ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Kermit 12/7/2017, 21:58

http://liberal.hr/clanak.php?id=708
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Kermit 12/7/2017, 21:59

Sad mi trebaju marcelusivi zombi fejsbučari najniži ešalon čardaka između živog i neživog
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Kermit 12/7/2017, 22:04

Kompetencija raste svakim danom, naravno bradavičasti nije imao pojma ksko mu firma stoji
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by marcellus 12/7/2017, 22:06

te trošarine su odavno na snazi od početka godine, inače trebale su biti manje na bolje aute, ali se mali kmetovi hrvati pobuniše protiv prvog prijedloga po kom bi mercedesi pojeftinili i to znatno a cijene dacije ostale iste ili malo veće pa je na kraju, na općenarodni zahtjev, donesen zakon po kom je sve lagano poskupilo ili ostalo isto kao i prije, jer ak si mali hrvat ne mre kupit dobar auto onda treba nabit trošarinu onom ko ima za auto.


_________________
Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Kermit 12/7/2017, 23:25

marcellus wrote:te trošarine su odavno na snazi od početka godine, inače trebale su biti manje na bolje aute, ali se mali kmetovi hrvati pobuniše protiv prvog prijedloga po kom bi mercedesi pojeftinili i to znatno a cijene dacije ostale iste ili malo veće pa je na kraju, na općenarodni zahtjev, donesen zakon po kom je sve lagano poskupilo ili ostalo isto kao i prije, jer ak si mali hrvat ne mre kupit dobar auto onda treba nabit trošarinu onom ko ima za auto.

Tko se kod nas ikada pobunio? Osim klema da dobije zrće naravno
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by marcellus 12/7/2017, 23:30

asilovski wrote:
marcellus wrote:te trošarine su odavno na snazi od početka godine, inače trebale su biti manje na bolje aute, ali se mali kmetovi hrvati pobuniše protiv prvog prijedloga po kom bi mercedesi pojeftinili i to znatno a cijene dacije ostale iste ili malo veće pa je na kraju, na općenarodni zahtjev, donesen zakon po kom je sve lagano poskupilo ili ostalo isto kao i prije, jer ak si mali hrvat ne mre kupit dobar auto onda treba nabit trošarinu onom ko ima za auto.

Tko se kod nas ikada pobunio? Osim klema da dobije zrće naravno


ovo je bio prvi prijedlog pa su ga svi mediji napali

"Po novom sustavu svaki se gram tereti određenim iznosom, plus još oporezivanje po vrijednosti. Ukratko, ispada da će jeftini auti od 10 tisuća eura s benzinskim motorima od oko 130 grama poskupjeti barem 300 eura. Oni skupi od preko milijun kuna pojeftinit će za stotinjak tisuća kuna. Da se razumijemo, u redu je da drakonsko oporezivanje poslovnih limuzina i SUV-a ipak malo pojeftini, iako to svi u člancima vole obojiti kao „uzimanje siromašnima da bi se dalo bogatima“. U teoriji, novim zakonom svi ćemo izgubiti, a rabljeni auti koje već vozimo preko noći će postati vrijedniji. Svi veliki pošteni uvoznici rabljenih koji pošteno obavljaju svoj posao i ulažu znatna sredstva, sve će što imaju na skladištu preko noći morati registrirati kako bi se oporezovali po starom zakonu koji vrijedi do kraja godine. Dečki u kožnjacima su pogođeni, ali ne toliko, jer imaju svega par auta koje su vozile sve njihove tetke doktorice iz Njemačke, a tih tetki ima par bataljona."


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/detaljni-izracun-novih-cijena-pogledajte-koliko-ce-kostati-golf-passat-clio-vitara-dacia-hyundai...-s-obzirom-na-promjenu-trosarina/5246067/


_________________
Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Brain32 12/7/2017, 23:31

Zato ima dijelova za naše kanturine, brdo ekipe uvezlo mrak aute koje sada ne mogu preprodat jer kad plate trošarinu bili bi u minusu  :^0
Marića kao i ostale pedere iz njihove kaste sadašnje i prošle nabijem na kurac, zbog njih mi nije šestak pod haubom mater da im jebem pedersku.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by marcellus 12/7/2017, 23:32

ukratko radi se o tome da su po medijima krenule priče da nije fer da skupi mercedes pojeftini za 200 000 kuna a jeftina dacia poskupi za 200 eura jer zagađuje i na kraju je zakon ispao kakav je, uostalom porezi na aute su preveliki

samo tuđman je isto zajebao jako stvar kad ih je postavio devedesetih prenisko pa su svi kupili nove aute što je dovelo do strašnog debalansa uvoza i izvoza i odljeva deviza.


_________________
Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Brain32 12/7/2017, 23:34

marcellus wrote:

ovo je bio prvi prijedlog pa su ga svi mediji napali
Ma kakav mrtvi prvi, drugi, osmi prijedlog Marc?
Pa ja sam platio skoro 2k€ za 9 godina stari 320Cd i to još 2015.
O čemu mi pričamo, ta je trošarina prikrivena carina, da na vlasti nemamo gamad ne bi je ni bilo...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by marcellus 12/7/2017, 23:37

slična je priča bila za sanadera kad se digla velika graja da zašto se na jahte plaća manje poreza nego na običan gradski auto, sve novine su srale o tome da bogate treba opalit po džepu, ko ima za jahtu nek plati milju kuna poreza.

posljedica je da su dignute trošarine na jahte, hrvati su ih prestali kupovat, a jadranska mala brodogradilišta koja su uglavnom pol tih jedrilica prodavale domaćima na firmu propala, iako su prije toga odlično poslovala i izvozila. A spašavalo se nije male uspješne privatne poslove, nego škverove jer su "naši" i jer proizvodnja radna mjesta tradicija brodogradnje sranja... uglavnom mi i dalje radimo tankere s gubitkom jer ih kinezi nude za kikiriki ali industrija malih plovila je propala.

_________________
Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by marcellus 12/7/2017, 23:38

Brain32 wrote:
marcellus wrote:

ovo je bio prvi prijedlog pa su ga svi mediji napali
Ma kakav mrtvi prvi, drugi, osmi prijedlog Marc?
Pa ja sam platio skoro 2k€ za 9 godina stari 320Cd i to još 2015.
O čemu mi pričamo, ta je trošarina prikrivena carina, da na vlasti nemamo gamad ne bi je ni bilo...

ako hoćeš iskreno trošarine bi trebale bit i veće u ovom trenutku upravo zato jer to jesu prikrivene carine na uvoznu robu

budimo iskreni državi nije u interesu da ljudi kupuju aute u njemačkoj. To je čisti uvoz.

_________________
Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by marcellus 12/7/2017, 23:39

Brain32 wrote:
Pa ja sam platio skoro 2k€ za 9 godina stari 320Cd i to još 2015.

a mene će popravak motora doć 2k eura po svemu sudeći

_________________
Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Brain32 12/7/2017, 23:43

marcellus wrote:

budimo iskreni državi nije u interesu da ljudi kupuju aute u njemačkoj. To je čisti uvoz.
EU je jedinstveno tržište kao prvo to je i bila poanta ulaska, inače koji će nam kurac EU? 

Kao drugo da pa normalno i logično, trebali bi kupovati hrvatske aute, recimo svjetski poznati OMW ili Obrovac Motoren Werke sa sloganom zu glinica oben pičken materinen.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Brain32 12/7/2017, 23:45

marcellus wrote:
Brain32 wrote:
Pa ja sam platio skoro 2k€ za 9 godina stari 320Cd i to još 2015.

a mene će popravak motora doć 2k eura po svemu sudeći
Pa šta si mu napravio?  No
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Leviathan2 12/7/2017, 23:54

pa ima i dnrh aute, rimac automobili, :D
a ima i onaj  sto radi drugi lik, ne sjecam se vise firme
dokiIng mislim

_________________
Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by aben 13/7/2017, 06:51

marcellus wrote:ukratko radi se o tome da su po medijima krenule priče da nije fer da skupi mercedes pojeftini za 200 000 kuna a jeftina dacia poskupi za 200 eura jer zagađuje i na kraju je zakon ispao kakav je, uostalom porezi na aute su preveliki

samo tuđman je isto zajebao jako stvar kad ih je postavio devedesetih prenisko pa su svi kupili nove aute što je dovelo do strašnog debalansa uvoza i izvoza i odljeva deviza.

stavio prenisku stopu krađe, pa ljudi imali za novi auti?

mater mu jeben

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Guest 13/7/2017, 07:06

marcellus wrote:
budimo iskreni državi nije u interesu da ljudi kupuju aute u njemačkoj. To je čisti uvoz.

naracijonalna potrošnja nije u interesu čitavog gospodarstva

kupovina automobila kao statusnog simbola nije racijonalna

također nije racijonalno kupovati automobile koji previše troše, zato ograničenje na 150 g/km CO2, to su automobili koji troše manje od 6 litara na 100km, neučinkovitost koja guta benzin se zato porezima destimulira
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Guest 13/7/2017, 07:08

Brain32 wrote:
marcellus wrote:
a mene će popravak motora doć 2k eura po svemu sudeći
Pa šta si mu napravio?  No

natočio krivo gorivo? :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Brain32 13/7/2017, 07:20

Zato ako recimo želiš kupiti brodicu nema CO2 trošarine iako su norme ispušnih za brodske motore daleko labavije.
To je normalno i logično jer dok imamo svjetski poznatu autoindustriju, brodove uopće ne proizvodimo pa to niti ne treba štitit nelegitimnom trošarinom.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Brain32 13/7/2017, 07:24

cuddle bitch wrote:
Brain32 wrote:
marcellus wrote:
a mene će popravak motora doć 2k eura po svemu sudeći
Pa šta si mu napravio?  No

natočio krivo gorivo? :^0
Sumnjam, Marc koliko znam ima Mazdu benzinca, kao prvo pištać od dizela nemreš nagurat u Mazgu benzinca a i da utočiš dizlo u benzinca samo treba počistit svječice i ispumpati tank. Daleko više štete radi benzin u dizelašu...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa Empty Re: Čardak bradavica Marić diže trošarine u nebesa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum