ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski dnevnik forumaša

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by EstebanEnrique Mon 11 Dec - 23:09

bbc horizon jutub serija standard kad se ostane od ideje za fim...

EstebanEnrique

Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Bastet Tue 12 Dec - 11:57

Ithildin wrote:Uuu, je li netko poceo pratiti novu 10-epizodnu seriju Dark? :-)




ja, pogledala već 7 epizoda, meni se sviđa
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Wed 13 Dec - 21:36

Noćas sam pogledala film Darrena Aronofskyog pod nazivom Mother!.
Nakon Rekvijema za snove i Crnog labuda, ovaj film mi djeluje poput zbrke u njegovoj glavi. I dalje ne znam što bih mislila o filmu....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Wed 13 Dec - 23:41

Bastet wrote:
Ithildin wrote:Uuu, je li netko poceo pratiti novu 10-epizodnu seriju Dark? :-)




ja, pogledala već 7 epizoda, meni se sviđa

Uuu, odlicno! Tek sam krenula, ali vec me je zaokupila.. :-)

Malo me je podsjetila na prvu sezonu True Detectiva zbog tog koncepta cirkularnosti vremena..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Wed 13 Dec - 23:47

mativka wrote:Noćas sam pogledala film Darrena Aronofskyog pod nazivom Mother!.
Nakon Rekvijema za snove i Crnog labuda, ovaj film mi djeluje poput zbrke u njegovoj glavi. I dalje ne znam što bih mislila o filmu....

Znaci stigla je! Najeskala sam se na nju jos za vrijeme kino-prikazivanja, ali ne stigoh je odgledati.

Probam je pogledati do kraja sljedeceg tjedna i pripremih se na cuspajz. :-) Kaos, kaos, kaos.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Wed 13 Dec - 23:49

Ithildin wrote:
mativka wrote:Noćas sam pogledala film Darrena Aronofskyog pod nazivom Mother!.
Nakon Rekvijema za snove i Crnog labuda, ovaj film mi djeluje poput zbrke u njegovoj glavi. I dalje ne znam što bih mislila o filmu....

Znaci stigla je! Najeskala sam se na nju jos za vrijeme kino-prikazivanja, ali ne stigoh je odgledati.

Probam je pogledati do kraja sljedeceg tjedna i pripremila sam se na cuspajz. :-) Kaos, kaos, kaos.
Pogledaj taj uradak.
Još uvijek sam nakon njega zbunjena, i ne znam što bih mislila o filmu, temi, načinu na koji je prikazan. Doista ne znam što bih mislila....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Bastet Thu 14 Dec - 12:50

Ithildin wrote:
Bastet wrote:
Ithildin wrote:Uuu, je li netko poceo pratiti novu 10-epizodnu seriju Dark? :-)




ja, pogledala već 7 epizoda, meni se sviđa

Uuu, odlicno! Tek sam krenula, ali vec me je zaokupila.. :-)

Malo me je podsjetila na prvu sezonu True Detectiva zbog tog koncepta cirkularnosti vremena..
Odgledala sve epizode, miriši i na drugu sezonu....

Mene više podsjeća na Terminatora :)) ... dobro je pogledati epizode u komadu jer ima puno likova pa kroz vrijeme imena mjenjaju lica ..morala sam se baš potruditi da pohvatam sve :)
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Bastet Thu 14 Dec - 12:52

mativka wrote:
Ithildin wrote:
mativka wrote:Noćas sam pogledala film Darrena Aronofskyog pod nazivom Mother!.
Nakon Rekvijema za snove i Crnog labuda, ovaj film mi djeluje poput zbrke u njegovoj glavi. I dalje ne znam što bih mislila o filmu....

Znaci stigla je! Najeskala sam se na nju jos za vrijeme kino-prikazivanja, ali ne stigoh je odgledati.

Probam je pogledati do kraja sljedeceg tjedna i pripremila sam se na cuspajz. :-) Kaos, kaos, kaos.
Pogledaj taj uradak.
Još uvijek sam nakon njega zbunjena, i ne znam što bih mislila o filmu, temi, načinu na koji je prikazan. Doista ne znam što bih mislila....
I ja sam pogledala preksinoć, isto, ne znam što da mislim koja je poruka :)
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Bastet Thu 14 Dec - 12:54

Sad imam novu seriju pa ćemo vidjeti kakva je 

http://www.imdb.com/title/tt7557574
/http://www.imdb.com/title/tt7557574/
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by EstebanEnrique Fri 15 Dec - 1:34

zanimljiv film ,skriveni dragulj iz proslog vjeka  ...


_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by kic Wed 27 Dec - 10:01


http://www.imdb.com/title/tt5753856/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Bastet Wed 27 Dec - 11:33

dobra

http://www.imdb.com/title/tt4706558/
Bastet
Bastet

Female
Posts : 87
2017-06-28


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Thu 28 Dec - 23:04

mativka wrote:
Ithildin wrote:
mativka wrote:Noćas sam pogledala film Darrena Aronofskyog pod nazivom Mother!.
Nakon Rekvijema za snove i Crnog labuda, ovaj film mi djeluje poput zbrke u njegovoj glavi. I dalje ne znam što bih mislila o filmu....

Znaci stigla je! Najeskala sam se na nju jos za vrijeme kino-prikazivanja, ali ne stigoh je odgledati.

Probam je pogledati do kraja sljedeceg tjedna i pripremila sam se na cuspajz. :-) Kaos, kaos, kaos.
Pogledaj taj uradak.
Još uvijek sam nakon njega zbunjena, i ne znam što bih mislila o filmu, temi, načinu na koji je prikazan. Doista ne znam što bih mislila....

upravo ga odgledala.. film uopće nije kaotičan, poruka je sasvim jasna...politička prije svega...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 8:43

dakle, film je doslovno politički monstruozan, na tragu frljićevskog toka svijesti... u prvom dijelu potpuno dezintegrira tradicionalni i kršćanski pojam obitelji u kojoj je navodno muž glava obitelji a žena potpuno podređena i moglo bi se reći robinja kojoj je za nastavak života dovoljan poneki zagrljaj i fraza volim te... ona će sve uraditi dok muž čeka stvaralačko nadahnuće.. kad dobije pohvalu i priznanje koje mu je neophodno potrebno zanemarit će sve njene napore i dopustiti da neznanci unište ženino utočište..

drugi dio filma je monstruozna dekonstrukcija katoličkog koncepta Boga Oca, Sina Isusa i sakramenta Pričesti.. muž iz prvog dijela postaje bog otac kojemu je potrebno obožavanje, divljenje u tolikoj mjeri da svojim fanatičnim obožavateljima predaje novorođeno dijete koje rulja rastrga i pojede (što je izrugivanje sa sakramenom Pričesti) .. majku tješi riječima da treba oprostiti rulji koja je to učinila (izrugivanje sa konceptom Božjeg milosrđa) i na kraju nakon požara jedini on preživljava i uzima ženi ono najvrjednije što ima – ljubav koja je prikazana u obliku kristala (meni se ježi kosa na glavi kad vidim simboliku kristala) i čitav proces počinje iznova s novom ženom... uglavnom jeftin i političko-ideološki obojen film na tragu mainstream rastakanja tradicionalnih  kršćanskih vrijednosti.. As-salāmu alaykum "umjetničkom" establishmentu.. 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 9:11

Platon je bio u pravu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 10:03

metilda wrote:
mativka wrote:
Ithildin wrote:
mativka wrote:Noćas sam pogledala film Darrena Aronofskyog pod nazivom Mother!.
Nakon Rekvijema za snove i Crnog labuda, ovaj film mi djeluje poput zbrke u njegovoj glavi. I dalje ne znam što bih mislila o filmu....

Znaci stigla je! Najeskala sam se na nju jos za vrijeme kino-prikazivanja, ali ne stigoh je odgledati.

Probam je pogledati do kraja sljedeceg tjedna i pripremila sam se na cuspajz. :-) Kaos, kaos, kaos.
Pogledaj taj uradak.
Još uvijek sam nakon njega zbunjena, i ne znam što bih mislila o filmu, temi, načinu na koji je prikazan. Doista ne znam što bih mislila....

upravo ga odgledala.. film uopće nije kaotičan, poruka je sasvim jasna...politička prije svega...
Meni je šokantan.
Ne želim poruku shvatiti kao sprdnju već opomenu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 10:04

slidingdoorsoperator wrote:Platon je bio u pravu.
U kojem smislu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 12:55

mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:
Ithildin wrote:
mativka wrote:Noćas sam pogledala film Darrena Aronofskyog pod nazivom Mother!.
Nakon Rekvijema za snove i Crnog labuda, ovaj film mi djeluje poput zbrke u njegovoj glavi. I dalje ne znam što bih mislila o filmu....

Znaci stigla je! Najeskala sam se na nju jos za vrijeme kino-prikazivanja, ali ne stigoh je odgledati.

Probam je pogledati do kraja sljedeceg tjedna i pripremila sam se na cuspajz. :-) Kaos, kaos, kaos.
Pogledaj taj uradak.
Još uvijek sam nakon njega zbunjena, i ne znam što bih mislila o filmu, temi, načinu na koji je prikazan. Doista ne znam što bih mislila....

upravo ga odgledala.. film uopće nije kaotičan, poruka je sasvim jasna...politička prije svega...
Meni je šokantan.
Ne želim poruku shvatiti kao sprdnju već opomenu.

sin i ja smo ga gledali zajedno i oboma nam je bio dosadan i plitak
jedno je opomena kao u Rekvijemu za snove a ovo je primjer najobičnijeg mainstream izrugivanja s tradicionalnim kršćanskim korijenima sad već duboko dekadentnog zapada.. čak ni tvoje ružičaste naočale ne mogu promijeniti poruku filma
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 14:09

mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Platon je bio u pravu.
U kojem smislu?

U puno toga, ali ovdje sam ciljao na njegov odnos prema umjetnosti i posebno umjetnicima.
Naime, premda je i sam bio estet i smatrao je ideju lijepog jednom od najviših ideja, Platon nije podnosio umjetnost kakva je bila u njegovo vrijeme (danas je evidentno još puno više nabijena negativnošću, posebno na zapadu), a posebno ne umjetnike.
Platon je svije ideja smatrao onim pravim svijetom i nekom vrstom temeljne stvarnosti (što nije pogrešno niti sa točke gledišta moderne fizike koja u fizikalnoj intepretaciji Principa holografije vidi mogućnost da je svijet informacija na koji se svodi sav materijalni svijet zapravo ona temeljna stvarnost, a pojmovi ideje i informacije su vrlo bliski, jer se uostalom ideje zapravo i sastoje od informacija), a vidljivi svijet zapravo samo oponaša svijet ideja i predstavlja njegovu sjenu.
Umjetnost s druge strane oponaša vidljivi svijet pa tako predstavlja sjenu sjene, nešto je je zadnje u smislu vrijednosti bića.
Još gore mišljenje je imao o umjetnicima, očito iz razloga jer je visoko cjenio etiku i vrline poput mudrosti, hrabrosti i umjerenosti, a posebno pravednosti.
Zato osuđuje Homerovo pisanje koji bogove prikazuje krajnje antropomorfno sa svim ljudskima manama što po Platonu razara društveni moral, posebno kada je u pitanju odgoj mladih.
To mu je zapravo teško palo, pa je sebe usporedio sa zaljubljenim čovjekom koji je spoznao bezvrijednost objekta njegove ljubavi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 14:22

Bastet wrote:
Ithildin wrote:
Bastet wrote:
Ithildin wrote:Uuu, je li netko poceo pratiti novu 10-epizodnu seriju Dark? :-)




ja, pogledala već 7 epizoda, meni se sviđa

Uuu, odlicno! Tek sam krenula, ali vec me je zaokupila.. :-)

Malo me je podsjetila na prvu sezonu True Detectiva zbog tog koncepta cirkularnosti vremena..
Odgledala sve epizode, miriši i na drugu sezonu....

Mene više podsjeća na Terminatora :)) ... dobro je pogledati epizode u komadu jer ima puno likova pa kroz vrijeme imena mjenjaju lica ..morala sam se baš potruditi da pohvatam sve :)

Joj, samo da nije poput "All you zombies" (Heinleinova priča prema kojoj je nastao neloš film Predestinacija.) jer želim efekt iznenađenja. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 21:06

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Platon je bio u pravu.
U kojem smislu?

U puno toga, ali ovdje sam ciljao na njegov odnos prema umjetnosti i posebno umjetnicima.
Naime, premda je i sam bio estet i smatrao je ideju lijepog jednom od najviših ideja, Platon nije podnosio umjetnost kakva je bila u njegovo vrijeme (danas je evidentno još puno više nabijena negativnošću, posebno na zapadu), a posebno ne umjetnike.
Platon je svije ideja smatrao onim pravim svijetom i nekom vrstom temeljne stvarnosti (što nije pogrešno niti sa točke gledišta moderne fizike koja u fizikalnoj intepretaciji Principa holografije vidi mogućnost da je svijet informacija na koji se svodi sav materijalni svijet zapravo ona temeljna stvarnost, a pojmovi ideje i informacije su vrlo bliski, jer se uostalom ideje zapravo i sastoje od informacija), a vidljivi svijet zapravo samo oponaša svijet ideja i predstavlja njegovu sjenu.
Umjetnost s druge strane oponaša vidljivi svijet pa tako predstavlja sjenu sjene, nešto je je zadnje u smislu vrijednosti bića.
Još gore mišljenje je imao o umjetnicima, očito iz razloga jer je visoko cjenio etiku i vrline poput mudrosti, hrabrosti i umjerenosti, a posebno pravednosti.
Zato osuđuje Homerovo pisanje koji bogove prikazuje krajnje antropomorfno sa svim ljudskima manama što po Platonu razara društveni moral, posebno kada je u pitanju odgoj mladih.
To mu je zapravo teško palo, pa je sebe usporedio sa zaljubljenim čovjekom koji je spoznao bezvrijednost objekta njegove ljubavi.
Da!
Htjedoh danas napisati Metki da nije bit u ružičastim naočalama, ali nisam jer nisam znala kako bih misao pojasnila. Al, evo tu je :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 11 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum