-godine-vapaj-petra-batura-86-zavrsite-postupak-dok-sam-jos-ziv
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:45

e to je taj stil ako ne grijesim...


Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Rom15
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:46

Gnječ wrote:kad smo već kod jebenog rvackog "pravosuđa" ovo je za Guinnessovu knjigu rekorda!!!

CIJELA PRIČA: SUDSKI SPOR DUG 42 GODINE Vapaj Petra Batura (86): Završite postupak dok sam još živ!

Hoću li dočekati pravdu? Mislim, jako sam bolestan i star, pa me zanima hoću li biti živ do tada… Volio bih da sud to riješi dok sam još živ, znate, dugo čekam, pa ne znam… - govorio je Petar Batur, 86-godišnjak iz mjesta Pridraga, koji je spor na sudu u Zadru pokrenuo „poprilično davno“ – prije 42 godine!

Izmijenilo se na Baturovom predmetu 18 sudaca, petero ih je i umrlo. Svjedoka je bilo puno, njih 63, ali od kada je suđenje počelo i 43 svjedoka su umrla. Umrlo je i petero odvjetnika. Petar Batur imao je 44 godine kada je započeo spor, no nakon dugih godina i desetljeća punomoć je predao sinu Anti Baturu koji se danas bavi predmetom. No i Ante Batur sve je tanjih živaca.

- Imao sam 20 godina kada je moj otac podignuo tužbu. Danas imam 62. Doslovno cijeli moj život i sva obiteljska okupljanja, u kojoj se od mladosti došlo i do praunučadi, obilježen je ovom temom, kad je bila sudska rasprava, kad će biti, zašto to toliko traje, kad je bilo vještačenje, što je tko rekao… Konsterniran sam našim pravosuđem. A sudski spor odnosi se na jednostavnu podjelu jedne kuće između dva brata! I to se ne može riješiti 42 godine?! – kaže nam Ante Batur.

- Pita me otac ima li neki drugi sud, izvan Zadra, izvan Hrvatske. Jasno mi je zašto to pita, htio bi dočekati pravdu dok je živ. Umro je i njegov brat kojega je tužio '74. Sahranio je i suprugu prije dvije i pol godine, ona nije dočekala da se ovo riješi – kaže Ante Batur.

Gdje je problem?

Petar Batur tužbom je 1974.godine htio ostvariti pravo na polovicu obiteljske kuće u Zadru, na Putu Kotlara. Do 1997. godine, dakle u razdoblju od pune 23 godine, održano je svega 12 ročišta. Saslušani su svjedoci, proveden je očevid, dostavljen je nalaz vještaka… Doneseno je, doduše, u tom periodu od 23 godine nekoliko presuda, i to različitih, ali svaka je iz Zagreba, sa Vrhovnog suda, bila vraćena Općinskom sudu u Zadru na ponovno suđenje.
U narednih deset godina, do 2007., ništa se bitno nije promijenilo: održavana su ročišta, svi su plaćali odvjetnike, nova vještačenja, brojna su ročišta odgađana, neki se svjedoci nisu pojavljivali (primjerice, „na ročištu održanom 11.prosinca 2003.god. riješeno je pozvati već pozivanog svjedoka, pod prijetnjom njegovog prisilnog dovođenja“), a onda je Petar Batur 2007. zatražio zaštitu prava na suđenje u razumnom roku.

To je bilo prije punih devet godina. Županijski sud tada je zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku odredio da se Petru Baturu isplati 20.000 kuna. Taj novac uplaćen je odmah, za nekoliko dana. Općinskom sudu je naloženo da presudu donese u najkraćem mogućem roku, ne dužem od šest mjeseci. Predmet je prije sedam godina dobio pravorijek, Petar Batur ostvario je pravo na polovicu kuće, no ni do danas tamo ne može prići. Ovršni odjel je u lipnju 2010.godine odredio ovrhu, kao „krunu“ parnice kojom ona dobiva svoju realizaciju. Međutim, parnica kao da je ostala samo deklaracija, jer sa suda nema reakcija ni djelovanja. Svi Baturovi pokušaji da ostvari svoje pravo, uključujući i posjete predsjedniku Općinskog suda Željku Rogiću u srpnju 2013. i u veljači 2014.g., ostali su uzaludni. Jednostavno rečeno, sve i dalje stoji u ladici.

Lada Burčul


"NAŠI SUCI NISU NESTRUČNI"
„Pitam gornji naslov do kada trebam čekati da se riješi spor koji je započeo 11. prosinca 1974. godine tužbom protiv Stipe Batura koji je, na žalost, u međuvremenu preminuo, a na žalost moje obitelji mislim da ni moj otac Petar Batur, rođen 1930.godine, neće doživjeti okončanje spora, budući da je teško bolestan. Žalosno je da je od početka spora prošlo gotovo 42 godine. U trenutku početka spora moj otac je imao 44 godine života, a danas je starac od 86 godina“ – posljednji je u nizu dopisa kojeg je Ante Batur uputio Općinskom sudu u Zadru, 3.ožujka ove godine. Naši suci nisu nestručni, kaže nam Batur, već naprosto nemaju dovoljno hrabrosti, inače ne bi postojao toliki nesrazmjer u brzini donošenja odluka.

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr/4-kantuna/clanak/id/443005/cijela-prica-sudski-spor-dug-42-godine-vapaj-petra-batura-86-zavrsite-postupak-dok-sam-jos-ziv

Ocigledno su i komunisti i postkomunisti ocekivali malo zescu pinku,da presude... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:54

dijagram wrote:fina vila, austrijski stih, ako treba adaptacija krovista, nek se bozanic javi:)

villa Idola je, čini mi se, zaštićeni spomenik povijesti i kulture. ima svoju blistavu povijest nije to samo fina vila austrijski štih. daj se malo informiraj o povijesti grada Pule.

Villa Idola - princeze Eleonore i Alfonsa von Klossa najljepša je pulska vila iz austrougarskog perioda
, a izgrađena je na mjestu zabranjenom za gradnju, za koju se dalo posebno dopuštenje Zapovjedništvo Lučkog admiraliteta u Puli. Smještena je na najljepšem i najsunčanijem, gotovo nenaseljenom području Verude, sada Veruda 30, u kojoj je smješten “Dom za starije osobe”.

"Po dokumentaciji koju je prikupila Mirjana Bašić, vila je pripadala princezi Eleonori i Alfonsu von Klossu, izgrađena je 1914. neposredno skicapred početak I. svjetskog rata, a projektirao ju je Puljanin E. Heininger. Princeza Eleonora Maria bila je prva kći austrougarskog admirala i nadvojvode Karla Stephana von Habsburga - Lothringena i supruge Marie Therese, koji su odlučili nastaniti se u Puli.
Kćer Eleonora rodila se 1886. u Puli, krštena je u crkvi Gospe od Milosrđa, obred je vodio porečko-pulski biskup Flapp, djetinjstvo provela u gradu pod Arenom. Ova mlada, prpošna, atraktivna i bogata udavača plemenita roda, od brojnih udvarača, svoje je srce poklonila plemiću Alfonsu von Klossu, mladom austrougarskom časniku, tada na službi u Puli. Von Alfons je rođen 1880., završio je 1898. pomorsku akademiju u Rijeci i do 1902. završio topničku i torpednu specijalizaciju. Po K. u. K. Rang-liste 1907., iz Sveučilišne biblioteke u Puli, upisan je među časnike u činu pomorskog zastavnika, među kojima su bili još Lothar Leschanowsky, Georg Trapp, Bruno Ditrich, Karl Walushing, osobe koje su u prvom svjetskom ratu odigrale značajne uloge.
Alfons von Kloss nalazio se na brojnim dužnostima na brodovima, pretpostavljeni i suradnici vrlo su ga cijenili zbog znanja, stručnosti i otmjena ponašanja. Početkom 1914. bio je promaknut u čin poručnika linijskog broda, a na brodovima za lokalnu obranu Pule bio je zapovjednik torpiljarke i zapovjednik 26. torpedne grupe. Sudjelujući u I. svjetskom ratu, redovno je bio promican u više činove i odlikovan, a raspad države dočekao je u Puli i s obitelji, a zatim odselio u Austriju. Prekrasna vila, po M. Bašić, tip je ladanjskog objekta- ljetnikovca, jedinog takvog u Puli. O njenoj reprezentativnosti svjedoči mnoštvo neorenesansnih arhitektonskih elemenata koji povezuju zatvoreni i otvoreni prostor (trijemovi, verande, balkoni), ali i kapelica kao statusni simbol obitelji.
Sagrađena na mjestu ranije Stanze Cararra, vila Idola okrenuta je u smjeru istok-zapad, imala je visoko prizemlje, suteren, kat i potkrovlje, a u suterenu su bile prostorije za brojnu poslugu. Iz središnje dvorane prizemlja ulazilo se u sve ostale prostorije, stubištem je povezana s katom, potkrovljem i vrtom ispred i iza kuće. Na katu su prostorni rasporedi i komunikacija identični onima u prizemlju. U gradnji vile poštovalo se pravilo da se kupaonica smješta uz spavaću sobu, a zidovi rastvaraju vratima i prozorima, što je prostorije činilo udobnim, dobro osvijetljenim i prozračnim. Posebno se ističe impozantnost zdanja s velikim i hortikulturno uređenim dvorištem i 13 hektara pripadajućeg zemljišta. Prema zapadnoj strani je pogled na more, te se moglo uživati u prekrasnim zalascima sunca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by My Brother Billo 6/8/2017, 12:54

debotoijusto wrote:Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Vila_Idola_danas

jebes takav poklon ako ih ne oslobode poreza na nekretnine i ne plate obnovu iz proracuna
i nije neka vila,kladio bi se da longi ima veću kuću  cat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 12:57

My Brother Billo wrote:
debotoijusto wrote:Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Vila_Idola_danas

jebes takav poklon ako ih ne oslobode poreza na nekretnine i ne plate obnovu iz proracuna
i nije neka vila,kladio bi se da longi ima veću kuću  cat
dovoljno je ova velika,vjeruj mi...a prava vrijednost se krije iznutra...uredjenje majstora u stilu koji vise nitko ne zna napravit...i sama pozicija,pogle zemljiste oko njena onoj slici koju je gnječo stavio,obala plaza...dafuq??? sto bi ti Medo?? :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by My Brother Billo 6/8/2017, 13:04

ma zajebavam,ma ja volim nesto manje,ne na sprat,ne volim taj mrtvi prostor tipa stepenice i veliki hodnici,znaci nesto duguljasto i da se ne placa preveliki porez na sve to  cat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Guest 6/8/2017, 13:10

Tja..ovo jest za bogate obitelji,od njih je i ostalo..lako se covjek navikne na tako nesto,ako ne fali para za rezije i odrzavanje..

ja volim holcane hause najvise,

e ovo je moj san zasada...

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Maxresdefault
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna - Page 2 Empty Re: Vlada crkvi u Puli poklonila austrougarsku vilu vrijednu 19,7 milijuna kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum